изчисляване на майчинство

  • 89 574
  • 794
# 315
Elfita, много благодаря за бързия отговор!  Hug  bouquet
Да, 6-те месеца преди това са с едно и също възнаграждение. Тогава беше 600лв. бруто, значи и за този период да го смятам толкова, защото си е 1 месец..
Виж целия пост
# 316
ако преди септември си била на 600 лв и след това та до 45 дневния,обезщетението ще ти е 490 лв
Виж целия пост
# 317
След това, от 16.10.2009 до 12.02.2010-1021.72лв; от 12.02.2010 до 22.02.2010 - 240лв; от 22.02.2010 до сега е 2000лв.
Виж целия пост
# 318
След това, от 16.10.2009 до 12.02.2010-1021.72лв; от 12.02.2010 до 22.02.2010 - 240лв; от 22.02.2010 до сега е 2000лв.

1150 лв грубо ще е
Виж целия пост
# 319
Благодаря ти, Elfita! Страхотна си!
Виж целия пост
# 320
Добре де, аз едно нещо не мога да разбера сега. Щом майчинството се плаща 90% от среднодневното възнаграждение върху по-малкото от двете - брутното и чистото, възможно ли е брутното да бъде по-ниско от чистото? Или възможно ли е осигурителният доход да е по-нисък от чистото възнаграждение!? Защо просто не са казали, 90% от чистото среднодневно възнаграждение!?

Виж целия пост
# 321
Добре де, аз едно нещо не мога да разбера сега. Щом майчинството се плаща 90% от среднодневното възнаграждение върху по-малкото от двете - брутното и чистото, възможно ли е брутното да бъде по-ниско от чистото? Или възможно ли е осигурителният доход да е по-нисък от чистото възнаграждение!? Защо просто не са казали, 90% от чистото среднодневно възнаграждение!?



То е или 90% от БТВ / осиг. доход / или равно на нетното. Има осигурени лица, които не плащат лични осигурителни вноски / държавните служители / и при тях 90, та дори и 80% от БТВ е по-нисък от нетното възнаграждение. За самоосигуряващите се лица и брутно и нетно е равно на осиг. им доход.
Виж целия пост
# 322
Здравейте, мили мами Simple Smile

Виждам, че сте доста запознати тук относно майчинството и всички, свързани с него счетоводни въпроси. Аз нямам никаква идея, освен това онова, което съм чувала от приятелки, които и те не са много наясно   Sad Следователно, нищо незнам и се надявам да ми дадете някакъв отговор.

От май месец миналата година работя на осиг.доход 360 лева. Декември, 2009 си вдигнах дохода на 1000. Колко ще бъдат майчинските, ако работя до края (т.е. до болничния 45 дни преди термина) и колко ако месец преди този болничен си пусна друг болничен (това ще се наложи, тъй като нямат пари за заплати, а не ми се стои в неплатен  Sad

Дано разбрахте въпроса ми. И дано някой успее да ми помогне, защото съм в пълна дилема какво да правя  и как да постъпя.

Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 323
Dary_lifestyle ,в  другата тема ти отговорих
Виж целия пост
# 324
Добре де, аз едно нещо не мога да разбера сега. Щом майчинството се плаща 90% от среднодневното възнаграждение върху по-малкото от двете - брутното и чистото, възможно ли е брутното да бъде по-ниско от чистото? Или възможно ли е осигурителният доход да е по-нисък от чистото възнаграждение!? Защо просто не са казали, 90% от чистото среднодневно възнаграждение!?



То е или 90% от БТВ / осиг. доход / или равно на нетното. Има осигурени лица, които не плащат лични осигурителни вноски / държавните служители / и при тях 90, та дори и 80% от БТВ е по-нисък от нетното възнаграждение. За самоосигуряващите се лица и брутно и нетно е равно на осиг. им доход.


Ако е така значи аз пак нещо не разбирам. Ако имаме един държавен служител с БТВ 1000лв и му одържат само данък 10% то чистия доход ще му е 900 лв. Тогава се смятат двата по 12 месеца и брутния е 12 000 делено на 250 работни дни /да кажем/ и се получава някаква сума. Като направим същото и с 900лв получената сума пак ще е по-малка. После едната и другата по 90% и винаги нетния ще е по-малък от брутния.
 newsm78
Защо изобщо се прави това сравнение? Все едно да изчисляваме 2 и 3 по 9 и да се чудиме защо винаги 2 по 9 е по-малко от 3 по 9.
?????

Виж целия пост
# 325
Добре де, аз едно нещо не мога да разбера сега. Щом майчинството се плаща 90% от среднодневното възнаграждение върху по-малкото от двете - брутното и чистото, възможно ли е брутното да бъде по-ниско от чистото? Или възможно ли е осигурителният доход да е по-нисък от чистото възнаграждение!? Защо просто не са казали, 90% от чистото среднодневно възнаграждение!?



То е или 90% от БТВ / осиг. доход / или равно на нетното. Има осигурени лица, които не плащат лични осигурителни вноски / държавните служители / и при тях 90, та дори и 80% от БТВ е по-нисък от нетното възнаграждение. За самоосигуряващите се лица и брутно и нетно е равно на осиг. им доход.

А защо на самоосиг. се лица брутно и нетно е равно на осиг. им доход? Нали и те са длъжни да правят разни осигуровки и данъци.

Виж целия пост
# 326
Здравейте, бихте ли ми помогнали. Сметнах си донякъде майчинството, но не разбирам едно нещо.
Като се изчисли среднодневен доход, по който ще се определя майчинството, да кажем 20 лв (след всички сравнения и т.н.) и той се умножи по работните дни - 22 в месеца получавам сума 440лв. Това е сумата, която ще получавам или 90% от тази сума ще получавам?

Предварително благодаря.  
Виж целия пост
# 327
да кажем 20 лв (след всички сравнения и т.н.) и той се умножи по работните дни - 22 в месеца получавам сума 440лв

 Peace
Виж целия пост
# 328
Здравейте,
Можете ли да ми кажете приблизително колко ще ми е майчинството, като от декември 2009 се осигурявам на 850 лв, а преди това на 300 лв. Като 45-те дни преди термина ги взимам от 1.06.2010 и преди това не съм ползвала никакъв болничен.
Виж целия пост
# 329
eli03  ,около 500 лв
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия