Да живеем в хармония със себе си - 4

  • 72 805
  • 1 151
# 660
Като се има предвид периода, когато е мигрената, причината е по-скоро хормонална... Една моя приятелка пие соев лецитин по 10 дни преди цикъл и се чувства много добре от него. Лецитинът подобрява не само половите жлези, но и действа добре на мускулните съкращения и разширява кръвоносните съдове. Опитай, може да те облекчи. Тя го пие вече 2-3 месеца за тежък ПМС.
http://sr.healthmarket-bg.com/?page_id=276
Виж целия пост
# 661
 а защо не пробвате обикновена валериана- отпуска периферната нервна система и гладката мускулатура...на мен винаги ми е действала добре.... Peace
 а що се отнася до извода на реалист- и при мен пристъпите значително намаляха след раждането
Виж целия пост
# 662
Били, имам си режим, не си пресилвам тялото.
но не смятам за нормално да се влача от леглото до тоалетната свита на 2 и да не мога сама една чаша вода да изпия Peace
Ася,извинявай,не си ме разбрала-нямах предвид,че си се пресилила,а просто за облекчаване на моментното състояние наистина да полежиш.Учителката ми по йога ме учеше,че щом ми е много,много зле,най-добре е да послушам тялото си и да му осигуря максимален покой.Дано вече си по-добре Hug

Грейс,може ли да обясниш за тези облъчватели?

Виж целия пост
# 663
Били, разбрах те.

за жалост не много работодатели толерират 2 дни в месеца да си полежаваш, защото ти е зле Rolling Eyes
поне не всеки месец...

а и не искам всеки месец 2 дена да лежа само Whistling
Виж целия пост
# 664

Грейс,може ли да обясниш за тези облъчватели?



Ами да, мога. На практика почти всяка вносна и част от местната продукция минава през облъчване с гама-лъчи в специални контейнери, за да се стерилизира. Така срокът на годност на храните може да се удължи с месеци за пресните и с години за пакетираните храни. Облъчването се представя като нещо положително (цък), за да се унищожават микроорганизмите. Обаче, на мен не ми звучи добре, когато се ползват кобалт-60 и цезий 137 за целта. А и самите учени спорят по въпроса. Още по-притеснителното е, че не всички производители го пишат на етикетите си, въпреки че по закон трябва да имат изричен надпис "облъчено". Тук има повече инфо.
Виж целия пост
# 665
...
Облъчването се представя като нещо положително (цък), за да се унищожават микроорганизмите.
...

И заедно с това - ензимите, които правят продукта суров. Т.е. след облъчването растението или плода вече не са сурови.
И тук също облъчват - бадемите по закон, а наскоро започнаха и спанака. Пак с идеята да убият бактериите, хъх. Освен това разпространиха вярването, че суровите бадеми били отровни! Сега единствените сурови бадеми, които можеш да си купиш в цяла северна Америка са внос от Европа.
Добре поне, че за да имат знака био, продуктите не могат да бъдат облъчвани.
Виж целия пост
# 666
Общо взето се имам за информирана,но това за облъчването наистина не го знаех.
Освен,че по етикетите следя за разни Е-та,ГМ ще трябва да гледам дали въобще е написано и за облъчване.
Какво ли не измисляме за да се самоунищожим!

преди години бях чела проучване в направено в Америка как влияят генно-модифицираните храни като се има в предвид,че не е изминал достаъчно дълъг период за да се види какво се случва на поколенията-бях ужасена и от малкото,което беше изнесено като информация

имаше тук по едно време обсъждане дали наистина са "био" храните със сертефикат от наш производител
знам за такъв случай/за съжаление не знам собственика и фирмата по име/,където за производството и пакетирането на храни е защитен био сертификат,а собственика слагал и друга продукция под общия знаменател
правел го,защото никой нямало да проверява всичко,когато веднъж вече са положени доста усилия,труд и пари за издаване на истинско удостоверение
все съм се заблуждавала,че за да тръгнеш да произвеждаш такава храна е въпрос и на морал,но не било така
явно влиза в графата "модно" и защо да не се вземе някой лев отгоре докато хората не са се усетили
Виж целия пост
# 667
Явно много зависи къде си....защото тук правят и следващи проверки на продукцията, не само при първоначалното сертифициране.
И откриват точно такива случаи за каквито petiai говори.
Говорила съм с био фермери, от които пазарувам, говорила съм и със собствениците на био магазините, в които пазарувам. Освен че проверяват самите фермери от време на време, но и влизат по магазините и вземат част от продукцията за тестване.
Така са открили оцветители и разни непозволени консерванти в био сок, внесен от Турция и разни други подобни проблеми.
Не знам как е регламентирано в БГ био производството и до колко се спразват наистина правилата.
Дано все пак някой красив ден се стигне до истинско био производство съответстващо на етикета.
Виж целия пост
# 668

Грейс,може ли да обясниш за тези облъчватели?



Ами да, мога. На практика почти всяка вносна и част от местната продукция минава през облъчване с гама-лъчи в специални контейнери, за да се стерилизира. Така срокът на годност на храните може да се удължи с месеци за пресните и с години за пакетираните храни. Облъчването се представя като нещо положително (цък), за да се унищожават микроорганизмите. Обаче, на мен не ми звучи добре, когато се ползват кобалт-60 и цезий 137 за целта. А и самите учени спорят по въпроса. Още по-притеснителното е, че не всички производители го пишат на етикетите си, въпреки че по закон трябва да имат изричен надпис "облъчено". Тук има повече инфо.
Това е кошмарно просто ShockedСамозабрави се човечеството  Confused
Виж целия пост
# 669
Цитат
имаше тук по едно време обсъждане дали наистина са "био" храните със сертефикат от наш производител
знам за такъв случай/за съжаление не знам собственика и фирмата по име/
Ako се сетиш за производителя - пиши. Иначе, аз пак да питам някъде в София продава ли се чиа? Още се чудя от къде да си поръчам, а ми се иска да я пробвам Simple Smile

Цитат
Самозабрави се човечеството 
По-скоро определени хора, а другите явно не ги интересува много-много какво ядат. Thinking
Виж целия пост
# 670
 Simple Smile Simple Smile Simple Smileинтересна тема Simple Smile
Виж целия пост
# 671
И аз чакам отговор за чиа Simple Smile
преди известно време четох тук:
http://www.recipemagician.com/produkti/chia-salvia/
и се разтърсих у нас дали може да се намери някъде,но уви беше само в хранителни добавки
Виж целия пост
# 672
Момичета, ща не ща, ще трябва да пусна дъщеря си на ясла тази есен Cry.
Как мога да й подсиля имунната система за това изпитание Rolling Eyes
Виж целия пост
# 673
Цитат
преди години бях чела проучване в направено в Америка как влияят генно-модифицираните храни като се има в предвид,че не е изминал достаъчно дълъг период за да се види какво се случва на поколенията-бях ужасена и от малкото,което беше изнесено като информация

Аз гледах тук предаване за американски фермер който започнал да храни (мисля че бикове бяха)с генно модифицирана царевица на втората година се оказало че са станали стерилни,веднага сменил на нормална царевица и след още две години не били стерилни вече.................
Виж целия пост
# 674
Препоръчвам ви филмите "The world according Moнsanto" и/или  "The future of the food"- за генно-модифицирана индустрия... Има ги в колибка и/или  в платения каталог на арена.бг
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия