Турската кухня *3*

  • 307 718
  • 752
# 705
Здравейте,някой може ли да ми каже съотношението на червена леща и вода -колко леща+колко вода,за най-ситната става въпрос.
Благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 706
На какво ще я готвиш? Белена ли е или не?
Виж целия пост
# 707
 Супа ще приготвям от нея.Не зная по какво се определя дали е белена или не,но в началото на варенето се разпукна набъбна и стана гъста супа.
Виж целия пост
# 708
Лещата поема доста вода, така че спокойно можеш да добавиш още вода. По-принцип не се готви като зелената леща, а се оставя по-гъста като крем супа и се пасира. Ако е кръгла е небелена, ако е полусферична е белена.
Виж целия пост
# 709
Записвам се и аз ( да не остана по- назад Wink ), че много ми допадна темата. Приятелят ми  ми разказа за нещо като питка с пълнеж, което баба му е правела преди време, но не може да ми каже как се прави, а ми се ще да го поглезя ( за пореден път Simple Smile ) . Каза, че се казвало "джантък". Ако някой може да помогне с рецепта, ще съм много благодарна! И за всички във форума  newsm51
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 710
.. Приятелят ми  ми разказа за нещо като питка с пълнеж, което баба му е правела преди време, но не може да ми каже как се прави, а ми се ще да го поглезя ( за пореден път Simple Smile ) . Каза, че се казвало "джантък". ...




Cantık=джантък :Това е вид пuде от Bursa=Бурса


http://www.google.com.tr/images?hl=tr&q=Cant%C4%B1k&um=1 … p;sa=N&tab=wi

http://www.turkishcookbook.com/2005/11/cantik.php  Peace
Виж целия пост
# 711
   Здравейте! Отдавна искам да ви попитам за едно ястие, но не съм сигура дали ще го изпиша правилно. До колкото си спомням се казва кьобете. Някой би ли ми помогнал с рецептичка за това ястие?
Виж целия пост
# 712
   Здравейте! Отдавна искам да ви попитам за едно ястие, но не съм сигура дали ще го изпиша правилно. До колкото си спомням се казва кьобете. Някой би ли ми помогнал с рецептичка за това ястие?



Köbete :

http://www.turkishcookbook.com/2009/03/kobete.php

http://www.google.com.tr/images?hl=tr&q=k%C3%B6bete&um=1 … p;sa=N&tab=wi


Köbete, a traditional pie with a rice-and-chicken filling b … atoes and cheese.

 Peace
Виж целия пост
# 713
   Здравейте! Отдавна искам да ви попитам за едно ястие, но не съм сигура дали ще го изпиша правилно. До колкото си спомням се казва кьобете. Някой би ли ми помогнал с рецептичка за това ястие?

О, това е много вкусно нещо! Heart Eyes Правила съм го по рецепти от руски форуми, но знам, че е от татарската кухня. Тесто с картофки, месо и подправки - голяма вкусотия е! Peace
Виж целия пост
# 714
   bz благодаря много!  bouquet
   labrex и аз имам такава информация,че кьобетето е много хубаво. За това ястие ми каза моята колежка, а тя го знае от свекърва си която е татарски род (поне такава ми е информацията). Ако не ти е проблем, дай и твоята рецептичка.
Виж целия пост
# 715
.. Приятелят ми  ми разказа за нещо като питка с пълнеж, което баба му е правела преди време, но не може да ми каже как се прави, а ми се ще да го поглезя ( за пореден път Simple Smile ) . Каза, че се казвало "джантък". ...




Cantık=джантък :Това е вид пuде от Bursa=Бурса


http://www.google.com.tr/images?hl=tr&q=Cant%C4%B1k&um=1 … p;sa=N&tab=wi

http://www.turkishcookbook.com/2005/11/cantik.php  Peace


bz, много благодаря за бързия отговор!   bouquet Утре ще се пробвам! Дано стане както трябва!  Blush
Виж целия пост
# 716
Записвам се да следя-интересно е!Не съм опитвала до сега Simple Smile
Виж целия пост
# 717
В Одрин си поръчахме тава джигер и страшно мнаго ни хареса - направо се топи в устата. Някой знае ли как се приготвя? Ще се радвам, ако някой ме посвети в тайната на приготвянето му.
Виж целия пост
# 718
Ciğer tava е символичното ястие на Одрин.Дроб =телешки се нарязва на изключително тънки парчета ,овалва се в брашно и се пържи около минута  в горещо олио,след като се извади се посолява и върви с гарнитура от печена люта чушка.
Виж целия пост
# 719
haksev, много ти благодаря за бързия отговор. Ще пробвам да го приготвя в къщи. Там, където го ядохме, наистина дадоха и люти чушки. Бяха дълги и тънки, но решихме, че са пържени, защото леко мазнееха и бяха хрупкави.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия