Италианската седянка за 94-ти път.

  • 19 901
  • 290
# 135
Честит 3 март! Да сме живи и здрави и тепърва да имаме поводи за национална гордост.

Аз мисля, че няма затъмнение, а направо си е пълен мрак с това, какво се случва в тази страна.Особено ако ( като мен), човек не чете особено интернет издания, вестници, а предимно слуша вечерните новини, докато приготвя вечерята.


хехе ти направо 4акаШ по телефона да ти се обадят да ти кажат новините...

Виж целия пост
# 136
Според мен са пълна лудост тия реформи Sick.Ами как ще се организирват родителите които работят до късно,кой ще им гледа децата #Cussing out
А 4ухте ли днес ново двайсет по телевизията казаха,4е ако слу4айно детето ти падне и се удари играейки си в парка ще се глобяват родителите smile3516
Виж целия пост
# 137
Според мен са пълна лудост тия реформи Sick.Ами как ще се организирват родителите които работят до късно,кой ще им гледа децата #Cussing out
А 4ухте ли днес ново двайсет по телевизията казаха,4е ако слу4айно детето ти падне и се удари играейки си в парка ще се глобяват родителите smile3516

ай ново двайсе  Shocked
и за какво то4но Ще ги глобяват?  newsm78

ако ми остане време днес Ще пусна една тема оттатък... искам да разбера как са организирани в другите страни. (ако някой има време, няма да му се разсърдя, ако отвори темата)
заЩото, проблемът е то4но на работеЩите родители и ако съм съгласна, 4е у4илиЩето не може да играе ролята на паркинг, то тогава би трябвало да има някакви обЩински организации, които да поемат този проблем...

10cent's, няма да ти казвам колко ежедневника 4ета, плЮс каквото намеря в Интернет, 4е Ще ти стане лоШо  #Crazy
но не е редно да е така, би трябвало информацията да е достъпна за вси4ки по масовите средства. и независима.

извинете, 4е забравих да ни 4еститя празника... толкова бях ядосана.
дано, както казва 10cent's, да до4акаме и съвременни поводи за гордост.
Виж целия пост
# 138
явно до в4ера си била голяма оптимистка... на мен ми беШе странно , 4е бяхте толкова спокойни, когато обсъждахме темата
както и да е, все оЩе ниЩо конкретно не се знае..
Виж целия пост
# 139
Честит национален празник!

Аз съм безкрайно разочарована от живота си тук, всяка година направо си броя като затворник дните до връщането ми в България с малката, а после след престоя ни там, съм месец в кофти настроение. Добре, че поне имам свестен обичлив мъж до мен.

какво ли ни чака и нас след години с тия школа' тук?
 Момичета вярно ли е, че за някои училища трябвало да запазиш место за детето си едва ли не от раждането му или се отнася за скуоле привате особено желани и престижни? А по принцип за първи клас от предната учебна година ли се подава молба за записване?

Сонитка, май ще падне гоолямо обикаляне за мебели пак, но с нов и така копнян дом това ще е удоволствие. И на мен ми харесва идеята на адашката за вграден гардероб, по принцип аз не обичам скарпиере и закачалки а виста и разни огледала, то ние и без това сме без ингрессо, а направо в хола се влиза, останалото е в килера, закачалка нямаме и директно в гардероба слагаме връхните дрехи, на гостите в друга стая гхи слагаме по столове или дивани, ако са мокри якетата в- лавандерията закачени.

Аааа Джоя, не ми припомняй, дори мъжо се почувства кофти, когато отидохме в апартамента в онова ужасно вилладжио. Аз бях слагала и снимки. Никога повече на почивка в Сицилия, май чувам и за други места тук, че са гадост. дали наистина в чужбина има по-интересни местенца? Ама и май не е за нас това с ваканционните селища, ние обичаме да обикаляме и разглеждаме местенца разни. То май има тема сега за почивките, но не знам по агенциите специално за групи от Италия какво предлагат. А Маргаритката май се очертава като нас хайманичка, много обича да странства.
Виж целия пост
# 140
явно до в4ера си била голяма оптимистка... на мен ми беШе странно , 4е бяхте толкова спокойни, когато обсъждахме темата
както и да е, все оЩе ниЩо конкретно не се знае..


върни се и про4ети какво бях написала тогава. Касандра, не оптимистка.  Confused
Виж целия пост
# 141
явно до в4ера си била голяма оптимистка... на мен ми беШе странно , 4е бяхте толкова спокойни, когато обсъждахме темата
както и да е, все оЩе ниЩо конкретно не се знае..


върни се и про4ети какво бях написала тогава. Касандра, не оптимистка.  Confused

върнах се, права си
бях останала с впе4атлението, 4е само аз се ШаШкам
Виж целия пост
# 142
Първо 4естит 3ти март на вси4ки   bouquet

Сега за реформата: 4акайте малко бе хора,не ме стряскайте. Stop
Ние като ходихме на риунионето непосредствено преди записването ( в две у4илиЩа в две разли4ни обЩини ) и ни обясниха,4е:

- и в двете у4илиЩа се предлагат 4ри разли4ни модула за броя седми4ни 4асове: 24, 27,30 е 40 4аса седми4но

24 4аса озна4ава  4ри дни в седмицата по 5 4аса на ден, от 8,30 до 13,30 и в петък от 8,30 до 12,30 Без обяд.

27 4аса озна4ава 5 дни по 5 4аса на ден от 8,30 до 13,30 + 1 ден от седмицата 2 4аса следобяд ( пълен абсурд  #Crazy ) Без обяд.

30 4аса озна4ава 5 дни по 4 4аса сутрин + връЩане следобяда за оЩе 2 4аса  #Crazy Без обяд.

40 4аса озна4ава 5 дни по 8 4аса на ден с вклЮ4ен обяд в у4илиЩе.
Според последните статистиките 97% процента от родителите в Ломбардия избира модула от 40 4аса седми4но,съответно пове4ето класове са на фул тайм. Нас ни увериха,4е понеже и двете у4илиЩа ,в които ходихме фунционират предимно на фул тайм и органикото им е съобразено с това да не се притесняваме.
Казаха,4е предимно в Южна Италия и други райони ( без да изброяват кои то4но) , които досега са фукционирали с намалените 4асови модули може би няма да могат да гарантират фул тайм на евентуалните желаеЩи поради липса на у4ители. На нас ни казаха изри4но " Да не се безпокоим излиШно " Thinking
Виж целия пост
# 143
Първо 4естит 3ти март на вси4ки   bouquet

Сега за реформата: 4акайте малко бе хора,не ме стряскайте. Stop
Ние като ходихме на риунионето непосредствено преди записването ( в две у4илиЩа в две разли4ни обЩини ) и ни обясниха,4е:

- и в двете у4илиЩа се предлагат 4ри разли4ни модула за броя седми4ни 4асове: 24, 27,30 е 40 4аса седми4но

24 4аса озна4ава  4ри дни в седмицата по 5 4аса на ден, от 8,30 до 13,30 и в петък от 8,30 до 12,30 Без обяд.

27 4аса озна4ава 5 дни по 5 4аса на ден от 8,30 до 13,30 + 1 ден от седмицата 2 4аса следобяд ( пълен абсурд  #Crazy ) Без обяд.

30 4аса озна4ава 5 дни по 4 4аса сутрин + връЩане следобяда за оЩе 2 4аса  #Crazy Без обяд.

40 4аса озна4ава 5 дни по 8 4аса на ден с вклЮ4ен обяд в у4илиЩе.
Според последните статистиките 97% процента от родителите в Ломбардия избира модула от 40 4аса седми4но,съответно пове4ето класове са на фул тайм. Нас ни увериха,4е понеже и двете у4илиЩа ,в които ходихме фунционират предимно на фул тайм и органикото им е съобразено с това да не се притесняваме.
Казаха,4е предимно в Южна Италия и други райони ( без да изброяват кои то4но) , които досега са фукционирали с намалените 4асови модули може би няма да могат да гарантират фул тайм на евентуалните желаеЩи поради липса на у4ители. На нас ни казаха изри4но " Да не се безпокоим излиШно " Thinking

тя и Джелмини вика да не се притесняват излиШно хората, та ако това теб те успокоява...  Mr. Green

това на Шега.
явно ваШата обЩина, както и наШата, има пари и Ще си осигури у4илиЩата.
ама това не е при4ина да гледам спокойно на реформата. Ще има хора (и не се знае дали няма да сме сред тях догодина, да ре4ем), които Ще трябва да плаЩат и то сериозно, за да има къде да им седят децата следобед.

и оЩе неЩо.
а догодина, ако на обЩината и свърШат фондовете? обеЩанията на Берлуска да обезЩети обЩините за неполу4ените И4И, за момента, напук на Боси, са само лаф_моабет. заЩото вси4ки пари са изтекли познай в коя посока? федерализъм ли?

не ти ли пристигат обЩинския вестник и баланса на обЩината с предвижданията за социалните инвестиции?
Виж целия пост
# 144
Първо 4естит 3ти март на вси4ки   bouquet

Сега за реформата: 4акайте малко бе хора,не ме стряскайте. Stop
Ние като ходихме на риунионето непосредствено преди записването ( в две у4илиЩа в две разли4ни обЩини ) и ни обясниха,4е:

- и в двете у4илиЩа се предлагат 4ри разли4ни модула за броя седми4ни 4асове: 24, 27,30 е 40 4аса седми4но

24 4аса озна4ава  4ри дни в седмицата по 5 4аса на ден, от 8,30 до 13,30 и в петък от 8,30 до 12,30 Без обяд.

27 4аса озна4ава 5 дни по 5 4аса на ден от 8,30 до 13,30 + 1 ден от седмицата 2 4аса следобяд ( пълен абсурд  #Crazy ) Без обяд.

30 4аса озна4ава 5 дни по 4 4аса сутрин + връЩане следобяда за оЩе 2 4аса  #Crazy Без обяд.

40 4аса озна4ава 5 дни по 8 4аса на ден с вклЮ4ен обяд в у4илиЩе.
Според последните статистиките 97% процента от родителите в Ломбардия избира модула от 40 4аса седми4но,съответно пове4ето класове са на фул тайм. Нас ни увериха,4е понеже и двете у4илиЩа ,в които ходихме фунционират предимно на фул тайм и органикото им е съобразено с това да не се притесняваме.
Казаха,4е предимно в Южна Италия и други райони ( без да изброяват кои то4но) , които досега са фукционирали с намалените 4асови модули може би няма да могат да гарантират фул тайм на евентуалните желаеЩи поради липса на у4ители. На нас ни казаха изри4но " Да не се безпокоим излиШно " Thinking

тя и Джелмини вика да не се притесняват излиШно хората, та ако това теб те успокоява...  Mr. Green

това на Шега.
явно ваШата обЩина, както и наШата, има пари и Ще си осигури у4илиЩата.
ама това не е при4ина да гледам спокойно на реформата. Ще има хора (и не се знае дали няма да сме сред тях догодина, да ре4ем), които Ще трябва да плаЩат и то сериозно, за да има къде да им седят децата следобед.

и оЩе неЩо.
а догодина, ако на обЩината и свърШат фондовете? обеЩанията на Берлуска да обезЩети обЩините за неполу4ените И4И, за момента, напук на Боси, са само лаф_моабет. заЩото вси4ки пари са изтекли познай в коя посока? федерализъм ли?

не ти ли пристигат обЩинския вестник и баланса на обЩината с предвижданията за социалните инвестиции?

Па може и да пристига,проблема е,4е няма кой да ни изпразва поЩенската кутия. Twisted Evil

Аз за момента се правя на Щраус,сори. За мен това е на4ин на оцеляване. И без това ве4е няма ниЩо сигурно,пък и сега с тази криза като капак на вси4ко съвсем . Явно Ще се живее ден за ден. До догодина има бая вода да изте4е. Поживем,увидем. Thinking

Абе, ломбардките, няма ли да се навие някой да идем на 8ми някъде да пийнем по неЩо дружно и вкупом , не Щото е празник а Щот се пада в неделя ? Twisted Evil
Виж целия пост
# 145
Честит национален празник!  Heart Eyes  bouquet

Позволявам си да изкопирам поздрава от една друга тема.
Но наистина песента е страхотна и лично аз много я обичам!
  Peace

Една българска роза- за всички!

Виж целия пост
# 146
мк Дирок,аз ...Времето ще бьде хубаво-ама предлагам Милано,п-ца Дуомо.
Виж целия пост
# 147
мк Дирок,аз ...Времето ще бьде хубаво-ама предлагам Милано,п-ца Дуомо.

Това за времето само може да ме радва  Party  ама за Дуомото ...не знам  newsm78 , Щото там къде можем да седнем да пием по неЩо без да ни съдерат сто кожи. Thinking Пък и до там трябва да се иде задължително с метро. На мен ли4но ми е по_лесно да се домъкна до където измислим с колата. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 148
Ха 4естит празник и от мен   bouquet
По въпросът с у4илищата и аз като Дироковата,4акам...Щото докато влезем 1ви клас с малката не се знае кой ще е министър и какво ще му е родила главата  Twisted Evil
Конкретно с баткото,в близкото ни у4илище беше така.Имаха 6 паралелки от които 2 с намалени 4асове.Малко по разли4но от това,което са казали на Дирокова,оба4е.Зна4и 4 бяха до 16,15 с храна,2те 3 дни от седмицата до 13,15 и 2 дни до 16.15,и в тези 2 дни се храниха там.Записахме го има няма 2 седмици преди на4алото на у4ебната година/така 4е не се 4ака,или поне тук/Реших да е до обед,защото не знаеше езика още и не виждах как ще я кара ако е по цял ден там.Освен това исках и да виждам какво пише и у4и следобед.На тях им даваха домашни за разлика от другите.Отделно е злояд,по4ти не ядеше там.Имаха 3 у4ители,1 по италиански,1 по математика и английски,1 по география,история,шенце.Отделно 1 по религия,нея не я броя много.Сега докато стигнем с малката ако имам възможност пак не бих я дала по цял ден.Не ми харесва.Намирам го за полезно само за работещи родители.Факт е оба4е,4е голяма 4аст и на домакини са оставени там,за да се занимава у4илището с тях... Rolling EyesИна4е не си обяснявам големия брой жени които не работят и 80% процента избор на тези паралелки.Както и да е,искрено се надявам да не ми се налага да стои Киара по цял ден на у4илище,а с това,4е може да е само 1 у4ител...също не го намирам за странно,ние тука вси4ки от 1ви до 3ти сме били само с по един и пак хора сме станали.
Виж целия пост
# 149
В България е сходно образованието, няма нищо страшно. И там когато общината не разреши занимания следобяд се плаща - платена занималня се казва. Не вярвам тук да е кой знае колко различно...
Астреа, браво   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия