10 магрибски подправки вземи си, и живота подслади си

  • 17 850
  • 296
# 90
хехехех каква е тая средноЩна закуска бе Дидонке
Ти пък много до късно сърфираш из форума! Party
Аз си мислех,че само аз си пиша,а то....
Марси,споко,аз също нямам покана от бълг.посолство. Peace
Всяка година се обаждат,а тази ни прескачат по празници.
Ми то е защото вече си имаме посланик,
вместо да се подобряват нещата,те на по-лошо вървят. Thinking
Пък консула,милия.... Whistlingнищо не знае,нали е нов. Tired
Върха е,че при обаждане в посолството,ти говорят на френски или английски.
Сложили една тунизийка,горката,само на фр.или англ.ти говори! ooooh!
Мъжа ми преди да пътува се обажда и на бълг.казва "Добър ден!"и моли да го свържат с консула.
Тя на френски го пита същото,а той държи да го поздравят на бълг.и да му отговорят съответно.
Тя го пита говори ли фр. или анг. , той вика не,само бълг. hahaha
Пък мен консула за една информация ,
ми каза,че е "закачена в коридора на посолството",
да отида до столицата и да си я прочета! Shocked
Та в този ред на мисли ,искам да ви попитам как са вашите посолства?
Деси,Даяна я приемам веднага! Hug
Ще си правим компания по нощите,че той пък момъка рано си ляга.  Grinning
Жълтурче,от вчера умирам от смях на твоите писания. Hug Joy
Представям си я бабката как налага,
а от друга страна момчето ти  как те бута(много е прав ,да знаеш!)
и ти как гледаш в недоумение. Joy
Поне е било весело.
Тук така е в кварталните магазини.
Влизат и веднага първи,пък и се бутат! #Crazy #Cussing out
Делтичке,няма страшно бе душо!Идвай! Hug
Алби,аз пък мислех ,че ще си пишем с теб снощи,
пък теб сънчо те е преспал. Hug
Хайде,отивам да пишем домашни. Crazy
Хубав и слънчев ден!  bouquet



Виж целия пост
# 91
мили мои, здрасти!
Писах цял ферман и се изтри!
Малко да ми мине яда и ще отпочна пак!

В София е сиво и вали. Много ми е мъчно с тези тегели. Всички плакахме, със сума заръки се прибрах .... да приключвам всичко, да идвам веднага в Мароко да се връшам, там да чакам да тръгнем за Страсбург ... не се живее така, момичетаа....   
Виж целия пост
# 92
Къде сте момичета?  bouquet
Аз тази вечер съм пас. Twisted Evil
Мъжа ми се прибира и ще му отдам цялото си внимание! Mr. Green
Утре пък е рожденик.Ще мина само да ви почерпя и ще си дам почивка. Wink
Кате,действай по въпроса да няма повече сълзи!  Peace
Приятна вечер от мен!  bouquet
Виж целия пост
# 93
  Кате, добре дошла (отишла Heart Eyes ) на българска земя.  Hug  bouquet 
 Няма как да не ви е мъчно, всяка раздяла е такава,  Peace  но пък вашата е за кратко, така че дерзай.  Praynig
   Жълтурче, забравих да ти кажа, че  vbox-а тук ми се отваря изключително трудно (да не кажа невъзможно). Зарежда от днес за утре.  Whistling  Ако може да пуснеш видеото отново, но в youtube ако го има, разбира се.  Hug Какво стана с водата?  newsm78
   Лина, добре дошла отново    bouquet
   Дидонка   Hug не издържах снощи, защото цял ден прекарах пред монитора и виждах размазано накрая.  #Crazy  Но денем съм активна, стига да има компания за лаф  Peace .
   Цецифло виждам, че чете, но не взима никакво участие  newsm78  Дано да се чувства добре.  Hug
   Bliznacite, върнахте ли се от разходката?   bouquet
  Далка  Hug

Виж целия пост
# 94
Дидонка нашите консули и посланници навсякъде са такива Sad
Те там са пратени да помагат а те правят всичко възможно да усложняват проблемите на българите. Какви са тия ненормалници дето ги пращат там незнам. За какво стоят там като не са за тази работа. За такава работа трябват освен знаещи хора и сърцати хора. Мамка му както съм набрала. Всички по един калъп ги избират беееее.
Дидонка ще дойда бе, само трябва да ми подскажеш къде е най удачно да харесаме хотел.
Катенце добре дошла Hug Споко Душко пак ще си идеш при Конничето. Ми така е като се обичаме-ще ни е мъчно като се разделяме
Динчето по какви готварски форуми се разхожда бе?
Ще видя аз къде се вихри и какви манджи забърква, само да огладя сега чаршафите.
Виж целия пост
# 95
Хайде, аз сега ще ударя едно рамо на темата и като сама .... сълза, сълза, ще попиша в темата, защото вие ме отменяхте.

Марси, ти  ще станеш още по-мацка... аууу, фризи и гимнастика. Браво, че и други чужденци има – ще се разнообразиш.

Белбей, как си, пешеходке?

Делта, не се страхувай. Я колко булки сме, ще те опазим, а и като ни видят такава тълпица, няма да ни пипнат....

За бутаницата ... не разбирам защо така се бутат, дори и да няма нужда. Като ходя с по-младите роднини,с мъжа ми – нормално си вървим, не се помайваме, нито гледаме околните страшно, а като тръгна със свеки, тя така се шашва и като майка-орлица ... и аз вече почвам да си мисля – да не се страхува, че някой може да ме спъне или бутне. Но пък онзи ден закъснява двете момичета –помайваха се двете на пазара, през деня... и разбрах, че тя просто обича всичко да й е под око.

а за джамията точно и бабенцето... то направо душа под наем носи – едно сухичко ... едно дребно човече, облечено с милхаф – парчето плат ... бая парче, което премятат през глава като сари ... и без никаква безопасна го надиплят, а аз с моята роба за петъчна молитва към като паметник до нея – масивна, пък и млада жена ... ей, това бабче, направо ме ръга в ребрата, дърпа ме, бута ме. Друг път ще заставам в групата на младите.

На идване по време на аид-а... на автогарата в Каза. Каза е 5 милиона – колкото България да го кажем. Всеки с багажерките. Между хората има мъже със силни гласове – като тези, които деси описва. Те крещят дестинациите: Агадир, плаза Агазир; Тарудант –Тарудант, Тарудант......Има жени, които пазят чантите – мъжът те оставя до една стена и багажа зад тебе....

И като дойде времето за нашия бус, преминахме едно игрище на училище – според мен...конникът напред с куфара и платихме за багажа – има такса за превозване на багажа в „корема” на автобуса /от декември неща разказвам/... и аз чакам да се качат хората първо... мисля си, че ще мине тази блъсканица и чакам аз... какво да свърши? Блъксаница. Щях да хартисам да се кумя пред вратата.

Защо се блъска така този народ? Голям мерак, ей!

Деси, в Мароко по улицата има много хора, които продават какво ли не. И мисля, че не са легални и не съм видяла да се разбягват.
Но наистина е много строг контрола върху т.нар. „гидове”. Полицията изисква официален лиценз – именно защото голяма част от грабежи, измами и кекс – туризъм се получава така... А и в борба между Маракеш – туристическа дестинация 1 и Агадир – с мерак да е дестинация 1 ... агадирци правят каквото могат да пазят сигурността на туриста. Стараят се много, не може да се отрече.

Честит Рожден Ден на съпруга на Дидона!!                         
Виж целия пост
# 96
Делтичка,имахме до септември месец много добра и сърцата консулка,
но и свърши мандата. Sad
Много помагаше на всички.Интересуваше се от всички българи.
Посещаваше тези,които живееха на юг и нямаха възможност да
идват по събирания в посолството.
Има 2дечица,които са кръгли
сираци,с майка българка и баща тунизиец.
Тези деца бяха забравени от Бога.
Живеят в едно село тук до нас,но мизерия голяма.
Селата тук са ужасни,а за хората ще се въздържа от коментар.
Та тя им издейства ходене до Б-я при единствения им жив
роднина,техният дядо.Имат и вуйчо,но той е в Америка.
Та децата бяха толкова доволни,пък дядото да не говорим.
Не ги беше виждал от смъртта на майка им. Cry
Те разбира се не говорят вече български,но са се разбирали някак си.
Ми случая за 2 отвлечени момиченца с майка българка и баща тунизиец.
Той имал брак с една японка и деца от нея,там в Япония.
По Интернет се запознава с българката,която живее в Америка и
има влечение към исляма и арабският свят.
Предлага и брак и тя се съгласява.
Идват тук в Тунис,сключват брак и той казва,
че не иска да напуска работата в Япония,
защото печели добре.
Пътува непрекъснато,а тя тук е под надзора на семейството му.
В един прекрасен ден,когато децата,породени вече са на 4,5 годинки,
при идването му тук ги извежда на разходка и повече не се прибират в къщи.
Така около 3-4години,жената е под домашен арест от семейството,
с право на 1път  седмично да се чува с децата без право на въпроси.
Благодарение на бившата ни консулска,случая с нея се разплита и
със съдействието на тукашните власти се установява,че децата са отведени в Япония.
Екстрадират ги от там и 3-та.Бащата е подведен съдебно за отвличане и многоженство
(Тук няма многоженство).Децата обаче нямат право да напуснат страната
без разрешение на бащата,който естествено не дава.
С много адвокати и връзки и с голямата помощ от страна на консулката-
НЕЛИ СИМЕОНОВА,децата напускат Тунис с майка им и сега са си в България.
Това е прецедент в държавата.За 1 път се случва,родител да изведе децата си без
разрешение на др.родител.
Та така.Много дълго стана!
Историята е потресаваща.
Има и доста подробности,които не съм описала.
Оставям ви.
Бъдете здрави!  bouquet
Кате,мерси,утре е рожд.ден. Wink



Виж целия пост
# 97
   Кате, твойто свеки с грижовността си ми напомня моята приятелка.   Grinning
 Като й отида на гости и излезем на разходка, на всеки светофар слушам: ''Чакай сега! Спри се! Стой така! Не тръгвай! Хайде сега, след тази кола! Давай!... ''   Joy и това опитвайки се да ме хване за ръката. Като командир е.  hahaha
 Винаги пресича сама и после се върти да ме търси, а аз се заливам на другият тротоар от смях  Joy . После й подмятам как толкова години сама съм се оправяла?  Thinking  hahaha Че даже и пресичала.  Whistling
 Та и твойта работа подобна, все едно не си излизала от вас. И дори да паднеш, какво?! Ще станеш, ще се изтръскаш и ще продължиш. Няма да се почупиш, я.  Peace
 Има хора, които искат да държат всичко и всички под контрол.  Crossing Arms
   Делта, как мина тренировката? Я разкажи тук, остави нервите на страна.  Hug Дипломатическите ни мисии в цял свят са избирани с конкурс за най-проста и ограничена личност,  ooooh! така че скоро няма да има промяна на положението. Дори във форума имаше тема за това и положителните оценки не бяха често срещани  Naughty Да се молим  Praynig  възможно най-рядко да ги виждаме и толкова.  Peace

   Дидонка, днес пишем по едно и също време с теб.  Hug
Да е жива и здрава жената, за която разказваш. Само възхищение будят хора като нея.  Peace Настръхнах от историите, които си разказала. Най-хубавото е, че са с щастлив край и то точно благодарение на консулката.


   
Виж целия пост
# 98
Добър вечер,
Писах писах и се изтри  #2gunfire.
Аз след ранното разписване чак сега да се поразпиша, че си поспох днес- то кат кома мойто спане ама да си наваксам сега че после  baby_neutral.
Дидонче, браво за консулката и лошо че си е заминала.
Аз от както съм тук никоийне благоволи да се поинтересува кво става дали съм още жива- при вси че стария консул ме познаваше и уж обещаваше да ми се обади като имали срещи на жените омъжени в алжир. за новия даже и идея си нямам не съм ходила отдавна до нашто посолство- знам че от декември са ги сменили ама дали само консулите или и посланниците са сменени хич идея си нямам.
Катерино моме- те теб не те пускат знайш ли земе те окрадне някой и после ко ша праят без еуропеиката  newsm78 а ?  hahaha
Аз да наистина съм пешеходка че бебо трябва да слиза на долу вече.А пък той тези дни направо такива шутове и юмруци вкарва все едно ми се схваща корема.
Виж целия пост
# 99
Нашето посолство също не се слави с особена сърцатост... хайде, да речем, че към Консула имам едно наум, и той към мен - расист е според мен и с предразсъдъци. Посланичката е ОК жената, но не са ме потърсили, на мейли не отговарят, а примерно - има ситуации, при които с мейл може да се свърже човек - най-малкото поне остава писаното в мейла.

Казаха, че като съм омъжена и съм под опеката на мъжа си и семейството, ни съм им целева група, освен ако, недай Боже станат трагични ситуации.

За документа "под опека на мъжа и на семейството" и аз много мога да говоря. В Мароко си го има и ... пак казвам - моите уважения към местните хора... този документ на юг в Мароко, където и неграмотни има много, е от особена важност - или ако ти откраднат всички документи .. отидеш в Полиция или спреш полиция, и те питат къде живееш, да кажеш адреса и да те заведат, или да извикат отговорния за теб. Хайде, това е ситуация, в която ти оказват защита - и то според местните стандарти, но на мен ми е смешно, имам такъв документ и аз и гледам с уважение да се отнасям.

А мъжа ми много го пази този документ. това е като нашето свидетелство за адресна регистрация на граждани извън ЕС, но не съвсем, понеже пише къде и как и кога можеш да ходиш - да пътуваш с този човек - в този или друг град, и ако те спрат на улицата ... ако не сте женени, не ви арестуват.... но и посочва този документ кога излизам сама от Мароко и къде отивам и че мъгът ми е информиран за това.

Абе по законите сме ние. Няма пускане.

Белбей, ти си по-за пазене, че си и бяла и особено красива. А аз - карамелена, пфуууу.                 

като казах пак "карамелена": да не обиждаме някои наши приятели и близки,  които са доста тъмни, чернички направо, им казваме "шоколад". И мъжът ми вика ... преди тебе не ми е казвал никой "карамел", и аз "ми защото сте такива всички! Кой да се впечатли?"
Пък сега като му кажа "карамел" и той "ouiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii". 

Ох, на Рали имам нещо да пращам... ама като не ми харесва, само редактирам и се самонавивам вече. 

Ох, момичета, не мога, смешно ми е, ще кажа: пожелаха ми другият път да дойда с по-голям куфар. И аз  newsm78... аз всеки път водя борба с килата - за свръхбагаж, а и сега като отидох - чак аз се впичатлих от себе си - максимално малко мои неща и другото - затам подаръци и неща за нас - със напълно чисто сърце...а то било - за да ми дадат повече неща за връщане, а и повечко чудесийки натам ще има по този начин.

Като казах пътуване и наглеждане -ето, седмицата преди да тръгна пътувах по работа с двама млади мъже - до Мездра и обратно - колеги. Аз обаче като се кача в каквото и да е превозно средство и заспивам!! Почти веднага!   
Виж целия пост
# 100
Аз пак ще се похваля-последните ни 2 екипа в посолството работят много добре-когато позваним за нещо ни отговарят  на бг,дават информация,тази година и посланникадава прием за всики в резиденцията -но ,няма на кого да оставя децата.М/у другото посланникът тук е Людмил Спасов-успя и да издейства безплатни бг визи за мъжете ни-понеже и ние имаме безплатни визи за Сирия
Виж целия пост
# 101
   По друг начин се чувства човек, когато знае, че има на кого да разчита,  bowuu  особено по административни места, че хората са съвестни и си вършат работата както трябва.  Peace
  Моят опит с посолството беше, когато отидох за едни документи и една от служителките буквално ме насмете   #Crazy как може да съм толкова безотговорна и да ида направо при тях- трябвало първо да се обадя, за да искам информация какво да приготвя и чак тогава да им го занеса  newsm78 . Липсваше ми печат на един от документите, но не ми беше проблем, защото основното ми ходене до Рим беше съвсем друго. Просто съчетах с посолството.
 Неможах да се ядосам даже, чудих се  Thinking  на нахалството и да се меси в живота ми и да ми определя на кого да се обаждам и къде да ходя. 

   Кате, тоя документ трябва да е нон стоп с теб, така ли?
След като не си нито неграмотна, нито от бедните прослойки на Южно Мароко, защо ви е нужен? Хайде, разкажи за него, че ми стана интересно. Казваш, че ''пише къде и как и кога можеш да ходиш''- нещо като разрешително за движение извън семейството ли се явява?  newsm78 Ще се радвам да чуя по-подробно.   bouquet

Виж целия пост
# 102



Дидона-честит ти рожденник-още много години щастие и любов

Аз отивам да гледам Убийства в Мидсъмър-да има желаещи да ми правят  компания newsm78
Виж целия пост
# 103
Съжалявам, че така късно, но Честит 3 Март!! Пожелавам на всяка от вас където и да се намира по света - да съхрани българското в сърцето си!!   bouquet


Ох, на Рали имам нещо да пращам... ама като не ми харесва, само редактирам и се самонавивам вече. 


 Laughing Ми то, Кате, по - добре с кусурите, отколкото като му мине времето... А то наближава да мине и тогава редактирано - недоредактирано... няма да има нужда  Joy
Иначе, безкрайни благодарности!!   bouquet
Между другото, и аз започнах по същото нещо редакциите...

Ето ти едно, да се поразсмееш малко: http://www.youtube.com/watch?v=F5B0Pqci8WE&feature=related
Учуди ме това, че всички виждат как слагат на човека отрова в чашата, но никой не му каза "Недей да пиеш!", а всеки само гледа, и накрая бяга от полицията  Joy Егати и хората... Само двама младежи бяха по - ербап, евала им!!
Тва да нямаш сигурност никъде, пред хората ще те убият....  Confused

Аз мога да добавя старите теми, НО не мога да правя редакция вместо теб. А на 7 страница не върви някак си...  Laughing Ще ти кажа как като се засечем... Ще ти го направя даже, само да го копи и пейстнеш, че знам и къде са специалните цифрички Simple Smile
За съжаление, обаче, старата тема е заключена, и сега трябва всичко да се прави наново  #Cussing out

http://www.youtube.com/watch?v=guu-9VsRmAU   Ето това за Белла  Wink

Деси, не мога да не отбележа - страхотни лилави рози си избрала! Точно това е един от любимите ми цветове.  Party

Делта, още не съм намерила време да ти напиша личното, скоро ще е, обещавам...  Whistling

И понеже след 2 часа някои ще стават - да пийнем по кафенце с фурми...



 Hug  bouquet
Виж целия пост
# 104
Добро утро и успешна работна седмица... така и не днам работи ли се в събота, защото аз работя и в неделя тази седмица!

Алба, аз се опитах да намеря логиката на този документ. Служителят в Общината, който беше видимо развеселен, докато го изготвяше, обясни защо местите хора имат такъв документ за пътуване... с уточнението, че в повечето случаи е нетипично за местните да тръгнат жени на работа - интензивна работа с дълго отсъствия.

За чужбина - мога да ходя навсякъде. Но пък пак... общата идея е, че може нещо да се случи и да знаят къде съм... или ако има лоша уста, която каже "а жена ти кой знае сега къде е..." /много срещан гаден гнусен начин да вдигнат нервите на моряците - поне по времето, когато аз бях дете... така го мразя това ... "Кой знае сега жена ти къде е..."/, те да знаят къде съм. Естествено, мога да ходя навсякъде, където е безопасно, и ако пътувам по работа, естествено, на почивка сама или с неподходящ придружител няма да тръгна.   

Сега, има и ситуации, в които нещата в семейството не вървят, или жената каже "ще се върна след месец", и я няма 2 месеца и на базата на този документ и на други такива може да се инициира развод. Това важи и за други страни де - да докаже с документ съпруга, че жена му се е отлъчила от семейството.

Аз знам и съм сигурна в едно - само да се занесем в Страсбург и да минат тези "проектни" условности ... финансирането доста е орязано и не само за нас де в общ план,  .. и ще се оправи всичко. И за мен е много тежко така да се живее.   

За този документ не настоя конника, а свеки ... да не ме откраднели или като се разхождам сама из града /не ги ли обичам, че не ходя с тях?/, да не ме оберяли ... същите неща..., но да се сетим разликата в живота и мобилността на двете ни ... с уважение към свеки.         
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия