Епилепсия-тема 6

  • 37 434
  • 589
# 75
Истината е една: да не ти идва до главата  Sad
Виж целия пост
# 76
Следя форума но май изпуснах нещо.Последно разбрах че nikiki  има записан час за Ралчева.И след това се обърках -тя ли е поставила тази диагноза?Без ЕЕГ?!nikiki  стискам ти палци за днес миличка.Дано получиш отговор на въпросите си.Ще чакаме с нетърпение да пишеш Hug
Виж целия пост
# 77
nikiki, миличка....
това с мигането си е вид ЕПИ....  Rolling Eyes
не съм д-р, но лично видях едно момиче в болницата в Сф... беше в съседната стая... тиинейджърка...   мигаше почти непрекъснато....  казваше, че неможе да го спре или овладее... не я боли, но неможе да го контролира и беше мн тъжна.  Rolling Eyes
стискам ви палци, мила... дано следобяд пишеш хубави новини Praynig


а ние, вчера правихме ново ЕЕГ, понеже от Св.Наум неможахме да си го вземем... беше видео ЕЕГ  Rolling Eyes  а за да ни отпуснат направление за ЯМР, трябвало да имаме прясно ЕЕГ. ooooh!
За щастие отново е чисто... вече 3 поредни чисти ЕЕГта, в рамките на 6м Praynig
от 04.01. сме и без пристъпи Praynig
Сега трябва да ходя до Здр. каса да подам молба за ЯМР ooooh! и да се обаждам на доц.Димоова да ми прати експертно становище за да може диспансеризираща ни лекарка да ни даде протокол за Кепрата... Егати хамалогията ooooh!
Виж целия пост
# 78
Тедка и аз се чудя как да взема портокол от Димова но се оказа че кепрата е за деца над 4 г и няма да ни огрее.
Карат ли те да лежиш 5 дена при тях за да ти го дадат.
Виж целия пост
# 79
nikiki, миличка....
това с мигането си е вид ЕПИ....  Rolling Eyes
не съм д-р, но лично видях едно момиче в болницата в Сф... беше в съседната стая... тиинейджърка...   мигаше почти непрекъснато....  казваше, че неможе да го спре или овладее... не я боли, но неможе да го контролира и беше мн тъжна.  Rolling Eyes
стискам ви палци, мила... дано следобяд пишеш хубави новини Praynig


а ние, вчера правихме ново ЕЕГ, понеже от Св.Наум неможахме да си го вземем... беше видео ЕЕГ  Rolling Eyes  а за да ни отпуснат направление за ЯМР, трябвало да имаме прясно ЕЕГ. ooooh!
За щастие отново е чисто... вече 3 поредни чисти ЕЕГта, в рамките на 6м Praynig
от 04.01. сме и без пристъпи Praynig
Сега трябва да ходя до Здр. каса да подам молба за ЯМР ooooh! и да се обаждам на доц.Димоова да ми прати експертно становище за да може диспансеризираща ни лекарка да ни даде протокол за Кепрата... Егати хамалогията ooooh!
tedka* каде са ви правили видео ЕЕГ и с каква продълвителност????

Виж целия пост
# 80
manka, за една година 3 пъти сме лежали по минимум 3 дни в Св.Наум при Димова. Rolling Eyes
последно бяхме на 28.01., след месец Деби навърши 4г и затова сега трябва да взема това експ. становище, че преди Коледа ни свършиха сиропите и трябваше да пием хапчета... голям зор беше ooooh! с помощта на нашата хоспитализираща докторка се снабдихме със сироп, който след 1-2 седмици ще свърши и сега действам за това становище и съответно вземането на протокол. Rolling Eyes

Mamma Ani, в Св.Наум, при доц. Димова правихме видео EEГ.... което продължи 1 час.
след него правихме в будно, по-скоро в разбуждащо се състояние.... но и то беше чисто... и беше за около 20мин.
Не съм настоявала аз за видео ЕЕГ, доцентката прецени за нужно... понеже м/у две чисти ЕЕГта, в рамките на 3м... ние получихме пристъпи по 10 на ден, в продължителност от 8 дни. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 81
tedka*,след като вземете експертното решение и ви напишат протокол ги подаваш с молба в РЗОК и от там ги изпращат до София ,да ги одобрят и така ще чакате около месец,защото кепрата е от скъпоструващите медикаменти!
Виж целия пост
# 82
Добър вечер, (чудих ли се чудих как да започна и реших да е така) Blush

нещата май отидоха на зле...не получих отговорите и резултатите на които се надявах, ами си имаме и нещо там (пак не е ясно какво) отгоре на другото! Tired
Цитирам, че не разбирам  ooooh! :  "Данни за недостатъчност на средните мозъчни структури и фокус дясно предно темпорално"  #Crazy В превод на български се касае за възпалително огнище някъде си.....трябва да направим ЯМР и от утре сме на Ламиктил (май беше  Embarassed )...накратко това е, нервна съм ДА, но няма да се дам.От утре пак фърчене и търчене за това и онова...


ПП. Забравих да се похваля  Wink Днес Крис толкова се изплачи, че ще я боцнат, че заспа сама и ни се размина упойката! Wink
Виж целия пост
# 83
"Данни за недостатъчност на средните мозъчни структури и фокус дясно предно темпорално"

nikiki,

първото не го разбирам и аз, но "фокус/огнище еди-къде-си" в ЕЕГтата използват за мястото/точката на мозъка, откъдето започват или където са съсредоточени особените вълнички, които най-често се свързват с епилепсия. Това не е възпалително огнище в смисъла който влагаме в ежедневието (напр. поддържа повишена температура, защото има възпалително огнище). Ясно е че в тази точица на мозъка нещо се случва, но не винаги може да бъде открито/видяно на снимки, ЯМР и други такива. И много хора с епилепсия, а и някои без епи, си имат такива огнища цял живот - нито нарастват, нито се размножават...

Иначе, като прочетох поста ти и изведнъж ме върна 20 години назад, как си гушкам детето в таксито след първото ЕЕГ и си преглъщам сълзите...Горе главата, не се тревожи излишно преди да сте говорили с невролога си. Пък и дори да е епилепсия, то учените и докторите не са спрели да откриват нови лекарства, изследвания, лечения...
Виж целия пост
# 84
Nikiki не знам какво да ти кажа, защото знам колко си притеснена и хиляди думи да изрека те няма да помогнат. Единственото което ще ти кажа за подкрепа е да не се отчайваш и да вярваш че всичко ще се нареди в положителната насока. Стискам палци и знай че съм с вас. Hug.
Виж целия пост
# 85
Момичета днес Никики е рожденичка милата!
Поздравявам я от всички нас ,ако ми поволите! Blush

Мила ,Нина Честит Рожден Ден!

Вярвай, защото вярата спасява!
Надявай се, защото надеждата крепи!
Обичай, защото чистата обич e завинаги!

Всички сме с теб в тези трудни за теб моменти! Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 86

Искам в днешния ден (освен хилядите пожелания за Криста, които ми се въртят из главата) да БЛАГОДАРЯ на Ваня за всичко което прави за нас и за другите!Без теб нямаше да успея, дори днес успя да ме разведриш.Благодаря ти!!!! newsm51
Виж целия пост
# 87
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН ,МИЛА НИКИКИ Hug
 newsm59           party023           ura
 Нека всички твой желания бьдат мой пожелания, с теб сме smile3525
Виж целия пост
# 88
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НИКИКИ !  bigdance2 newsm38 baloni happy bdДа си жива и здрава!
Виж целия пост
# 89
                                    newsm59 Честит Рожден Ден НИКИКИ newsm59
                                                        Пожелавам ти да си упорита, за да следваш мечтите си,
                                                  Пожелавам ти смелост, за да ги осъществиш,
                                              Пожелавам ти търпение за да ги постигнеш,
                     И най-вече ти пожелавам любов, за да има смисъл всичко това.
                                              bdbaloni  party023  bigdance2 hbday baloni
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия