СНБМ - инициативи - 26 част

  • 83 062
  • 637
# 435
Какво може да направи СНБМ по въпросите за лекарските грешки и отношението на лекарите към пациентите?
Дайте поне да си издействаме правото на саморазправа щом закона защитава "лекарските" убийства
Съжаявам за тона, но съм много разстроена, а вече и бясна, но току що гледах "Горещо" от 05.11. и сурешния блок на тв7 за изпуснатите близначета

Трябва така наречените "лекари" да разберат, че първо те рябва да си вършат съвесjно работата и огава да претендират за пари и всичко останало
Виж целия пост
# 436
В СНБМ имаме екип "Здвеопазване", но нямаме достатъчно хора - работим на доброволен принцип. В момента нямаме актуални инициативи в областта (последната ни такава беше за детското здраве, в частност здравословното хранене в детските заведения, доста далече от темата, к. повдигаш).

А и иначе в личен пл. - самата аз в мом. съм бременна с второ си дете, та представяш си как бих могла да възприема подобни инциденти... Доколкото съм ровила статистики за лекарските грешки и вътрешноболничните инфекции, в световен мащаб всяка десета назначена терапия е сбъркана, а вторите се получават в 5% от случаите. В БГ доскоро (напоследък не ровя подобни статистики) числата и по двата показателя клоняха към нула. Мене лично ме съмнява нашето здравеопазване да е по-добро, по-скоро се замислям как точно и дали изобщо отчитат коректно данните... Напират и други въпроси естествено.  Peace
Виж целия пост
# 437
Спящата пожелавам лека и безпроблемна бременност и леко раждане  bouquet

Трябва по някакъв начин да се промени ОТНОШЕНИЕТО на лекарите към пациентите.
Според мен всичко идва от там, ако не си измиваха ръцете със системата, ЗК, финанси и не знам какви оправдания за собствената си безхаберност и мързел.
Когато започнат първо да гледат как да диагностицират и излекуват пациента, т.е. първо да си свършат работата и тогава да си търсят заплатата, тогава и хората ще ги подкрепят, а няма да ги плюят.
Само се оплакват, че са им малки заплатите, а не гледат колко работа са свършили за тези пари.
Все пак когато започваш някъде работа, знаеш предварително заплащане, работно време и задължения, не те устройва-не започваш.
А какво щеше да им бъде заплащането, ако вместо на заплата(гарантирани пари без значение на обема и качеството на работа) им се плащаше на РЕАЛНО СВЪРШЕНА РАБОТА.
Сега излиза, че не работят, а пак искат още пари.
Другия извод е, че на практика получават заплата за да не правят нищо и да уморят пациентите.

Аз лично не бих се наела с втора бременност ЗАРАДИ ОТНОШЕНИЕО НА "ЛЕКАРИТЕ"
Виж целия пост
# 438
Спящата пожелавам лека и безпроблемна бременност и леко раждане  bouquet - Мерси!  Hug

Трябва по някакъв начин да се промени ОТНОШЕНИЕТО на лекарите към пациентите.
Според мен всичко идва от там, ако не си измиваха ръцете със системата, ЗК, финанси и не знам какви оправдания за собствената си безхаберност и мързел.
Когато започнат първо да гледат как да диагностицират и излекуват пациента, т.е. първо да си свършат работата и тогава да си търсят заплатата, тогава и хората ще ги подкрепят, а няма да ги плюят.
Само се оплакват, че са им малки заплатите, а не гледат колко работа са свършили за тези пари.
Все пак когато започваш някъде работа, знаеш предварително заплащане, работно време и задължения, не те устройва-не започваш.
А какво щеше да им бъде заплащането, ако вместо на заплата(гарантирани пари без значение на обема и качеството на работа) им се плащаше на РЕАЛНО СВЪРШЕНА РАБОТА.
Сега излиза, че не работят, а пак искат още пари.
Другия извод е, че на практика получават заплата за да не правят нищо и да уморят пациентите. - Ако искаш, разгледай сайта ни и ако решиш, че ти се занимава с проблема, можеш да помислиш дали да не ни станеш чл.  Wink Само да ти кажа, че нещата получават бавно и трудно, с мн. работа, понякога всичко не се променя изобщо или още по-лошо - става още по-зле и нищо не можеш да направиш.  Rolling Eyes Все пак, когато постигнем нещо, се чувстваш наистина удовлетворен, просто да не очакваш чудеса, но ако никой нищо не прави, вероятността нещо да се промени е още по-малка.  Peace

Аз лично не бих се наела с втора бременност ЗАРАДИ ОТНОШЕНИЕО НА "ЛЕКАРИТЕ" - То не се знае...  Wink
Виж целия пост
# 439
Здравейте,

Искам да попитам дали СНБМ има някакви инициативи във връзка с предложените с проекто-бюджета за 2012 година промени, касаещи удължаването на срока върху който ще се изчислява обезщетението за майчинство от 18 на 24 месеца?

Виж целия пост
# 440
Здравейте,

Искам да попитам дали СНБМ има някакви инициативи във връзка с предложените с проекто-бюджета за 2012 година промени, касаещи удължаването на срока върху който ще се изчислява обезщетението за майчинство от 18 на 24 месеца?



Да, подготвили сме писмо, най-вероятно утре ще го внесем и ще го публикуваме.  Peace Ще сложим линк и тук.
Виж целия пост
# 441
Благодаря много за бързия отговор. Дано тази година да се даде повече гласност на въпроса, понеже миналата година мина някък тихомълком.
Виж целия пост
# 442
А, и миналата г. писахме писмо, ама не винаги става.  Peace
Виж целия пост
# 443


Здравейте,

Искам да попитам дали СНБМ има някакви инициативи във връзка с предложените с проекто-бюджета за 2012 година промени, касаещи удължаването на срока върху който ще се изчислява обезщетението за майчинство от 18 на 24 месеца?



Да, подготвили сме писмо, най-вероятно утре ще го внесем и ще го публикуваме.  Peace Ще сложим линк и тук.
Виж целия пост
# 444
Прочетох писмото и искрено благодаря за публикуването му!

Дано да произведе желаното действие. А ако не бъде обърнато достатъчно внимание на писмото, има ли някакви идеи за допълнителни действия, като например събиране на подписка в подкрепа на исканията промяната да не бъде приемана?
Виж целия пост
# 445
УС на СНБМ ще вземе решение за това на последващ етап.  Peace
Виж целия пост
# 446
Майки: По-малко пари, по-малко деца
Виж целия пост
# 447
УС на СНБМ ще вземе решение за това на последващ етап.

Взехте ли решение ?
Виж целия пост
# 448
Принципно засега не смятаме да организираме подписка, но подкрепихме протеста на варненските майки.  Peace
Виж целия пост
# 449
Принципно засега не смятаме да организираме подписка, но подкрепихме протеста на варненските майки.  Peace
Peace
Кое не е вярно?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия