Черен списък на храни и хранителни продукти - Бг

  • 288 166
  • 1 823
# 1 740
Да, то иначе кой ще купува нещо с неузнаваем вкус!
Чисто месо хубаво, ама то става за манджи, да речем, а ако искам да си направя сандвич с нещо? Все някъде трябва да има и приемливи колбаси... (или съм много наивна?)

-сурово-сушени колбаси- луканка , луканкови салами /аз купувам Бони и Маджаров/
-сурово-сушени и пушени деликатеси- филе "Елена", пастърма, пушен врат
-" Пражка" шунка и шунка "Моцарт"-те са от цели мускулни групи на свинския бут
-варено-пушени деликатеси- филе и бут

...........примерно  Flutter
Виж целия пост
# 1 741
Пушените меса са тъпкани с оцветители,консерванти и пълни с вода !
Виж целия пост
# 1 742
........

-сурово-сушени колбаси- луканка , луканкови салами /аз купувам Бони и Маджаров/
-сурово-сушени и пушени деликатеси- филе "Елена", пастърма, пушен врат
-" Пражка" шунка и шунка "Моцарт"-те са от цели мускулни групи на свинския бут
-варено-пушени деликатеси- филе и бут

...........примерно  Flutter
Само че аз в луканки какви неща съм намирала... ShockedНо определено са за предпочитане пред камчия или хамбургски или нещо такова.
А най-доброто решение според мен и смятам скоро  да  го реализирам е да си намери човек частно цехче, аз вече открих, и там да даде да му опушат месо и направят луканка. Мъжът ми зимата носи сланина за опушване и стана чудеста и каза,че е видял нарязано месо за сушене, смляни меса за луканка....та мисълта ми е ,че щом ние не можем да отворим домашен колбасарски цех, все някъде някой вече го е направил.
Виж целия пост
# 1 743
Забравете и за моцарелата...

Цитат
Европейската комисия поиска от италианските власти да й предоставят информации за наличието на диоксин в партиди моцарела и заплаши, че, ако това не стане, може да наложи ембарго на италианската моцарела, популярното италианско сирене, което се произвежда в областта Кампания.
Франция междувременно нареди на магазините си да спрат продажбата на италианското сирене моцарела от област Кампания заради опасения, че то може да е заразено с причиняващ рак диоксин.

Според експерти причина за появата на вредното вещество в млякото е фактът, че пасищата на животните се оказали в затрупаната с боклук италианска област Кампания. Проблемът е свързан с дейността на неаполитанската мафия Камората, която печели милиони от нелегалното обработване и извозване на боклуците в провинцията.


Виж целия пост
# 1 744
прясно мляко 1% на МЕGGLE

отврат на вкус, нямащ нищо общо с каквото и да било мляко!
Виж целия пост
# 1 745
прясно мляко 1% на МЕGGLE

отврат на вкус, нямащ нищо общо с каквото и да било мляко!

Подкрепям напълно,добре,че фирмата правеше промоция и раздаваше чашчици с по малко мляко за опитване миналата година в Метро,че не се наложи да си давам парите,отвратително - като попремита чаша от прясно мляко  Sick  Sick  Sick Ама нормално,като се сметне ,че млякото е емулсия масло във вода,като намалиш маслената фаза от 3.6 на 1% какво остава - бистра водица  hahaha
Виж целия пост
# 1 746
Сори за спама,но мисля,че ще ви заинтересува да подкрепите запазването на българския език ! Подпишете се !!!
http://www.bgpetition.com/knijoven-balgarski/index.html
Виж целия пост
# 1 747
Сори за спама,но мисля,че ще ви заинтересува да подкрепите запазването на българския език ! Подпишете се !!!
http://www.bgpetition.com/knijoven-balgarski/index.html

Вече го напаравих  Peace
Виж целия пост
# 1 748
Пушените меса са тъпкани с оцветители,консерванти и пълни с вода !

Ако очакваш да намериш нещо чисто без споменатите от теб оцветители и консерванти -такова не съществува.  Предпочитам пушено месо, което колкото и да е тъпкано, не е по-натъпкано от една шунка примерно, или колбас. Същото е и за луканките- каквото и да имат, са за предпочитане пред всичко останало! Хайде толкова да не се впрягаме и да не влизаме в подробности кое какво съдържа, защото това означава нищо да не ядем! Ако става въпрос има и много сурови меса по-обработени от колбасите! В хляба ,млечните и всички останали видове храни не се съдържат по-малко консерванти и оцветители. Важно е и на коя фирма купуваш продукти- както има некачествени, така има и много добри пушени деликатеси.
Виж целия пост
# 1 749
Пушените меса са тъпкани с оцветители,консерванти и пълни с вода !

Ако очакваш да намериш нещо чисто без споменатите от теб оцветители и консерванти -такова не съществува.
Не помня да съм твърдяла обратното !!!
Даже сама подчертах,че освен суровото месо и то от ДОМАШНО животно, няма друга възможност за чист продукт !
Не мисля,че сме в тази тема ,за да се заяждаме една с друга ,а да обменяме инфо за некачествени продукти
.
Виж целия пост
# 1 750
Сори за спама,но мисля,че ще ви заинтересува да подкрепите запазването на българския език ! Подпишете се !!!
http://www.bgpetition.com/knijoven-balgarski/index.html

Вече го напаравих  Peace
И аз  Peace
Виж целия пост
# 1 751
Пушените меса са тъпкани с оцветители,консерванти и пълни с вода !

Ако очакваш да намериш нещо чисто без споменатите от теб оцветители и консерванти -такова не съществува.
Не помня да съм твърдяла обратното !!!
Даже сама подчертах,че освен суровото месо и то от ДОМАШНО животно, няма друга възможност за чист продукт !
Не мисля,че сме в тази тема ,за да се заяждаме една с друга ,а да обменяме инфо за некачествени продукти
.
 ( quote)


Не мисля, че АЗ се заяждам. Изброих продуктите, които АЗ предпочитам, пред някои други. Не твърдя, че са натурални, а че са по-малко обработени. Ти може да си на друго мнение, което  приемам, но не променя моето. Нямам намерение да се заяждам с никого. Дано да съм ясна. Хайде да приключим  Hug.
Виж целия пост
# 1 752
Вчера се излъгах, като взех кисело мляко Карабунар/нямаше от моето, което по принцип взимам/. #Cussing out Отвратително, вода с парцали, седи като пресечено. Ето и снимки: тук и тук. Sick Чудя се как съществуват такива фирми и не фалират, аз лично никога повече няма да си купя техен продукт. Stop
Виж целия пост
# 1 753
Вчера се излъгах, като взех кисело мляко Карабунар/нямаше от моето, което по принцип взимам/. #Cussing out Отвратително, вода с парцали, седи като пресечено. Ето и снимки: тук и тук. Sick Чудя се как съществуват такива фирми и не фалират, аз лично никога повече няма да си купя техен продукт. Stop
и аз не им купувам продуктите, след като разбрах, че сиренето го правят със сухо мляко внос от Украина, то не че и другите фирми са "цвете за мирисане"
Виж целия пост
# 1 754
Вчера се излъгах, като взех кисело мляко Карабунар/нямаше от моето, което по принцип взимам/. #Cussing out Отвратително, вода с парцали, седи като пресечено. Ето и снимки: тук и тук. Sick Чудя се как съществуват такива фирми и не фалират, аз лично никога повече няма да си купя техен продукт. Stop
Пфууу, geleva, ужасно изглежда! Sick Как постигат този "прекрасен" вид производителите?!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия