Колко струва една сватба?

  • 201 743
  • 874
# 270
Ами получи се така - роклята на булката беше шита и струваше 250 лв. Сватбата беше в Чешкия културен център, нещо от типа на "обедна почерпка" - в 15 следобед младоженците си хванаха самолета за сватбено пътеществие вПортугалия. Алкохола внесохме, а хапките приготвихме сами. Фотографа беше мой много близък приятел и им взе 300 лв. Украсата направихме сам - сами, основното в украсата бяха блестящи стъклени мъниста, нанизани на корда и закачени навсякъде, за да блязкат красиво и панделки от обикновен бял хастарен плат, както и много съвсем малки балони надути и навързани от нас самите. На всяка маса (10 големи маси) имаше по 2 големи саксии от живи цветя - цветята и хартията закупени от борсата, както и гъбите в които се забучват и измайсторени от нас вкъщи. Свещи в лилав стъклен пясък от по 3 лв. кутията и с лилава панделка в обикновени чаши за алкохол. Единственото нещо което някой друг ни направи, беше украсата за колата и булченския букет (който всъщност е от кумата, така че не влиза в сметките). И всичките други дреболии измайсторени по същия начин.
А относно заядливия тон - да, ще ти кажа коя ми е агенцията, когато я имам - искрено се надявам да е мнооооооого скоро.
Виж целия пост
# 271
Сватбата струва точно толкова колкото имаш и искаш да дадеш!
Виж целия пост
# 272
Нашата сватба беше малка през август тази година,около 38-40 души,с всички екстри,без сватбен агент ни излезе около 7000 лева.
Честно да Ви кажа това за мен са излишни пари,по добре да бяхме само подписали с най близките и да бяхме отишли на пътешествие по света.
Виж целия пост
# 273
Нашата сватба беше малка през август тази година,около 38-40 души,с всички екстри,без сватбен агент ни излезе около 7000 лева.
Честно да Ви кажа това за мен са излишни пари,по добре да бяхме само подписали с най близките и да бяхме отишли на пътешествие по света.

И аз мисля същото за нашата сватба.
Виж целия пост
# 274
Даш, можеш ли да дадеш снимков материал?
Виж целия пост
# 275
45 човека , около 9000 лв. , всички разходи и гледай DJ ят да е  на ниво, аз нашият доста често го вкарвах във правият път , но стана голям купон и всички бяха супер щастливи .....поне така ни излъгаха Simple Smile
Виж целия пост
# 276
Сватбата струва точно толкова колкото имаш и искаш да дадеш!
  202uu
Виж целия пост
# 277
Виена-2004.  4 души-аз, младоженеца, кумовете.
Панталон с туника-90 лв.
Той си имаше необличан костюм( в живота не носи почти, та този си висеше в гардероба не ползван).
Халки-150( дадохме наше злато).
Такса в посолството под 10 евро-не помня точно.
Шампанското и букета от кумовете.
Обяд-30 евро. Нещо не ни се ядеше:))

Това е.Много съм доволна, защото си бяхме само ние. Дадохме пари за концерт, опера, музеи, забавления в Пратера, кино ,ресторанти и др. и то само за нас двамата.Това 10 дни, имаше къде да спим безплатно. Разбира се, пари отидоха и за самолетни билети. В БГ. почерпихме колеги и приятели, но не помня колко излезе, защото не бяха наведнъж, а когато се видим с някой излизаме и се черпим:))
Много се радвам, че направихме празник за нас, за двамата, не се притеснявах за никакви гости и организации, дали хората ще се забавляват, дали стринка и учинайка ще са доволни:))
Направете си сватбата както искате и с колкото гости ви се ще. Но прецени, кое ще най-вълнуващо и хубаво за теб, а не за другите.
Явно съм у егоист Mr. Green


А ти нямаше ли необличана туника?  Banghead
Виж целия пост
# 278
silviti защо се заяждаш ?
Не можеш да преглътнеш, че не са дали 5000 лв. за невероятната булчинска рокля, дето няма да я облече втори път или още толкова за костюм на младоженеца. Ти четеш ли ? Хората са похарчили парите си за истински важните неща - музеи, кино, ресторанти, изобщо за забавления. И по - добре, мен лично би ме било яд да дам толкова пари за един парцал, който ще облека един ден и повече няма да нося.
Виж целия пост
# 279
Kакви 5000 лв. за рокля, да не си объркала с нулата накрая.? Хубави булчински рокли - нови, струват колкото абитуриентска рокля - от 300 до 500 лв. Около 5000 лв. може да е цялата сватба за 40-50 души гости, важното е музиката да е хубава и разнообразна.
Виж целия пост
# 280
Kакви 5000 лв. за рокля, да не си объркала с нулата накрая.? Хубави булчински рокли - нови, струват колкото абитуриентска рокля - от 300 до 500 лв. Около 5000 лв. може да е цялата сватба за 40-50 души гости, важното е музиката да е хубава и разнообразна.

За теб хубава рокля може да означава едно, за мен друго! Давам веднага пример: роклите в Асеновград са ми абсолютно цигански и кичозни. Естествено, не съм обиколила целия град, но като бях там преди няколко седмици ( не специално да си търся рокля, а по друг повод) е направо се втрещих от ужас! Модели подоходящи само за латиноамерикански сериал  Sick . Това си е мое лично мнение. Който си е избрал оттам рокля да не се чувства лично засегнат.
Всичко де що ми е харесало не знам защо, но все е доста солена сумичка. Еми няма да дам толкова пари за рокля, която ще облека само една вечер. Много добре е направила Ангелина, щом това и харесва, а не да облече някоя "хубава" рокля само заради идеята, че трябва да е в бяло!
Виж целия пост
# 281
Офф, това ми е болната тема сега. Готвим сватба през юни, в София. Гостите  ще бъдат около 250 човека. Колкото и да смятам и пресмятам, по-малко от 25 000 лв няма да излезе.
 Въпреки, че парите няма да ги дам аз, и макар да става въпрос за собствената ми сватба, пак не ми се свиди толкова пари да се дадат.


Преди да разбера, че бъдещите свекъри ще канят кой ли не,  бях проучила цени и услуги за сватба с 80 човека в добър ресторант и крайната сума не надвишаваше  8000лв.  Peace

По мои впечатления в провинцията определено е много по-евтино. Тук изключвам големи градове като Варна, Бургас, Пловдив и Русе. 
Виж целия пост
# 282
По мои впечатления в провинцията определено е много по-евтино. Тук изключвам големи градове като Варна, Бургас, Пловдив и Русе. 

Точно сватбата на наши приятели от провинцията - много малък град - дадоха за сватба 11 000 лв за 100 човека. Така че не мисля, че е до провинция.
Виж целия пост
# 283
silviti, нямах за съжаление, много се преебах да ти кажа, цели 90 лева отидоха, мдаа.. Mr. Green Ако се познавахме ,можеше да ми услужиш с някоя твоя, запазенка, да изглежда като нова, та да мине номера, ама на-нямам тоя късмет! Това е то, стисната съм аз, какво да направя, просто и евтино вървя....
Виж целия пост
# 284
Kакви 5000 лв. за рокля, да не си объркала с нулата накрая.? Хубави булчински рокли - нови, струват колкото абитуриентска рокля - от 300 до 500 лв. Около 5000 лв. може да е цялата сватба за 40-50 души гости, важното е музиката да е хубава и разнообразна.

хахахахаха 300 до 500 лв булчинска рокля, ти виждала ли си такава рокля на какво прилича?  По скоро бих се омъжила без рокля отколкото с кич от 300 до 500лв
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия