Уреди втора употреба, уреди с транспортни дефекти - 3

  • 350 981
  • 536
# 285
Аз си купих днес печка горенйе от Шумен, докарах я вкъщи (живея извън града), подготвихме и едни пробни картофки и я включихме. Нямаше и 5 минути и изключи изцяло. Включи се след няколко минути като стъклото и целия преден корпус бяха адски горещи, а за модела пише, че е със студено стъкло.  ooooh! Явно изолацията е нарушена и някакви защити и се включват.  newsm78
Та ще ходя да се разправям утре. А така се радвах!  Crossing Arms

Съжалявам за случката! Ако е удобно, моля те пиши ни как им работи сервиза, коректни ли са, експедитивни, поправят ли реално или само замазват и т.н...
Аз имам едно подозрение, дано да не е вярно, че всъщност така наречение транспортни дефекти са следи от първа употреба, но нейсе... Още не сме монитирали нашите уреди, тъй като ремонтът не е приключил, да видим... Ще се отчета тук.
Оказа се (след отговори на мои запитвания към Горенйе Германия и Горенйе Словения), че студено стъкло означавало макс 49 градуса + околна температура, т.е. ако стайната температура е 22 градуса + 49 = 71 градуса. За изключването ни беше предложено да я сменим, но едно, че товарната ни кола беше на ремонт, а другите бяха с драскотина по керамиката, та реших да си остана с тази.
Виж целия пост
# 286
Все още не съм си купила хладилник, но наистина цените в Технохит не са много по-ниски, отколкото в Техномаркет например.

Не е вярно. Зависи от вида уреди - поне по мои изчисления. Например - не е изгодно да си купиш абсорбатор или керамичен плот, телевизор, кафемашина, микровълнова. Обаче - примерно аз си взех голям хладилник за вграждане за 440 - по магазините с пдобни характерстики са над 1000 лв. Фурната ми с пиролиза излезе около 500 и нещо - по магазините са 900 и отгоре примерно.

Купила съм си и други неща примерно, но там за същите пари просто вземаш по-добра марка.

Това, от което не съм доволна - проверявайте дали в комплекта са ви дали всички монтажи елементи - на мен за съдмиялна за пълно вграждане не бях и ми се обясняваха че това не влизало в стандартния комплект Twisted Evil та майсторите на кухнята пригаждаха някак си затварянето. Но все пак смятам, че си струва чисто финансово да се вземат уреди оттам. Ще почна да ги ползвам другия месец и ще дам отзиви.
Виж целия пост
# 287
Ами аз гледах хладилници  Електролукс - единия беше 700 лв с огъване на предната врата. Без дефекти хладилниците Електролукс само около 780-90 лв. Пак клас А+. Днес ще погледна и до гарата. Иначе имаше доста  огънат пак на предната  хладилник с двойните врати, но не Side by side на Аристон за 800 лв, а ги продават за 1400. Много ми хареса, ама мъжа ми категорично отказа да го вземем.
Виж целия пост
# 288
Ами аз гледах хладилници  Електролукс - единия беше 700 лв с огъване на предната врата. Без дефекти хладилниците Електролукс само около 780-90 лв. Пак клас А+. Днес ще погледна и до гарата. Иначе имаше доста  огънат пак на предната  хладилник с двойните врати, но не Side by side на Аристон за 800 лв, а ги продават за 1400. Много ми хареса, ама мъжа ми категорично отказа да го вземем.
Съжалавам ,ако е тъпо мнението ми ,но не става ли да се изчукат ,китнат и боядисат като колите?
Все пак цената е на половина и ако се третира  за около 100 лв си струва според мен.newsm78
Виж целия пост
# 289
  Да се включа и аз, скоро ще ми престои обзавеждане на кухня и мисля да заменя свободно стоящите уреди с вградени.
Виж целия пост
# 290
Това с уредите е много труден въпрос - дали да са с дефект или не... Ние като се обзавеждахме преди няколко години понеже накрая финансите доста поизтъняха, заради допълнително възникналите довършителни работи поради "компетентността" на строителя се наложи да си вземем някои неща с транспортни дефекти - хладилника ни за вграждане - Зануси, беше леко чукнат в ъгъла иначе чисто нов. Както е писала Етна, леко го китнаха и боядисаха като го взехме изобщо не личеше. Взехме си и миялна Фагор, която също беше нова, липсваше и само един  пластмасов кант, но нашата вратичка си бе с алуминиев и липсващия дори не ни трябваше. Цените бяха с 1/3 по-ниски от тези в нормалните магазини и сме доволни.
Не съм доволна само от сушилнята, но не защото не работи, а защото има само две програми.
Май всичко зависи да това дали ще имаш късмет при покупката на такива уреди.  newsm78
В случай, че някой се интересува от магазина, мога да му пратя адреса на лични.
Виж целия пост
# 291
mili, по-добре си купи най-евтината и проста, но нова! Аз съм супер недоволна от онази втора употреба на МИЛЕ /фирмата се казваше "МАРТИ нещо си..."/. Не стига, че уредите са на по 30 г., ами и дефектите започват да те тормозят още на първия месец. На всичкото отгоре продавачите лъжат като дърти цигани - купихме си съдомиялна за вграждане, която се оказа, че изобщо не е за вграждане! Вярно, че за 350 лв. сдобихме уред, който на ново се продава по 1000-2000 евро, ама разправиите и недоразуменията са непрекъснати. Вкъщи имам миялна Мидея /китайска е май/, изглежда чудесно, мие си добре, инокс, чисто нова в магазина е 500 лв. Нямам проблеми вече четвърта година. Ако се скапе, няма да ме е яд, ще я сменя с друга от същата марка. И без друго не обичам да ми е едно и също в продължение на десетилетия. А съм сигурна, че тази фирма вече има дизайн, който е супер модерен и ще ми грабне окото.
Предпочитам да си сменям уредите на 5 г., отколкото да разчитам на някакви допотопни модели, които дори не са ретро, а приличат на вкаменелости от неолита.
Говоря конкретно за складовете на тази фирма, която предлага марката Миле.

Да, аз също смятам, че въпросните машини продавани от т-нар. "магазин", който е едно мръсно мазе в покрайнините на София са тпроизведени в Германско по времето на Хитлер. Аз твърдо се отказах да инвестирам в подобно начинание и си купих нов уред Миеле - безумно съм доволна - цената няма да я коментирам тук. Ако трябва да си купя нещо ново в този момент обаче - например пералня,  като сравня цените ми излиза по- на сметка да купя  пералня за около 1000 лв, която да ми изтрае 5-6-7 , може и повече години, отколкото да дам 4000 лв. за Миеле, което траело 15 год. Ами сами направете сметка колко подменени перални означава това. А сега и с тази екстра да ти вземат старата пералня и да ти сложат нова - става съвсем удобно.
Виж целия пост
# 292
Има ли в София уреди с транспортни дефекти на Сименс и Бош?
Виж целия пост
# 293
Днес си взех готварска печка с 4 керамични котлона,7 функции, пиролиза, клас А за 285 лв.  Peace
Вярно използвана и чукната в ъгъла,но за тези пари тези функции не мога да си ги мечтая дори ! Препарат, четка, малко шкурене и пръскане и е нова  Mr. Green
Марката е Tricity bendix /английска /, които са в бранда на Електролукс
Виж целия пост
# 294
Вчера ми доставиха сушилнята AEG за която платих 1000 лв. (в технополис 1800 лв).
Специално отидох до магазина на Технохит в София. Огледах сушилнята и наистина изглеждаше като нова. "Транспортните" дефекти бяха незначителни. Стори ми се много странно толкова скъп уред, с няколко почти невидими драскотини, да е намален почти наполовина. Специално попитах продавачката дали не е рециклиран. Естествено отрече. Аз бях склонен да повярвам, защото моделът е от миналата година и ми се стори нелогично някой да изхвърли.
За съжаление не се оказах прав.
Като доставиха сушилнята ми направи впечатление, че беше без кашон. Хайде ясно, че с транспортен дефект, но не значи без опаковка. Питам къде са книжките и аксесоарите? Викат ми вътре в барабана. Отварям и какво да видя едно ксерокопирано копие на български защипано с телбод. Добре как сега транспортния дефект е повлиял на липсата на документите и аксесоарите към сушилнята?!?!?!?? Отварям казанчето за водата ... конденз. Дотук само косвени улики.
Цялата работа лъсна като отворих филтъра (достъпа е малко труден до него и не се сетих да го направя в магазина), беше буквално задръстен с всякакви боклуци, които се отделят при сушенето и смърдеше на препарат, та не се трае.
Та така момичета и момчета -  безплатното сиренце е само в капана за глупави сиви мишки.
Това с нарушения "търговския вид" е мноооого забавно. Предполагам, че си имат някой младеж, който само с това се занимава - да причинява "транспортни дефекти".
Единственото, на което се надявам сега е, какъвто и дефект да е имал уреда, да са го отстранили качествено, защото ако се окаже дефектен ще им го стоваря през витрината обратно в магазина.
Виж целия пост
# 295
Вчера ми доставиха сушилнята AEG за която платих 1000 лв. (в технополис 1800 лв).
Специално отидох до магазина на Технохит в София. Огледах сушилнята и наистина изглеждаше като нова. "Транспортните" дефекти бяха незначителни. Стори ми се много странно толкова скъп уред, с няколко почти невидими драскотини, да е намален почти наполовина. Специално попитах продавачката дали не е рециклиран. Естествено отрече. Аз бях склонен да повярвам, защото моделът е от миналата година и ми се стори нелогично някой да изхвърли.
За съжаление не се оказах прав.
Като доставиха сушилнята ми направи впечатление, че беше без кашон. Хайде ясно, че с транспортен дефект, но не значи без опаковка. Питам къде са книжките и аксесоарите? Викат ми вътре в барабана. Отварям и какво да видя едно ксерокопирано копие на български защипано с телбод. Добре как сега транспортния дефект е повлиял на липсата на документите и аксесоарите към сушилнята?!?!?!?? Отварям казанчето за водата ... конденз. Дотук само косвени улики.
Цялата работа лъсна като отворих филтъра (достъпа е малко труден до него и не се сетих да го направя в магазина), беше буквално задръстен с всякакви боклуци, които се отделят при сушенето и смърдеше на препарат, та не се трае.
Та така момичета и момчета -  безплатното сиренце е само в капана за глупави сиви мишки.
Това с нарушения "търговския вид" е мноооого забавно. Предполагам, че си имат някой младеж, който само с това се занимава - да причинява "транспортни дефекти".
Единственото, на което се надявам сега е, какъвто и дефект да е имал уреда, да са го отстранили качествено, защото ако се окаже дефектен ще им го стоваря през витрината обратно в магазина.
Ако дефектът е бил минимален на предния ползвател защо са сменили  целия уред?
Дано нямате проблеми със сушилнята Hug newsm78
Няколко пъти съм посещавала тези магазини и хич не ми вдъхват доверие с посочените  си  "транспортни дефекти".
За мен са втора употреба.
Виж целия пост
# 296
Аз пак да кажа, сушилнята ми Бош беше 2 пъти на ремонт- верно, безплатен, защото има гаранция, като и в момента има проблем със стартирането,но не ми се занимава просто вече
Повече 2 употреба- никога
(Не че чисто новия ми лаптоп не е на ремонт, ама  Tired)
Виж целия пост
# 297
Здравейте,
Посетих магазин на Технохит във Варна и си харесах пералня AEG . Продавачът ме увери, че е нова, а тя наистина изглеждаше като такава. Имаше незначителен дефект, едва забележим, оказанията са на холандски, но цената на пералнята е с около 300 лв. по-ниска от тази в магазините за нова техника. Има ли начин да разбера дали ме лъже за употребата на пералнята ? Ще се радвам да споделите мнение за качеството, предлагано в тази верига и особено във Варна.
Благодаря
Виж целия пост
# 298
Съчнявам се да са нови, но при всички положения искай да се пусне на центрофуга-ако има останала вода ще си покаже, надигни я да я видиш отдолу, вади кошничката...Ей такива работи
Виж целия пост
# 299
Дори нови,опаковани фабрично перални имат вода в отделението при филтъра,както и в системата изобщо.Така,че това не е показтелно уреда работил ли е или не.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия