Отзиви за детски градини - Варна

  • 211 165
  • 1 093
# 180
Момичета имам една молба  Hug Моля ви кажете ми тази година по колко пари ви събират в градините? Какви са обясненията за какво ще се харчат? В групата на дъщеря ми поискаха 40 лв. От който 21 лв за моливи, пастели, листи и т.н. 10 лв за коледен подарък и другите за 9 лв за общи разходи. Вече ми писна от тия общи разходи. При условие че сме сменили чаршафите, шорите, играчките, какво още искат не мога да разбера.  Rolling Eyes Като направя една груба сметка от всики деца се събират около 260 лв за общи разходи, това е една не малка сума, на фона на положението в България в момента.
При нас съобщиха, че тази година дори водата и учебните тетрадки са от общината, какви са тия оббщи разходи?! При вас има ли такива?
Виж целия пост
# 181
ESTRELA  мога да ти споделя в нашата градина как стоят нещата от позицията на майка в Родителския комитет. Градината е Зрънчо и става въпрос за 1ва група. Събрахме по 20 лева на дете, но това беше само за канцеларските принадлежности /моливи, бои, листи, пластилин и др/ и някои общи като коркови табла, стативи, гъби. Пари даже останаха, но понеже градината е нова и няма почти никакви играчки сме решили да ги похарчим за това.
За Нова година и "общи разходи" не сме събирали, но всичко зависи много от градината /нова или стара/ и групата /за всяка група материалите бяха различен списък/.

Нямай притеснения да питаш майките, които се занимават с организацията на покупките! Ако всичко е наред, няма причина да не ти обяснят  Hug
Виж целия пост
# 182
26лв

Тази сума е за канцеларски материали и работни табла за учителките.


Здравейте,много съм доволна от учителките на първа група в Мечо Пух.Иначе,контрола за болните деца е слаб.Това са ми най-първите впечатления за около 2м откакто ходи детето на градина.

Тази година въобще не мога да хвана контрол, при положение, че разбрах , че освен сестрата и лекарят ще е в градината ежедневно  Tired ! В тези смесени групи, с тези непрестанни рокади не виждам как ефективно може да се оказва контрол !
Рая втора седмица си е у дома, превантивна мярка заради грипа. Може заради епидемията, сега контрола е засилен. Пиши как е тези дни.
Виж целия пост
# 183
Темата за яслите във Варна е друга, подробно се разисква подаването на документи, прием , условия !

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=187667.0

Актуален цитат от последна страница !

Към средата на декември ще излезе нова наредба за приема,догодина най-вероятно няма да се подават док. януари,а февруари или март-така каза дир. на Роза

Привет star!! Toва колко е сигурно, че мен също ме вълнува тази информация за приема 2010г в яслите???!!! Ще следя темата с голям интерес....
Виж целия пост
# 184
Относно събирането на пари всяка учебна година: сина ми е в 3-та гр. в ОДЗ №2. Парите се събират от родителския комитет и са в размер на колкото се договорим на род. среща. Госпожите нямат никакво касателство с парите - те само казват от какво има нужда, какво се е счупило или свършило. Парите се използват за различни неща - канц. материали (моливи и фулмастри купуваме всяка година, поне по 1 компл на 2-3 деца), четки и блокове за рисуване, цветни листи за рисуване, допълване на разни счупили се неща от предната година. Купихме и детски центрове за игра - докторски, магазин, пазарски колички, паркинг, майсторски, кухня (това се допълва всяка изминала година). Купуват се книжки, пъзели, разни игри. Тази година решихме да купим за всяко дете пластмасова кутия, в която да си държи учебните тетрадки, моливи, книжки и да си я слага в шкафчетата, които се направиха от градината вътре в стаята. Част от парите ще отидат за почерпка по разни общи празници (не всеки да носи нещо, а се купува от род. комитет), за подаръчета на децата за Коледа и за РД на всяко дете. Всяка година се прави отчет - колко пари са събрани и за какво са похарчени (с фактури и всичко, както му е реда). Детето ми е доволно и с удоволствие ходи на ДГ, а това е най-важното за мен  Simple Smile
Виж целия пост
# 185
В нашата събрахме по 25 лв за нови дюшеци и масички на децата. Толкова беше гласувано на родителската среща.
Виж целия пост
# 186
Темата за яслите във Варна е друга, подробно се разисква подаването на документи, прием , условия !

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=187667.0

Актуален цитат от последна страница !

Към средата на декември ще излезе нова наредба за приема,догодина най-вероятно няма да се подават док. януари,а февруари или март-така каза дир. на Роза

Привет star!! Toва колко е сигурно, че мен също ме вълнува тази информация за приема 2010г в яслите???!!! Ще следя темата с голям интерес....

Не знам колко е сигурно, аз не следя темата, може да попиташ момичетата, които пишат в нея   Hug !
Виж целия пост
# 187
При нас никой не е искал пари за нищо до сега. Дадоха ни един списък с неща, които трябва да осигурим за работата на децата  и това беше.Даже исках да съберем пари и да ги купим на всички деца еднакви, но не срещнах съгласие и всеки си купи сам за около 20 лв бяха нещата като имаше и книжка и играчка в списъка.
Виж целия пост
# 188
ESTRELA, това, за което пишеш, в ДГ "Пролет" ли се случва? Имам спомен, че там сте записани. Ако е така, много лошо - това е градината ни по район... Къде ще подавам документи, не знам. Чела съм твои постинги, май няма много плюсове това заведение...
Виж целия пост
# 189
ESTRELA, това, за което пишеш, в ДГ "Пролет" ли се случва? Имам спомен, че там сте записани. Ако е така, много лошо - това е градината ни по район... Къде ще подавам документи, не знам. Чела съм твои постинги, май няма много плюсове това заведение...
Да точно за тази градина се отнася. Но не искам да те отчайвам. Всичко си е до учителките. Сина ми е 1 ва група там и всичко е коренно различно. Там не ни изнудват, учителките са прекрасни. Всяка сутрин посрещат децата с песни и танци. Сина ми става сутрин в 6:00 и бърза да отива, защото ще изтърве танците. Г-жа Жекова е прекрасна. Прегръща и целува всяко дете, все едно е нейното..... За тяхната група мога само хубави неща да напиша. Но за групата на дъщеря ми обратното. До колкото разбрах дъщеря ми е нямала късмет да попаднем на учителки  Confused
Виж целия пост
# 190
Момичета, да ви попитам, каква е посещаемостта в градините, в които са децата ви ?
Виж целия пост
# 191
Момичета, да ви попитам, каква е посещаемостта в градините, в които са децата ви ?

Предната седмица бяха около 12-13 дечица някъде, тази се поувеличиха до към 15-16 мисля. Нещо такова. Толкова е спокойна като са по-малко.....
Виж целия пост
# 192
Момичета, да ви попитам, каква е посещаемостта в градините, в които са децата ви ?

Предната седмица бяха около 12-13 дечица някъде, тази се поувеличиха до към 15-16 мисля. Нещо такова. Толкова е спокойна като са по-малко.....
В групата на дъщеря ми са 6 деца. Но хубавото е, че всички са здрави. В групата на сина ми са 7-8 деца.
Виж целия пост
# 193
Здравейте!
Не видях коментар за детска градина ЦДГ № 8 "Христо Ботев",а ме интересува защото живеем в района й.Моля ви,ако някое детенце е в нея да ми даде повечко информация Hug
Виж целия пост
# 194
40 лв ни събират.
В крайна сметка искаха към 30лв, но нали винаги се намират заможни родителки и така сума изведнъж се закръгли на 40лв. Все още не мога да отделя да дам оставащите ми 20лв....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия