Паническо разстройство-част 2

  • 201 096
  • 912
# 180
За семейните с паническо разстройство мога да пиша от личен опит. Получих такова преди 10 г.като студенка, чоже би от преумора , не се лекувах адекватно, пиех бета блокер и разни успокоителни, но не ми помагаха. На 22 реших,че ми е твърде рано да боледувам . Започнах да спортувам усилено и да се храня горе долу по - здравословно. Спрях сама лекарствата. Почувтвах се много по- добре, но не напълно.Тогава не потърсих психиатрична помощ. Срещнах съпруга си и живота ми се промени тотално, стана по- забързан.1,5 г . не можех да забременея, а отдавна не пиех никакви лекарства. Започнах работа на 2 места и се сринах тотално за 2 седмици - сърцебиене, потене на ръцете , нищо не ми се правеше, тогава  потърсих психиатър. Изписа ми Ципралекс и ривотрил, пак започнах да спортувам,за 3 месеца явно ми се отрази добре антидепресанта, защото забременях неочаквано. Спрях го внезапно, бремеността ми мина с 2-3 панически атаки, и горе- долу без сериозен дискомфорт.Пиех само чай от маточина при нужда и билкови таблетки , но не постоянно, ходех на работа до последно.След раждането нямах проблеми, справях се  с детето, бях уверена и се справях с проблемите.Но когато започнаха проблемите с недостига на пари в семейството,на мен ми се искаше да ходя вече на работа,а нямаше кой да гледа малката и т.н., също и заболяването на мъжа ми- влезе в болница поради дискова херния. Това пак доведе до тревожността ми и пак потърсих психиатър. Този път пих Серопрам 10 месеца и пак забременях докато го спирах, сега как ще е след раждането не знам, но тази бременост аз бях толкова спокойна и уверена без паник атаки, с мъж, с дете на 3 г.Детето ми даде нов смисъл в живота, но не спря напълно паник атаките. ПРи мен те идват при възникване на продължителен проблем, и аз не виждам как може да се реши. Сега говоря със съпруга си за всяко нещо което ме тревожи, страшно е важно как се отнася половинката към проблема с паниката.Моят Казва" пак ли те хвана чичо Скрудж", хайде казвай какво те тревожи" и така докато не се измислят няколко решения на проблема.
Виж целия пост
# 181
И аз искам вече да спирам лекарствата защото силно с душата си желая едно малко бебче да гушна в ръце скоро време. Незнам дали желанието и мисълта за бебе няма да ми помогнат да се справя с ПА ако ги има.......
Виж целия пост
# 182
Мнението на аналитичката беше , че проблема е , че твърде се опитва да държи контрол над всичко и че няма доверие на околните ... Т.е при продължителни проблеми се примирява човек с проблема и се доверява не само на своите сили при раzрешаването му  Hug
Виж целия пост
# 183
за 3 месеца явно ми се отрази добре антидепресанта, защото забременях неочаквано................

  ThinkingТози път пих Серопрам 10 месеца и пак забременях докато го спирах....

Това нещо не го разбрах, има ли някаква връзка на неочакваното забременяване с антидепресантите ?
Виж целия пост
# 184
Аз утре имам час при психотерапевтката ми, нямам търпение.В къщи с мъжа ми не мога да говоря той казва"Я стига с твойте глупости ти си решила че искаш да е така:" ooooh! Мисля си че ако половинката те разбира и подкрепя ще е по лесно....
Виж целия пост
# 185
Harem_Style, откога пиеш Ципралекс ? И аз пия, на мен лекарката ми каза да не чакам резултат преди 3-4 месец.


Сега ги пия от един месец.Ксанакса го заменихме с хомеопатични средства.Иначе миналата година като разбрах,че съм бременна го спрях изведнъж.Проблеми нямах през бремеността изобщо,но сега направо е АД.Не ми се ходи на работа,постоянно ми се вие свят,треперят ми ръцете,не мога да вляза сама да се изкъпя.Мъжа ми влиза с мен в банята,разбира ме.детето ми помага понякога,но не винаги.Изцяло мъжа ми се занимава с него-води го на училище,прибира го,води го на занималня,тренировки,той ходи на родителските срещи,защото аз не мога сама никъде да отида.Вече се питам за какво ли са им такава майка или съпруга.А наистина много ме обичат и двамата...Утре ми е четвъртия прием при психотерапевката ми...всяка седмица по един път.

Вие имате ли хипохондрични мисли.Споделете.И моля ви успокойте ме,защото все имам някакви симптоми,ама май сама си ги предизвиквам.

И аз непрекъснато се самонаблюдавам, малко да ми се завие свят и край. А напоследък и като отида на лекар ми е едно такова напрегнато, развълнувано... дори само за консултация да е. Записала съм си час при Карагьозов за цитонамазка и колпоскопия, не ми се мисли #Crazy

А това е проблем,който и мен тормози.След контролна цитонамазка про един доктор,при който вече няма да отида  излезе ПАП 3 д.Оттам веднага отидох в онкологията и там беше ПАП2.Направо ми скъси живота този доктор.Сега в онкологията трябва да ходя 3 поредни месеца за цитонамазка и ми е свито сърцето.

Оххх наистина много се самонаблюдаваме.Голяяяяяяма грешка,но.....сме си такива

Виж целия пост
# 186
за 3 месеца явно ми се отрази добре антидепресанта, защото забременях неочаквано................

  ThinkingТози път пих Серопрам 10 месеца и пак забременях докато го спирах....

Това нещо не го разбрах, има ли някаква връзка на неочакваното забременяване с антидепресантите ?


Първият път имаше връзка, след 1,5 г. бяхме решили че имаме някакъв проблем и затова нестава,не сме се пазили.Ципралекса ми помогна да преодолея ПА, спря мигренозното ми главоболие с повръщане, което имах често. Вторият път нямаше връзка, вече се пазехме ,ни бих рискувала излишно да имам дете с увреждане.макар че бях почти спряла Серопрама. От  месец го пиех през ден ,риск има за детето съзнавам го и ще нося отговорността за това.
Виж целия пост
# 187
От  месец го пиех през ден ,риск има за детето съзнавам го и ще нося отговорността за това.

Galamir, като попитах психиатърката ми мога ли да имам деца докато пия антидепресанти, тя ми каза: "Не те съветвам все още, но имам пациентки, които ги пиеха по време на бременността и засега нямат проблеми с децата".
Виж целия пост
# 188
и аз нямам проблеми с първото, нито физически нито умствени откакто се е родила. Кърмих я дълго време,до година и 7 месеца, после спрях,наложи се пак да пия бетаблокер и Серопрама. Моята психиатърка също ми беше споменала, че се изписват на бременни  антидепресанти. не ми се наложи,правя каквото мога да си помагам сама.
Виж целия пост
# 189
За семейните с паническо разстройство мога да пиша от личен опит. Получих такова преди 10 г.като студенка, чоже би от преумора , не се лекувах адекватно, пиех бета блокер и разни успокоителни, но не ми помагаха. На 22 реших,че ми е твърде рано да боледувам . Започнах да спортувам усилено и да се храня горе долу по - здравословно. Спрях сама лекарствата. Почувтвах се много по- добре, но не напълно.Тогава не потърсих психиатрична помощ. Срещнах съпруга си и живота ми се промени тотално, стана по- забързан.1,5 г . не можех да забременея, а отдавна не пиех никакви лекарства. Започнах работа на 2 места и се сринах тотално за 2 седмици - сърцебиене, потене на ръцете , нищо не ми се правеше, тогава  потърсих психиатър. Изписа ми Ципралекс и ривотрил, пак започнах да спортувам,за 3 месеца явно ми се отрази добре антидепресанта, защото забременях неочаквано. Спрях го внезапно, бремеността ми мина с 2-3 панически атаки, и горе- долу без сериозен дискомфорт.Пиех само чай от маточина при нужда и билкови таблетки , но не постоянно, ходех на работа до последно.След раждането нямах проблеми, справях се  с детето, бях уверена и се справях с проблемите.Но когато започнаха проблемите с недостига на пари в семейството,на мен ми се искаше да ходя вече на работа,а нямаше кой да гледа малката и т.н., също и заболяването на мъжа ми- влезе в болница поради дискова херния. Това пак доведе до тревожността ми и пак потърсих психиатър. Този път пих Серопрам 10 месеца и пак забременях докато го спирах, сега как ще е след раждането не знам, но тази бременост аз бях толкова спокойна и уверена без паник атаки, с мъж, с дете на 3 г.Детето ми даде нов смисъл в живота, но не спря напълно паник атаките. ПРи мен те идват при възникване на продължителен проблем, и аз не виждам как може да се реши. Сега говоря със съпруга си за всяко нещо което ме тревожи, страшно е важно как се отнася половинката към проблема с паниката.Моят Казва" пак ли те хвана чичо Скрудж", хайде казвай какво те тревожи" и така докато не се измислят няколко решения на проблема.
  Grinning  Здравей, виждам че и ти си се лекувала с Cipralex. Колко време продължи лечението ти? На мен ми предстои спиране сега към края на февруари (дай боже). Но ме измъчва мисълта дали ще успея да се справя без лекарствата... Rolling Eyes аз го пия почти 3 години с малко прекъсване.

Виж целия пост
# 190
 fiamaa а ти как се чустваш сега?Имаше ли ефект от Cipralex при теб?
Аз продължавам да съм все така даже ПА зачестиха от едно известно време.
В събота мислех,че ще умра,чувствах се ужасно.
На 02.02 имам час при д.р Атанас Михайлов и вече нямам търпение,защото силно се надявам той да ми помогне.
Виж целия пост
# 191
fiamaa а ти как се чустваш сега?Имаше ли ефект от Cipralex при теб?
Аз продължавам да съм все така даже ПА зачестиха от едно известно време.
В събота мислех,че ще умра,чувствах се ужасно.
На 02.02 имам час при д.р Атанас Михайлов и вече нямам търпение,защото силно се надявам той да ми помогне.

Първо да отбележа че аз го пия вече 3 години по 10mg на ден, което си е едно хапче. При мен ефекта от Cipralex-a е голям. Аз се чувствам много добре.  ПА спряха още в първия месец от прима му, но все още не бях готова да излизам сама и да ходя по места, на които са ме спохождали ПА. На 3-4 месец вече бях пушка, но безпокойството и уплаха все още си ги имах. Всеки доктор ми е казвал, че минималния прием е от 6 до 8 месеца, за да има ефект. Може да не са ти предписали правилното лечение, въпреки че за момента най-добрия антидепресант е Cipralex (от гледна точка на странични ефекти и най-изчистен). Дано имаш успех при този лекар и се почуства добре   bouquet
Виж целия пост
# 192
По лекарско предписание ли започна приема на Cipralex?
Виж целия пост
# 193
По лекарско предписание ли започна приема на Cipralex?


Разбира се. Мой съвет е да не си правиш експерименти...както при започване на пиене на такива медикаменти така и при спиране.  Stop
Виж целия пост
# 194
Много ти благодаря за отговорите.
 Hug  bouquet Hug  bouquet Hug  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия