Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 56

  • 34 359
  • 290
# 105
Бъни, сложи си очилцата, слънце..... Аз имам няколко торти, точени на нишесте и веднага можеш да познаеш кои са.... ТАЗИ я спасих с оцветяване с гъба и бои с водка и глюкоза. Как не се разтече тоя шоколад незнам..... ТАЯ ХУБАВИЦА има нужда от дерматолог. Цялата е на бели точки и след като и направих "козметична маска" с гъба и водка..... стана на  петна.... обривче явно... hahaha. ТАЗИ /само багера/ и ТАЗИ са загубена кауза. Белите точки си стоят. На фроговете даже още не  се е изпарила водката. На снимката се вижда ясно. Хем, си знам че така става, хем се изкушавам да точа на нишесте и после.... "На кривата ракета - космоса и пречи"..... Незнам. Шоколада и Варната са по-зърнести като покрития. Да е жив издрав тоя, дето е измислил олиото....  Готовата маса изглежда по-гладичка. Може би от нея по-лесно се маха. Нямам опит с нея, не мога да кажа.
Стаси пише с мене - А, сега де!!! Не винаги има нужда от доизмесване с пудра. Някак си трябва сама да усетиш дали има нужда. Този, сегашния кувертюр изобщо не го доизмесвам. Слагам само ако ще правя фигури. Колкото е по-сух шоколада, толкова по-твърдо става тестото. Вече имаме провал и с глюкоза. Оказа се че и тя има значение.... Шоколада си лепне - не можеш да му избягаш. Затова както и преди малко Петя е писала, слагаш си лист пекарска хартия отгоре и точиш върху него. Не можеш да спасиш точилката от лепкавото. То си е дърво. А иди му обяснявай да не лепне. Като си точиш през хартия си става супер. И гладко и финно и не лепне. Така като гледам парчето, покритието как стои като счупена плочка - сухо ми изглежда. Явно е от захарта..... Ама това е предположение само.... розите обаче изглеждат супер. И тях ли от това ги прави? Листата са ти в нишесте - то е ясно. Запомни какво и колко си слагала и следващия път - без пудра. Или съвсем малко. Още един съвет, и той е към всички, /дано някой да не се обиди че свекървата пак се произнася/ дори и към мен лакомията. 1. Когато правиш нещо за първи път, раздели си рецептата на минимални количества. Забъркай си малка дозичка. Запомни, ако трябва си запиши стъпките. Ако стане, супер! Ако не, помисли къде е грешката. В продукт? Или в технология. 2. Никога не заменяй едновременно две неща. Ако сбъркаш, няма да знаеш кое е проблема.....3. Преценявай продуктите - един и същ продукт, на две различни фирми. Гъсто-по-рядко-най-рядко.... 4. При шоколада - колкото е по-млечен и марков - толкова е по-мазен. Значи.... повече пудра за доизмесване.[/color] Ужас. Засрамих се от себе си. Млъквам #Crazy
Почвам да броя месеците до пролетта, честно ви казвам.... Искам да осъществим онзи проект със сбирката. Тогава всеки ще види, ще пипне, ще прецени.....  И аз искам да видя много неща дето не ги правя.....ама..... ще почакам
Виж целия пост
# 106
Пепи ,не бях обърнала внимание че гумите са ти за мъгла  Laughing

А спаидърмена е страшен много ми хареса.И аз се пулих на тая подложка и си викам бреи как се отразява тая торта  Joy

stasi76,много вкусно изглеждащта торта.Когато открих тази тема опитах и аз да направя шоколадово тесто но....розичките ми станаха твърди като за самоотбрана,ако те замеря ще те утрепя. Laughingа пък за ядене изобщо не ставаха. От тогава не съм и опитвала.Все се чудя и аз като теб как при другите изглежда така добре ewsm78
Виж целия пост
# 107
Почвам да броя месеците до пролетта, честно ви казвам.... Искам да осъществим онзи проект със сбирката. Тогава всеки ще види, ще пипне, ще прецени.....  И аз искам да видя много неща дето не ги правя.....ама..... ще почакам


Браво Ванче, изказа на глас това което мисля вече от няколко седмици, но ме е срам да си призная  Embarassed  Mr. Green  Joy  Ще мислим нещо за зимната ваканция ми се струва   Crazy  Joy Joy Joy

Бързичко се редактирам, че то не може да си говоря по телефона и да пиша ...

Стаси много хубава торта, и розите, особено бялата.... ммммммм .......   bouquet
Виж целия пост
# 108
Да ви кажа никак не сте честни с тези сбирки  Crossing Arms
Ще вземем и ние да се съберем по американски да видите тогава  smile3534
Друго си мислех аз покрай предизвикателството  Thinking : представяте ли си всичките да се съберем и да си направим общ бизнес- никоя сладкарница в света няма да може да ни стъпи на пръста  Naughty особено след като обменим опит  Grinning
Виж целия пост
# 109
stasi76 , много си е хубава даже...    Mr. Green и стига сте ме изкушавали с тоя шоколад...

Моите фигурки от предизвикателството са от бял кувертюр... newsm78 ама не се втвърдиха така...и след 3 дни пак можех да ги моделирам...Знам ли защо ?  newsm78
Виж целия пост
# 110
Почвам да броя месеците до пролетта, честно ви казвам.... Искам да осъществим онзи проект със сбирката. Тогава всеки ще види, ще пипне, ще прецени.....  И аз искам да видя много неща дето не ги правя.....ама..... ще почакам

Току що говорих с Албена и като и споменах се размечтахмеееееееее  Mr. Green И аз нямам търпение да се видим напролет  Simple Smile
Виж целия пост
# 111
Алооооооу, х`американките и другите интернешънъл.... а, не се цупете ако обичате.... и за вас имам идея... хахахах. Пишете на дядо Коледа че се отказвате от подаръци, за сметка на едноседмична екскурзия до България.... и готовоооооооооо.....
Виолетката..... аз съм най-лесна душко, паля и тръгвам. Моите деца са големи. Не ми е проблем. Тези с малките патета да му мислят..... Зимната ваканция..... горе.... у горите тилилейски... освен пингвини едва ли ще има нещо друго живо.... Ще се окостим. Аз незнам дали има отопление тая сграда.... А и то не е задължително да е тая де. може някой друг да даде по-добро предложение... Май ще отварям темата за коментар по-раничко, да си коментираме .... че ако това стане..... поне два месеца ще ни трябват за организация. Но аз мисля да оставя сега емоциите за Коледа,а после като ни обземе носталгията след празниците.... тогава да се хванем с проекта.
Виж целия пост
# 112
..........Ужас. Засрамих се от себе си. Млъквам #Crazy
Нидей млъква,молАм ти сА.Все Убави неща хортуваш  newsm17 newsm47 .

Аз разточвам върху хартия за печене без да слагам нищо.Досега никога не ми е залепвало (говоря за готовата маса)   smile3506 newsm78 .

Едит: Днес и аз пробвах да направя шоколадово тесто.Направих едни розички и сега съхнат.Да видим докъде съм ги докарала.Като консистенция беше добре,но ми се топеше в ръцете доста бързо  newsm12 .
Виж целия пост
# 113
Благодаря за отговорите.  bouquet
Аз забърках тестото с по 200 гр. шоколад. И розите ги правих с това тесто- късам топче и направо оформям с ръцете и залепвам. Няма да се откажа от този фондан, още опити ще правя. Naughty

2в1 аз готовата маса я разточвам на плота в/у съвсем малко нишесте.
Виж целия пост
# 114
Стаси, следващият път ще се получи по-добре. А на мен и сега тортата ти ми харесва. Бялата роза естествено е по-хубава Simple Smile
Виж целия пост
# 115
Стаси, отгога се каня да ти подшушна: Оправи си долу подписа, че си изяла една буква. Щом става така с розите, значи си на прав път. И аз така ги правя. Не става с формички и това е..... явно е навик..... Супер са ти розите
Виж целия пост
# 116
Стаси, отгога се каня да ти подшушна: Оправи си долу подписа, че си изяла една буква. Щом става така с розите, значи си на прав път. И аз така ги правя. Не става с формички и това е..... явно е навик..... Супер са ти розите
Виж целия пост
# 117
Ванче оправих го. Peace
Виж целия пост
# 118
stasi76, да споделя и за моят шоколадов опит  Grinning До сега винаги съм правила фондана с шоколада от Кауфланд (Stilla dolche май беше) и не съм имала проблеми. С този кувертюр обаче голяма борба падна  ooooh! Първо го направих, както си е по рецептата на Ванчето, но стана една кашичка и изобщо не се сгъсти, добавих и пудра - резултатът беше 100% лепило, но не и тесто. Хвърлих го  Tired Втори опит, пак по рецепта, сменям пудрата, обаче същата работа  ooooh! меся с олио ..... мазно лепило, което в крайна сметка стана на трохи и пак на боклука.  Третият път на риска забърках 200гр шоколад с 1с.л. вода и 1с.л. глюкоза и  Shocked чудото стана (тортата с бутилката), нямаше нужда от никаква пудра, разточи се перфектно с две капки олио и дори не залепна за дървената точилка Grinning Преди малко си хапнах парченце и се реже с нож идеално  Heart Eyes Не знам ти с кувертюра ли работиш?
Виж целия пост
# 119
Ей, хора, още като купих кувертюра лятото ви казах че  трябва да се намали водата. Освен това с Димитрина стигнахме до извода че по-новите модерни лъжици са по-големи. Една вечер си мерихме лъжиците. Ами мойта зорлем е 14 грама. Нейната беше над 20 или нещо такова. Голяма разлика, а? Всичко опира до продукта. ЯВно за всеки продукт - рецептата е различна. Стила Долчето си гълташе яко вода.....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия