Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 56

  • 34 359
  • 290
# 210
etomira , благодаря за отговора.Пак ще се пробвам, по-нататък,защото на вкус е невероятна ,макар и прегоряла,половината снощи отиде...

Мисля си,дали въобще може да се сложи крем...няма да може да се покрие...може би трябва само да се заравни с маслен, и отгоре покритие.Ако е с крем,да е само с него...  newsm78  дано Ласкова се включи да каже.

Clairette ,много ми хареса тортичката ти...изчистена,и много стилна.Аз уж не обичам претрупани торти,а моите все такива се получават...ама ще се науча.
Виж целия пост
# 211
Добро утро!
Ето ни я тортата за РД довечера: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=202257&pid=8757516

Барбито я шпакловах, довечера ще я покривам - тя е за събота.
Виж целия пост
# 212
betina33, снежно бели са следните покрития:
1. готова моделираща маса
2. маршмелоус фондан от бели бонбонки
3. класически фондан
4. руска мастика 2
5. варен фондан
....... ако някой се сети за друго да допълни Wink
Виж целия пост
# 213
Руми,честита рожба и от мен!Да расте здрава и послушна и много да ви радва!  bouquet  bouquet  bouquet
Пак нови тортички,хубавки.... Hug Hug Hug
А някоя от вас купвала ли си е от Кадемлия комплекта инструменти за моделиране и ако е да то каква му е цената?
Виж целия пост
# 214
БорисЧОооооооооwelcome . Тук определено има нужда от едно мъжко присъствие, но не като консуматор, а като тортоправец. Чап-пат се появява по някой Господин, но доста бързичко изчезва....  За сладкарницата - ще ти отговоря от името на всички. Няма как да стане таз` работа. Ако се загледаш по местожителството на всяка, пръснати сме из целия свят. Интересна сладкарница ще стане..... Но, ако пък намериш спонсор за едно самолетче, виж, тогава може и да се получи. Мисля че един БОИНГ ще ни оправи идеално......
Тандури - Замразявала съм торта до масло. Един път я покривах с Варна, другите два пъти с шоколад. /двата шаха/. Те бяха с предварително изсъхнали елементи, та се озъбих. Незнам дали е добра идея да покриваш замръзнала торта. Може би трябва да я извадиш да се размрази и тогава. Маслото ще даде конденз със сигурност. А той може да ти скапе покритието. Ако я замразиш на блатове, тогава пък може блатовете да хванат скреж, който също ще се разтопи и ще прецака работата... Знам ли.... Аз правих така: Готовата торта, намазах с масло. Прибрах за половин час във фризера непокрита. Маслото стегна перфектно. Извадих тортата, прибрах в найлонов плик, подлепих добре с хартиено тиксо и замразих отново. Така изкараха близо 20 дни. Вечерта преди правенето, майка ми извадила двата пакета и без да ги отваря ги преместила в хладилника. Това е било около 10 вечерта. На другия ден към 3 следобед си отворих пакетите. Дори и да е имало конденз или скреж, той е попил. Тортите изглеждаха перфектно. Маслото се беше понапукало на мнооого финна паяжина, но нямаше никакъв проблем. Това е. Не мога да помогна с друго.
Вчера не похвалих тортичката на Иринка. Много вкусничка изглежда. Не ти завиждам за перипетиите.
На чужд гръб се посмях и на едно съблечено Барби. Сигурно и е било топло на мацката в хладилника, та се е съблякла. / черен хумор, не се сърди!/
Clairette - страхотно нежна тортичка се е получила. мечето е невероятно сладко.
ЕЛСПЕТ - Много сладка калинка. Бих и добавила пипалца на главичката. Иначе е страхотна.
Приказката днес ще бъде довършена. Надявам се да бъде само щастливия финал.
Но ще правя и друга торта с адски сложен трансфер, така че може и нова приказка да има. Ще видим.
Виж целия пост
# 215
РУМИ,   ЧЕСТИТА ТИ ПРИНЦЕСА   bouquet ДА ВИ Е ЖИВА, ЗДРАВА И МНОГО ЩАСТЛИВА  stork-girl newsm32 1stroller
ПЕПИ, много интересна и оригинална е тортичката с спайдер мен, маккуйн - перфектен както винаги   bouquet
CLAIRETTE, семпла и ефектна тортичка  bouquet

МОМИЧЕТА , намислила съм да правя торта дупе с прашка, но незнам дали издигнатат част на дупето се прави като циците,( с две купички)  или е друга технологията?
Виж целия пост
# 216
Въпрос: след като се омеси, марципан Варна колко време трябва да стои в хладилник преди да може да се покрие торта или да се изрежат фигури???
Виж целия пост
# 217
Елспет честит рожден ден на малката Калина!   bouquet Да расте здраво, усмихнато и послушно  дете    bouquet  Тортата - калинка е станала супер, само и аз ще кажа, че ако имаше едни пипалца щеше да е съвсем като истинка... Калинката-мутант  Mr. Green  Чакам с нетърпение да видя Барбито-стриптизьорка. Дано повече да не се съблича и да си сложиш покритието спокойно и без перипетии  Peace

svetlane не съм правила дупе, но цици да. Та ако ще правиш дупето от купички, бая замазване и оформяне ще падне с маслен крем... По скоро намправи някакво надстрояване с блатове... За мен, най-ефектното дупе, което съм виждала беше на NelliDi  Whistling

Виж целия пост
# 218

МОМИЧЕТА , намислила съм да правя торта дупе с прашка, но незнам дали издигнатат част на дупето се прави като циците,( с две купички)  или е друга технологията?

Торта Дупе

има я в библиотеката, и ще помоля преди да се попита тук да видите дали отговора ви го няма там
Виж целия пост
# 219
Такааа, сега обаче да задам един въпрос.
Искат ми торта сахер, но с размери 30х40см. Прегледах всички рецепти и сметнах че дозата за 1 торта на мен ще ми стане за 1 блат- правилно ли разсъждавам???? И може ли сладкото от кайсии да се замени с нещо друго?
Виж целия пост
# 220
благодаря ви violetblue и пепи, перди да пиша,  тук разгледах стъпка по стъпка тортата на нели, но не разбрах дали издигнатат част е направена от купички или както казва violetblue е надстрояване с блатове, защото наистина е супер ефектно Thinking
Виж целия пост
# 221
 svetlane, с купички ще стане много издуто, мисля че е надстроявано и дялкано Wink
Виж целия пост
# 222
майчета помагайте, спретнах тортата
пандишпанови блатове с млечен крем, намазах я със сладко от кайсии
направих си марципан Варна, правене и оцветяване всичко точно (прекрасен жълт цвят)
обаче като взех да точа и започнаха мъките, то се къса, не мога да го вдигна от плота да го сложа върху тортата ..
ще кажете ли къде греша
Виж целия пост
# 223
Клеьрет, много нежна торта  bouquet

Maxi,, под чаршава трябва да има добре намазан, загладен и твьрд слой от маслен крем(може и само кайсиево сладко, но според мен с маслото ефекта ще е по оптимален и гладьк).Масления крем може да се смеси сьс сладкото, или с трохи от блатовете,че да притьпи акцента на маслото.Освен това бях чела някьде, че ако се образуват балончета се пукат лекичко с игла, вкарана странично и се заглажда добре това място.Има и шпатули(незнам дали така е названието) за заглаждане на фондан, аз си взех такава,но още не сьм я ползвала,че да споделя.Това е, за което се сещам в момента.За набраздяването, на мен се е получавало ако направя покритието от бонбонки маршмелоуз и тестото не е разточено достатьчно тьнко, или ако е с готова моделираща маса, поради сьщата причина, както и при самото полагане, ако при пренасянето с точилката не е точно по средата и се наложи да го донамествам рьчно.И така се измества центьра на тежестта и се нарушава гладкостта.Незнам дали ме разбра, че го обясних малко заплетено.
Виж целия пост
# 224
Елспет, честит рожден ден на малката Калина!   bouquet
_Пепи_, аз правих двойна доза в тава 35/25. Блата разрязох на 3, прилично дебели. Можеше и още един, но така го бях овъглила, че замина на изрезки  Blush
van444eto изчетох я на един дъх приказката и  с нетърпение чакам щастливият край - плеснали с ръце и се омазали с торта  Heart Eyes
Clairette много семпла и красива торта. Поздравявам те за презентацията, да говориш пред публика и да правиш мече, сигурно е доста трудно   bouquet
Tandoori стискам палци и за финала на твоята приказка  fingerscrossed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия