Колко струва една сватба?

  • 201 735
  • 874
# 255
Да се запиша и аз в темата с едно въпросче : препоръчайте ми ,моля ви, нощно заведение заведение София ,дали бар, пиано-бар или дискотека,където сте си празнували сватбите!!!


Прочетох, че доста момичета са предпочели това ,което и аз искам : обяд с родителите и кумовете и после на заведение с приятелите !
Ако може и малко по-точно описание ,какво точно е включвало празнуването!

Търся стилно място , абсолютно изключено чака-рака!Може евентуално и да се предложи някакъв кетъринг,хапки...Дали от самото заведение се предлага кетъринг или може да се вкарва отвън?  Вкарвали ли сте алкохол? Дали може даа се украси местото,което ще е отделено за нас и т.н
Мислим с моя приятел да поканим около 40, 50 човека, но да не сме сами, да има и други хора в заведението! Много музика и танци !


Виж целия пост
# 256
Юли 2009, около 7000 лева, хотел Хилтън. Не съм се занимавала да наемам агнция. Проверих в една от най-добрите. Искаха 2000 лв,( забележете без ДДС) само за да ме следват по петите докато си избирам рокля, обувки и т.н. и за координацията в самия ден, кой кога да тръгне, какво да носи и така. В тази сума не влизаха куверти, алкохол, декорация, сватбена торта. В  сумата от 7000лв. включвам всички разходи по сватбата таксите в съвета и църквата, DJ, фотограф, видеозаснемане, чаши, свещи, рокля, костюм, обувки и т.н.
Виж целия пост
# 257
Интересува ме колко струва една сватба.
Знам,че ще кажете,че зависи от сватбата  Peace Но кажете за вашата - колко човека, какво си позволихте,за кое колко пари дадохте, ако сте ползвали сватбен агент и за него, от кой град сте. Лично мен ме интересува за Варна но ще се радвам всички да кажете.
Предпочитам да споделите суми за сватба без ограничение и икономии. Тоест искам да знам колко ще струва една нормална страхотна сватба с всичките екстри.

Любопитно ми е  Heart Eyes

Здравей,
Много зависи наистина от сватбата. Нашата беше 14 февруари 2009 -Варна. Ресторант Камелия-по път за Златнитие се намира то е и хотелче малко спретнато уютно. DJ 200 лв. камера 400 лв. бяхме 100 човека-според мен твърде много но не можахме по-малко да поканим. С рокли и костюми, с музиката която ме взе всичко грубо 5000 лв.  Честно казано преди да я направим се дърпам но съпругът ми ме убди. Сега не съжалявам. Бих направила това и за дъщеря ми. Едно от най-хубавите преживявания в живота ми.
Виж целия пост
# 258
И нашата беше там. Преди 2 години кувертът беше 26-28 лева, а доколкото разбрах от една приятелка и в момента офертите им са подобни. Смея да заявя, че храната беше напълно достатъчна, и като количество и като разнообразие, а освен това там готвят изключително вкусно. Не мога да разбера ресторанти, които предлагат куверти по 40-50 лева - какво сервират, черен хайвер ли newsm78
Виж целия пост
# 259
Да се запиша и аз в темата с едно въпросче : препоръчайте ми ,моля ви, нощно заведение заведение София ,дали бар, пиано-бар или дискотека,където сте си празнували сватбите!!!

Търся стилно място , абсолютно изключено чака-рака!Може евентуално и да се предложи някакъв кетъринг,хапки...Дали от самото заведение се предлага кетъринг или може да се вкарва отвън?  Вкарвали ли сте алкохол? Дали може даа се украси местото,което ще е отделено за нас и т.н
Мислим с моя приятел да поканим около 40, 50 човека, но да не сме сами, да има и други хора в заведението! Много музика и танци !

Здравей, била съм на подобни партита-сватби и мисля, че идеята ти е чудесна.

Не знам заведенията, които бих могла да спомена дали са "твоите", затова по-добре отдели време и обиколи лично набелязаните, за да видиш дали ще ти допадне атмосферата, интериора, музиката, персонала..За целта посещението трябва да не е само тип "оглед", а си планирай да изкараш цялата вечер/нощ там.

А за на конкретните въпроси - за кетъринга, ако е клуб или пиано-бар, по-скоро ще трябва да го поръчаш отвън, но не се увличай, идеята при точно тези сватби е друга  Grinning. За алкохола ще питам, ако искаш, как стои въпроса.

Ако управителите са на "място" заведението може да подготи само украсата, стига да нямаш по-специални желания.

Ако сватбата е лятна може да помислиш за заведение, което има и градина.
Виж целия пост
# 260
Сватбата ни беше юли месец излезе към 10 000лв. 80 гости,украси,цветя всичко не сме се лишавали от нищо.

то било евтино значи ... аз си мислех че 10 в евро и се бях уплашила Simple Smile
Виж целия пост
# 261
Виена-2004.  4 души-аз, младоженеца, кумовете.
Панталон с туника-90 лв.
Той си имаше необличан костюм( в живота не носи почти, та този си висеше в гардероба не ползван).
Халки-150( дадохме наше злато).
Такса в посолството под 10 евро-не помня точно.
Шампанското и букета от кумовете.
Обяд-30 евро. Нещо не ни се ядеше:))

Това е.Много съм доволна, защото си бяхме само ние. Дадохме пари за концерт, опера, музеи, забавления в Пратера, кино ,ресторанти и др. и то само за нас двамата.Това 10 дни, имаше къде да спим безплатно. Разбира се, пари отидоха и за самолетни билети. В БГ. почерпихме колеги и приятели, но не помня колко излезе, защото не бяха наведнъж, а когато се видим с някой излизаме и се черпим:))
Много се радвам, че направихме празник за нас, за двамата, не се притеснявах за никакви гости и организации, дали хората ще се забавляват, дали стринка и учинайка ще са доволни:))
Направете си сватбата както искате и с колкото гости ви се ще. Но прецени, кое ще най-вълнуващо и хубаво за теб, а не за другите.
Явно съм у егоист Mr. Green
Виж целия пост
# 262
Елси, ние това и смятахме с бъдещия : да пообиколим няколко заведения докато намерим подходящото ! Мерси   bouquet

Ангелина, супер сте направили с твоя мъж ! Peace Сигурна съм, че е била чудесна сватба! Изобщо не си егоист Simple Smile. И  за мен , най-важното е, аз и моят мъж да се чувстваме добре , защото в края на краищата това е нашата сватба, нашият момент, а не този на родата до девето коляно или на съседите !!!
Виж целия пост
# 263
Ангелина , поздравления за чудесното решение!
Виж целия пост
# 264
Нашата сватба беше април 2009-та,  излезе около 12 000 . От нищо не сме се лишавали , но не беше и нещо кой знае какво. Сватбата е едно страхотно и незабравимо изживяване. Не е толкова важно за колко пари е организирана, а кой ще дойде на нея.
Виж целия пост
# 265
Препоръчвам хотела на Пиротска, като тръгнеш от Халите в дясно се пада, има знаменца не се сещам името  Embarassed  Много ми допадна и много исках да е там, апартаментът за младоженци е страхотен, цените и менютата ни допаднаха също. За сватба с над 80 човека обаче ще е малко гъчканица.. Влюбих се в него, но мъжът ми и свекърът избраха хотел Сити за да поканят повече хора. В Сити всичко е синьо, а на Пиротска - червено.

Сватбата излезе към 4000лв без дрехите.

За жалост не се състоя, откраднаха ми документите няколко дни преди нея и НЯМАЛО КАК да ми издадат каквото и да било като документ навреме, за да подпишем  Confused но ако пак някога решим пак ще си държа за хотела на Пиротска  Peace

"Света София" е хотелът http://www.svetasofia-alexanders.com/svetasofia/en/?page=4
Виж целия пост
# 266
Препоръчвам хотела на Пиротска, като тръгнеш от Халите в дясно се пада, има знаменца не се сещам името  Embarassed  Много ми допадна и много исках да е там, апартаментът за младоженци е страхотен, цените и менютата ни допаднаха също. За сватба с над 80 човека обаче ще е малко гъчканица.. Влюбих се в него, но мъжът ми и свекърът избраха хотел Сити за да поканят повече хора. В Сити всичко е синьо, а на Пиротска - червено.

Сватбата излезе към 4000лв без дрехите.

За жалост не се състоя, откраднаха ми документите няколко дни преди нея и НЯМАЛО КАК да ми издадат каквото и да било като документ навреме, за да подпишем  Confused но ако пак някога решим пак ще си държа за хотела на Пиротска  Peace

"Света София" е хотелът http://www.svetasofia-alexanders.com/svetasofia/en/?page=4

Моята сватба беше там. Но имам доста забележки към управителката и персонала на ресторанта.
А апартамента не си заслужаваше парите. Все пак това е 4 звезден хотел и е абсолютно недопустимо стаята да мирише на фасове, по мокета да има изгорени петна от цигари, а камериерките в 8-9 сутринта да се хилят по коридорите и да будят по този начин гостите на хотела.
Виж целия пост
# 267
Живо се интересувам, ще следя.
Виж целия пост
# 268
Моята сватба беше в края на 2007 г. и излезе точно 5000, за 50 човека. Романтична сватба на морето Simple Smile)) в тези пари включих всичко - храна, дрехи, нощувки, алкохол, украса... После организирах сватбата на кумовете - през 2008, 7500 лв., около 120 човека, Старосел. И там се справихе много добре с финансите - с повече въображение мжеш да направиш чудеса - разкошна и пищна сватба без да се дават луди пари. А най - прекрасната сватба беше за едни други приятели, които ме повикаха на помощ в края на миналата година - там беше направо удар - 3000 лв. за 100 човека и без никакви лишения!!! аз просто съм много добра в комбинациите, но всичко може да стане без да се дават хиляди и хиляди... трябва само въображение и желание. Това е моето мнение, и след като установих колко съм добра в организирането на сватби с ограничен бюджет, смятам някой ден като порасна да се занимая професионално  Hug  bouquet Peace
Виж целия пост
# 269
Моята сватба беше в края на 2007 г. и излезе точно 5000, за 50 човека. Романтична сватба на морето Simple Smile)) в тези пари включих всичко - храна, дрехи, нощувки, алкохол, украса... После организирах сватбата на кумовете - през 2008, 7500 лв., около 120 човека, Старосел. И там се справихе много добре с финансите - с повече въображение мжеш да направиш чудеса - разкошна и пищна сватба без да се дават луди пари. А най - прекрасната сватба беше за едни други приятели, които ме повикаха на помощ в края на миналата година - там беше направо удар - 3000 лв. за 100 човека и без никакви лишения!!! аз просто съм много добра в комбинациите, но всичко може да стане без да се дават хиляди и хиляди... трябва само въображение и желание. Това е моето мнение, и след като установих колко съм добра в организирането на сватби с ограничен бюджет, смятам някой ден като порасна да се занимая професионално  Hug  bouquet Peace

OK, кажи направо името на агенцията си сега Wink
На мен лично обаче ми е по-интересно как се е получила тази сватба за 3000 лв за 100 човека Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия