Това е недопустимо и СКАНДАЛНО

  • 51 167
  • 321
# 180
Здравейте,
наистина много полезна тема...
В момента съм бременна съм в 5тия месец... Откриха ми, че съм носител на австралийски антиген [HbsAg 244.42 (+)]в началото на февруари. От тогава следя АCAT и АЛАТ ежемесечно при гастроентеролог по препоръка на следящата ме гинеколожка и не съм се и замисляла колко всъщност е сериозно това нещо...
За моя радост работя в държавната сфера и лекарката, отговаряща за нас, ще ходи на някакъв семинар във ВМА. Тя се свърза с мен, понеже се запозна със случая ми и ми каза, че ще направи всичко възможно, да разбере нещо повече за (+) австралийски антиген и бременността. Точно това ме и провокира, да се разровя по обстойно из нет-обществото... За съжаление се убедих, колко незапознати могат да бъдат медицинските лица в Бг Sad За жалост...
Всеки месец ми взимат кръв минимум по веднъж, но досега не съм се и замисляла, кой, кога и дали слага ръкавици при манипулацията... Е, в момента, по спомени твърдя, че в 90% от случаите ръкавици не се слагат Sad А аз, понеже съм си съвестен гражданин и знам, че това се предава по кръвен път, предупреждавам лицето, взимащо ми кръв...
...както и да е, за друго щях да пиша...

Какви изследвания точно трябва да си направя и с каква ваксина да се снабдя, когато, живот и здраве, отида да раждам? Изчетох всичко до тук, но така и не ми стана много ясно Sad

Благодаря на създателя на темата и на всички, които по един или друг начин помагат на нас - неосведомените  bouquet
Виж целия пост
# 181
Здравейте,
наистина много полезна тема...
В момента съм бременна съм в 5тия месец... Откриха ми, че съм носител на австралийски антиген [HbsAg 244.42 (+)]в началото на февруари. От тогава следя АCAT и АЛАТ ежемесечно при гастроентеролог по препоръка на следящата ме гинеколожка и не съм се и замисляла колко всъщност е сериозно това нещо...
За моя радост работя в държавната сфера и лекарката, отговаряща за нас, ще ходи на някакъв семинар във ВМА. Тя се свърза с мен, понеже се запозна със случая ми и ми каза, че ще направи всичко възможно, да разбере нещо повече за (+) австралийски антиген и бременността. Точно това ме и провокира, да се разровя по обстойно из нет-обществото... За съжаление се убедих, колко незапознати могат да бъдат медицинските лица в Бг Sad За жалост...
Всеки месец ми взимат кръв минимум по веднъж, но досега не съм се и замисляла, кой, кога и дали слага ръкавици при манипулацията... Е, в момента, по спомени твърдя, че в 90% от случаите ръкавици не се слагат Sad А аз, понеже съм си съвестен гражданин и знам, че това се предава по кръвен път, предупреждавам лицето, взимащо ми кръв...
...както и да е, за друго щях да пиша...

Какви изследвания точно трябва да си направя и с каква ваксина да се снабдя, когато, живот и здраве, отида да раждам? Изчетох всичко до тук, но така и не ми стана много ясно Sad

Благодаря на създателя на темата и на всички, които по един или друг начин помагат на нас - неосведомените  bouquet

В рамките на 6 до 12 часа след раждането ще трябва да поставите на детето на две различни места и ваксината срещу Хеп Б и Хеп Б имуноглобулин - >> HBIG<< ( една доза).
Ако направите тези неща правилно, детето ще е защитено от предаване.
Тоест, новороденото ще е напълно защитено с тези две мерки, взети навреме.

Прочетете тази тема внимателно от първата и страница!
Всичко нужно като информация е дадено тук!

Настоявайте гинекологът да Ви направи също посявки за вагинален Стрептокок. Ако има, да следва протокола със задължителен АБ, приложен Ви венозно часове преди раждането, както и детето да се следи за прояви на ранно Стрептококово заболяване ( има протокол за това).
Виж целия пост
# 182
Искрено благодаря за бързия отговор.
Прочетох темата от самото начало и не само нея, но всичката информация накуп май ми дойде в повече Embarassed
Изкарах си по-важните неща и задължително на следващия преглед, ще ги занеса на следящата ме лекарка.

Още веднъж - благодаря!!!
Виж целия пост
# 183
от много голяма важност е да се изследва HBeAg и HBV DNA, защото при висока стойност може да се наложи профилактика на интраутеринната инфекция. имуноглобулинът и ваксината предпазват само от придобиването и по време на раждане.

Виж целия пост
# 184
Това аз ли трябва да си го изследвам или, живот и здраве - детето като се роди?

И още един въпрос, ако може - за имуноглобулина - доколкото разбрах - не се намира в България, нали?
Виж целия пост
# 185
Това аз ли трябва да си го изследвам или, живот и здраве - детето като се роди?

И още един въпрос, ако може - за имуноглобулина - доколкото разбрах - не се намира в България, нали?


Ти си правиш тези изследвания.
HBIG не може да се закупи от България, има го в Гърция, но и в други държави.
Трябва да е на студено докато се достави.

Birdie, защо е това изследване за вагинален стрептокок?
Има ли връзка с Хепатит Б?
Виж целия пост
# 186
Това аз ли трябва да си го изследвам или, живот и здраве - детето като се роди?


изследва се майката преди 27 седмица или когато се открие носителството.
Виж целия пост
# 187
Това аз ли трябва да си го изследвам или, живот и здраве - детето като се роди?

И още един въпрос, ако може - за имуноглобулина - доколкото разбрах - не се намира в България, нали?


Изследвай Anti-HBe и HBeAg- около 30 лв двете
също така HBV DNA- около 150-200 лв

Доста се вярва, че наличието на Anti-Hbe при майката носителка предпазва предаването на вируса на бебето. Такъв беше и моя случай, Anti-Hbe- позитивност. При такива майки във Великобритания не се бие имуноглобулин на бебето, тъй като се вярва, че няма опасност от заразяване. Четох за редки, случаи обаче, когато се предава, дори и при наличие на Anti-Hbe у майката.
HBV DNA теста показва състоянието на вируса в кръвта, т.е. концентрацията на копия вирус в единица кръв. Аз си направих и него. При ниско ниво, опасността при наличие на Anti HBe е още по-малка. Ако вирусния товар/концентрацията на вируса/ е много висок , или си Anti Hbe негативна,  вероятността от заразяване е висока и се препоръчва поставянето на имуноглобулин.

Аз не можах да си намеря имуноглобулин и не бих. Успокои ме ниския вирусен товар и наличието на "е" антитела.
При имуноглобулина риска е, че не се гарантира, че в него няма да има някоя болест, тъй като е създаден от човешки материал. Риска там е минимален разбира се. Ако имаш още въпроси може да ми пишеш и на лични.

Няма 100% изчистено правило как да се действа, няма 100% яснота относно предаването на вируса на бебето. Така че е добре да се информираш, надявам се знаеш и английски и сама да вземеш решение как да постъпиш.
Моето дете ще го изследвама когато стане на 6 месеца и после на годинка.
Препоръчително е да се избягва амниоцентеза, това също ссъм чела.
Виж целия пост
# 188
Благодаря на всички Ви за отговорите. Сега определено знам, че не е "НЕ Е НИЩО СЕРИОЗНО"  Close
Все още се "обучавам" по въпроса и ще следя темата тук с интерес Hug
Виж целия пост
# 189
Здравейте,
Е, и аз се присъединявам към бъдещите майките с положителен Bag. Родих първото си дете преди 1,4 година, но тогава не сложих  по препоръка на хепатолога, тъй като имах 1000 репликация и си кърмих детето. Сега отново съм бременна в 8 месец, но за жалост и с доста висока репликация на вируса 199 113 копия. При проучването за имуноглобулин, който да поставим на бебето попаднах на информация за внасян в България немски продукт. Това е линка към листовката. Търговското му наименование е Хепатект СР 50.

http://old.bda.bg/bdias/36557s.pdf

Това, което ми притеснява е, че този продукт се поставя венозно. Другата ми алтернатива е Гърция за посочените от д-р Бърди продукти.
Моля някой вещ в материята за съвет.
В чуденка съм и за кърменето. По препоръка на хепатолога не следва да кърмя с тази висока репликация. А чета, че кърменето не повишава риска от зараза......................
Виж целия пост
# 190
Здравейте,
Е, и аз се присъединявам към бъдещите майките с положителен Bag. Родих първото си дете преди 1,4 година, но тогава не сложих  по препоръка на хепатолога, тъй като имах 1000 репликация и си кърмих детето. Сега отново съм бременна в 8 месец, но за жалост и с доста висока репликация на вируса 199 113 копия. При проучването за имуноглобулин, който да поставим на бебето попаднах на информация за внасян в България немски продукт. Това е линка към листовката. Търговското му наименование е Хепатект СР 50.

http://old.bda.bg/bdias/36557s.pdf

Това, което ми притеснява е, че този продукт се поставя венозно. Другата ми алтернатива е Гърция за посочените от д-р Бърди продукти.
Моля някой вещ в материята за съвет.
В чуденка съм и за кърменето. По препоръка на хепатолога не следва да кърмя с тази висока репликация. А чета, че кърменето не повишава риска от зараза......................
Това, за което пишете, е продукт за венозно приложение.
Кърменето не е противопоказано - следим само да няма рани в областта на зърната. А и детето вече ще е ваксинирано. Това е общо приетото мнение.

Аз лично обаче имам доста резерви към препоръката че кърменето не било опасно. Не е проблема в кърменето само, а в това че винаги контакт с кръвта на майката е възможен и без да са ясни и видими разранявания. В този случай според мен АМ е единственият вариант с по-голям процент на сигурност за детето.
Виж целия пост
# 191
Благодаря за незабавния отговор! И за мнението Ви за кърменето. По-добре да не кърмя. А кой имуноглобулин да взема. В Майчин дом, където ще раждам, доколкото разбрах, имат опит с продукта внасян в България. Изненадана съм, защото уж нямаше легален внос....................
Виж целия пост
# 192
Благодаря за незабавния отговор! И за мнението Ви за кърменето. По-добре да не кърмя. А кой имуноглобулин да взема. В Майчин дом, където ще раждам, доколкото разбрах, имат опит с продукта внасян в България. Изненадана съм, защото уж нямаше легален внос....................
*IMMUNO HBS/KEDRION ITALY 180Е/мл с код 9048001 и бар-код ->> 2809048001011 - ΙΦΕΤ ΑΕ
  IMMUNO HBS/KEDRION ITALY 180 IU/ML INJ.SOL

МОЖЕ да се поръча- 1 ампула струва 284Е

"код 9048001" е код на ЕОФ (Гръцката Държавна служба за Контрол на Лекарствените средства).
С този код този препарат е вписан в каталога на разрешените за търгуване лекарствени средства. Ако фармацевта не знае за препарата, поглежда по кода и така го поръчва. С код Вашите аргументи са неоспорими и ще Ви намерят препарата.

Внимание! Информацията е по справочник. Не гарантирам верността на данните-проверете преди покупка подробно за съответствие!!

Дозата за деца е 0.5мл. Поставя се еднократно, интрамускулно успоредно с Хеп Б ваксината ( но на различни инжекционни места) в рамките на 6- >> максимум до 12 часа от раждането. Под 0.5 мл обикновено се разбира около 100 IU.

Nabi-HB например, в 1мл съдържа над 312 IU
http://www.nabi.com/images/prescribinginfo/June_2003_Prescribing … ation_Nabi_HB.pdf

в 0.5 мл >> 156 IU

IMMUNO HBS/KEDRION ITALY >> обаче е 180 IU/ML! и 90 единици в 0.5 мл.

Така че- имайте пред вид и това.

Официално се работи с доза от 100 единици.
Виж целия пост
# 193
СЗО, както и американската асоциация по педиатрия (извинявай Бърди!) не поставя ограничения в кърменето във връзка с хепатит Б!!!

вашата репликация не е толкова висока, рисковете стават значими за вертикална инфекция при стойности над милион копия, особено ако има положителен е-антиген; а за кърменето над log 8-9.
проучванията показват, че рискът при кърмени деца, провели пасивната (с имуноглобулин) и активната (ваксина) профилактика имат същия (и дори по-нисък риск) като при децата, хранени с АМ. кърмата съдържа противовирусни фактори, а от друга страна вирусът се предава и с другите телесни течности - например слюнка. това прави изборът да се храни бебето с АМ наивен и необоснован.
единствено трябва да се обсъжда ако се налага терапия на хепатита непосредствено след раждането. тъй като е възможно той да се обостри (т.нар. flare) трябва да следите ензимите всеки месец в началото.
Виж целия пост
# 194
СЗО, както и американската асоциация по педиатрия (извинявай Бърди!) не поставя ограничения в кърменето във връзка с хепатит Б!!!

вашата репликация не е толкова висока, рисковете стават значими за вертикална инфекция при стойности над милион копия, особено ако има положителен е-антиген; а за кърменето над log 8-9.
проучванията показват, че рискът при кърмени деца, провели пасивната (с имуноглобулин) и активната (ваксина) профилактика имат същия (и дори по-нисък риск) като при децата, хранени с АМ. кърмата съдържа противовирусни фактори, а от друга страна вирусът се предава и с другите телесни течности - например слюнка. това прави изборът да се храни бебето с АМ наивен и необоснован.
единствено трябва да се обсъжда ако се налага терапия на хепатита непосредствено след раждането. тъй като е възможно той да се обостри (т.нар. flare) трябва да следите ензимите всеки месец в началото.

Изрично подчертах че мнението е мое, лично.
Дадох и официалното мнение също.

А и въпросите около кърменето с нищо не променят профилактиката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия