За бързи въпроси и отговори,за тези,които нещо ги вълнува,но не искат тема

  • 19 639
  • 368
# 75
ето тук има описани техники http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=382915.0

ето и един съвет на enamorada има го и в тази тема която съм посочила  успех  Hug
цитат
Темата е невероятна от кога я 4аках,благодаря pepitta_84 .
И да ви кажа един на4ин за сваряване на яйца,не съм го пробвала о6те,но го про4етох в един испански блог и казват,4е ставали яйцата страхотни така.
В тенджера се слага студена вода,яйцата,малко оцет и се долива вода 2 пръста над яйцата,когато запо4нат да врят се изклиу4ва котлона,похлупват се и се оставят така 20 минути.Така яйцата ставали перфектно сварени и с жълтъка в центъра.
И за декоративни,от подфорум хоби едно моми4е каза един страхотен на4ин с цветен пясък-нанася се лепило на яйцето в желана форма,овалва се мястото с лепило в цветния пясък и така се продължава с друг цвят пясък.Полу4ават се страхотни фигурки
.
Виж целия пост
# 76
Аз варя яйцата така-слагам ги в студена вода,като заврат намалям котлона и варя на слаб огън точно 13минути.Рядко имам пукнато яйце.Но може и да пробвам тази година номера предложен от Карчита,само дано не останат сурови яйцата,че ще падне голЕм смЕх.Оцет слагам в боята,да станат по наситени.
Виж целия пост
# 77
Момичета, какви хитринки прилагате, за да не се пукат яйцата, докато ги варите?

Миналата година ги варих в уреда за готвене на пара (идея, за който има такъв) - не ми се пукна нито едно яйце.
Виж целия пост
# 78
и на мен често ми се пукат яйцата когато ги варя newsm78
но аз го отчитам на това, че от хладилника ги слагам директно в студената вода Tired
може би трябва преди това да са стоели на стайна температура Thinking
Виж целия пост
# 79
Момичета, имам нужда от помощ  Praynig Трябва да сготвя нещо с кайма и купих стандартна телешка кайма, обаче едва след това видях, че в рецептата пише да сваря телешкото месо и след това да го пусна в месомелачка... Да, де, но аз нямам месомелачка  Crazy

Въпросът ми е - мога ли да сваря каймата, за да се получи същия ефект?
(за пълнеж на нещо като равиоли е)

И, ако някой е варил смляно месо, как става?


Накрая май ще го сложа в тигана за лека запръжка...  Confused
Виж целия пост
# 80
Mentha за варена кайма се сещам за нещо от рода на супа-топчета....Може би най-добре е да я запържиш, както и сама си си отговорила.
Виж целия пост
# 81
Мама Цоцоланка, мерси за съвета, колебаех се да не се отвличам много от рецептата, но май нямам избор в случая...


Понеже прочетох, че сте обсъждали пресеченото прясно мляко, се замислих - не може ли да се направи на извара?
Нали изварата без закваска се прави така - млякото се пресича с калциев хлорид или калциев лактат и се прецежда.

Мисля, че си заслужава да се пробва, ако така и така има пресечено мляко, което повечето хора хвърлят  Peace
Виж целия пост
# 82
Аз след дъжд качулка, но да кажа, че прясно мляко, пресечено дори да е, не хвърлям. Замесват се най хубавите теста с него, стават чудесни палачинки, баници и каквото се сетите тестяно. Баба така правеше, мама, та и аз също. Радвам се, че Мама Цоцоланка се убеди сама в това.  Hug
Виж целия пост
# 83
Да питам и аз нещо-днес се сдобих с една агнешка плешка/мислех да купувам,ама ме изненадаха/,предполагам,че вчера е заклано животното,та сега седя и се чудя-ще ли издържи до събота в хладилника/хич да не е се събира доста време да чака да бъде изпечена/или да я прибирам във фризера и после да я размразявам...Thinking,.Както и ще съм много благодарна да ме подсетите с какви подправки/и как/ да я направя-мислех си да я изпека цяла с ориз наоколо.Простете невежеството ми,но аз понеже, агнешко не ям,та съм малко на ти и с приготвянето му. Embarassed
Виж целия пост
# 84
Люба,виж тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=162533
Виж целия пост
# 85
Много ме е срам от себе си......Но...има ли разлика между ким и кимион.......Това е най-ужасния въпрос, който съм задавала тук.....Не ми се смейте...или поне нека да не е много.....
Виж целия пост
# 86
Кимионът (Cuminum cyminum) е растение и подправка, култивирана първоначално в Средиземноморието.Кимионът често се свързва с индийската, близкоизточната и мексиканската кухня. Той е една от съставките на кърито.
Кимът (Carum carvi) е растение от семейството на моркова и магданоза — Сенникоцветни (Apiaceae). Произхожда от Евразия и Северна Африка. Използва се като подправка предимно в хлебни произведения и напитки. Използва се и като подправка в супи, сирена и ликьори, особено централно-европейската и скандинавските кухни. Чай направен от семената е полезен при колики.
Източник: Уикипедия Peace
Виж целия пост
# 87
Много ме е срам от себе си......Но...има ли разлика между ким и кимион.......Това е най-ужасния въпрос, който съм задавала тук.....Не ми се смейте...или поне нека да не е много.....
Има разлика-Кимът се използва за поръсване на тестени изделия преди печене,кимионът за изделия от кайма.Кимионът е с по-остър вкус, по-светъл на цвят и по-едър от кима.
Виж целия пост
# 88
delicate ,благодаря ти за линка...аз рецепти намерих и вече ми се избистри идеята/ще го шпиковам със сланинки и морковчета,и подправките ги изясних/обаче ми е много по-голям дерт,дали ще издържи до събота-цял следобед го прибирам във фризера и след пет минути го вадя-`щото хем не ми се ще да го замразявам/знам,че винаги прясното месо е по-вкусно/,хем не ми се ще да вземе да му стане нещо и  да се натръшкаме натровени.....сега се чудя ако го мариновам с подправки дали няма да е по-сигурно,че няма да му стане нещо/да си имам терзанията...ама наистина не мога да реша какво да го правя/
Виж целия пост
# 89
Маме Цоц, и аз много пъти съм се чудила каква е разликата м/у ким и кимион (когато и двете са на зърна) Добре че попита, та разбрах...
Иначе Ким на зърна знам за какво си се ползва, както и кимион, ама млян ...
Всъщност вкъщи най-много ползваме млян кимион и черен пипер като подправки   Crazy Кимионецът си е незаменим за месо!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия