Отзиви за детски градини - Варна

  • 211 178
  • 1 093
# 210

Ама какво им пука? То май във всички градини е така. Уж има контрол Crazy Почти съм сигурна, че след утрешното първо посещение, ще се прибере я със сополи я с болно гърло. Тогава обаче ще има скандали. Няма да си водя детето здраво, а да го прибирам болно поради немърлявостта на някои родители.
Съжалявам, но ще се наложи да те разочаровам. Дори и да вдигнеш скандал, никой няма да ти обърне внимание. По същия въпрос разговарях с директорката на градината в която са децата ми няколко пъти. Отговора й беше: "Нищо не можем да направим. Изписваме дете с температура, майката го взема, води го при Личния си лекар, смъкват температурата и след около час и половина го връща с бележка, че е здраво. И ние нищо не можем да направим и го приемаме."
В това отношение не е виновен персонала на градината, а самите родители. Моята лична лекарка ми обяснява как имало майки, който са я изнудвали за бележки, въпреки, че им е обяснявала до какво може да доведе еда нелекувана инфекция.
Мойте деца си бяха 2 месеца и половина в къщи по-време на ремнта в градината и бяха здрави, дори не са се закашляли. Тръгнаха и на 4ия ден сина ми се прибра с хрема. Отново ходих при директорката и тя миказа: "ами пускай го така на градина"  #Cussing out Без коментар.....
Виж целия пост
# 211
Само да попитам, ако детето ви има сополи, само сополи, излизате ли в болнични, за да го гледате у дома цяла седмица или само се намирате на приказка?
И да има хронични сополи, за трета сливица да сте чували?
Не се хабете да ме нападате  Wink
Виж целия пост
# 212
хи-хи Красе темата затова от сополива стана кашляща. Детето ми си остава вкъщи САМО ако получа болничен лист. Педиатъра за сополи болничен не дава, за кашлица от сополите ако гърлото е чисто също няма болничен лист. Те това е мили ми майки

Спрях го точно веднъж за 1 ден, защото имаше бясна алергична кашлица и госпожата ме посъветва да не го пускам " че какво ще кажат другите майки" Някои определено ме гледаха странно, когато го заведох след 1 ден и некашлящ Mr. Green
Виж целия пост
# 213
Само да попитам, ако детето ви има сополи, само сополи, излизате ли в болнични, за да го гледате у дома цяла седмица или само се намирате на приказка?

При първи симптоми на хрема я спирам, за да видя как ще се развият нещата. Болнични не вземам, правим комбинации с мъжа ми, майка ми и брат ми за да я оставим поне два-три дена вкъщи. В повечето случаи острата фаза, когато хремата е обилна и течаща, минава за толкова. След това, стига да не се е разкашляла сериозно или вдигнала Т, я пускам на градина - налага се да си издуха носа два-три пъти дневно. Рядко хремата й минава изцяло за по-малко от две седмици. Не обръщам внимание на сополиви деца в групата, не ми пречат.
Относно алергичната хрема...как разбирате в началото, че е такава, а не вирусна? Питам сериозно.
Виж целия пост
# 214
.......за трета сливица да сте чували?


това с 3тата сливица в момента е такова оправдание за майките от една страна, не казвам, че няма и наистина такива дечица, и за лекарите от друга страна - просто вземат пари по пътеката от ЗК. Жалко е, но е факт  Tired

Красе, не мисли, че ще те напрадна, просто ще ти отговоря, както го е направила вече и Чоки  Peace

Виж целия пост
# 215
Само да попитам, ако детето ви има сополи, само сополи, излизате ли в болнични, за да го гледате у дома цяла седмица или само се намирате на приказка?
И да има хронични сополи, за трета сливица да сте чували?
Не се хабете да ме нападате  Wink
Краси за такива сополи е разбираемо. А ти какво би казала за гъсти зелени сополи и пакетче кърпички в джобчето. И това продължава цяла зима, когато много се усложнят детето се спира от градина за 2-3 дни и после недоизлекувано пак го пускат.  Няколко пъти говорих с майката и отговора й беше: "Няма кой да го гледа". Ами то добре, нашите да не би да има кой да ги гледа.....
Виж целия пост
# 216
Запис  Twisted Evil
Виж целия пост
# 217
Разбирам, когато му текнат реките от сополи навън и почне да кашля. Когато текат навътре секрети си му е сливицата, спи с отворена уста, не кашля и няма Т.  Естествено, че заелени сополи стигащи до устата и отделно смрад от нея си е болест.
Но съсласете се, че при двама родители, работещи 5х8 в седмицата е невъзможно и нереално да се очаква децата да се спират, заради сополи. Или и аз да тръгна да издирвам кой го раболя на ДГ и сега е на АБ у нас?! Деца са, боледуват
Виж целия пост
# 218
ДА - Стоя си вкъщи и по една седмица заради сополи.
Взимам болни4ен и мизерни пари, но това е положението - все се надявам и другите да правят така .... да, ама не!
Имаме си сестра която ги гледа сутрин .... но се намират и от сополиво-кашлящите с бележки от ли4ния лекар.
Жената предупреждава да се вземат мерки, ако забележи нещо дори малко-твое е задължението да предприемеш нещо.
И моя е с алергии, но  се справяме - ве4е от бронхити минахме на обриви  Wink
Виж целия пост
# 219
По отношение третата сливица - ванашат градина Директорката каза, ако има дете с такава да донесе бележка от доктор. Кари имаше такава и наистина постоянно беше със сополи, но не и кашлица, нито нещо друго. Като я извадихме 5 месеца никакви проблеми, сега е същата работа. Е според мен няма как да изляза да я гледам, просто защото това е хроничен проблем и няма да се разреши или докато втори път я извадим, или докато стане на 7-10 годинки...
Виж целия пост
# 220
ДА - Стоя си вкъщи и по една седмица заради сополи.
Взимам болни4ен и мизерни пари, но това е положението - все се надявам и другите да правят така .... да, ама не!


Peace

karelia79  newsm78 нали вече е извадена, как ще я вадите 2ри път  Thinking
Красе, да, намират се начини за гледане на детето вкъщи, защото точно заради такива оправдания се влачат сополите и кашлиците  ooooh!
Виж целия пост
# 221
 днес на обяд занесох изследванията на дъщеря ми в Славейче  утре сме на градина , от вътре в коридора е боядисано в розово  утре като стаята ще ви пиша .
Виж целия пост
# 222
Нас пък ни пускат само до входа на градината, от там поемат леличките-да не разнасяме бацили из градината  Laughing Laughing Laughing Да свършва вече тази грипна епидемия, че не се трае просто...страх ме е да се изкашлям  Laughing
Виж целия пост
# 223
В нашата градина лекарката проверява гърлата на децата като влизат. Надявам се добре да вижда дали са червени или не.  Laughing
Виж целия пост
# 224
Нас пък ни пускат само до входа на градината, от там поемат леличките-да не разнасяме бацили из градината  Laughing Laughing Laughing Да свършва вече тази грипна епидемия, че не се трае просто...страх ме е да се изкашлям  Laughing
Вчера бях влязла в магазин и нещо се задавих и взех да кашлям доста силно, чак очите ми се насълзиха. Всички около мен се изпариха за секунда. Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия