Познавате ли масони? Имате ли мъж масон в къщи?

  • 119 992
  • 372
# 225
Освен това, един истински масон не би показал, че е масон при каквито и да било обстоятелства.
Друго съществено е, че има женски присъединителни ложи, които са прикрепени към мъжката масонска ложа т.е. има жени масони.
Ами, не е много лесно да се нарекат масони тези жени. Биват признати за такива само от няколко ложи. Истинските привърженици на масонството си следват старите правила.

Виж целия пост
# 226
Стига сте го чепкали.
Просто това са хора с много висок социален статус и много пари.
Хора,които ръководят политиката,имат глас навсякъде и гласът им се чува.
Светът се ръководи от масони.
Те са си напълно нормални хора,не са извънземни.
Всички мъже по високите етажи,всеки който  заема ръководна длъжност е масон.
Политици,лекари,държавни глави,банкери.
Мъже които имат власт.
Те ръковдят света,като се започне от държавата.
Хора с положение и пари,това е.
Или по точно мъже с положение и пари,защото жени масони няма.

Абсолютно неточно - не всички хора по върховете са масони, а и не всички масони са по върховете. Парите не определят принадлежността и обратното. Жени масони има по цял свят - както в смесени, така и само женски ложи.
Виж целия пост
# 227
абе zveti я се стегни, аз съм жена, има някакви женски измислени формирувания, но масонствтото си е само за мъжете. мисля, че вече с kriskotkata доста добе обсъдихме идеята, че човек е личност сам по себе си в рамките на БГ масонството, въпреки че нека не забравяме, че масонството в идеологичен аспект се припокрива с личността. Така че бих казала, какъвто човек в ежедневието, това можем да очакваме от него и като масон.
Ако се вгледаш в името на темата и изказванията ми, ще видиш, че споделям опита си за това как е да ти е в къщата това чудо неземно. Което на мен ми е донесло само проблеми, а смятам, че носи и на непосветеното общество доста проблеми - добре че някои хора не знаят откъде иде всичко.
За пореден път явно и на теб трябва да ти кажем, че не преразказваме книгата на Дан Браун тук, опитваме се да говорим за ежедневния аспект. Но понеже вече ме обвини в озлобеност тип огорчена снаха или съпруга - еми нека ти кажа тогава, че смятам масонството за порочно, а твоето мнение за арогантно, което се обеснява или от пресния ентусиазъм на новака, или от обичайната надутост на хората, които по някакъв начин са свързани с някакви масони и които както вече казах са се опиянили от усещането, че са се досегнали до нещо кой знае какво. И в двата случая едва ли си прекрасен пример за масонска култура, понеже масоните се предполага да са ненатрапчиво респектиращи, а не някакви пуяци дето да се перчат и правят на посветени и следователно по-важни.

Ох изобщо неискам да се стягам - това първо!
Ако някой от всички тук пишещи поне малко познаваше принципите на масонството, щеше да е наясно, че няма как да няма жени. При възникването на масонството не е имало жени, просто защото те не са принадлежали към гилдията, но началото на миналия век нещата се променят. Както и да е. На теб специално исках да кажа, че разочарованието ти от човека-който-не-ме- интересува-кой-е няма нищо общо с това, че е масон. При всички масонски ложи има издънки и за всеобщо ваше нещастие това не е само в България. Та това е - днес съм бяла и добра, защото ИМАМ РОЖДЕН ДЕН! Ще съм ви благодарна ако допускате само хубави мисли в главите си днес!
Виж целия пост
# 228
Лили - Лу, да знам, но не е мястото да казвам. публична личност е все пак.
zveti , нищо конкретно не казваш, не виждам аргументирана позиция след като ме нападена. Нека говорим за масонството тук и сега и какво представлява, а нв как е замислено и как би трябвало да бъде. Явно, че не е и не ми харесва да се идеализира и превъзнася нещо толкова прогнило отвътре. Голяма част от хората,които съставляват масоните в българия, са всичко друго но не високоморални, алтруистични и т.н. А жените са присъединени защото само погледни колко жени са на отговорни държавни постове в БГ, нали и те трябва да се контролират. Защо да не им нправим една група "Дами на Честта"  Joy Joy смееееех Вие да сте чули за дама на честта, която да е извън държавния апарат?
Виж целия пост
# 229
zveti - ами ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! БЪДИ ЖИВА И ЗДРАВА И ПОВЕЧЕ ДОБРИ МАСОНИ ОКОЛО ТЕБ!    bouquet
Виж целия пост
# 230
zveti - ами ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! БЪДИ ЖИВА И ЗДРАВА И ПОВЕЧЕ ДОБРИ МАСОНИ ОКОЛО ТЕБ!    bouquet
МНОГО МНОГО БЛАГОДАРЯ!
Всяка мисъл се връща - рано или късно, по един или друг начин, та на теб ще ти върне добротата х3 Wink
Виж целия пост
# 231
Лили - Лу, да знам, но не е мястото да казвам. публична личност е все пак.
zveti , нищо конкретно не казваш, не виждам аргументирана позиция след като ме нападена. Нека говорим за масонството тук и сега и какво представлява, а нв как е замислено и как би трябвало да бъде. Явно, че не е и не ми харесва да се идеализира и превъзнася нещо толкова прогнило отвътре. Голяма част от хората,които съставляват масоните в българия, са всичко друго но не високоморални, алтруистични и т.н. А жените са присъединени защото само погледни колко жени са на отговорни държавни постове в БГ, нали и те трябва да се контролират. Защо да не им нправим една група "Дами на Честта"  Joy Joy смееееех Вие да сте чули за дама на честта, която да е извън държавния апарат?
"Дами на честта" - сигурно ти си от тях! Живуркай си, миличка, дано не се върне на децата ти цялата злъч, която си събрала! От мен - сайонара! Няма да те удостоявам повече с вниманието си! Laughing
Виж целия пост
# 232
Човек ,когато говори за определена ситуация,някой или нещо,би трябвало да се конкретизира,да се обоснови с факти,в противен случай витаем в пространството на слухове и легенди.
 Тази тема се върти в  затворен кръг,нищо градивно....,би било хубаво да са в  превес пишещите,които наистина са на ясно за какво идва реч.
С най добри пожелания!
Виж целия пост
# 233
silviti - а нима Бог не е един! Не се ли стремят добрите хора към това...



Нотар, къде прочете, че аз лично оспорвам идеята за един единствен Бог?....

Само поясних, че масоните не са езичници, еретици, диаболисти и прочие измишльотини, а напротив..... страстни монотеисти!
Виж целия пост
# 234
Човек ,когато говори за определена ситуация,някой или нещо,би трябвало да се конкретизира,да се обоснови с факти,в противен случай витаем в пространството на слухове и легенди.
 Тази тема се върти в  затворен кръг,нищо градивно....,би било хубаво да са в  превес пишещите,които наистина са на ясно за какво идва реч.
С най добри пожелания!

Моите наблюдения са, че "пишещите, които наистина са наясно за какво идва реч" остават незабелязани в тази тема, поради общото невежество на аудиторията.
Виж целия пост
# 235
K.a.l.i.

Ето ти един факт,
извършват благотворителна дейност,като не се сещат за децата само по Коледа и не го правят публично достояние. Достойно за уважение според мен.
Виж целия пост
# 236
K.a.l.i.

Ето ти един факт,
извършват благотворителна дейност,като не се сещат за децата само по Коледа и не го правят публично достояние. Достойно за уважение според мен.

Да, но не и в БГ....благотворителната лепта, която са задължителна за всеки брат на всяка закрита сбирка, поне в БГ е символична и събираните средства не са помогнали на някой особено.... в чужбина може и да е друго...
Виж целия пост
# 237
Благотворителна и задължителна са две абсолютно несъвместими понятия! А който дава от сърце, никога няма да се афишира!
Виж целия пост
# 238
K.a.l.i.

Ето ти един факт,
извършват благотворителна дейност,като не се сещат за децата само по Коледа и не го правят публично достояние. Достойно за уважение според мен.

Да, но не и в БГ....благотворителната лепта, която са задължителна за всеки брат на всяка закрита сбирка, поне в БГ е символична и събираните средства не са помогнали на някой особено.... в чужбина може и да е друго...

имам известни наблюдения с тази благотворителност и мисля, че е прах в очите
Виж целия пост
# 239
Благотворителна и задължителна са две абсолютно несъвместими понятия!

Нотар, горният коментар говори колко малко знаеш за братството. Продължавай да четеш, ..... ама в книжките не ги пишат тези работи, за които ти говоря.  

А ако се чудиш как може да има задължителна благотворителност... попитай някой ротарянец... те поне са явно общество и с удоволствие биха ти разяснили ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия