Камъни в бъбреците

  • 355 389
  • 752
# 600
Здравейте момичета накратко ще разкажа моята история.2013 г след лапароскопия гинекологична последва гинекологичен пертонит едвам ме спасиха след което в реанимация се установи че имам прекъснати уретри последваха хиляда венезни урографий благодарение на един доктор който не бързаше да ме сложи пак под ножа рискува да сложи дабл джей стендове и така почнах да отделям урина през катетъра.След 20 дни решиха да махнат катетъра но в рамките на деня уринирах само един път стс страшни болки и веднага дигнах температура при което върнаха катетъра понеже урината се е връщала нагоре и орави инфекций и така 5 месеца с два дабъл джей и катетър.Единия стенд в ляво го махнаха понеже всичко било добре с бъбрека а др тялото почна да ми го изхвърля с температура 40 градуса .След месец махнаха и него и катетъра.Тези 5 месеца ми бяха кошмарни постоянно бях с температура 37.3.От 2013 все когато се разболея ме удря в бъбреците и най вече в ляво.Все съм с температура 40 градуса.И винаги на минимум 2 антибиотика.2017 г забременях ин витро от началото на бременоста мн ме болеше левия бъбрек и в 7 месец решиха да сложат стенд защото се получи хидронефроза с ходроуретер 2 -ра към трета степен (и от 2013 съм все с хидронефроза но чак такава степен не ) Приспаха ме но е имало опасност за бебка и не успяха да сложат стенда.Изкарах до края с болкоуспокояващи ,но след като родих много често взе да ме боли и съответно направих две консултаций със уролози и всичкоте са на мнение стенд минах даже и скенер.Но не се знае дали стените не са задебелени и дали няма сраствания и ако не стане със поставянето на дабъл джей стенда ще се наложи операция.Не ми се ляга за 5 път под ножа Sad
Въпроса ми е някой минал ли е по този път.2013 ми слагаха стендовете с няква замайваща упойка но ги вадиха без упойка
Сега какво практикуват.И ми казаха че не се поемат от здравната каса и си плащам дабъл джея 150 лв .2013 нищо не съм плащала но може би защото беше след операция и по спешност
И ако има някой от Бургас да сподели мнение къде са му правиши манипулацията.Притеснявам се мн да няма някой усложнения а бебка е на 9 м борила съм се за нея 6 години и искам всяка минута да съм до нея и си я гледам сама на баби не исксм да е давам Simple Smile
Извинявам се за дългия пост
Виж целия пост
# 601
https://www.youtube.com/watch?v=00f8_19V_J0

10 Признаков Того, Что Ваши Почки Умоляют о Помощи
Виж целия пост
# 602
https:// здравейте. От Варна съм. Предстои ми махане на стент в токуда София, където е правена операцията о махане на камъка. Сега ми съобщиха, че махането на стената е 200лв. Въпросът не е в парите, въпреки, че мисля че е нормално да съобщават тази сума към първоначалната за операция... Идеята ми е мога ли да избегна пътуването и да ми го махнат във Варна.. Защото разкарването е голямо.. Някакви предложения?
Виж целия пост
# 603
Ох какви са тез псри тез хора за нищо ги нямат.... не би трябвало след като е следоперативно да ви вземат пари но явно нещата много са се променили 2013 година мойте ги махнаха без да ми вьемат пари но тогава не си ги плащах
А сега и на мен ми искат 150 лв за самия стенд
Виж целия пост
# 604
https:// здравейте. От Варна съм. Предстои ми махане на стент в токуда София, където е правена операцията о махане на камъка. Сега ми съобщиха, че махането на стената е 200лв. Въпросът не е в парите, въпреки, че мисля че е нормално да съобщават тази сума към първоначалната за операция... Идеята ми е мога ли да избегна пътуването и да ми го махнат във Варна.. Защото разкарването е голямо.. Някакви предложения?
Какви са тези 200лв за 5 мин. работа? Точно за толкова ми махнаха моя.
Защо да не може.Преди да махнат моя,си го представях,че е нещо много сложно,а то се оказа много бързо манипулация.
Виж целия пост
# 605
Такива са цените да,никой не казва предварително 100 да го сложат ,200 да го извадят,отиди в токуда,защото във Варна ще имаш проблеми  от гледнс точка на това,че в софия са взели сумата пари,а не някой лекар от варна,а и не поемат отговорност
Виж целия пост
# 606
Здравейте,  можете ли ми помогнете с име на читав уролог по НЗОК за Варна, който да не във ваканция, да има часове за след ден два и т.н?
В криза съм от вторник вечерта, търпимо е. Лошото е, че днес пак почна леко да наболява. Не мога да мърдам от работа. Минах през през една ехография във Военна болница, пратиха при уролог. Той се държа много грубо и меко казано тъпо с мен, дори не ме прегледа. Защото отказах да вляза в болница
На ехография се вижда камък към пикочния мехур. Трети път за 10 г ми се случва и това сега е като детска приказка, но съм притеснена, че не съм прегледана като нормален човек с проблем.
Пия роватинекс и стандартните спазмалгон, боскулизин и ношпа.
Направо ме е страх да си легна днес, усещам леки болки.
Как стоо въпроса с липотриптера, само е в Сити клиник ли има? Там ако отида на частен прием, как става разбиването по НЗОк ило се плаща? Направо се чудя какво да правя..
Виж целия пост
# 607
FAIR WIND, и на мен ми слагаха през 2013, три пъти ми слагаха стент и винаги съм го плащала 100-110лв беше, два от пътите бях бременна. Когато го вадиха вече не съм плащала нищо - без упойка, иначе и за нея щяха да ми вземат 100лв.
Виж какво бих те посъветвала, ако не са ти правили цветна снимка - направи си, инжектира се контрастно вещество и се прави рентгенова или не знам там каква снимка на бъбреци, уретери, мехур, за да се види проходимостта и каква част от бъбреците функционира. Така може да се види ако имаш запушвания, стеснения по уретера, които да са причина за задръжката на урина и от там хидронефрозата.
2013 беше ужасяваща и за мен с тия бъбречни истории, моя проблем беше от камък, който не можеше да излезе, запушваше и бях с хидронефроза 1-ва степен, мислех, че никога няма да се оправи, но след 2 години се възстанови.
Пий повече течности, внимавай с минералната вода, не всяка е подходяща за твоето положение.
Виж целия пост
# 608
FAIR WIND, и на мен ми слагаха през 2013, три пъти ми слагаха стент и винаги съм го плащала 100-110лв беше, два от пътите бях бременна. Когато го вадиха вече не съм плащала нищо - без упойка, иначе и за нея щяха да ми вземат 100лв.
Виж какво бих те посъветвала, ако не са ти правили цветна снимка - направи си, инжектира се контрастно вещество и се прави рентгенова или не знам там каква снимка на бъбреци, уретери, мехур, за да се види проходимостта и каква част от бъбреците функционира. Така може да се види ако имаш запушвания, стеснения по уретера, които да са причина за задръжката на урина и от там хидронефрозата.
2013 беше ужасяваща и за мен с тия бъбречни истории, моя проблем беше от камък, който не можеше да излезе, запушваше и бях с хидронефроза 1-ва степен, мислех, че никога няма да се оправи, но след 2 години се възстанови.
Пий повече течности, внимавай с минералната вода, не всяка е подходяща за твоето положение.
Благодаря ти много просто явно мойто е било по спещност след оперативно и за това 2013 нищо не съм плащала.
2013 минах мн урографий
Сега миналия месец минах скенер и се видя че има възпаление на бъбрека и хидроуретер - неизбежно е ще се слага стенд но просто съм мн наплашена от 2013 а й като цяло все съм с усложнения
Виж целия пост
# 609
Добре де, нещо за възпалението не ти ли казват, каква е причината? Каква бактерия се изолира, пила ли си Монурал? Защото стенда ще помогне за оттичането, но няма да реши кардинално проблема. Не е желателно да се държи повече от 2-3 месеца, защото калцира и може и допълнително да възпалява.
Аз имах бактерия близо 5 години и точно като бях бременна и бях със стент, тая бактерия просто не се махаше и това е. Изкарах 5 курса антибиотик, единия от които ми го даваха венозно. Та докато съм с антибиотик - урината е чиста и след 1-2 седмици от края на приема и бактерията пак се развиваше и ми казаха, че това, че имам чуждо тяло допълнително усложнявало изчистването на бактерията. Да не говорим, че въпреки стента, бъбрекът продължаваше да си задържа урина.
Бактерията я изчистих чак след изхвърлянето на камъка, свалянето на последния стент и едно саше.
Виж целия пост
# 610
При мен не се изолирва бактерия нз не казват от какво е възпалението.Ще направя още една консултация макар че вече минах при три различни уролога
Виж целия пост
# 611
Здравейте,  можете ли ми помогнете с име на читав уролог по НЗОК за Варна, който да не във ваканция, да има часове за след ден два и т.н?
В криза съм от вторник вечерта, търпимо е. Лошото е, че днес пак почна леко да наболява. Не мога да мърдам от работа. Минах през през една ехография във Военна болница, пратиха при уролог. Той се държа много грубо и меко казано тъпо с мен, дори не ме прегледа. Защото отказах да вляза в болница
На ехография се вижда камък към пикочния мехур. Трети път за 10 г ми се случва и това сега е като детска приказка, но съм притеснена, че не съм прегледана като нормален човек с проблем.
Пия роватинекс и стандартните спазмалгон, боскулизин и ношпа.
Направо ме е страх да си легна днес, усещам леки болки.
Как стоо въпроса с липотриптера, само е в Сити клиник ли има? Там ако отида на частен прием, как става разбиването по НЗОк ило се плаща? Направо се чудя какво да правя..

Според мен, щом е стигнал до пикочния мехур, ще го изхвърлите сама. Купете си чай на д-р Ламбрев и си продължавайте с другите неща. Може и топла бира. А и казвате, че болките не са толкова силни. Значи камъкът не е голям и се движи. Иначе да, знам, че за Сити Клиник има много добри отзиви. И работят по каса.
Виж целия пост
# 612
Здравейте,  можете ли ми помогнете с име на читав уролог по НЗОК за Варна, който да не във ваканция, да има часове за след ден два и т.н?
В криза съм от вторник вечерта, търпимо е. Лошото е, че днес пак почна леко да наболява. Не мога да мърдам от работа. Минах през през една ехография във Военна болница, пратиха при уролог. Той се държа много грубо и меко казано тъпо с мен, дори не ме прегледа. Защото отказах да вляза в болница
На ехография се вижда камък към пикочния мехур. Трети път за 10 г ми се случва и това сега е като детска приказка, но съм притеснена, че не съм прегледана като нормален човек с проблем.
Пия роватинекс и стандартните спазмалгон, боскулизин и ношпа.
Направо ме е страх да си легна днес, усещам леки болки.
Как стоо въпроса с липотриптера, само е в Сити клиник ли има? Там ако отида на частен прием, как става разбиването по НЗОк ило се плаща? Направо се чудя какво да правя..

Според мен, щом е стигнал до пикочния мехур, ще го изхвърлите сама. Купете си чай на д-р Ламбрев и си продължавайте с другите неща. Може и топла бира. А и казвате, че болките не са толкова силни. Значи камъкът не е голям и се движи. Иначе да, знам, че за Сити Клиник има много добри отзиви. И работят по каса.
Посещавам д-р Панайотов,Сити клиник.Мога да кажа,че обръща достатъчно внимание.
Виж целия пост
# 613
Изкарала съм камъка без да разбера още предния четвъртък, най -вероятно. Ходих на преглед при Абушев, защото само той приема след работно време. Всичко е Ок, бъбрекът е в процес на спадане. Нямам болки. Каза, че щом съм пила витамини с калций, това е причината. А те ми бяха предписани от ЛЛ. Радвам, че минах леко тоя път.
Виж целия пост
# 614
Изкарала съм камъка без да разбера още предния четвъртък, най -вероятно. Ходих на преглед при Абушев, защото само той приема след работно време. Всичко е Ок, бъбрекът е в процес на спадане. Нямам болки. Каза, че щом съм пила витамини с калций, това е причината. А те ми бяха предписани от ЛЛ. Радвам, че минах леко тоя път.
Били обяснила по подробно за витамините?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия