Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Кога е Рамадан тази година?
Какво представляват ястието 'кеббе мелие' и десертът "халва"?
Какво представлява ястието 'качамак'?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Кога е Рамадан тази година?
-
Какво представляват ястието 'кеббе мелие' и десертът "халва"?
Кеббе мелие е традиционно ливанско ястие, приготвено от два вида месо и булгур. Обвивката е направена от счукан или смлян на блендер месо, смесен с булгур, а плънката се състои от кайм, лук и кедрови ядки. Това ястие често се сервира заедно с хумус и табуле и е популярно в целия арабски свят. Халвата е сладко, приготвено от семената на растението халва. Той е популярен в много кухни, включително тези на Близкия изток и Средиземноморието.
-
Какво представлява ястието 'качамак'?
-
Какво означава никът "сахрауия"?
-
Какво означава думата "никях"?
)

Просто си позволих да посъветвам Мария да не поема подобна стъпка прибързано,просто за да угоди някому и без да се е запознала с основите на тази религия...Иначе казано - просто да си даде време
А тя самата ме обори, че ако го направи, то ще е в резултат на нейни светоусещания, така че, ако някой се чувства наранен от мое изказване, моля да ме извини.
Чудя се , каква кулинарно предизвикателство да посрещна с разтворени обятия в събота..
Невероятно, принципно ме гони мързела през уикенда, но за мотаене в кухнята съм винаги готова - и да готвя, и да папкам...

Много сила ти е дал Господ (Аллах) наистина и такава хубава и сладка награда-дъщеричката ти.



Да отскоча до Туниските дружки, До Египет До Алжето да видя Бейчето и малкия Тарек, да видя всички вас момичета които живеете и във Западна Европа но сте си моите съфорумки от Арабския и Магребски форуми. Ей така без визи и проблеми по летищата, спокойно !!!
щот бяха авери на маамаа... взех че се записах в друго техникумче ама малкоо по добро и там същия... на първия учебен ден хората на училище аз с таблата мятам кафета
ми да искам пари маам е разведена и не стигат
взех че се запознах с с един хубавец
и така сешта те си че моя мъж не се вписваше в графата член на семейството на седмицата ако се видим 2 пъти уу здраве!!!(и по добре) до момента в който научавам как и кво се занимава и кой пари харча аз не искам да коментирам само ще спона че с една от девойките ми е изневерявал 1 година а аз в къщи с децата да имах 1 кг злата кола и по 100 -200 лв джобни ама нали те бяха от ония строителните фирми
и кво кът разбрах един панаир един голям шамар аз припаднала той с девойката под ръка ставам децата в къши той не няма го е добре аз си ги обичам ....ама от къде да ги гледам аз от къде пари ние се разделихме той ..... шапка на тояга звъня на майка им чакам я тя вика ми аз нямам пари е браво бе е аз от къде да имам да гледам твойте деца 