ДА СЕ СЪБЕРЕМ И ДА СИ НАПРАВИМ ТОРТА!

  • 46 356
  • 1 111
# 165
Аз искам да посетя няколко урока:
1. "Как правим, разточваме и покриваме със шоколадово тесто без да се накъсва и да образува целулит" - лектор и демонстрация - предполагам Ванчето;
2. "Работа със шприц - бордюри, рози и т.н." - лектор и демонстрация - предполагам Албена;
3. "Мазане на торта със сметана до ниво - гладко като стъкло" - лектор и демонстрация - предполагам Албена, а и всеки който постига този ефект;
4. "Перфектно опъната торта с чаршаф, без целулит" - лектор и демонстрация - предполагам Пепи;
5. "Моделиране на животни, хора и други дребни фигурки" - лектор и демонстрация - предполагам всеки който може и иска да предаде опита си на останалите

Това си измислям и заплювам за сега  Mr. Green  Аз май само ще се уча  Mr. Green
Виж целия пост
# 166
  Аз май само ще се уча  Mr. Green

и аз така, ама И ще гледам умно  Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 167
И записки ще си водя Laughing освен, че ще гледам "умно" hahaha
Виж целия пост
# 168
Аз искам да посетя няколко урока:
1. "Как правим, разточваме и покриваме със шоколадово тесто без да се накъсва и да образува целулит" - лектор и демонстрация - предполагам Ванчето;
ще добавя още една точка:
КАК СЕ ПОКРИВА 40 СМ-ТРОВА ТОРТА С 300 ГРАМА /маааааксимум/ ТЕСТО РАЗТОЧЕНО ДО ДЕБЕЛИНА НА ЦИГАРЕНА ХАРТИЙКА..... - лектор и демонстрация - Виолетката . Лекцията ще проведе на усилена на МАХ музика за да не слушаме псувните и ругатните от страна на лекторката....  Joy
А относно късането на тестото.... къса се и още как, ама ще ви демонстрирам колко съм добра с оксижена и какви спойки правя.... ама ти си ме виждала като се развъртя със скалпела какво става....  Joy
Виж целия пост
# 169
Такаааааа, аз като измисля какво искам да видя ще кажа. Макар, че има едно нещо, но Тандури е далеч  Sad

Иначе за шоко-тестото на Ванчето и аз искам да видя.

Мимичета, вие колко торти мислите да правим, защото аз предлагам да имаме само 1за модел. Първо ще покриваме (махаме наново заглаждаме, стяга и следващото покритие) , а за финал Албенка ще я украси със сметана.
Виж целия пост
# 170
Пепиииии Laughing яз като погледна списъка 50 ииии до тук, как си представяш мъжове и деца да им кажем, че няма торти за ядене. Освен ако не е една ГИНЕС торта, друг вариант не виждам. Нали ще ни линчуват иначе hahaha hahaha hahaha

Почна ли обсъждането Wink


Влизам да се редактирам,   хаха хаха хаха Ванче, еднакво сме се сетили за линча Simple SmileSimple SmileSimple Smile И аз нещо такова си представях като теб Simple Smile
Виж целия пост
# 171
защото аз предлагам да имаме само 1за модел. Първо ще покриваме
Мислех си, ако групата на печащите реши да прави демонстрация /аз ще ви гледам децата през това време/, тааа...... ако навъртим няколко блата, можем да си спретнем една дву-триетажна торта. Хем ще има демо, как се правят етажи с подпорки и т.н.
И какво лошо има, ако половината етаж е шоколадово тесто, другато половина - Руска мастика, горния етаж - глазура, и едно мини етажче със сметана и шприц.....
какво ще ги правим нещата които приготвим?
Ще е най-шантавата торта на света - пълен кич, но направен със всичката любов на 20 човека...... Ще се опитаме така да направим покритията, че да няма кръпки и да не личи че е от различни материали..... А и нали все пак 60-70 човека трябва да хапнат от нея..... Мъжете ще ни линчуват ако им чучнем едно торте, след 48 часов труд  newsm78  newsm78  newsm78. Тя само за децата няма да стигне......
Тандури.... и на мен ще ми липсва.... и не само тя.... Все се надявам поне някой  от Евро-интернешънъл групата да се появи....  Cry
 И Krische се уплаши от линча..... hahaha
Виж целия пост
# 172
6. "Как се пече пандишпан" - лектор и демонстрация ...
.
.
.
.
x. "Кой яде най-бързо тортата приготвена от мама" - лектор и демонстрация - наблюдателите (татковци и тайфа деца)

 Joy Joy Joy Joy

И Ванче, не си права, не бяха 300 грама, а 380 ....  Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 173
Пепи, с удоволствие ще направя Скайп демонстрация само кажи кога и на какво Laughing
Много ми е мъчно Cry, че не мога да дойда с вас, не само заради споделените идеи и умения, но и за да се запозная с музите си отблизо Simple Smile Но с интерес ви следя и ви се радвам, и се надявам някой път и аз да мога да се включа Simple Smile
Виж целия пост
# 174
Tandoori, искам да видя как правиш айсинга и как шприцоваш с него финни неща.

van444eto, аз съвсем се отплеснах че сме 60 гърла  Embarassed
Виж целия пост
# 175
Тандури, с удоволствие ще гледам клипчета на каквото и да направиш  Grinning . Стига да намериш кой да те снима...но то и на статив става   Peace .
Виж целия пост
# 176
Tandoori, искам да видя как правиш айсинга и как шприцоваш с него финни неща.
И аз... и аз.... и аааааааааааааааз!!!!!
van444eto, аз съвсем се отплеснах че сме 60 гърла  Embarassed
..... засега..... Бройката ще набъбне още според мен.... А и ще има "Искам още торта......", така чееее...... може и три етажа да не ни оправят.....
карай... ще го мислим като му дойде времето да правим списък и план.
Имам идея, да отворя един виртуален Word-документ, както правихме с пазара и той да се обновява, за да можем да пишем там, а не копи-пейст всеки път тука.
Като начало ще го редактирам аз. Пепи - ако имаш регистрация в g-mail ще ми пратиш една заявка на моя g-mail, да ти отворя правата да редактираш и ти, ако аз се затрия по-дълго. Какво ще кажеш?
Айде докато мислиш, аз ще създам документа и ще редактирам след малко тука поста....
Можете да разгледате написаното в документа ето тук:

http://docs.google.com/View?docID=dfczmb2b_6g35n49ph&revision=_latest
Виж целия пост
# 177
Tandoori, искам да видя как правиш айсинга и как шприцоваш с него финни неща.
И аз... и аз.... и аааааааааааааааз!!!!!

Ми тоже искам  Mr. Green Ама аз искам и да гледам Тандури как прави торта от А до Я  Wink
В действителност ако има интернет връзка, може да си направим една конференцийка през скайп  Mr. Green
Виж целия пост
# 178
Можете да разгледате написаното в документа ето тук:
http://docs.google.com/View?docID=dfczmb2b_6g35n49ph&revision=_latest

ако може МЪНИЧКО да намалиш размера на буквичките в докИмента Mr. Green мОля   Blush Laughing
Виж целия пост
# 179
Вие ме разбихте  Laughing Проблемът е, че аз камера, която да снима видео нямам.  Confused Т.е клипче не мога да направя, през Скайп не съм убедена обаче че ще стане добре, но ако искате можем да опитаме. Аз за шприцоване на елементи отгоре използвам само Роял айсинг, за това ли говорите? Няма никакви проблеми, стига да измислим как да ви покажа.
А с Роял Айсинга работата ми е винаги основната рецепта+ на око Simple Smile За различните елементи различна консистенция трябва и затова винаги си правя голямо количество основна рецепта и си отделям после по малко, към което добавям още пудра или вода, в зависимост за какво ще го ползвам.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия