Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява амблиопията и как се лекува?
Какви са възможните причини за амблиопия?
Как се лекува амблиопия?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява амблиопията и как се лекува?
Амблиопия, известна още като "мързеливо око", е намалено зрение без видими очни деформации. Лечението обикновено включва носене на очила, закриване на по-доброто око и упражнения за укрепване на мързеливото око. В някои случаи може да се наложи хирургична корекция на кривогледството. Родителите трябва да следват стриктно режима на закриване и редовно да водят децата си на контролни прегледи.
-
Какви са възможните причини за амблиопия?
-
Как се лекува амблиопия?
Лечението включва носене на очила за коригиране на намалено зрение, закриване на 'доброто' око и упражняване на 'мързеливото' око. При необходимост може да се изправи 'кривото' око хирургически. Родителите трябва да следят стриктно режима за закриване на по-доброто око и редовно да водят децата на контролни прегледи.
-
Какви са впечатленията от „сребърната вода“?
-
Как се лекува ангина с налепи и възпаление на ушите?
и ти желая да напълниш къщата си. Незнам дали си запозната с историята на сем. Устамитеви. Мъжът писа за кратко при нас. Техните 3 деца са осиновени. Като първото е осиновено, когато са били на 41г. Благодаря и за всичко, което си споделила с нас.

Да ти пуснат изследвания на кръв и урина - обикновеан и стерилна.Самолечението е опасно !Идват празници и по-добре вземи мерки преди тях! 
Едно време мислех че няма да имам собствени и сериозно се замислях за осиновяване, междувпрочем аз не правя разлика между мои и чужди, ако аз ги гледам.
Не сме имали идея да ставаме многодетни. Обаче както казват по-умните от нас хора: Апетитът идва с яденето.

позитивизмът и разумността лъха от поста ти!
Не затваряше вратите и входната врата не само не се заключваше а седеше отворена почти през цялото време. нямахме кухня, нямахме тенджери 
Но той може да си играе с тях, да ги кара да се заливат от смях, да пищят от удоволствие, да превърнят в езеро банята, когато ги къпе. Всяко едно от децата с радост участва в забавленията с тати, които никога не са тихи и кротки. А той ги гледа с такава любов и топлина, която винаги сгрява съцето ми. Когато решихме да си имаме четвърто дете, много от хората около нас ни обявиха за луди. Все пак сме с три деца, не сме кой знае колко добре материално (заплатата на мъжа ми горе-долу е добра, но моята е просто символична, заради което се налага да превеждам вечер, че да има някой лев за подаръци по коледа, за рождени дни и т.н.), а за капак аз бях на 39 г., когато забременях с Поли. Родих я 2 месеца, преди да стана на 40 г. И една наша роднина, която беше дошла да види Поли, ме попита в очите: "Че вие живи ли ще бъдете, за да я отгледате?"....
), но не са и презадоволени. Особено Гого и Ади, които са преживели трудни моменти и знаят цената на парите. Имало е дни, когато с Гого сме оставали с 5 лева две седмици преди края на месеца. Искала съм пари на заем, за да го нахраня. Но винаги съм била щастлива, че го имам. А сега Господ ми даде да умножа това щастие по четири. Не е лесно. В никакъв случай не е лесно. Няма кой да ни помага - мама почина преди 10 години, тя дори не познава Коко и Поли (която е кръстена на нея). Свекърва ми е възрастна и болна и живее на 300 км. от нас. Баща ми все още работи, макар че наближава 70-те (да ми е жив и здрав). Помагаме си ние - мъжът ми, децата и аз. Това е семейството.
Но тя не се примирила. Подхванала и мъжа си и буквално преровили земята, докато намерят лекар, който да се съгласи да оперира. Разбира се, нямали пари за операция в чужбина, а по никакъв начин не можели да разчитат, че ще съберат пари от дарения. Нали са цигани! Намерили лекар. направили операцията. По това време аз се запознах с нея. Видях Васко. Беше едно весело момче на 12 години, макар и с обръсната глава и следи от лечението. След това настъпиха пак тежки дни - последва още една операция, после трета... Но тези хора не се отказаха. Майката започна работа като чистачка в местното училище. Бащата работеше на две места. Малките деца учеха. каката помагаше на майка си. А Васко оздравя. Сега трябва да е на около 18-19 години. Голямата дъщеря се омъжи и има момиченце. Не съм ги виждала от 4 години, защото се преместихме в жилището на баща ми, че има една стая повече. Но винаги ще си спомням за тази жена. Колко хора биха се борили като нея със зъби и нокти, противно на всякакъв разум, против съдбата дори? И колко биха се отказали? Произходът не определя характера. Тази жена е като нас, нищо, че е циганка. Но колко хора биха я приели като равна? Права е Матакосмата - не може да се делят семействата на български и ромски. Макар че много властимеющи (а и не само те) са свикнали да отъждествяват многодетните семейства с ромските семейства, при това с обиден подтекст.