Черен списък на храни и хранителни продукти - Бг

  • 288 181
  • 1 823
# 1 530
Фирмата е Булкомерс ММ ЕООД, София  борса Слатjavascript:void(0);
#Crazyина, склад 209.javascript:void(0);
#2gunfireМного противни бяха тези пилешки гърди. Не ги купувайте!
Виж целия пост
# 1 531
Отговарям: Бургаската фирма, откъдето пазарувам месо и др. месни неща има магазинче на пазар "Краснодар" - КЕЙ ДЖИ - кланица и колбасарница в с. Русокастро. За бургазлии - не купувайте меса от каракачаните, които имат магазини на същия този пазар!!!!!!
Виж целия пост
# 1 532
А за тези пилета и Е-та мисля че сте късметлии, че изобщо са написани. Едва ли има купешки меса без такива, но просто не са упоменати. Така че на тези поне са ви написали Е-тата, благодарете Mr. Green
Виж целия пост
# 1 533
Отговарям: Бургаската фирма, откъдето пазарувам месо и др. месни неща има магазинче на пазар "Краснодар" - КЕЙ ДЖИ - кланица и колбасарница в с. Русокастро. За бургазлии - не купувайте меса от каракачаните, които имат магазини на същия този пазар!!!!!!
Благодаря за съвета - ще потърся магазинчето като отида към центъра в нач. на седмицата   Party
Виж целия пост
# 1 534
OLIO PERLA   NAI DOBROTO
Виж целия пост
# 1 535
" Натурален сок" "ЕВИТА" пълен е с Е-та само 5-6 на брой и с витамини;и е без консерванти. Производител от " Флорина" за "Метро''. повече от Е- тата са забранени в много Европейски страни Докога в нашата държава ще се продават такива боклуци, докога ще ни подлъгват по етикетите и лъскавите опаковки?
Добре че не сме го купували ние, а ни го подариха - мчстото му е в кофата за боклук.
Виж целия пост
# 1 536
" Натурален сок" "ЕВИТА" пълен е с Е-та само 5-6 на брой и с витамини;и е без консерванти. Производител от " Флорина" за "Метро''. повече от Е- тата са забранени в много Европейски страни Докога в нашата държава ще се продават такива боклуци, докога ще ни подлъгват по етикетите и лъскавите опаковки?
Добре че не сме го купували ние, а ни го подариха - мчстото му е в кофата за боклук.

Би ли споделила кои от Е-тата са забранени в EU, дай малко повече инфо please...
Виж целия пост
# 1 537
" Натурален сок" "ЕВИТА" пълен е с Е-та само 5-6 на брой и с витамини;и е без консерванти. Производител от " Флорина" за "Метро''. повече от Е- тата са забранени в много Европейски страни Докога в нашата държава ще се продават такива боклуци, докога ще ни подлъгват по етикетите и лъскавите опаковки?
Добре че не сме го купували ние, а ни го подариха - мчстото му е в кофата за боклук.

Би ли споделила кои от Е-тата са забранени в EU, дай малко повече инфо please...


Някой беше пуснал цяла статия , но не мога да я открия  Embarassed
Виж целия пост
# 1 538
на етикета на замразените пилешки гърди, които купих днес, бяха изброени съставките: пилешки гърди и общо 8 Е-та  newsm78

Аз предлагам да отворим тема за безопасните храни и напитки и БЕЗ Е-та Mr. Green. Така списъка ще е по-кратък, че на този не му се вижда края Crazy.
Виж целия пост
# 1 539
на етикета на замразените пилешки гърди, които купих днес, бяха изброени съставките: пилешки гърди и общо 8 Е-та  newsm78

Аз предлагам да отворим тема за безопасните храни и напитки и БЕЗ Е-та Mr. Green. Така списъка ще е по-кратък, че на този не му се вижда края Crazy.


Не винаги написаното съдържание отговаря на истината
Виж целия пост
# 1 540
" Натурален сок" "ЕВИТА" пълен е с Е-та само 5-6 на брой и с витамини;и е без консерванти. Производител от " Флорина" за "Метро''. повече от Е- тата са забранени в много Европейски страни Докога в нашата държава ще се продават такива боклуци, докога ще ни подлъгват по етикетите и лъскавите опаковки?
Добре че не сме го купували ние, а ни го подариха - мчстото му е в кофата за боклук.
М..да... има обаче в кутията с горски плодове. За 60 ст. литъра аз не бих очаквала повече  Mr. Green
Харесвам нектара праскова 50 % , там има само аромат праскова...цена към 2 лв. на едро .
Наподобява нектара в стъклени бутилки които си купувах като ученичка.
Виж целия пост
# 1 541
Давам отговор за Е-тата-E129    Allura red AC              Червено No.40.  Синтетичен оранжево-червен цвят. Изпозван в сладкиши, бисквити, смески за кексове, пълнежи с плодови вкусове, напитки и подправки, лекарства и козметични средства. Въведено е в началото на осемдесетте като заместител на амарантата, която е счетена за нездравословна в резултат на противоречиви тестови резултати. Алуреното червено се свързва също и с възникването на рак у мишките. Може да се прояви като алерген при условия за алергия на кожата. Отхвърлено в Дания, Белгия, Франция, Германия, Швейцария, Швеция, Австрия и Норвегия.
E952            Cyclamic acid              Цикламна киселина - калциев и натриев цикламат. Изкуствен подсладител. Известно е че причинява  мигрени и други реакции. Възможен канцероген. В тестове е причинил нарушения в тестикулите на плъхове и в ембрионите на мишки. Забранен в САЩ и Великобритания, поради връзката му с рак.
E951*            Aspartame            Аспартам (Нутрасуит). Изкуствен подсладител. Списъкът на възможните вредни ефекти е твърде дълъг!!! Някои хора са алергични към аспартам, мигренозни главоболия са обичайната реакция за такива хора.
E954            Saccharines            Калциев и натриев захарин. Изкуствен подсладител, дериват от толуол (известен като канцероген). Отхвърлен от САЩ през 1977 г., но после отново официално бива въведен при условие за стриктно етикиране започващо с: "Използването на този продукт може да се окаже опасно за вашето здраве, този продукт съдържа захарин, който е доказано че причинява рак у лабораторни животни." 
Виж целия пост
# 1 542
отговора е даден многократно вкл. и в тази тема- няколко пъти, стига да има кой да чете   Confused
http://georgievi.atspace.com/eta.htm#е

Аз предлагам да отворим тема за безопасните храни и напитки и БЕЗ Е-та Mr. Green. Така списъка ще е по-кратък, че на този не му се вижда края Crazy.

Изцяло без Е-та  newsm78 биха могли да бъдат някои домашно приготвени храни.
Идея за такъв списък имаше и в "натриев глутамат", но се споменаха 2-3 вида бисквити без маргарин и до там... Лошото е, че действителния състав не се изписва в съдържанието, което е напълно законно у нас Twisted Evil. Или се изписва много общо- подобрители, консерванти, натурално идентични аромати Thinking
Виж целия пост
# 1 543
Понякога производителите пишат на етикетите състав, който им изнася - има някои подправки, които са алерген и съответно ги няма на етикета, а в консервата ги има и се виждат. #Crazy Но в повечето случаи обобщават само с една дума "подправки".
Виж целия пост
# 1 544
Понякога производителите пишат на етикетите състав, който им изнася - има някои подправки, които са алерген и съответно ги няма на етикета, а в консервата ги има и се виждат. #Crazy Но понякога обобщават само с една дума "подправки".

да, това много ме изнервя
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия