Кървене и бременност 2

  • 158 775
  • 747
# 330
здравеите и от мен аз уж съм трета седмица без кървене но пак ми е притеснено сигурно ще е така докато не го видя. на бял свят за което всеки ден се моля.на 07.08 съм пак на инжекция и се над.вам новините да са добрия4е тогава имам и рожден ден и ще ми доиде добре като подарък да 4уя нещо хубаво
Виж целия пост
# 331
Момичета,

пазете се много. Аз не съм писала отдавна, извинете ме. Аз прокървих в 11, 12 и 13 г.с. и трите пъти заради леко отлепване. Пийте си Утрогестана и яко лежане, ама яко. Само това е спасението. Аз тъкмо се отървах от първото кървене и излязох на малка разходка - 200 метра и хайде пак наново. И оттогава само лежане. От една седмица започнах да си позволявам да излизам с колата и то само слизам, сядам на кафе и посля пак у нас. Лежането е единствения лек за отлепянията и Утрогестана - аз го пих до 13 г.с. Още продължавам да си лежа у нас, въпреки че доки каза, че мога да излизам по малко, ама проклет страх. Тоя уикенд сме решили да отидем до морето  Praynig дано е безавариен.
Виж целия пост
# 332
uspeh veni1122.az dnes bqh na injekciika i da 4ukna na darvo,ne6tata sa po dobre.namalihme injekciikite po edna na sedmica.imam savsem leko otlepqne i mi kaza da piq no6 pa 3x2 i estestveno da leja.to az ot edin mesec i drugo ne pravq,osven onzi den izlqzoh za malko i mojue bi ot tova.no vidqhme beb4o,raste i taka.uspeh na vsi4ki mamita
Виж целия пост
# 333
На мен днес ми е малко тъжно, защото пак имах няколко малки кафеникави точици върху тоалетната хартия, а вчера цял ден нямаше нищо. Но се опитвам да мисля позитивно, защото док все пак каза, че дълго време ще се чисти, така че може би е нормално. А и все пак е важно да се изчисти добре, отколкото да си остане вътре.  Confused
Иначе на мен не ми казаха нищо за отлепване, док спомена нещо, че можело плацентата да е одраскала матката и оттам да се е получил кръвоизливът.  Дано и аз да съм я разбрала правилно, защото съм в Германия и уж знам добре езика, обаче за някои по-сложни неща не съм 100% сигурна. newsm78 Но пък и мъжът ми беше на прегледа и той също каза, че не е станало въпрос за никакво отлепване.
Виж целия пост
# 334
бях чела някъде, че плацентата "драсала" матката и от това се получавало зацапване...не мога да се сетя къде обаче, някъде из стотиците форуми за отлепване, които изчетох последния месец...и аз с тва се успокоявам - че е по-добре да се изчисти отколкото да стои вътре кръвта...

Цитат
Аз прокървих в 11, 12 и 13 г.с. и трите пъти заради леко отлепване. Пийте си Утрогестана и яко лежане, ама яко. Само това е спасението. Аз тъкмо се отървах от първото кървене и излязох на малка разходка - 200 метра и хайде пак наново.
като казваш прокървих, имаш предвид червена кръв ли?
Виж целия пост
# 335
марисса, доста ме успокоява това, че и ти си чела за подобен вариант, ще се разтърся и аз дали не мога да открия нещо по темата.

Момичета, вие как успявате да не се побъркате? Аз явно не успявам. Все се следя за симптоми, а и още нямам коремче Sad  Много ме е страх, а бебо се нуждае от положителни емоции и спокойствие.
Виж целия пост
# 336
Я да питам аз нещо без да ме нападате......Колко време след като сте имали кървене и след това зацапване правихте секс? Естествено - плавен, спокоен и без акробатика.....


Как успявам да не се побъркам.......Ами честно казано - не се чувствах добре, когато основната ми задача бе само да си гледам гащите и тоалетната хартия....Че и чисто бяла за случая си бях купила - за най-точен резултат. Не че и сега не продължавам с чисто бяла хартия, но вече по-спокойно го раздавам.......Не се чувствах добре, когато се вкарвах в не знам си какви филми и само ровех за повече информация в нета.......И най-вече...трябва време......Понякога повече за да дойдеш на себе си.....А и не на последно място - благодарна съм на приятелките ми, които бяха плътно до мен със думи на кураж и надежда......Съжалявам само,че и тях натоварвах с моите паранои.....А всеки си има грижи и проблеми........

Сега.....ами....сега.....казвала съм го винаги - с отчаяние не се живее......Макар и малко по-леко се живее с надежда и вяра,че следва доброто и хубавото за теб.......Не може само лоши неща да ти се случват.......Навсякъде пише наистина,че кафявата кръв е по-добре от червената, че има чистене и т.н. Повярвах в това....Лежах, пих си хапчетата(и сега ги пия де) и само дебнех за промяна на цвета и консистенцията на зацапването.......Края все пак дойде.....

Сега пак си върша една част от обичайните задължения, започнах да се чувствам полезна и нужна, естествено обаче - с едно наум.....Вчера дори реших да пътувам повече от 100км. за да идем на рожден ден, където се заредих с много положителна енергия.....Т.е. лека полека се връщам към нормален живот и това ми дава сили.......

Дава ми сила и това,че докторката каза на послединя преглед,че всичко с Бебо е добре, само дето имам малък миомен възел.......И осъзнавам все повече и повече факта,че има неща и събития, над които имаме власт, има и такива, пред които сме като безгласна буква и от нас нищо не зависи......Това, което зависи - да спазваме напр. някакъв режим - да съм си го свършила, пък за останалото Господ да има грижата.......


В неделя пак имах едни малки кафяви влакънца, да разчитам,че това е нещо старо, което все пак е по-добре да е навън, отколкото в мен......Кураж и сили, мили момичета, друго не знам какво да кажа.......Не е лесно, но да стиснем зъби и да продължаваме напред...Че в този живот с връщане назад не става...Напред, нагоре  и това е......
Виж целия пост
# 337
Мама Цоцоланка благодаря за силните думи.Аз също мисля а и се чувствам така.Само понякога ме обвземат едни черни мисли които няма да изчезнат докато не ми кажат че бебо е добре.А на въпроса ти за секса-нито веднъж но аз вече от няколко дни съм с чиста тоалетна хартия
Виж целия пост
# 338
Мама Цоцоланка, много хубаво си го написала. То и аз уж така се опитвам да мисля, но понякога ме наляга отчаяние. Поне ми помага като пиша тук, да си излея душата, че приятелки...ами тук, където живея, нямам такива, само добри познати, с които не мога да споделям много лични неща.

Това с гащите и тоалетната хартия ме накара да се усмихна - откривам подозрително много прилики със себе си  Embarassed Rolling Eyes

Сексът ми е голяма мъка - от месец и половина не съм правила, т.е. от първото прокървяване. Добре, че мъжът ми е разбран, ама докога ли ще трае и той?  Confused

Виж целия пост
# 339
Здравейте момичета!
Дано всяка от нас стане мама и се радва на бебоци в най-скоро време!
Силно се надявах да не пиша никога в тази тема, но уви! Това ми е втора бременност, разбрах че съм бременна 14 дни преди деня на очакваната менструация. Изчаках търпеливо да дойде момента да си направя тест и както очаквах беше положителен. В 5 г с съм и бях с кървене/ кафеникаво/ около 5 дни, до вчера.Снощи кървих ужасно ярка, прясна кръв като в най- силните дни от цикъла и от мен падна едно доста голямо парче/ съсирек предполагам/ . В 15:00 часа съм на лекар но не влагам много надежда. Миналата година на 06.08. изгубих бебето си , бях в 5 тия месец. Бременността пак почна с кървене но поне знаех причината- синдром на изчезващият близнак.Кървях 3 месеца докато едното близначе се изчисти и остана само по-силното. Растеше и развиваше нормално докато не попаднах в бургаската болница където с некадърността си го погубиха. Извинете за дългият пост малко ми се е по насъбрало  Confused
Съпругът ми заяви че ако изгубим и това бебе никакво бебе правене никога вече, не искал да ме гледа да се мъча така. А при мен вече нещо се счупи и не изпитвам никаква емоция. луда работа!
Виж целия пост
# 340
бях чела някъде, че плацентата "драсала" матката и от това се получавало зацапване...не мога да се сетя къде обаче, някъде из стотиците форуми за отлепване, които изчетох последния месец...и аз с тва се успокоявам - че е по-добре да се изчисти отколкото да стои вътре кръвта...

Цитат
Аз прокървих в 11, 12 и 13 г.с. и трите пъти заради леко отлепване. Пийте си Утрогестана и яко лежане, ама яко. Само това е спасението. Аз тъкмо се отървах от първото кървене и излязох на малка разходка - 200 метра и хайде пак наново.
като казваш прокървих, имаш предвид червена кръв ли?

Двата пъти беше кафеникаво, а единия път си беше чиста кръв, все едно ми е дошъл цикъла.

Мама Цоцоланка аз това с хартията още и още си го практикувам, със страх всеки път я поглеждам. А за секса мисля, че е строго индивидуално и трябва да питаш доктора си. Мисля, че при отлепяне не е препоръчително, докато не се позакрепи. Най - критично било до 12 г.с. ,после уж нямало проблеми.

мамун кураж, стискам палци, съсирека не е гаранция за загуба. Виждам, че си от Бургас, чета много гадории за тамошните доктори, много бургазлийки ходят на лекар във Варна. Успех на прегледа!  Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 341
Вени благодаря за подкрепата! Стискам палци при теб всичко да протече леко и безпроблемно, само хубави новини от днес нататък  Praynig Simple Smile
Виж целия пост
# 342
мамун, стискам палци, пиши как си  Hug

Мама Цоцоланка, ти си в 18 гс и бебо е добре, може би ти е вдигната забраната за секс. Докторът не каза ли нещо. Моят каза никакъв секс до второ нареждане

flowerofdreams, ето тук го четох, намерих го  Peace
Виж целия пост
# 343
Имам 30 % отлепване на плодният сак, така че трябва да пазя леглото до второ нареждане. Това което паднало снощи е бил голям съсирек причинен от това отлепване. Изписаха ми утрогестан, геритамин нео и ми казаха да спра магнерода. Сега се чудя дали да го пия тоя геритамин  Confused Някой пил ли го е по време на бременност?
Виж целия пост
# 344
марисса, мерси за линка. прочетох това за контракциите на матката и плацентата и ми звучи много логично, а и съвпада с това, което каза и моята гинеколожка.

мамун, стискам палци  Praynig почивката е много важна, ако можеш, ставай, само за да отидеш до тоалетна, нищо повече. Аз с геритамин опит нямам, но сигурно има други мами, които са го пили и ще се включат с малко повече инфо. Това не бяха ли витамини А и Е?  newsm78 Но щом са ти го предписали, би трябвало да е подходящ за теб.

Моето зацапване тези дни почти беше изчезнало, но днес малко се увеличи (аз да си призная, че малко се пораздвижих из апартамента, да поподредя малко) и аз реших да отида до болницата. Бебчо беше добре, казаха ми, че старата кръв още се чисти. Явно ще трябва да се въоръжа с много търпение, докато съвсем се изчисти и няма да мърдам от леглото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия