Колко струва една сватба?

  • 201 771
  • 874
# 330
наистина съм много объркана #Crazyнезнам от каде да започна моля ви помагайте Praynig
Виж целия пост
# 331
Всеки изхожда от своите представи за този ден и от възможностите си.
Аз лично никога не съм отделяла кой знае какво значение на този  ден, а и не влагам този сладникав елемент на любов и прочие в този, поне за мен, чисто формален акт.  
Моята сватба по спешност беше лятото на 2008г. Трябваше за три седмици да се организира всичко. В интерес на истината взимане на дата час за подписването беше най-лесната част. Въпреки пик месеца за сватби се оказа не чак толкова трудно и намирането на добър ресторант градина, където да се организира почерпка за 20 души. Първоначалната ми идея беше за коктейл, но се оказа невъзможно за този кратък срок да се получи, така че преминахме на класическия вариант. Всичко с тортата, алкохол и бушон такса за внесения алкохол излезе към 5000 лева.  В цялата подготовка най-голям проблем беше намиране на хубава сватбена рокля. Оказа се, че сносно нещо готово не може да се намери, за да се ушие трябва повече от наличното време. Наблегнах на мотото "традициите не са това което бяха" и си поръчах костюм- панталон, сако и корсет от хубав качествен плат. Тук влезнаха още 1500 лева, обувки 500 лева. Костюма и обувките на съпруга ми 1900 лева. Изкарахме душата и на момичетата в бижутерия магазин, но халките бяха навреме, те излезнаха 3500 лева / 26 гр, злато и един диамант/ . Цветя : булчинския ми букет беше около 250 лева, този за колата към 400 лева,  тези в ресторанта влизаха в цената на резервацията му. Подарък за кумовете 500 лева.
Виж целия пост
# 332
blagodarq na vsi4ki koito mi pisaxa mnogo mi pomognaxte
ot ponedelnik tragvam po zada4ki
parvo smqtam da zapo4na s restoranta smqtam 4e yto4nqvaneto na gostite e nai vajno
ako nqkoi se seti za o6te nqkoi savet koito moje da mi pomogne neka mi pi6e
 Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 333
Ами аз ако изобщо правим сватба  , искам да не се лишаваме от нищо. Не че искам изгъзена сватба,просто ако тръгнем да я правим не искам да се притеснявам . Нормална сватба , може би около 100 човека, хубава украса, хубава храна, хубава рокля,абе... всичко да е шик  Flutter Нещо средно между тиня и каймак  Laughing
Аз съм по възрастна но на 19септември миналата година правих на дъщеря си.Кажи речи това което искаш.124 човека с оркестъра,в р-т родина/м/у другото съм очарована от обслужването/коверти по избор-35лв/салата "родина",ордиовър-руло фантазия,сирене,филе основно-свинско филе с гъби с карт.пюре,питка десерт -сватбената торта извън куверта-86лв/
Разрешиха ни да си внесеме алкохола,безалк.,торта каквото поискахме.Украса-500лв,фотограф и камера 800лв.Със сватовете всеки си плати за своите хора ние бяхме 80 те 40 на мен ми излезе около 3500лв с рокля/тя искаше много семпла и изчистена рокля,обувки ,грим,прическа,за нас дрехи и сумати други неща/поехме по-голямата част че сватовете нямаха възможност/а и да поясня че за оркестъра и DJ не сме плащали че дъщерите ми са певици и свириха колеги,само кувертите им поехме и на някои спането/у дома/Всичко организира дъщеря ми ние само плащахме,още се говори за сватбата.
Моя съвет,това е спомен който не се забравя никога,ще минат години и ще съжалиш че си го пропуснала ,а и за родителите няма по -хубаво нещо от това.Цялата сватба излезе около 5 хиляди лева,а децата си събраха по-вече от това доста и подаръците.
Виж целия пост
# 334
Здравей! Това че ще има сватба е чудесно. Аз също ще се омъжвам сега.Сватбата ще е през юли тази година.Първото което направихме е да запишем дата.От ритуалната зала ни предложиха изнесен ритуал което на мен много ми хареса.Като се има предвид трудността от обикалянето на разкопани улици .При нас взимане на булка няма да има и всички заедно ще отидем в ресторанта ,където ще бъде ритуала.
   Следващото нещо беше да резервираме ресторант и DJ. Онзи ден си поръчах и рокля , която ще ми излезе около 500.00лв. и обувки 65.00лв.В ресторанта ни предложиха куверт от 25.00лв. , гостите ще бъдат около 80 и нощувка за тези които не са от града по 50.00лв на апартамент.Украсата на официалната маса е безплатна от ресторанта и не смятам да си наемам агент.Това е за сега ,ако те интересува ще те информирам по нататък.Късмет!
Виж целия пост
# 335
Всеки изхожда от своите представи за този ден и от възможностите си.
Аз лично никога не съм отделяла кой знае какво значение на този  ден, а и не влагам този сладникав елемент на любов и прочие в този, поне за мен, чисто формален акт.  
Моята сватба по спешност беше лятото на 2008г. Трябваше за три седмици да се организира всичко. В интерес на истината взимане на дата час за подписването беше най-лесната част. Въпреки пик месеца за сватби се оказа не чак толкова трудно и намирането на добър ресторант градина, където да се организира почерпка за 20 души. Първоначалната ми идея беше за коктейл, но се оказа невъзможно за този кратък срок да се получи, така че преминахме на класическия вариант. Всичко с тортата, алкохол и бушон такса за внесения алкохол излезе към 5000 лева.  В цялата подготовка най-голям проблем беше намиране на хубава сватбена рокля. Оказа се, че сносно нещо готово не може да се намери, за да се ушие трябва повече от наличното време. Наблегнах на мотото "традициите не са това което бяха" и си поръчах костюм- панталон, сако и корсет от хубав качествен плат. Тук влезнаха още 1500 лева, обувки 500 лева. Костюма и обувките на съпруга ми 1900 лева. Изкарахме душата и на момичетата в бижутерия магазин, но халките бяха навреме, те излезнаха 3500 лева / 26 гр, злато и един диамант/ . Цветя : булчинския ми букет беше около 250 лева, този за колата към 400 лева,  тези в ресторанта влизаха в цената на резервацията му. Подарък за кумовете 500 лева.
Shocked Страшни цени ... ще качиш ли някоя снимка на букетите ? на мен арката от естетвени цветя ми излиза около 200лв . От какви цветя е  твоята украса?  И за кой град се отнася , че и това има значение , като че ли във Варна е най-скъпичко!
Виж целия пост
# 336
Около 5 хил.лв
Виж целия пост
# 337
В момента грубо смятаме бюджета!Искрено се надявам да се спрем около 5000 лв.Няма да правим цигании,ще прескочим ритуала в ритуалната зала (само подписванка)!Църковният ритуал е платен 130 лв.Меню в ресторанта не сме направили все още,но и това ще стане скоро.Намерили сме безплатна кола с безплатна украса.Диджей сме капарирали и ще ни излезе 450 лв. за цялатра вечер.Още не сме си резервирали фото и видео,но ми предлагат комплектна услуга от 350-400 лв. Остават гостите и техните куверти - около 30-40 лв. - така поне го планираме.Надявам се да е по-евтиният вариант.Сватбата ни е на 15-ти август.Решихме да прескочим ритуалната зала защото е ден на Варна и ни искат 460 лв. за ритуал, 60 лв. за камера и 120 лв. за фотограф.Това всичко е права за снимане,а с техен фотограф цената за фото е 160 лв.Малко се оливат и много ме хвана яд и решихме да отидем и да се разпишем за 18 лв.С парите за ритуала ще нахраним половината си гости на сватбата.Ще си вкараме алкохол и то на доста ниски цени - ще се вземе от Бяла с познати които имат изба и така ще намалим разходите и от там.Остава роклята за която искрено се надявам да не дам повече от 500 лв. - ако си ушия по-евтина ще е добре дошло.Обувките смятам да са евтини и удобни.Имам бижута и най-вероятно няма да си купувам нови.Може нещо перленко ако намеря по-евтино,но за скъпи бижута не мисля,че ще дам пари.Иначе костюм за жениха мисля,че ще намерим сравнително евтин - до 200 лв. надявам се.Не е претенциозен.Първото нещо което му стане и го купуваме.Сватбата ще е около 65 човека.Казвам около защото не съм пратила покани и не знам кой ще дойде и кой няма да има възможност.Грубо ако е по 30 лв. куверта се падат около 2000 лв. за ресторанта.Декорация ще направя само на булченската маса - самият ресторант няма нужда от декорация.Може да измислим по някоя свещ на масата,но не сме решили все още.Грим и прическа се надявам да спрем на 100 лв.Поканите около левче и ще ми трябват около 25-30.На семейство ще разпращам.Смятам сама да си направя късметчетата за хвърляне и не съм решила дали да има подаръци за гостите,но ако има ще е нещо семпло и ще е на семейство по едно.Може да съм пропуснала нещо,но ще наваксам.Като мине събитието ще финализирам харча който сме направили.Букета не знам колко ще струва,но ако желаният от мен е твърде скъп ще направя компромис.И какво стана по груби сметки 2000 лв. за ресторанта, 130 за църква,500-600 за рокля, 300 за цялостно облекло на младоженца,да речем 200 лв за алкохол, 450лв за ДиДжей,400 лв за фото, покани около 30 лв. , обукви до 50 лв. , грим и прическа 100 лв., халки (нямам представа),торта около 100-150, декорация на булченска маса около 100 лв.Това са ми грубите сметки.Някъде съм сложила в повече,а другаде сигурно са по-малко Simple Smile Сигурно пропускам нещо,но 5000 лв. ако са ни финала ще е страхотно.Естествено ще имаме готовност за още,но не много.Поправете ме ако греша!Надявам се да не ми излязат криви сметките.Ако излязат ще се надявам да са кривнали много леко от предвидения маршрут Simple Smile
Виж целия пост
# 338
Всеки изхожда от своите представи за този ден и от възможностите си.
Аз лично никога не съм отделяла кой знае какво значение на този  ден, а и не влагам този сладникав елемент на любов и прочие в този, поне за мен, чисто формален акт.  
Моята сватба по спешност беше лятото на 2008г. Трябваше за три седмици да се организира всичко. В интерес на истината взимане на дата час за подписването беше най-лесната част. Въпреки пик месеца за сватби се оказа не чак толкова трудно и намирането на добър ресторант градина, където да се организира почерпка за 20 души. Първоначалната ми идея беше за коктейл, но се оказа невъзможно за този кратък срок да се получи, така че преминахме на класическия вариант. Всичко с тортата, алкохол и бушон такса за внесения алкохол излезе към 5000 лева.  В цялата подготовка най-голям проблем беше намиране на хубава сватбена рокля. Оказа се, че сносно нещо готово не може да се намери, за да се ушие трябва повече от наличното време. Наблегнах на мотото "традициите не са това което бяха" и си поръчах костюм- панталон, сако и корсет от хубав качествен плат. Тук влезнаха още 1500 лева, обувки 500 лева. Костюма и обувките на съпруга ми 1900 лева. Изкарахме душата и на момичетата в бижутерия магазин, но халките бяха навреме, те излезнаха 3500 лева / 26 гр, злато и един диамант/ . Цветя : булчинския ми букет беше около 250 лева, този за колата към 400 лева,  тези в ресторанта влизаха в цената на резервацията му. Подарък за кумовете 500 лева.
Shocked Страшни цени ... ще качиш ли някоя снимка на букетите ? на мен арката от естетвени цветя ми излиза около 200лв . От какви цветя е  твоята украса?  И за кой град се отнася , че и това има значение , като че ли във Варна е най-скъпичко!

   Ох, смешно ми стана...питаш за цените. При тия суми дето е написала направо се е изложила с 20 човека гости. Joy
Виж целия пост
# 339
Всеки изхожда от своите представи за този ден и от възможностите си.
Аз лично никога не съм отделяла кой знае какво значение на този  ден, а и не влагам този сладникав елемент на любов и прочие в този, поне за мен, чисто формален акт.  
Моята сватба по спешност беше лятото на 2008г. Трябваше за три седмици да се организира всичко. В интерес на истината взимане на дата час за подписването беше най-лесната част. Въпреки пик месеца за сватби се оказа не чак толкова трудно и намирането на добър ресторант градина, където да се организира почерпка за 20 души. Първоначалната ми идея беше за коктейл, но се оказа невъзможно за този кратък срок да се получи, така че преминахме на класическия вариант. Всичко с тортата, алкохол и бушон такса за внесения алкохол излезе към 5000 лева.  В цялата подготовка най-голям проблем беше намиране на хубава сватбена рокля. Оказа се, че сносно нещо готово не може да се намери, за да се ушие трябва повече от наличното време. Наблегнах на мотото "традициите не са това което бяха" и си поръчах костюм- панталон, сако и корсет от хубав качествен плат. Тук влезнаха още 1500 лева, обувки 500 лева. Костюма и обувките на съпруга ми 1900 лева. Изкарахме душата и на момичетата в бижутерия магазин, но халките бяха навреме, те излезнаха 3500 лева / 26 гр, злато и един диамант/ . Цветя : булчинския ми букет беше около 250 лева, този за колата към 400 лева,  тези в ресторанта влизаха в цената на резервацията му. Подарък за кумовете 500 лева.
Shocked Страшни цени ... ще качиш ли някоя снимка на букетите ? на мен арката от естетвени цветя ми излиза около 200лв . От какви цветя е  твоята украса?  И за кой град се отнася , че и това има значение , като че ли във Варна е най-скъпичко!

   Ох, смешно ми стана...питаш за цените. При тия суми дето е написала направо се е изложила с 20 човека гости. Joy
абе за 5000 сигурно е пропуснала 1-та нула ...на-вероятно да са 200... newsm78
Виж целия пост
# 340
Всеки изхожда от своите представи за този ден и от възможностите си.
Аз лично никога не съм отделяла кой знае какво значение на този  ден, а и не влагам този сладникав елемент на любов и прочие в този, поне за мен, чисто формален акт.  
Моята сватба по спешност беше лятото на 2008г. Трябваше за три седмици да се организира всичко. В интерес на истината взимане на дата час за подписването беше най-лесната част. Въпреки пик месеца за сватби се оказа не чак толкова трудно и намирането на добър ресторант градина, където да се организира почерпка за 20 души. Първоначалната ми идея беше за коктейл, но се оказа невъзможно за този кратък срок да се получи, така че преминахме на класическия вариант. Всичко с тортата, алкохол и бушон такса за внесения алкохол излезе към 5000 лева.  В цялата подготовка най-голям проблем беше намиране на хубава сватбена рокля. Оказа се, че сносно нещо готово не може да се намери, за да се ушие трябва повече от наличното време. Наблегнах на мотото "традициите не са това което бяха" и си поръчах костюм- панталон, сако и корсет от хубав качествен плат. Тук влезнаха още 1500 лева, обувки 500 лева. Костюма и обувките на съпруга ми 1900 лева. Изкарахме душата и на момичетата в бижутерия магазин, но халките бяха навреме, те излезнаха 3500 лева / 26 гр, злато и един диамант/ . Цветя : булчинския ми букет беше около 250 лева, този за колата към 400 лева,  тези в ресторанта влизаха в цената на резервацията му. Подарък за кумовете 500 лева.
Shocked Страшни цени ... ще качиш ли някоя снимка на букетите ? на мен арката от естетвени цветя ми излиза около 200лв . От какви цветя е  твоята украса?  И за кой град се отнася , че и това има значение , като че ли във Варна е най-скъпичко!

   Ох, смешно ми стана...питаш за цените. При тия суми дето е написала направо се е изложила с 20 човека гости. Joy
абе за 5000 сигурно е пропуснала 1-та нула ...на-вероятно да са 200... newsm78

 Joy
Ама иначе госпожата не отделяла чак такова внимание на този ден, чисто формален акт била сватбата! Ама така между другото хвръкнали 14 000 лв. за 20 души!
Да, бе!!!
Виж целия пост
# 341
Аз съм много любопитна да видя костюма на  bebkakrasi . Embarassed

Може ли да помоля за снимчица на лични? Praynig Praynig
Виж целия пост
# 342
Да се разпиша и аз, понеже ми е още прясно (не е и минало, още малко остава) - ок. 8000 груба сметка, за 120 души гости. Като в тази сума се включва абсолютно всичко - дори дреболийките като чорапите на младоженеца или нощницата за първата брачна нощ - не, че точно те биха променили сумата  Simple Smile. Но... Може да излезе доста повече. Може и доста по-малко. Зависи от какво е склонен човек да пести. В случая цената се вдига от броя на гостите и мястото. Спестено е от гражданския ритуал (скромен в работен ден), роклята не е скъп вариант, алкохолът е домашно производство в по-голямата си част и халките са подарък. Става дума за традиционна, голяма сватба в София, в хубав ресторант.
Виж целия пост
# 343
120 човека ???  Shocked
В селата не живеят по толкова хора  Mr. Green
Виж целия пост
# 344
Струва толкова , колкото ти е на сърце да дадеш.
Нашата сватба излезе 10000-11000 лв.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия