Пелени и гащички за многократна употреба 3

  • 26 225
  • 360
# 255
поръчах си пелени и дезинфектатн на Бамбино мио от Данет. Вчера трябваше да ми дойде поръчката, но още не е дошла . Чакам и вече изгарям от любопитство да видя всичко с очите си и да го пипна с ръцете си.
Виж целия пост
# 256
Според вас, които сте пробвали пелените, които ги няма в БГ, кои са най- малко обемни и откъде е най- добре да се пазарува?
Виж целия пост
# 257
Окич, от джобовете и ол-ин-уан, май слодълбийз или драйбийз баха най-тънки, а иначе памучни пелени с промазани непромокаеми гащички също е моног тънко. Аз съм много доволна от БейбиКайн (сайт за поръчки), доставят за 5 дни! Поръчваш в неделя вечер и в петък вече са при теб Simple Smile В момента оттам е много изгодно да се пазарува зарави ниския курс на лирата (малко над 2 лв), а и доставката е макс 6 лири, като при над 150 е безплатна.
Лошото е че нито те, нико Екомата предлагат памучни пелени, но ако това е проблем, в някои наши магазини още се намират от комплекти от бархетните и тензухените от едно време. С непромокаемите гащички ще свършат много добра работа.
Виж целия пост
# 258
julie.k отдавна ли ги ползвате? Чудно ми е дали има връзка...
Точно от 1 месец. Всеки ден пускам пералня, понеже са 6 бр. гащички и 20 подложки (последните съхнат бавничко, затова повече).

(...) Лошото е че нито те, нико Екомата предлагат памучни пелени, но ако това е проблем, в някои наши магазини още се намират от комплекти от бархетните и тензухените от едно време. С непромокаемите гащички ще свършат много добра работа.
Да, и аз съм намирала по магазините комплект от 2 бархетни и 2 тензухени пеленки  Peace
Освен това гледам, че Бамбино Мио предлагат марлени кърпи (вероятно тензухени? Дано не бъркам термините) и памучни пелени.
Не съм ги пробвала, споделям само, че съм ги виждала, не мога да дам отзиви.
Виж целия пост
# 259
Според вас, които сте пробвали пелените, които ги няма в БГ, кои са най- малко обемни и откъде е най- добре да се пазарува?
Суодълбийс са най-тънки, Драйбийс не толкова. Както ти е писала Мег, най-изгодно излиза от БейбиКайнд.
Виж целия пост
# 260
Точно от 1 месец. Всеки ден пускам пералня, понеже са 6 бр. гащички и 20 подложки (последните съхнат бавничко, затова повече).
не знам Thinking аз също ги ползвам от почти месец (без 4,5 дни), но нашите (все още) не миришат. не знам дали защото ползвам дезинфектанта или защото до вчера не бяхме захранени.  освен слабата миризма на урина след 12ч.(с памперс миришеше повече Peace ), друго няма. може със содата да се оправят нещата Praynig Wink дано и някой с повече "стаж" се включи!
Виж целия пост
# 261
Сега и аз мога да споделя моя опит с Уондърус, Фъзи и Суодълби.
Първите две бяха с поларена повърхност отвътре - бях изключително скептична, но ме опровергаха. Едните гащички ги ползвах цял ден, като само сменях подложката. Понеже бяха комплект с по една подложка, слагах вътре или бархетна или тензухена пелена после за попиване. Останах много приятно изненадана, че цялата влага е в подложката, а полара, който се допира с кожата на бебето е сух. Разбира се, че сменях, като имаше и цветни изненади, но за тях ползвах флийса от Пополини, който е биоразградим.
От Суодълби не бях очарована, защото повърхността е плюш и като се намокри, остава мокро и кожата на бебето беше мокра. Плюшът не провежда така добре влагата, както поларът.
Дори мисля, да си понакупя още от гащичките на Уондърус и някоя и друга подложка. Дори не ми идват толкова обемни, както е при Пополини, с които бях досега. При Пополини трябваше наистина да ползвам един размер по-големи панталончета, ританки и бодита, а при тези горните - не. Считам го за предимство.
Виж целия пост
# 262
...От Суодълби не бях очарована, защото повърхността е плюш и като се намокри, остава мокро и кожата на бебето беше мокра. Плюшът не провежда така добре влагата, както поларът...
Мисля, че имаш в предвид Драйби Peace Аз бях със същите впечатления от начало, но сега са ми едни от любимите - използвам ги предимно вечер или на разходка с допълнително парче.
Виж целия пост
# 263
Вечерница, за Фъзи впечатленията ти какви са спрямо Уондърус? newsm78
Виж целия пост
# 264
...От Суодълби не бях очарована, защото повърхността е плюш и като се намокри, остава мокро и кожата на бебето беше мокра. Плюшът не провежда така добре влагата, както поларът...
Мисля, че имаш в предвид Драйби Peace Аз бях със същите впечатления от начало, но сега са ми едни от любимите - използвам ги предимно вечер или на разходка с допълнително парче.
Не, точно Суодълби, но нова продукция. Специално Виоланте ми прати мостра, за да реши дали да зарежда.

М.И.Ш.Л.Е., намирам ги за идентични. Удобни ми са, добре се справях с копчетата, предвид, че системата на закопчаване в сравнение с Пополини е по различна. Ако намеря разлики и предпочитания на едната пред другата марка ще споделя непременно.
Виж целия пост
# 265
М.И.Ш.Л.Е., намирам ги за идентични. Удобни ми са, добре се справях с копчетата, предвид, че системата на закопчаване в сравнение с Пополини е по различна. Ако намеря разлики и предпочитания на едната пред другата марка ще споделя непременно.

Много благодаря Hug!
Защото ще сме с тях като за начало (ако ни допаднат, може и за въобще), но раждането предстои и нямам лични впечатления Crazy.
Виж целия пост
# 266
За мириса и на мен ми беше много неприятно в началото, но сега нямаме проблеми. Аз ги кисна в сода и ябълков оцет( правя го, защото Калоян пие един сироп, който оцветява жълто, и гащичките ни са снежно бели) и пера на 30-40  градуса. Понякога не ги кисна и не миришат(поне тези, които ползваме сега) . По-нагоре в темата писах, че ми прави впечатление, че  памучните не ми миришат както останалите. На някой друг направило ли му е впечатление или само на мен  така ми се струва?
Иначе някоя мама беше писала за  тези : http://www.ekomama.net/producti-za-bebeta/trenirovachni-gashtich … olive-stripe.html - имаме от тях, общо взето на 3 -тото напишкване са влажни и отвън.  Препоръчвам ги, много са удобни, но пак ще спомена, че съхнат много бавно. На бамбино мио не съм ползвала тренировъчните гащички, защото всички мами единодушно бяха писали, че протичат от първото пиш и като ги видях в магазина не ми вдъхнаха доверие. За тренировъчни най-много издържат тези на Kushies и са от същите материали като другите техни гащички - отвън като мушама, отвътре няколко слоя бархет ( мога да покажа, ако някой се интересува, а и обмислям евентуално да продам от тях  тези, които така и не успяхме да обуем нито веднъж, но още не съм решила със сигурност).
В изброяването преди съм пропуснала няколко вида. Едните са http://www.minkinappies.co.uk/product_info.php?cPath=33_25&products_id=98
Още сме с най-малкия размер. Отвън и отвътре е плътен полар, а по средата водонепромокаем пласт, но мрежест и се чудя как не протичат. С тях спокойно издържаме и цяла нощ, но са доста обемни, а за малко бебенце мисля, че няма да му е удобно да спи. Отпред са с лепенки, но при закопчаването стават съответно 4 слоя полар и 1 слой от лепенките и ми се струва, че убива , ако детенцето спи по корем. Иначе наистина издържат дълго -   и аз като Мег  не съм привърженичка на нощното преобличане  и за мен е голям плюс ако дадени гащички могат да издържат цяла нощ.
Виж целия пост
# 267
Аз да си изплача мъката - поръчах на Мадърс-ийз защитни гащички, размер М, от 4,5 до 9 кг, преди 20 дни синът ми беше 8,5 кг. Е, оказаха се огромни просто, не 9, ами и 19 кг сигурно ще хванат  ooooh! Иначе са много хубави, с подходяща форма, допълнително усилени на крачетата, с весела щампа и пр., и ще ги ползвам за нощни. Ама пусто пак не улучих размера. За следващата тема ще взема да напиша един трактат по повод размерите... :xarms
Иначе като цяло съм доволна от новопридобитите общо 3 бр. защитни гащички; благодарение на тях и ЕБХ вече пера веднъж на 3 дни с тенденция да стане веднъж на 4  bowuu
Виж целия пост
# 268
Мег, а нашите стават ли ви? Ако не са ви добре може пак да ги разменим, няма никакъв проблем  Hug
Виж целия пост
# 269
Мисля, че имаш в предвид Драйби Peace Аз бях със същите впечатления от начало, но сега са ми едни от любимите - използвам ги предимно вечер или на разходка с допълнително парче.
Не, точно Суодълби, но нова продукция. Специално Виоланте ми прати мостра, за да реши дали да зарежда.
Извинявам се тогава Peace

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия