За нас, за състоянието на планетата и какво можем да направим! - 3

  • 29 819
  • 597
# 150
Понякога се оказва,че даването е лесната част,а да получаваме не сме се научили...

май въртяхме, сукахме пак до Егото стигнахме Joy


Любов и Светлина, момичета  bouquet
Виж целия пост
# 151
dodyniki , добре дошла и побързай с навлизането! Hug Благодаря за поздрава! След мантрата ще го чуя и него за освежаване Grinning


fastuche , аз също съм изживявала това по време на медитация. Но за мен няма нищо общо с Рейки сеанса... Crossing Arms Това е излизане от тялото. И става точно по време на медитация. Не знам в какви други случаи е възможно, но за мен не и при Рейки сеанс...


Ели, за мен най-добрата помощ е даването на насока. Да се подаде идея на човек защо нещо не върви или къде греши. Който е готов да приеме промяна и да види своите грешки - ще го направи. Останалите - да, ще се сърдят, обиждат... Да не забравяме, че може и ние да грешим Wink
Аз не се втурвам вече да помагам на всички. Доверявам се на усещането си за човека, ситуацията - за какво точно става въпрос..... Зависи как усещам и ситуацията, и човека.


Цитат
А когато ти правиш милостиня, нека левицата ти не узнае какво прави десницата ти;    
4 за да става твоята милостиня в тайно; и твоят Отец, Който вижда в тайно, ще ти въздаде [на яве]

За тия думи на Исус съм чела друг коментар от Ошо, сходен с този на Дънов. Левицата да не знае какво прави десницата в смисъл да не правим добро с някакво желание за облага, задоволяване на интереси или отплата. Само тогава, когато доброто идва от сърцето в чистата си форма, само тогава нашата милостиня ще се случи "в тайно" - както става молитвата, медитацията - "в тайно", на усамотяване с Бог.


fastuche, и тия мисли са ми минавали през главата  Peace


 
Виж целия пост
# 152
Марица, привет! Heart Eyes Наистина е добре човек да се учи!


звездичка за егото  Peace... Винаги се стига до него Rolling Eyes

Да ти обясня ситуацията при  dennis . По време на Рейки сеанс, тя получава усещания, които не са характерни за такъв сеанс. Освен това, доколкото разбрах, сеансът е бил в седнало положение, както при инициации, а се прави в легнало положение. После dennis получава "наказание свише" и с дни наред не е в състояние да говори... А след две години пак "свише" получава едва ли не команда да направи второ дете... Ти виждаш ли нещо общо с Рейки? newsm78


dennis , мнението ми най-много съвпада с твоето! Peace Grinning

Добре, че Бог не чака да ни дава помощ само когато поискаме! Ако се успа и не си поискам въздух в съня си, ако покрай желанието за материални блага пропусна да поискам на планетата ни да има вода... свърши се! Joy

 


Виж целия пост
# 153
Nessa, получих книги и едно бегло прелистване ми беше достатъчно да препоръчам "Висши енерговибрационни есенции" от Шнайдер и Пиерот. Много ценна инфо, особено за тия, които се интересуват от духовно развитие, балансиране, израстване, медитация...

И веднага ще си позволя цитат от тази книга Mr. Green

Богатството и красотата ви заобикалят, затова станете част от тях, отворете се. Навлезте в тях и изживейте красотата, светлината и любовта с моята енергия.
Започнете да забелязвате това, което ви заобикаля, и това, което е във вас.
Наблюдавайте също и в кои ситуации недостигът все още присъства в живота ви и започнете да го трансформирате, като го изпълвате с това, от което имате нужда. Вижте добре от какво точно имате нужда, за да се чувствате пълни, завършени и удовлетворени, за да сте изпълнени с топлина и да предадете радостта и изобилието и на другите.
Виж целия пост
# 154

Но пък от друга страна, аз не обичам някой да ми помага на мене - обикновено даже и не споделям проблемите си, за да не ми се меси някой с преценките си, сама си блъскам главата в стената, докато не намеря разрешение на нещата. Вече ако не мога да направя нещо, което съм решила моля за помощ някой. Но решението винаги е мое,


Относно доброто,което се прави без да ти е поискано аз също съм против.
Имам много силна интуиция,справям се сама във вси4ко,много рядко ми се налага да поискам помощ.И не приемам такава,без да съм помолила за това.

Споделям тези мнения. Мисля ,че това е така защото сме се осъзнали и знаем ,че отговорите са вътре в нас.  Приемам помощ от по-мъдрите , а тука има доста такива , които без да знаят са ми помагали, за което съм благодарна  Heart Eyes.
От друга страна ,аз предлагам помощта си на неосъзнати . Понякога има резултат ,дръг път не. Но ако един път не е приета помощта ми ,се оттеглям и не повтарям. В такъв случай мисля ,че човека има да учи урок и е по-добре да не се намесвам.Но оставям една опция, че могат да ме потърсят при нужда.

Специално за Ангелите знам ,че не се намесват ,ако не ги повикаме. Освен в жизнено важна ситуация.

dodyniki- много приятно клипче .Благодаря  Hug!
tonimar -Благодаря за книжката  Hug. Точно това ме вълнува сега  Peace
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 155
Цитат
Приемам помощ от по-мъдрите , а тука има доста такива , които без да знаят са ми помагали, за което съм благодарна  .
От друга страна ,аз предлагам помощта си на неосъзнати . Понякога има резултат ,дръг път не. Но ако един път не е приета помощта ми ,се оттеглям и не повтарям. В такъв случай мисля ,че човека има да учи урок и е по-добре да не се намесвам.Но оставям една опция, че могат да ме потърсят при нужда.

Специално за Ангелите знам ,че не се намесват ,ако не ги повикаме. Освен в жизнено важна ситуация.


elena_ Peace

Ще си позволя още един цитат от същата книга.


Всеки човек има съзнателен ум, несъзнавано и Висш Аз. Те са части от едно цяло, всяка със своите задачи и никоя по-добра или по-възвишена от другите. Целта е трите да работят съвместно за хармоничен живот. Яденето и пиенето са също толкова важни, колкото и вътрешното чувство за благоденствие и съзвучие с житейския план. Трябва да изживяваме и с логическия си ум, и чрез своята съзидателност и интуиция.

Постигането на хармония между различните аспекти е част от духовното развитие.
Човек, който се идентифицира изключително много или напълно със съзнателния ум и притежава силно его, приема много малко информация, съвсем малко импулси от своето несъзнавано. Съдържанието на несъзнаваното отключва в него страха, защото му е непознато. Колкото повече той се освободи от ограниченията и блокажите, толкова по-голяма ще е хармонията между трите части. Това засилва пропускливостта между нивата. Тогава информацията от висшите нива на съзнание може да проникне в съзнателния ум и да бъде съзнателно възприета.

Духовното развитие се нарича разширяване на съзнанието, защото границите между отделните нива все повече се стопяват. Пропускливостта става все по-интензивна, докато накрая изчезне всякаква отделност. Всички несъзнавани аспекти биват осъзнати и светлината разсейва тъмнината. Когато границите са паднали напълно, всички части отново са едно. Индивидът се слива с космическото цяло, осъзнаването за "аз" е изоставено, егото умира, капката отново става едно с космическия океан. Това събитие се нарича просветление.
Виж целия пост
# 156

Да ти обясня ситуацията при  dennis . По време на Рейки сеанс, тя получава усещания, които не са характерни за такъв сеанс. Освен това, доколкото разбрах, сеансът е бил в седнало положение, както при инициации, а се прави в легнало положение. После dennis получава "наказание свише" и с дни наред не е в състояние да говори... А след две години пак "свише" получава едва ли не команда да направи второ дете... Ти виждаш ли нещо общо с Рейки? newsm78

значи правилно съм разбрала Flutter -  не може да има нещо общо с рейки... има с ...ъъъъъъ... провеждащият сеанса Peace
Виж целия пост
# 157
tonimar, далеч съм от мисълта да приема всичко прочетено (и цитирано) на сто процента... По-интересно е на какви мисли ме наведе...

Потвърди моята теория, че не можеш да помогнеш на някой, който не иска да си помогне.  Peace

За мен това е поискана помощ - вътрешното желание да позволиш да ти се помогне. Не е нужно да го осъзнаваш. Лошото е, че когато не осъзнаваш тази вътрешна нужда от помощ, обикновено й се противопоставяш яростно...
Виж целия пост
# 158
Имах предвид  друго за хората който дават или не "разрешение"Сега ще бъда по-конкретна.Правихме един Рейки сеанс за мен по време на който успях да видя и усетя много интеретсни неща.Видях себе си и живота си малко по в бъдещето и успях да погледна първо себе си как седя на стол но от тавана,а след това от още по-високо и по-високо и се чувствах все по-щастлива,спокойна,ясна,мека,обичаща...исках този миг да остане така..реших че няма да се върна в съзнание,така силно ме притегляще Светлината и Любовта,но нещо ме тресна толкова силно по главата като с чук,че ми идеше да изкрещя и щях да го направя ако не видях погледа на жената правеща ми Рейки и сторгият и тон...Тогава тя ми каза,че те са взели решение да понеса отговорността си за този си опит.В резултат на което нямах никакъв глас в продължение на няколко дни,комуникирах само с писане на един лист,докато не телефона не звънеше един ден страшно настоятелно.Вдигнах макар да не можех да отговоря.От другата страна стоеше същата жена,която ми каза;" Те,решиха,че като дойда следобед ще можеш да им зададеш 1 въпрос".....Не съм се имала контакт с тази жена от почти 2 години,но някак знам че връзката си я има.Преди два месеца получих смс от същата тази жена,който гласеше:"Въпреки че не е според първоначалният план,ти се разрешава...да имаш второ дете.../даже ми е написала и името,съвсем не обмислям подобна стъпка на този етап/"


Звезди, tonimar по повод разказа на dennis - струва ми се напълно възможно преживяното от нея да е вследствие от Рейки сеанса, като не изключвам и намеса на жената. Не знаем каква е била "целта" на сеанса - бил и чисто лечебен (на физическо ниво) или пък духовно насочен. Тони, всякакви усещания може да има човек, когато HSZSN го връща в миналото или го подбутва към бъдещето, ако това се е целяло.  Според мен Денис е имала нужда от изживяното и от това Познание - Всичко Е Светлина и Любов,  в онзи момент.

А  провеждащата сеанса е, меко казано, странна. Но пък нали всеки получава Рейки толкова, колкото има нужда в дадения момент, и точно там, където е необходимо. Та да не я одумваме излишно; всеки е отговорен за постъпките си, и всеки е отговорен за това, което му се случва.


Да ти обясня ситуацията при  dennis . По време на Рейки сеанс, тя получава усещания, които не са характерни за такъв сеанс. Освен това, доколкото разбрах, сеансът е бил в седнало положение, както при инициации, а се прави в легнало положение. После dennis получава "наказание свише" и с дни наред не е в състояние да говори... А след две години пак "свише" получава едва ли не команда да направи второ дете... Ти виждаш ли нещо общо с Рейки? newsm78

Тони, не е задължително лечебен сеанс да се прави в легнало положение, макар че е за предпочитане.

dennis има начини да "прережеш" връзката с нея, ако мисълта за наличието на такава те притеснява.
Виж целия пост
# 159
Минавам на бързо и наблягам само на това, което ми е направило впечатление на пръв поглед.

Потвърди моята теория, че не можеш да помогнеш на някой, който не иска да си помогне.  Peace
Lady Frost  Peace И аз съм на това мнение. Дори е опасно да се помага на такива хора.

Относно ситуацията с dennis. Мисля си, че жената е реагирала така, защото се е изплашила. Все пак тя е отговорна за това, което се случва по време на сеанса. Второ не е била подготвена за способностите на dennis. Dennis има много добра подготовка за да извърши нещо такова, та дори и несъзнателно.
Друго - никой не я е наказал. Не е могла да говори защото:
Цитат
че ми идеше да изкрещя и щях да го направя ако не видях погледа на жената правеща ми Рейки и сторгият и тон...
т.е. задържала е толкоз силна енергия точно в гърлото си, но си мисля, че дори да беше изкрещяла пак щеше да има някакъв отрицателен ефект. Просто това е огромна експлозия на енергия. Но който се е занимавал с Рейки може да го обясни по-добре от мен.
Виж целия пост
# 160
dennis, това което  се е случило е тема на разговор често с близки приятели. При теб както и при много хора просто  имат инициация по рождение и не само в Рейки о и в много други енергиини системи и винаги са си работили с тях без обучение. Така си пристигат на този свят и това може да се познае от по-опитен човек. Обикновено това са едни светли същества огряващи всичко около себе си и лекуващи с думите си рисъствието си. Моето мнение е че ти си хиляди нива над  рейкиста и сеанса просто е блокирал енергията ти. Няма защо да и се сърдиш или пък да се обвиняваш просто ти се е случило за да разбереш силата си и да си я използваш  Peace Това което си преживяла по време на сеанса на мен се е случвало хляди пъти но не по време на рейки сеанс а много след като използвах Рейки. Имам предвид ОИТ а не спирането на гласа.
Виж целия пост
# 161
Привет. Наистина не знаем каква точно е била целта на този сеанс при dennis и какво точно е ставало. Затова можем само да гадаем. Има хора, които спонтанно излизат извън тялото си (даже не знаят това), но ако не знаят как да се върнат, може да не се върнат... Затова е хубаво тези, които знаят, че могат такива неща, да се научат да контролират идването си обратно. Затова жената така яростно е върнала dennis обратно - защото тя не е искала да се върне тук... което означава само едно.

Втората част на сеанса обаче няма нищо общо с рейки според мен:

1. Наистина временната загуба на говор може да се  получи от огромното количество енергия, събрана в гърлото, която не може да се  преразпредели веднага. А и стресът от "приземяването" след сеанса е бил голям, но необходим, за да не си остане "горе".

2. Никой не може да вземе решение вместо теб и да ръководи живота ти, като ти казва какво да правиш. Още повече че няма такива работи като наказания. Това, че dennis усеща непрекъснато връзка с тази жена, а и получава смс-и с "ръководства", ме навява на мисълта, че трябва енергийно да прекъсне нишките, които я свързват с тази жена. Защото такива явно има и те подсъзнателно й влияят. Архангел Михаил е спец по тези работи  Hug
Виж целия пост
# 162
Аз се сещам за един интересен ритуал за отърваване от енергиен вампиризъм, който подозирам, че може да свърши работа за скъсване на връзките с тази жена. Ще го потърся да видя точно как беше, дано да го пазя.
Виж целия пост
# 163
Първо , Благодаря на всички ви за вниманието и милите думи.
Второ - хора....много вълнения за тази случка  Embarassed .С интерес изчетох всички ви.Това беше преди близо 3 год.Интерестно за мен изживяване.Любопитно ми бе кой са" Те"..който дават някаква информация на тази жена за мен.От тогава връзката ми с нея е интернетна в смисъл на емайли по празниците,не някаква друга.С този смс тя искаше да сподели каква информация е получила за мен,предавайки ми я./не че съм съгласна със съдържанието/Тук обсъждайки знаци,ангели отново се присетих за това "Те".Никой не ме контролира,заставлява и налага какво да правя,още по-малко става дума за вампиризъм.Не изпитвам никакви чувства на страх,обида и обвинение.
Тази случка ми отвори едно ново прозорче.От вас тук разбрах за Духовните водачи,Ангели...явно има и други който помагат или пък не винаги на хората боравещи с Енергии и може би те са тези който предават послания  newsm78
За всички  Hug

П.С. Открих че в библиотеката си имам "Селестинското пророчество" а нямам спомен как е попаднала при мен ,нито да съм я чела.Сега и е момента.

tonimar Много хубави цитати.Заинтригува ме.Обаче ми се иска още нещо от Ошо да споделиш когато прицениш  Grinning
Виж целия пост
# 164
dennis, сори, ако много се занимахме с тебе  Mr. Green Но това беше провокирано от тона на смс-а. И в тази връзка одеве забравих да кажа, че духовните водачи, ангелите и вси добри сили никога няма да изпратят послание в такъв вид... Тяхното послание винаги е любящо, подкрепящо и изпълнено с любов, неукоряващо и т.н.. По това могат да се различават посланията дали са от тях и дали изобщо има послание, а не е плод на обикновено човешко его  Hug   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия