Ползвате ли миялна машина и каква марка?

  • 86 905
  • 269
# 75
Ползваме миална машина Аристон за 12 комплекта,много сме доволни,таблетките на сомат и калгонит са добри,някой път вземам и препарат който е на прах но чесно казано не мие така хубаво както с таблетка.

Аз пък само на прах карам, вземала съм на Калгонит, в момента съм с
някакъв немски-"Ало", мъжа ми го донесе от Германия, мие си нормално. 
Виж целия пост
# 76
И ние от вчера се сдобихме с миялна newsm44. Сега ги чакам да ми я докарат. Нашата е Beko 6837 S  za 12 комплекта една приятелка горещо ми ги препоръча. Взехме най-новия модел със специална програма за миене на бебешки шишета  Joy. Доколкото разбрах разликата с програмата за миене на 70 градуса е че е просто супер бърза програма.  След като я пробваме ще пиша впечатления. Само че май се прекарах с препарата  newsm78. Купих таблетки Somat сода ефект и чак после видях че те не са като тези на Calgonit 3 в 1 и ще трябва да купувам отделно гланц и сол.
Вие как мислите дали ще стане да ги използвам тези таблетки без да добавям гланца?
Виж целия пост
# 77
ние сме със Канди,в началото изобщо не бях доволна,не ги сушеше,бяха ужасно мръсни на капки бели,пробвах с какви ли не различни марки хапчета и сол,накрая се оказа че водата ни е проблема и трябвало там да се регулира твърдостта,следващото миене беше много добре,сега ще видим за напред как ще е  Praynig,дано да се оправи,че е на 3 седмици и не ми се иска да сме се набутали с 800 лв
Виж целия пост
# 78
И ние от вчера се сдобихме с миялна newsm44. Сега ги чакам да ми я докарат. Нашата е Beko една приятелка горещо ми ги препоръча. Взехме най-новия модел със специална програма за миене на бебешки шишета  Joy. Доколкото разбрах разликата с програмата за миене на 70 градуса е че е просто супер бърза програма.  След като я пробваме ще пиша впечатления. Само че май се прекарах с препарата  newsm78. Купих таблетки Somat сода ефект и чак после видях че те не са като тези на Calgonit 3 в 1 и ще трябва да купувам отделно гланц и сол.
Вие как мислите дали ще стане да ги използвам тези таблетки без да добавям гланца?
Софийската вода е сравнително мека, спокойно можеш да използваш само таблети или прах, не е нужно да добавяш сол и гланц. Специално солта се използва да омекоти водата и да я предпази от варовикови отлагания, каквито в софийската вода за щастие няма.
Да ти е честита новата помощница и много да работи, без да се разваля!!! Grinning
Виж целия пост
# 79
Софийската вода е сравнително мека, спокойно можеш да използваш само таблети или прах, не е нужно да добавяш сол и гланц. Специално солта се използва да омекоти водата и да я предпази от варовикови отлагания, каквито в софийската вода за щастие няма.
Да ти е честита новата помощница и много да работи, без да се разваля!!! Grinning

В такъв случай, трябва ли да се изключат фабричните настройки на миялната за омекотяване и плакнене?
Виж целия пост
# 80
Ползвам Candy - 45 см, за вграждане.
Купихме я преди 7 години и да чукна на дърво нямам проблеми. Събира всичко необходимо от 1 вечеря и еветуално останали чинии от деня.
Ползвам само препарати на прах, тъй като гела е по-скъп и явно е доста силен, изтриват се картинките по чашите, а с праха нямам грижи Wink
Виж целия пост
# 81
Софийската вода е сравнително мека, спокойно можеш да използваш само таблети или прах, не е нужно да добавяш сол и гланц. Специално солта се използва да омекоти водата и да я предпази от варовикови отлагания, каквито в софийската вода за щастие няма.
Да ти е честита новата помощница и много да работи, без да се разваля!!! Grinning

В такъв случай, трябва ли да се изключат фабричните настройки на миялната за омекотяване и плакнене?
О, нямам представа... Най-добре да се попита техник. Моята машина е с автоматични настройки, които аз няма как да контролирам с копче.
Виж целия пост
# 82
Привет!
sourcherry благодаря ти за бързия отговор! За солта и аз това си го мислех. Както не слагам Калгон при всяко пране на пералнята именно защото водата тук не е варовита. Иначе докараха миялната и веднага я пробвахме  newsm68 и останахме супер доволни. Почти не се чува, даже мъжа ми казва, че е по-тиха от мен и по хубаво мие Joy. А още по-доволен е, че вече няма да вижда планини от съдове в сушилката Simple Smile. А съдовете ги извадихме направо сухи и без никакви петна, та засега мисля гел да не слагам.
Така че като за начало аз съм с две ръце за Беко Peace.
Виж целия пост
# 83
АЕГ /Електролукс ,голяма-доволна съм,но миенето зависи от препарата най-вече.Когато е евтин- има не съвсем добре измити съдове.По принцип аз изплаквам съдовете ,преди да ги сложа в миялната.

Обичам си миялната!
Виж целия пост
# 84
И на мен Дядо Коледа ми донесе CROWN (малък). Засега съм много доволна. Но и на мен ми излизат съдомете малко мътни - ползвам течност за изплакване на Калгонит. Само се чудя - скочиха ли ви разходите за ток и вода, след като използвате миялната?
Виж целия пост
# 85
И на мен Дядо Коледа ми донесе CROWN (малък). Засега съм много доволна. Но и на мен ми излизат съдомете малко мътни - ползвам течност за изплакване на Калгонит. Само се чудя - скочиха ли ви разходите за ток и вода, след като използвате миялната?

Съвсем малко, но миялната ни е клас ААА.


Виж целия пост
# 86
Аз съм се насочила към миялна Беко - за вграждане, 45 см. В Технополис ни казаха, че са добра марка за перални и миялни машини. От тези които са на цена около 500-600 лв какви ще ми препоръчате ? / искам да е клас А и да мие добре/
Виж целия пост
# 87
Ползвам Hotpoint- Ariston  LI 480 A.C Имам я сравнително отскоро,но съм си доволна.В момента ползвам таблетки Медикс 2 в 1.харесват ми и те!
Виж целия пост
# 88
Да и аз наскоро си взех от тези таблетки и ми харесаха. Simple Smile
Виж целия пост
# 89
Да се намърдам и аз в темата Wink
Ползвах 11 години на BOSH  без никакви ядове.Вече повече от половин година е в сервиза и още не съм си я взела.Проблема тръгна от скъсване на уплатнението.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия