Коледни еленчета летете, на АВГУСТинчето

  • 16 698
  • 306
# 270
Кафенцето - и любимите ми бонбони  Wink

Такааа, сега докато си пиша поста и някой може да ме изпревари с кафето Wink

Малкабуби, проблема с храненето ни е общ, но мисля че съм на път да го разреша, благодарение на Брит, нищо че и аз две вечери си му давам АМ, за да спи уж, ама снощи след като сука от мен после изяде 170 гр АМ в 19.30, и хоп в 12 пак гладен  Shocked, айде накърмих си го както трябва и спа до 4 после пак яде от мен и пак спа до към 8... Явно наистина е скок в растежа  Thinking Друг път по-малко яде, но тези дни  #Crazy Така, че не му се връзвам, а си го храня...  Mr. Green Каквото и да решиш обаче, ти си знаеш най-добре, истинкта на майката си е най-силен за нейното дете  Hug

Еллле, с какво ще пътувате, аз още се чудя да го водя ли???  Thinking

Асе, аз отдавна имам Дормикинд вкъщи, ама полза някаква не видях и спрях да му го давам  Crossing Arms

Бранимира, и аз мисля вече да му намаля бретона или там каквото му виси  Joy, че и неговата коса взе да пада... Ще го фризирам на бързо аз  Mr. Green

Теди, това е от храната, нали казваш, че вече е захранен, урината се променя от храната, давай му повече вода да пие, за да не е така силна!  Peace

Ковачева, честита на Калина половин годинка, да расте жива, здрава и да радва много мама и тате!  Hug Много хубави линкове си ни дала  Peace

Ея, лекувай се и то активно, че тези вируси са ужасни...  Tired Като казваш, че мъжа ти ще идва, да не си тръгвате обратно към щата Калифорния Wink ?

И аз на патерица да честитя на Мери Джей и Брит РДни  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

smq, много мило ми стана като прочетох детенцето ти колко бързо се справя с немския, но аз си знам че е така, нали езиците са ми слабост... и аз като някое малко хлапе, като отидохме преди 10 години във Виена за Нова година от училище, още на втория ден разбирах по смисъл какво си говорят, нищо че грам немски не съм учила, но е страхотно усещането  Flutter За това сега упорито уча Вальо на английски както аз си знам, и му рецитирам италиански детски стихчета и песнички от Златната монета, ако я помните... И той страшно се забавлява  Party Какво да се прави, докато не се измъкнем от Елхово ще е така, аз ще си развивам децата, колкото и както мога...  Tired

Стмая, за лъжичката - похвално  bowuu, иначе не я мъчи щом не иска, значи не е готова за захранване!  Peace

Меги, аз и показалката ще извадя скоро и ще наказвам!  Joy

Муцито привет  Hug

Миме
, пиши какво стана с бебка, алергия ли е???? Вече се плаша от тези обриви и т.н.  Confused

Асе, страхотна е Вики с този крак в устата, моите мъже, нали са си мъже и не са толкова гъвкави  Crazy

Полинка,  много малък сладък юнак имаш, той пак едричък се е родил 2 месеца преди термина, с моето голямо момченце терминът ми беше 6 окт., а се роди на 5 с тегло 2850  и 49 см  Hug

И моят мъж е по-млад от мен, но само с годинка, така че и там не се класираме  Flutter

Каприс, нищо чудно и кучешките да избият първи и това се случва!  Peace

Пухи, при нас режим никакъв, волна програма  newsm57

Бланши, биричката е универсален лек, както се оказва и на психиката добре се отразява, аз поне така я приемам  Wink

Колди, не сме те забравили  Hug

Синдарелка, чаааак сега зацепих, че си ти старата Синдарелка, с този нов облик щях да те поздравя за добре дошла без малко  Joy, мерси за всички колажчета  Hug Hug Hug

Ади, няма да споменавам, повтарям и потретвам, че ТЕЗИ ПЪПКИ МЕ УЖАСЯВАТ  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Преди 6-7 години карах варицела за втори път, точно преди държавния изпит.... А уж не можело по два пъти  Tired

Черноочке, много кофти нещо за свекървите, наистина хубавото е, че имаш мъж на място и моят е така, за това си го обичам толкова много  Heart Eyes А момиченцето на колко е? Хубаво е, че си имате другарче, сигурно и на Богдан много се радва  Flutter
На мен в началото на декември ми преведоха парите за ноември!  Peace

smq, моя човек спи при мен под олекотената завивка, но той си е кротък нощем и не мърда изобщо, така че по-добрият вариант е да го сложиш в чувалче, но ако е като моя голям син да не го търпи, и да му е тясно...  Crazy Crazy Crazy



Еееей докато си напиша един час поста голям зор видях, ама нищо, пада ми се, че не съм много редовна!  Embarassed
Уж почерпих по кафенце, а то станало време за обед   chef Joy


Виж целия пост
# 271
Класическо захранващо пюре

Обърнете внимание, че с това пюре се започва, после се смесва по малко с купешките пюрета и накрая вече преминавате към нормални пюрета само.
Намирате си екологично чисто картофче. Варите го цяло НЕОБЕЛЕНО, като десетина минути след завирането слагате малко сол във водата, за да не се пукне. Когато се свари добре, наливате малко студена вода в тенджерата, колкото да можете да бръкнете и да извадите врелия картоф. Така както си е врял го белите, мачкате веднага с вилица и разреждате с мляко. Аз го правя с АМ, но сигурно и с кърма може. Да стане гъсто като боза. Пасирате, за да минимизирате броя на бучиците. Пресипвате в метална купичка и слагате на котлона. Надупвате се едно хубаво и наблюдавате кога ще пусне малко пара пюрето. Да не клоква, да не завира, просто да пусне пара, за да се хомогенизира. После прибавяте няколко прашинки сол и малко захар. Аз лично слагам около 1/3 ч.лъжичка за около 120 гр. пюре. Ама си е въпрос на вкус. После ако ще я караме класическата, след около 5 дни прибавяте малко масло - колкото грахче, а след още 5 дни няколко прашинки изкиснато сирене.
Виж целия пост
# 272
Здравейте и от мен...
Поздравления за всички празнуващи. Влизам да почерпя за Велин, който в събота стана християнче:)



Поздрави на всички и бъдете здрави:)
  bouquet
Виж целия пост
# 273
ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ НАС:)
ДА НИ Е ЧЕСТИТА 4ТА МЕСЕЧИНКА! ПОЗДРАВЛЕНИЯ И ЗА ДРУГИТЕ БЕБОЦИ РОДЕНИ ДНЕС Heart Eyes



по случай рождения си ден, Борис е супер превъзбуден, мрънкащ и акащ-3 пъти от сутринта  ooooh! откъде го извади не знам  Mr. Green

И на мен не са ми превели парите за ноември след датата на декларацията-10.11, и аз вече изнемогвам, ако не ми ги преведат за празниците, направо не знам, тази година подаръци-ниенте Crossing Arms

Нели, честито и на вас и малката Лили Иванова  Laughing Laughing Laughing
верно трябваше да ти се обадя вчера, ама точно тръгвахме и аз те видях в последния момент, като първо видях количката и си мисля: я количка като на Нели, след това дъщеря ти, вече се усъмних и накрая и теб Grinning
за подарък, не знам какво да те посъветвам, трудничко е когато си с някой дълго..например-хубава писалка, копчета за ръкавели, някоя джаджа за компютър newsm78 нещо за колата  newsm78,  хубаво блутоот хедсфрии ако си няма..очила, риза- може и неофициална, оффф не знам и аз, яка машинка за бръснене, хубава запалка ако пуши, кутия за пури, нещо колекционерско- оригинални ДВД някоя поредица на каквото се кефи не знам, същото важи и за оригинална музика,  дано съм помогнала Hug

като за 4ти месец мисля сме много активни-ритаме, обръщаме се сами на всички посоки, вика и крещи, пее, казва МАМ  Shocked разтапям се, държи с ръчички, гушка ме, гушка играчките в леглото, вижда надалече и регистрира движение, и най-новото- от снощо банята вече не е шок- пляска във водата, рита, играе си с патето  Laughing доволна съм  Heart Eyes

Асе, направо се разтопих като гледах Вики  Heart Eyes нацелувай я, много е сладка! и дано се смили над теб и те остави повече да спиш, защото супер мама има нужда от сън  Heart Eyes

еми изкуфявам после пак ще се включа,ч е забравих останалото Crazy









Виж целия пост
# 274
Добро утро момичета!  Hug
Оказа се че през уикенда е почти невъзможно нито да чета, нито да пиша. За това сега седнах да ви изчета и докато го направя сигурно вече ще е добър ден!  Crazy
Честити месечинки на празнуващите през уикенда и днес бебенца! Специални поздрави и целувки отправям за Мари, Борис и Калинка - слабост са ми, признавам! Желая всичко най-хубаво на тях и на прекрасните им майки!  Hug  Tada Честито християнче на Пипилота
Малчева браво на теб за цигарите и за интоксикацията. А да спреш цигарите никога не е подир дъжд качулка  smile3501 Как е Марти? Кашля ли още?
Бубка и аз мила умирам за фирмени купони със засуканите лелки и чичовци, които хапват и пийват повече от колкото могат да поберат, че е на аванта и задължително се вие хоро на "Бяла роза".  Sick И винаги ще се намери някой екстра изпотен да те покани на блус  Rage А за Бориско спокойно, няма да умре от глад, лошото е че е бил кисел и е изнервил и теб, но сега като додаваш АМ, дано поне се поуспокои, че жива те ожалих и теб!  Wink
Стелка краставиците не бяха много, ама качествени, че нали аз си ги отглеждам... Wink Mr. Green
Боби много ти е хубав Алекс, но за съжаление аз нямам снаха за предлагане, но нищо нека поотрасне и мога да се напъна още веднъж, така че чакайте ни.  bowuu  Laughing  Heart Eyes
Пухи и аз съм безкрайно щастлива, че попаднах в тази приятелска среда - срещнах прекрасни момичета от които уча много. Искам и аз да залитна малко лирично.  Heart Eyes Между другото се очертава на Нова Година да сме в Стара Загора, така че може да се видиме  Wink ако искаш, де!  Mr. Green
Бланш това със най-скромните БГ мами нали се сещаш, че ще бъде разбито като мит след идващия четвъртък   bouquet
Полина7979 добре дошла при нас  wavey
Стели Мели бързо  да се оправя Валката и пази Кирил, че май лишеите са заразни  Naughty А за черната серия не се тревожи и при мен продължава, но някак свикнах! От тая сутрин Криси си е в нас със сополи и чакам да видя дали няма да се окаже скарлатина, че отново получих съобщение от училището за нови случаи  ooooh!
Бранимира76 недей и ти така бе мила, как в чужда къща? Я вади чевството за хумор и се включвай по-често  Peace
Стейс  Hug
Ади много ми е чудно как толкова малко бебче кара варицела?  newsm78 Ако не ти е неприятно може да ми драснеш два реда.
СветлаГ блазя ти за кроткото и поспаливо бебе  Twisted Evil
Теди то в тоя широк памперс накъдето и да я сложи бубата тя пак си отива на където й е кеф, просто се опитай по-често да сменяш памперса, хубаво да чистиш между гънките и го оставяй да поритка гол, докато се успокои  Peace
Ковачева страшно много ми липсваш. И аз няколко пъти посягах към телефона да ти звънна и все нещо се случваше. Надявам се депресията да ти е отминала и сега по-често да ни навестяваш, а да се видим може. Като решиш да излизаш звънкай, само да не е много студено, че нежния ми младеж все е със сопол на носа. Целувам те много тебе и Калинка, най-сладката на мама боровинка! Домби бар го помня много добре, не еднократно сме посрещали първа смяна на ватманите там  Wink Ди Джей Геле все още ми е любимец!
Ея бързо оздравявай  Peace
ЕсЕмДжи браво на Марина - те сега попиват като гъби и сега е момента да учат чужди езици! Аз завивам Денис с одеяло и му обличам чувал. Той пък си завива главата, а са му голи краката!  Joy
Муциту  Hug благодаря ти за пожеланията. Да сте живи и здрави и ти и беба и цялото ви семейство да бъде благословено по Коледа и Рождество. Няма да забравя милите ти думи и пожелания в деня преди да родя. Много целувки от мен   bouquet
Мимето2 какво става с бебчо? Свърза ли се с алерголог?
Мале Асе изяждам я тая маймуна, ама тя почти тръгнала вече....направо я изяждам  hahaha
Каприз стискам палци за бабет, пиши за Ванеса, а за зъбите  #Crazy
Колди ние пък всички сме Водолеи, а само Дениско е лъв. Така че за него важи "Лъв сред водолеи!"
Синдарелка не съм решила че ти си ме забравила, а днес щях да проверявам като съм го написала аджеба дали съм го пуснала, че напоследък съм една голяма бяла птица  ooooh! А и много съм се ошашкала по въпроса с който те занимавах!  Shocked
Мале Светле как благородно ти завиждам! Айде ще лафиме в четвъртък и с Граци ще ни отсрамите в танците. Въпреки че аз като си взема нотите  (разбирай Wine Glass) нямам равна в безразборното метане на краци в пространството  hahaha
Блек Айд недей да и плачеш на свеки, щом е такава тя не го заслужава  #2gunfire След като мъжа ти стои зад теб всичко е о.к.  Peace
Леле, дали пък не се улях, ама като се опитвам да го правя по "мелфински", така е ! ЧАО и лек ден!


Виж целия пост
# 275
Здравейте мамиииииииии
Ко правите бе хора не ни чакате да се наспим-пишете,пишете едвам ви изчитам Grinning.
Прочетох че някой си чака парите от НОИ и бързам да разкажа аз как си получавам парите-ако се забавят веднага им пиша на пощата.До сега 2 пъти ми се е случвало и винаги до ден-два си получавам парите.Решила съм да не ги оставям в крайна сметка това са си нашите пари,нали?
И аз искам рецептата за послушно бебе.Ние спим по различно време-кога си искаме.Всеки път е с люляне и в началото все реве-сигурно усеща че искам да я приспя.Има нощи до 6.00 сутринта си говорим,ритаме не е истина.А през деня никакво спане.Не знам как не се изморява.Но да ми е жива и здрава-нищо че понякога се изнервям от недоспиване.Аз мисля че като минем на по-сериозна храна може би ще спим поне през нощта.
А за пюретата,ако всичко е наред с кърмата мисля да ги почна чак като навършим 6 месеца.Не знам за вас но аз мисля че много ще ми липсва кърменето.Преди не вярвах като слушах,но наистина си е удоволствие. Laughing
Виж целия пост
# 276
stmaya, я го кажи този мейл да пробвам. Аз досега телефони въртях, ама ми писна да се набутвам, щото то отива по пол.час висене на телефона  ooooh!
Виж целия пост
# 277
noi@nssi.bg 
Пиши им без да се стесняваш.Аз за всичко им пиша има една дама подписва се като Ем.Иванова винаги ми отговаря.Питала съм ги даже и по колко на ден ми се изчислява и ми отговарят.Само не забравяй да им пратиш ЕГНето си за да спестиш още едно писано и време.
Успех
А по телефоните изобщо не съм се и опитвала пиша писма навсякъде. Laughing
Виж целия пост
# 278
Това за НОИ е добра идея, започвам и аз да ги тормозя...  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Виж целия пост
# 279
Аз така един път и на Защита на потребителите бях писала и О,чудо пратиха ми писмо с отговор и то препоръчано(макар че от членове и алинеи малко неща разбрах.По начало не бях такава,но сега вече съм решила имам ли проблем пиша на съответната институция.Писна ми да ме правят на идиот.Имат късмет че и нас ни огря за майчинството,че щеше да падне едно писане... #Cussing out Laughing
Виж целия пост
# 280
Класическо захранващо пюре

Обърнете внимание, че с това пюре се започва, после се смесва по малко с купешките пюрета и накрая вече преминавате към нормални пюрета само.
Намирате си екологично чисто картофче. Варите го цяло НЕОБЕЛЕНО, като десетина минути след завирането слагате малко сол във водата, за да не се пукне. Когато се свари добре, наливате малко студена вода в тенджерата, колкото да можете да бръкнете и да извадите врелия картоф. Така както си е врял го белите, мачкате веднага с вилица и разреждате с мляко. Аз го правя с АМ, но сигурно и с кърма може. Да стане гъсто като боза. Пасирате, за да минимизирате броя на бучиците. Пресипвате в метална купичка и слагате на котлона. Надупвате се едно хубаво и наблюдавате кога ще пусне малко пара пюрето. Да не клоква, да не завира, просто да пусне пара, за да се хомогенизира. После прибавяте няколко прашинки сол и малко захар. Аз лично слагам около 1/3 ч.лъжичка за около 120 гр. пюре. Ама си е въпрос на вкус. После ако ще я караме класическата, след около 5 дни прибавяте малко масло - колкото грахче, а след още 5 дни няколко прашинки изкиснато сирене.
Леле колко дена се прави това?
Аз днес и направих пюре от морков картоф и тиква сварени, само че обелени. пасирах и прибавих 2 лъжици от купено пюре с карфиол и морков на хип. Пасирах и детето си изяде и пръстите..... Все пак говоря, че я захраних на 3,5 месеца.... Сега вече си хапва и плодове изеленчуци, ама всичко иска да и е пасирано... Но да минавам през толкова процедури не мога. По-добре направо да дам готовото пюре.
Честито на празнуващите ми любими бебета. Ния ви обичка лъвчета Simple Smile
Виж целия пост
# 281
Много се притеснявам от момента в който ще започнем на пюрета.Като чета -голяма хамалогия си е...
Виж целия пост
# 282
...По начало не бях такава,но сега вече съм решила имам ли проблем пиша на съответната институция.Писна ми да ме правят на идиот.Имат късмет че и нас ни огря за майчинството,че щеше да падне едно писане... #Cussing out Laughing

А така, това все едно аз го пиша, трябва да се тормозят всички институции за нередностите около тях, и моето търпение се изчерпа, а когато нещо се касае за децата ми няма да ме познаете каква лоша ставам... Twisted Evil
Виж целия пост
# 283
Цитат на: stmaya
Имат късмет че и нас ни огря за майчинството,че щеше да падне едно писане...

Ела да видиш каква е драма при бременните, на които им предстои да раждат в следващите 12 месеца и които нямат осигурителен стаж 12 месеца по чл.48а от КСО, а само 6 - както си беше изискването до сега? Тия в парламента яко са ги дискриминирали и дано Сдружението на настоящите и бъдещи майки направи нещо по въпроса, че иначе не е справедливо! Naughty
Виж целия пост
# 284
Аз днес само питам, ама.... Rolling EyesПрепоръчайте хубава книга за четене-под "хубава" разбирайте да се чете на един дъх, да е добре написана, да не е ангажираща и кой знае колко претенциозна; откъм жанр няма ограничения, с изключение на розовите книжлета , тип "Арлекин"  Sick. Нали ми се отложи държавния за февруари, та искам поне да почета на воля; аз съм от поколението, което пред хубава книга, хубав филм или хубава комп. игра, без да се поколебае, ще избере книгата PeaceСнощи от МОЛ-а си взех "Дневници и нощници" на Иво Сиромахов, ама тя е тъничка и няма да ми се опре
 offtopicМного грозно време навън-побърква ме Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия