За първа година в детската градина - стига болести за тази есен-зима! - 11 част

  • 16 695
  • 286
# 165
Пъзел и моето диване не е от поспаливите.
Мен от нерви така ме заболя ченето, че взех разстоянието до зъболекаря за отриц. време. А тя ми каза да си лекувам нервите, а не зъбите.  #Crazy
Микки, има и по-малки варианти на такива дъски, можеш да ги поставиш върху масата.
Виж целия пост
# 166
ПАК сме болни.В чудо се видях вече и си мисля че ако ида на врачка по ще познае какво му е на детето отколкото лекарите.То не бяха алергии,вируси,бактерии........Сума ти лекарства изпи и сега пак е със сополи,кашлица през нощта и подуто и червено гърло.Утре сме при личната да видим какво ще измъдри този път,като си носим торбата със стари рецепти за справка..... ooooh!
Виж целия пост
# 167
Да се включа и аз в темата. И моят Александър не иска да спи следобяд в детската градина, но вечер още към 19.30 часа е много кисел и заспива рано. за сметка на това в събота и неделя под зоркия поглед на баща му заспива и спи до 17.00 ч., с което си обърква режима. Не зная какво да правя.  В тяхната градина са малко деца само девет в групата / защото е частна/ и мога да кажа, че почти не боледуваме. Отсъстваме само по 1-2 дни ако преценя, че е неразположен, но обикновено не е нищо сериозно и дори лекарката  никакви лекарства не ни дава, понякога само капки за нос или сироп. дано да спре порочната практика да приемат болни деца в градините, защото това е основната причина за " поголовното" разболяване.
Виж целия пост
# 168
ПАК сме болни.В чудо се видях вече и си мисля че ако ида на врачка по ще познае какво му е на детето отколкото лекарите.То не бяха алергии,вируси,бактерии........Сума ти лекарства изпи и сега пак е със сополи,кашлица през нощта и подуто и червено гърло.Утре сме при личната да видим какво ще измъдри този път,като си носим торбата със стари рецепти за справка..... ooooh!

То не е смешно, но хората казват: "Като знам какъв инженер съм, ме е страх да ида на доктор"
Виж целия пост
# 169
Да се включа и аз в темата. И моят Александър не иска да спи следобяд в детската градина, но вечер още към 19.30 часа е много кисел и заспива рано. за сметка на това в събота и неделя под зоркия поглед на баща му заспива и спи до 17.00 ч., с което си обърква режима. Не зная какво да правя.  В тяхната градина са малко деца само девет в групата / защото е частна/ и мога да кажа, че почти не боледуваме. Отсъстваме само по 1-2 дни ако преценя, че е неразположен, но обикновено не е нищо сериозно и дори лекарката  никакви лекарства не ни дава, понякога само капки за нос или сироп. дано да спре порочната практика да приемат болни деца в градините, защото това е основната причина за " поголовното" разболяване.
Или, и тебе ли те правят на луда с ранно ставане? Mr. Green  Давай да се оплачем взаимно.

Жмото, аз вече досадна ще стана, ама пробвайте Цитросепта.  bouquet
Виж целия пост
# 170
Обзаведени сме и с температура вече. Явно ще се почива тази седмица. 
Виж целия пост
# 171
Пъзел  ти даваш ли Цитросепт? И ако да профилактично ли го даваш или само при нужда?
Защото аз питах в една аптека, аптекарката го извади, чете, чете листовката и каза, че било за по-големи деца  newsm78
Виж целия пост
# 172
Мечо, съжалявам за Ивайло  Cry Бързо да минава  Praynig
jmoto, мъчно ми стана и за вас, ако имате възможност подръжте детенцето по-дълго у дома, ако има кой да го гледа  Heart Eyes
Аз се чудя утре как ще я пусна на градина след прекарания отит  Confused Ако имах някоя баба под ръка нямаше да я пусна поне 2 седмици, за да се закрепи. Ама няма  Rolling Eyes
Амбър, цитросепт давах на Стелла, няма проблеми. Ако искаш погледни и в сайта им http://www.citroseptbg.com/ Сега давам клеева тингтура и хомеопатия на Боарон по схема от хомеопат. 3 седмици ходи здравичка на градина и накрая направи изведнъж отит. Но според мен пак много издържа, защото през цялото време беше обградена от болни деца в групата, включително и едната госпожа се разболя  Confused
Пожелавам успешна нова седмица на всички дечица и по-малко болести  Hug Heart Eyes
Виж целия пост
# 173
Обзаведени сме и с температура вече. Явно ще се почива тази седмица. 


Значи ще си правим компания тази седмица. Embarassed

В петък се прибра от ДГ с червено гърло и присипнал глас. Два дена с Т, кашлица и як драйф. В момента спи и е на глюкоза.
Вирусче гаднооооооооооооо градинско. #2gunfire
Виж целия пост
# 174
Момичета, Ния днес цял ден иска да лежи и не пожела да я изведа. Реших утре да си я оставя. Пък и нослето нещо и потече. 
Виж целия пост
# 175
Пъзел  ти даваш ли Цитросепт? И ако да профилактично ли го даваш или само при нужда?
Защото аз питах в една аптека, аптекарката го извади, чете, чете листовката и каза, че било за по-големи деца  newsm78
Давам всеки ден, слънце, тоест, баба му де. По няколко капки в чаша със сок.Говорила съм и с нашата лекарка, и със сестрата от градината. Последното боледуване се ограничи в една хрема. Толкоз.
Виж целия пост
# 176


Жмото, аз вече досадна ще стана, ама пробвайте Цитросепта.  bouquet

Що пък да не пробвам и това  newsm78 Опитвах профилактично да давам и витамини,и клеева тинктура и какво ли още не.Сега ще пробвам и това,но лекаря няма да ни се размине.
Виж целия пост
# 177
След едноседмичен престой в къщи заради температура, хрема и кашлица, днес малката тръгна на градина с рев. Оправданието и беше, че Сашко (едно детенце от тяхната група) я стискал  силно за врата, по точно за гърлото  и затова не иска да ходи там. Наложи се да се правя, че уж се обаждам на госпожата по телефона, да и кажа да говори със Сашко повече да не я стиска. Поуспокои се малко, но влезе с насълзени очи.
Виж целия пост
# 178
НИе и днес сме си вкъщи.Дени е вече здрав, но лекарката ни я няма днес.Утре сме на контролен преглед и живот и здраве в сряда отново на градина.
Притеснено ми е защото не съм платила таксата за градината, а днес е последният срок  Embarassed Проблема е че последнте няколко дни от октомври Дени отсъстваше, а бележка ще вземем утре за да отбележат.
Виж целия пост
# 179
Аз да се похваля, че от 1 седмица в нашата ДГ има парно!  Hug Ние нали бяхме болни, а и в петъка баща ми взе Ади, та мъжът ми чак днес е разбрал.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия