Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са разходите за допълнителни материали и оборудване в детската градина?
Какви са разходите за родителски срещи и какви са обсъжданите теми?
Как се измерва температурата на децата и кой термометър е най-подходящ?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са разходите за допълнителни материали и оборудване в детската градина?
Разходите за допълнителни материали и оборудване в детската градина варират, като включват различни такси за шкафове, телевизори, учебни помагала, играчки, канцеларски материали и хигиенни продукти. Например родителите споделят разходи от 40 лева за учебни помагала и играчки. Освен това се изисква носене на кухненска ролка, мокри кърпи и вода; някои градини изискват също по 2 кухненски ролки, голям пакет мокри кърпи и 3 лева за вода на месец.
-
Какви са разходите за родителски срещи и какви са обсъжданите теми?
Цената на родителските срещи може да варира в зависимост от групата и градината. Някои родители съобщават, че са събрали около 50 лв. за пособия и канцеларски материали, арт консумативи и играчки. Обсъжданите теми включват финансови разходи, материална база на градината и различни проблеми, свързани с децата, като адаптация към градината и поведенчески проблеми.
-
Как се измерва температурата на децата и кой термометър е най-подходящ?
Температурата на децата може да се измери под мишницата с електронен или живачен термометър, като ръката им не трябва да мърда много. Най-добрият термометър за ухото е електронният, който се прикрепя към челото и измерва температурата за няколко секунди. Цените на тези термометри варират от 80 лева и нагоре.
-
Какви са препоръките за използване на капки за нос при деца с хроничен ринит?
-
Какво представлява „Спящата красавица“?
Тогава сме пак на контролен преглед. Малката прави нещо подобно на заден ринит и вече е на антибиотични капки (педиатърката този път изписа "Бивацин", не тези на Улевинов). 
Аз също ще се поровя и ако намеря нещо, ще свиркам.
Къде обаче е регламентирано не мога да намеря. Почвам да звъня на познати счетоводители и пак ще пиша.
Май взех да схващам вече - 60 дена на дете, обаче съгласно тази наредба не можеш да имаш повече от 40 дена годишно, все едно какви, без ЛКК. Оттам наистина излиза, че ти можеш да ползваш 40, а мъжът ти - останалите 20 без комисия. Така и аз какво правя в моя случай - до последния болничен съм с 37 дена. Той е за 7 дена и ми е издаден от педиатърката, не с комисия.