какъв препарат срещу бълхи и паяци - безвреден за бебе

  • 27 997
  • 8
Като отидем на гости при баба и дядо с преспиване, малката я прибирам зверски нахапана от някакви гадини. От малки пъпки стават големи плюски, а след това мехури и се пълнят с течност. Вече два пъти ни се случва и съм се хванала за главата. Педито каза, че най- вероятно прави алергична реакция към нещо, което я хапе. Препоръчайте ми препарат БЕЗВРЕДЕН ЗА БЕБЕТА срещу паяци и бълхи. В аптеката ми казаха за един с име БИО КИЛ, но на него пише, че е малко токсичен за хора, което някакси не ме устройва съвсем. Моля, ако сте имали подобен проблем споделете  Hug
Виж целия пост
# 1
Най-безвреден е той. Можеш да изпратиш за ден-два детето някъде и да почистиш с Биокил-а, но не е гаранция че няма да си донесе отново нещо. По-скоро къщата на бабата и дядото трябва да се изчисти иначе е безсмислено според мен вие да правите каквото и да било, ако всеки път си носите "подарък". НО като цяло сравнено с другите препарати са тези гадове Биокила е най-безвреден.
Виж целия пост
# 2
когато дъщеря ми беше бебе нашият блок беше нападнат от бълхи от бездомните кучета наоколо-страшно нещо-виждахме ги как си скачат по леглата и т.н. за няколко дни обиколих всички аптеки, магазини за безвреден препарат, но не успях да намеря. случайно влязох и в една ветеринарна аптека. не знам как се казва препаратът, но ми го дадоха в една спринцовка от 5 мл., разреждаше се с 5 литра вода и след това се пръскаше-безвреден, защото и животните можеха да се пръскат с него. бълхите измряха от едно пръскане, а самият препарат казаха че действа още няколко месеца след напръскване- достатъчно е да се пръска отвреме навреме килима с вода....беше много евтин- струваше някакви стотинки. така че може да пробваш във ветеринарна аптека.
Виж целия пост
# 3
мажа с аутан (детски), и то само това, което излиза извън пижамката.
При нас ухапванията, са обикновенно нощем.
Виж целия пост
# 4
А ти сигурна ли си, че това е от бълхи или паяци? Питам, защото имах подобен проблем преди години и пробвах какво ли не, а накрая една стара кожна докторка ме попита дали на къщата си имаме гнездо на лястовици , тъй като те завъждали някакви микроскопични животинки, които причинявали подобни обриви. Е ние наистина имахме и ги изчистихме и ухапванията престанаха. А срещу бълхи нафталинът е много ефикасен да се наслага под леглата и където не е достъпен за детето, но пък много мирише.
Виж целия пост
# 5
Нафталинът е токсичен, така че по-добре не.
Алергията при ухапване от бълхи също изглежда като описаната от авторката. Първо са точки със зачервяване около тях, после стават големи червени петна, накрая - големи пъпки, пълни с течност, които оставят трайни белези. Ухапванията от бълхи се познават по следния начин - бълхата никога не хапе само на едно място, а прави верижка от ухапвания, на няколко милиметра разстояние едно от друго. Преброявала съм до 30 ухапвания на десетина квадратни сантиметра кожа. Сърбежът е ужасяващ (но само алергичните хора ги сърби, неалергичните имат само малки червени точки на мястото на ухапване и не усещат нищо). По дрехите и по чаршафите остават точици кръв. Предпочитани места са глезените (под ръба на чорапите), кръста и корема, мишниците, сгъвките на ръцете и краката, вътрешната част на бедрата.
Ако бабата и дядото имат куета или котки, постарайте се да бъдат напръскани с прах или разтвор против бълхи и да носят каишки против бълхи. Местата, където лежат и спят - също. При нашите баба и дядо проблемът идваше от козите, те са разсадник на бълхи.
Препарати против бълхи има по ветеринарните аптеки (но не всички действат, например този, с който се пръска по зелените площи срещу кърлежи не действа срещу бълхи, въпреки че на упътването му пише, че е и против бълхи). Характерно за бълхите е, че те хапят и после скачат обратно на земята, така че трябва да се напръска целия под.
Виж целия пост
# 6
Да дам и моят скромен опит в борбата с такива "буби" с безвредни за бебета средства- "Айкън" или "Icon". Купува се от магазини за животни и се използва за къпане на кучета, овце и всякакви добичета с цел обезпаразитяване. Абсолютно безвреден за бозайници, в това число и от човешкия вид Laughing. Аз пръсках с него легла, под, стени, вкл. с текстилните тъкани отгоре. Препаратът почти няма миризма- на мен ми мирише като на когато се боядисват стени с латекс, не е нужно време за проветряване на помещението- макар, че гледах в стаите да напръскам през деня когато там не спи никой, а в хола вечерта- след като си легнат всички. носим си и по една ампула винаги с нас когато ходим  на почивка- пръскам всичко- легла, баня, сипвам във водата, с която измивам пода и така се отървавам от всички гадинки без рискове за децата. Все пак сме си от едно семейство с кучета и котета, пък те се къпят с разтвор от този препарат. Иначе доколкото си спомням беше вреден за птици и риби...., но за бозайници не.
Това е моят "скромен" принос към темата. Дано не съм досадила.
Между другото - еднократно действа и срещу хлебарки- за период от около 6 месеца
Виж целия пост
# 7
много благодаря на всички за ценните ви съвети! Явно ще посетим ветеринарните аптеки да видим там какво ще предложат. Дано да успеем бързо да ги изтребим тези гадини че направо  #Cussing out Не смеем да ходим там на гости вече  Confused
Виж целия пост
# 8
ЦИПЕРМЕТРИН- купувам го от ветиринарната аптека.Безвреден и няма мирис-много ефикасен
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия