Кухненски робот!!! Помагайте!!!

  • 375 959
  • 1 866
# 1 320
Моля да ми дадете мнение за кухненски робот Gorenje SBR 1000E. Става ли хубав, бистър сок със сокоизтисквачката? Става ли за мелене на месо? Като цяло доволни ли сте от работата  на робота?   

http://www.technopolis.bg/bg/bg/Kitchen-robots/Kitchen-robot-GOR … BR-1000E/p/822946
Виж целия пост
# 1 321
Да се похваля и аз.
Сдобих се с ето този робот:
http://electron.bg/gorenje-sbr-1000e-p-285179.html
Мноооооооооооого съм доволна!
Прави всичко което исках.Пробвахме да правим картофен чипс.Рязахме луканки,краставици и какво ли още не.
Сокоизтисквачката и тя е идеална.Сока става бистър.Пробвахме с ябълки,моркови,портокали и т.н.
Пюретата за бебка и те са с идеална консистенция.Пасирам ги в мъничката кана която е за ядки и кафе,че за сега количествата са малки.

Здравей! Би ли ми казала имаш ли някакви забележки относно робота, че чувам противоречиви мнения и доста се двоумя ?
Виж целия пост
# 1 322
Здравейте, най-после и аз мога да се похваля. Коледния ми подарък дойде Бош 54251. Много съм доволна,изпробвах сокоизстисквачката,правих супа- кучетата станаха за секунди, после руска салата, пак за секунди и накрая мъфини. Общо взето изпробвах всичко без рендетата и месомелачката и блендера.
Виж целия пост
# 1 323
И сега да питам по-опитните, тестото за мъфини с коя приставка се прави, аз започнах с Едната и завърших с куката, а вие?
Виж целия пост
# 1 324
кучетата станаха за секунди
Shocked Какви кучета?

Мъфините с приставката за леки смеси, куката е за тежки теста.

П.П Ааааа, вероятно е кубчетата, разбрах.

Виж целия пост
# 1 325
Извинете ме  Embarassedпиша от телефона и....
А коя е приставката за леки смеси?
Виж целия пост
# 1 326
Тази за разбиване на яйца. Тестото за мъфини е с консистенция на кексово и няма да я затрудни. Ако мъфините са обаче без едри добавки.



Или с тази първата в ляво, но тя е за маслени кексове и маслени кремове по-скоро. Ако обаче мъфините са плодове, ядки и др. твърди парченца, по-добре ще е с тази.



Мъфините не искат много бъркане. Нали знаете каква е технологията ими каква е разликата им с кексовете?
Виж целия пост
# 1 327
Тази за разбиване на яйца. Тестото за мъфини е с консистенция на кексово и няма да я затрудни. Ако мъфините са обаче без едри добавки.



Или с тази първата в ляво, но тя е за маслени кексове и маслени кремове по-скоро. Ако обаче мъфините са плодове, ядки и др. твърди парченца, по-добре ще е с тази.



Мъфините не искат много бъркане. Нали знаете каква е технологията ими каква е разликата им с кексовете?
Ще се радвам да обясниш Simple Smile
Виж целия пост
# 1 328
Мъфини се правят като всички сухи съставки в рецептата се смесват в купата на миксера. В друг съд се смесват всички течни. Пуска се миксера и докато бърка се прибавя течната част. Бърка се много за кратко, на ниска скорост, колкото да се размесят, буквално няколко оборота, колкото да няма суха смес. И това е. АКо се бъркат като кекс, т.е повече време мъфините стават сухи, губят сочността си и стават жилави, а не крехки.
Даже на ръка става бързо и няма нужда от миксер, но който държи да сипозлва миксера, катомен например, няма проблем, стига да не бърка повече от минута.
Виж целия пост
# 1 329
аз пък знам, че мъфините не обичат бъркане, за това най добре лекичко на ръка. Хубави пухкави английски мъфини стават с 2 вида брашно, добавя се нишесте  Wink

Както и за пухкав омлет, яйцата не трябва да си бият много, не знам дали знаете този трик  Flutter
Виж целия пост
# 1 330
Мерси, Джемма за поясненията Simple Smile аз също разделям съставките, но трябва като ги смеся да не бъркам с миксер, а с дървена лъжица . Предполагам ще се получи Simple Smile
Виж целия пост
# 1 331
Аз  разбърквам с Кенууд, но с една специална бъркалка, както писах буквално няколко оборота на минимална скорост.

На пухкавия омлет тайната му е в прясното мляко също.
Виж целия пост
# 1 332
Здравейте, момичета! За много години! Simple Smile
И аз стигнах до избор на кухненски робот, но имам следната дилема: трябва ми такъв с ренде, мелачка за ядки и цитруспреса. Бях се спряла на Филипс HR7762 като бюджетен вариант, но той няма цитруспреса, затова обърнах внимание на HR7774. Но той пък се оказа, че няма мелачка за ядки.
Сега се чудя дали мелачката за ядки или цитруспресата се продава отделно и дали става на модела, който я няма...
Някой да е запознат с това или поне да ми кажете къде да търся какви са приставките и аксесоарите за роботите на филипс?
Виж целия пост
# 1 333
Здравейте, момичета! За много години! Simple Smile
И аз стигнах до избор на кухненски робот, но имам следната дилема: трябва ми такъв с ренде, мелачка за ядки и цитруспреса. Бях се спряла на Филипс HR7762 като бюджетен вариант, но той няма цитруспреса, затова обърнах внимание на HR7774. Но той пък се оказа, че няма мелачка за ядки.
Сега се чудя дали мелачката за ядки или цитруспресата се продава отделно и дали става на модела, който я няма...
Някой да е запознат с това или поне да ми кажете къде да търся какви са приставките и аксесоарите за роботите на филипс?
Имам 7778. Мелачка за ядки няма и звънях в сервиза да питам - оказа се, че струва около 40 лв. и е само капака отгоре, а отдолу се ползва ножа на блендера и като цяло е безсмислена покупка. Сега си меля ядки и семена (най-често ленено семе) в блендера и съм доволна от резултата.
Звънни в сервиза, те ще те ориентират какво може да се купи допълнително за конкретния модел.
Виж целия пост
# 1 334

Имам 7778. Мелачка за ядки няма и звънях в сервиза да питам - оказа се, че струва около 40 лв. и е само капака отгоре, а отдолу се ползва ножа на блендера и като цяло е безсмислена покупка. Сега си меля ядки и семена (най-често ленено семе) в блендера и съм доволна от резултата.
Звънни в сервиза, те ще те ориентират какво може да се купи допълнително за конкретния модел.
Благодаря много! Ще  проверя и ще попитам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия