изчисляване на майчинство

  • 89 574
  • 794
# 540
mariajoro ,за самоосигуряващите не мога да дам адекватен съвет
пусни си питането тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=513729.195
Виж целия пост
# 541
Elfita благодаря Hug
Виж целия пост
# 542
Заплатите ми от септември до януари ще са бруто 410 лв с изключение на ноември месец - за него бруто 750.
Просто не знам как да си изчисля болничния и след това да го пресметна към майчинството Simple Smile
Виж целия пост
# 543
Заплатите ми от септември до януари ще са бруто 410 лв с изключение на ноември месец - за него бруто 750.


при тези данни обезщетението ще е 350 лв

но ако излезеш в болничен от октомври например,няма как ноември да те осигурят на 750 лв
обикновения болничен ще  е  320 лв,толкова ще е и обезщетението ако ноември си на 410 лв или в болничен от септември докрая
Виж целия пост
# 544
Здравей Елфита!

При доход бруто за 12 месеца - 13605,33 лв, какво ще ми е обезщетението за майчинство?
Благодаря!
Виж целия пост
# 545
Здравейте! Имам въпрос относно изчисляване на майчинството! Обърках се вече от закони и наредби - та реших направо да попитам! Бременна съм с второ детенце - очакван термин на раждане 07.02.2011г. Общо трудов стаж имам около 8 години. От 01.08.2010 съм назначена на постоянен трудов договор със заплата бруто 1000лв., а преди това повече от 2г. бях безработна. Бих искала да знам какво майчинство като размер бих могла да очаквам? Предварително благодаря за отговорите! Heart Eyes
Виж целия пост
# 546
Здравей Елфита!

При доход бруто за 12 месеца - 13605,33 лв, какво ще ми е обезщетението за майчинство?
Благодаря!

890 лв


Здравейте! Имам въпрос относно изчисляване на майчинството! Обърках се вече от закони и наредби - та реших направо да попитам! Бременна съм с второ детенце - очакван термин на раждане 07.02.2011г. Общо трудов стаж имам около 8 години. От 01.08.2010 съм назначена на постоянен трудов договор със заплата бруто 1000лв., а преди това повече от 2г. бях безработна. Бих искала да знам какво майчинство като размер бих могла да очаквам? Предварително благодаря за отговорите! Heart Eyes


базата ти е декември09-ноември10.нали през декември 2010 г ще ти издадат 45 дневния болничен
обезщетението ще е грубо 420 лв
измести термина за 15 февруари 2011г,за да може и декември 2010 г да ти влезе в базата-тогава обезщетението ще е грубо 470 лв
Виж целия пост
# 547
Добре елфита...
ако от 1 01 2010г съм осигурявана на 285лв, и 9 месеца се осигурявам на 600лв какво майчинство ще получавам
Предварителни благодарности  Wink
Виж целия пост
# 548
Извинете,
но как точно изчислявате майчинството. На мен ми казаха така:
ако бруто за 12 месеца имаш напр. 12000, което е равно на 1000 бруто на месец
формулата е 1000-12.10%= 879 лв.- 10%данък= 791.10 чиста заплата или и това ти е майчинството, понеже за него взимат 90% от брутното възнаграждение, но не по-голямо от чистата сума която си получавал или т.е. 791.10лв.
Моля ви ако не е така- поправете ме.
Виж целия пост
# 549
Тази формула за майчинство, въобще не я разбрах. При сметките получавам съвсем различни числа от тези, които тези получила.
Виж целия пост
# 550
Здравейте Мами! Не разбирам с кого трябва да говоря и как да се смени термина за да започва в удобен за мен ден 45 дневния болничен(например от първо число на месеца),и какво да направя като термина ми е 27 февруари? Знае ли някой колко ще ми е месечното обезщетение ако от 15 август започна да се осигурявам на 1000 лв.През последната година съм безработна,съответно 240 лв иначе имам 8 години осигуровки назад през годините!Изобщо как се изчислява колко да внеса първия месец след като не е започнат на 1 , а на 15 или 20 да речем?!Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 551
Здравей! Това със смяната на термина става много лесно особено след като термина ти е 27 февруари. Трябва да говориш с АГ-то, което ти проследява бременността, т.е. с лекаря от Женската консултация. Мисля, че няма да имаш проблем. Моят  термин също е 26 или 27 септември, говорих с гинеколога и ми казаха,че няма никакъв проблем да е от 1 октомври. Така че успех! За другите въпроси не съм компетентна, ще изчакаш да се включи Елфита или някои друг. Чао!
Виж целия пост
# 552
Не е ли най-добре термина да е 15 число,за да може да се започне болничен от 1 число на месеца?А какво става ако болничния започва на 10 число например;трябва ли и колко осигуровка да се внесе за тези 10 дни?!! newsm78
Виж целия пост
# 553
Елфита и той човек,и беше на море  Mr. Green

ще отговаря на всички по етапно



Добре елфита...
ако от 1 01 2010г съм осигурявана на 285лв, и 9 месеца се осигурявам на 600лв какво майчинство ще получавам
Предварителни благодарности  Wink

кога ти започва 45 дневния
цялята 2010 ли ще си на 285 лв,а преди това



Моля ви ако не е така- поправете ме.

така се смята,да

Здравейте Мами! Не разбирам с кого трябва да говоря и как да се смени термина за да започва в удобен за мен ден 45 дневния болничен(например от първо число на месеца),и какво да направя като термина ми е 27 февруари? Знае ли някой колко ще ми е месечното обезщетение ако от 15 август започна да се осигурявам на 1000 лв.През последната година съм безработна,съответно 240 лв иначе имам 8 години осигуровки назад през годините!Изобщо как се изчислява колко да внеса първия месец след като не е започнат на 1 , а на 15 или 20 да речем?!Благодаря ви предварително!

добре е така да се измести термина,че януари 2011 да ти влезе в базата,което означава че 45 дневния трябва да ти започне на 1 февруари.говори с ЖК то
ако го изчестиш обезщетението ще ти е 480 лв
за 1000 лв осиг са ти грубо 400 лв.щом започваш от 15 ще внесеш грубо половината на пълните осиг за 1000 лв за 1 месец

Не е ли най-добре термина да е 15 число,за да може да се започне болничен от 1 число на месеца?А какво става ако болничния започва на 10 число например;трябва ли и колко осигуровка да се внесе за тези 10 дни?!! newsm78

от 1 число до 15 /примерното начало на 45 дневния ти/ си пусни неплатен отпуск или болничен
така е най-добре за теб,защото си фиктивно и ще ти е финансово изгодно,защото ще платиш само 20,16 лв за този месец,които и без това ще платиш,защото излизаш в болничен
Виж целия пост
# 554
Какво да направя ако излезна болничен на 1 число,а родя не след 45 дни, а след 30?Разбрах, че имало и болничен след раждане от 42 дни,но незнам къде и как се подава!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия