Черен списък на храни и хранителни продукти - Бг

  • 288 172
  • 1 823
# 1 725
В почти всички колбаси, включително Leki, Сачи, Бони оборот и т.н., слагат само крака, копита и глави.

Прекалено изказване! Само запознат с технологията на  колбаса може да е наясно какво се влага в него, или хората, които го произвеждат всъщност.Не мислиш ли, че е абсурдно твърдението ти, особено това, че "се слагат САМО копита, глави и крака"? Ти самата въобще представяш ли си го това с копитата и краката ? Толкова категорично може да се изказва само човек, който лично е видял какво се слага в колбасите, както и да го докаже, разбира се!
Виж целия пост
# 1 726
В почти всички колбаси, включително Leki, Сачи, Бони оборот и т.н., слагат само крака, копита и глави.

Прекалено изказване! Само запознат с технологията на  колбаса може да е наясно какво се влага в него, или хората, които го произвеждат всъщност.Не мислиш ли, че е абсурдно твърдението ти, особено това, че "се слагат САМО копита, глави и крака"? Ти самата въобще представяш ли си го това с копитата и краката ? Толкова категорично може да се изказва само човек, който лично е видял какво се слага в колбасите, както и да го докаже, разбира се!
Права си, не е трябвало да кажа САМО,а ПРЕДИМНО !
Моя грешка !  Peace
И да, виждала съм какво слагат и повярвай ми,ако има месо, то е достъчно малко и некачествено, та да не се усети изобщо Simple Smile
Виж целия пост
# 1 727
В почти всички колбаси, включително Leki, Сачи, Бони оборот и т.н., слагат само крака, копита и глави.

Прекалено изказване! Само запознат с технологията на  колбаса може да е наясно какво се влага в него, или хората, които го произвеждат всъщност.Не мислиш ли, че е абсурдно твърдението ти, особено това, че "се слагат САМО копита, глави и крака"? Ти самата въобще представяш ли си го това с копитата и краката ? Толкова категорично може да се изказва само човек, който лично е видял какво се слага в колбасите, както и да го докаже, разбира се!
Права си, не е трябвало да кажа САМО,а ПРЕДИМНО !
Моя грешка !  Peace
И да, виждала съм какво слагат и повярвай ми,ако има месо, то е достъчно малко и некачествено, та да не се усети изобщо Simple Smile


И ти си права, но донякъде! Аз също съм виждала на доста места какво се слага, съгласна съм , че може да е некачествена суровината, ама чак пък крака и копита......!  Hug
Виж целия пост
# 1 728
Я си кажете кой къде е гледал, да се поизясни положението! Wink
Виж целия пост
# 1 729
 аз пък да ви кажа, внасят се от чужбина готови смеси на прах, съдържащи кожи, кръв на  прах,и какви ли не остатъчни меса и продукти, също  лиофилизирани, и стрити на прах. От тези смески забъркват кренвиршите и надениците, но чак пък копита newsm78
Виж целия пост
# 1 730
Хора,ще ме накарате да откажа яденето бе Sick
Виж целия пост
# 1 731
Аз пък вчера установих състава на въпросните шунки и филета, които се продават на грамаж... Намерих нарязани и вакуумирани филе и телешка шунка на същата фирма. Съответно на опаковката имаше съставки... Какво да ви кажа - месо, сол и след това поне 7-8 Е-та! Crazy Съвсем се обезсърчих, кажете, ако знаете, има ли някъде читави месни продукти?!
Виж целия пост
# 1 732
Аз да кажа също по отношение на колбасите и по-специално за кренвиршите: преди години гледах по телевизията предаване за приготвяне на кренвирши.Не претендирам за 100% достоверност, казвам какво съм видяла. Цехът там си беше много чист, хората спазваха тотална хигиена- просто технологията която показаха беше такава. По технология в тях няма месо- соев концентрат, мазнини и разни други добавки. Тъй че аз за кренвиршите съм по-спокойна да купувам защото знам, че в тях НЕ следва да има месо, отколкото да взема наденица в която като сдъвча някакъв хрущял няма да знам от коя част и на какво животно е принадлежала
Виж целия пост
# 1 733
Мен лично не ме притеснява толкова соята и другите естествени съставки (освен дето ги пробутват за месо! Close), колкото купищата "подобрители, овкусители, стабилизатори, консерванти, оцветители" и т.н....
Виж целия пост
# 1 734
Аз пък вчера установих състава на въпросните шунки и филета, които се продават на грамаж... Намерих нарязани и вакуумирани филе и телешка шунка на същата фирма. Съответно на опаковката имаше съставки... Какво да ви кажа - месо, сол и след това поне 7-8 Е-та! Crazy Съвсем се обезсърчих, кажете, ако знаете, има ли някъде читави месни продукти?!
ДА, чистото месо, по възможност от домашно гледано животно! Peace
Виж целия пост
# 1 735
Мен лично не ме притеснява толкова соята и другите естествени съставки (освен дето ги пробутват за месо! Close), колкото купищата "подобрители, овкусители, стабилизатори, консерванти, оцветители" и т.н....
А те именно се слагат ,за да ги докарат на цвят, мирис ( изкуствени прахообразни аромати на пушено месо ) и трайност на продукта !
Виж целия пост
# 1 736
Да, то иначе кой ще купува нещо с неузнаваем вкус!
Чисто месо хубаво, ама то става за манджи, да речем, а ако искам да си направя сандвич с нещо? Все някъде трябва да има и приемливи колбаси... (или съм много наивна?)
Виж целия пост
# 1 737
Да, то иначе кой ще купува нещо с неузнаваем вкус!
Чисто месо хубаво, ама то става за манджи, да речем, а ако искам да си направя сандвич с нещо? Все някъде трябва да има и приемливи колбаси... (или съм много наивна?)
По логичен път би трябвало скъпите колбаси и шунки да стават за ядене.
Аз лично бих ти препоръчала ( за сандвичи и мезе ) само сурово сушени меса .
Ако имаш познат технолог работещ в тази сфера мисля,че той също би те ориентирал добре.
УСПЕХ !    bouquet
Виж целия пост
# 1 738
Да, то иначе кой ще купува нещо с неузнаваем вкус!
Да, но биха могли да създадат този вкус и аромат по естествен път, като опушат продукта ,а не да го тъпчат с прахообразни съставки.
Само ,че ще им излезе доста по-скъпо,ако използват естествени пушилки,а и трябва да имат истинска пушилня!
Виж целия пост
# 1 739
Да, то иначе кой ще купува нещо с неузнаваем вкус!
Чисто месо хубаво, ама то става за манджи, да речем, а ако искам да си направя сандвич с нещо? Все някъде трябва да има и приемливи колбаси... (или съм много наивна?)
По логичен път би трябвало скъпите колбаси и шунки да стават за ядене.
Аз лично бих ти препоръчала ( за сандвичи и мезе ) само сурово сушени меса .
Ако имаш познат технолог работещ в тази сфера мисля,че той също би те ориентирал добре.
УСПЕХ !    bouquet

Благодаря, то и аз преди май се бях насочила към тези продукти... Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия