ЯНУАРКИ 2010 - 9 тема

  • 15 460
  • 290
# 75
valkiria79, за съжаление нищо не те защитава. Аз излязох болничен и чак тогава им казах, но ми прекратиха договора. Стискам палци твоят работодател да излезе по-свестен.
Ако случайно го направят да знаеш, че 75 дни имаш право да им носиш болнични и НОИ ще ти ги изплащат.

Хубав ден на всички!     bouquet

ivalex   Hug
Виж целия пост
# 76
Привет дружина  Hug
Аз се връщам от преглед - видях бебо, ръчичиките, крачетата ... всичко е наред рече доктора, имайки предвид моите притеснения след вирусното боледуване. Отговаря си на седмиците. Вече съм по-спокойна. Пусна ми изследвания за антитела. За 1м съм качила 1 кг. Знам, че е нормално, но тамаааааааан поотслабнах с Дюкан и сега почвам наново да трупам. Нищо - само здраве да е.
Айде хубав ден и добре дошли на новите мами  Hug
Виж целия пост
# 77
Здравейте момичета   bouquet
Надявам се да приемате още нови попълнения към прекрасната ви дружинка  Flutter Hug Аз ви чета от самото начало, но чак сега се престрашавам да пиша  Crazy Термина ми е 04.01.2010г. и това ми е първа бременност. Вече имам леко коремче. Още не съм казала на работа- ще чакам да мине следващият преглед и тогава  Whistling
ela79 прочетох за резултата от БХС- и аз съм на мнение, че той нищо незначи. Това е една вероятност и много възможно резултатът да е грешен и бебчето ти да е живо и здраво  Praynig Praynig Отиди на една Фетална морфология ако имаш възможност, за да си отдъхнеш и да се успокоиш, че всичко е наред  Hug
Сиер честито за хубавите резултати от прегледа  Hug
Виж целия пост
# 78
valkiria79, за съжаление нищо не те защитава. Аз излязох болничен и чак тогава им казах, но ми прекратиха договора. Стискам палци твоят работодател да излезе по-свестен.
Ако случайно го направят да знаеш, че 75 дни имаш право да им носиш болнични и НОИ ще ти ги изплащат.

Хубав ден на всички!     bouquet

ivalex  Hug
Да разбирам ли, че могат да ме уволнят дори и да съм в болничен?
и тези 75 дни са след като не тече трудов договор? smile3514 Не е истина!
Ако е така, изобщо няма да си пускам болнични ще изчакам да видя какво ще стане! Все пак това не най-важното!
Red tree, благодаря за отговора!

veselyshko Добре дошла  newsm03
Виж целия пост
# 79
За съжаление е точно така! Могат да те уволнят по всяко време на изпитателния срок.... няма значение дали си болничени или не... много неприятна работа. Проверено е в и в Кодекса на труда...  Sad
Виж целия пост
# 80
ela 79, на мен ми беше излязъл същия резултат от БХС, защото съм била на 31 години  #Crazy, малко ми се видя странно само това да е причината  newsm78, направих си и ФМ и тогава ми излезе 1:1500. Съветвам те да направиш същото преди да се решиш на амнио. Надявам се силно да е фалшива тревога  Hug
Виж целия пост
# 81
Моята линийка нещо май не е наред  Confused, не е ли странно да съм 14 седмица, а да остават 132 дни  Shocked Къде може да съм сбъркала   Thinking
Виж целия пост
# 82
Добре де, няма ли нищо в Бг което да защитава бременната ..просто не виждам логиката да те уволняват.Как ще се обоснове като те уволни..не може ли след това да заведеш иск за дискриминация...
Егати отношението..
Виж целия пост
# 83
За съжаление не, Иве. Когато си на изпитателен срок, можеш да бъдеш уволнен по всяко време и без предизвестие. Те разбира се не казват директно, че те уволняват, защото си бременна, което си е дискриминация отвсякъде. Те ти казват, че не с справяш с поставените задачи и си измиват ръцете много добре...Когато обаче имаш постоянен трудов договор и известиш работодателя за бременност си защитен 3 години.
Виж целия пост
# 84
За съжаление не, Иве. Когато си на изпитателен срок, можеш да бъдеш уволнен по всяко време и без предизвестие. Те разбира се не казват директно, че те уволняват, защото си бременна, което си е дискриминация отвсякъде. Те ти казват, че не с справяш с поставените задачи и си измиват ръцете много добре...Когато обаче имаш постоянен трудов договор и известиш работодателя за бременност си защитен 3 години.
А защо го правят, защото трябва да ти плащат нещо имам предвид майчиството, или заради болничните, не ги ли плаща НОИ..дефакто и да си бремка може да си работиш стига да не е рисково..

Аз съм работила в БГ една година и от преди 7 години и вече често да си кажа нищо не знам..А и като ви чета, рядно разбирам за какво е всичко..декларации...чудесии.
Виж целия пост
# 85
Ret tree е напълно права-точно така е според закона за съжаление.Ако реши да те уволни единствено можеш да поговориш човешки с работодателя да намерите начин да си платиш оставащите осигуровки,за да излезеш по майчинство.Дано се окаже разбран човек!
Виж целия пост
# 86
Здравейте и доре дошли на новите майчета!Хубаво сте направили,че сте се престрашили Simple Smile,то и на мен в началото ми беше малко неудобно. Grinning
mannuella,как си,преминаха ли ти болките поне донякъде,друго мнение потърси ли?
ela79,моя приятелка беше с рисков фактор и помня,че и правеха амниоцентеза,роди си живо и здраво момиченце.

И аз родих с цезарово сечение първия път по спешност,много ме е яд,до последно исках да изчакаме.Преносвах с една седмица и след прегледа прецениха,че е наложително раждане,понеже тоновете на бебето не бяха добри.Включиха ме на системи и ми предизвикаха раждане,спукаха ми и водите,но прогрес нямаше.Стигнах до 6 сантиметра разкритие и след това 8 часа си останах с него.От системите контракциите бяха много силни,а нямах никакви напъни,така ме оперираха,че и местната упойка не ме хвана добре и ме заболя като ме срязаха,сложиха ми пълна упойка веднага.Затова сега много се надявам да родя нормално,много искам да го изпитам. PraynigДо майчетата с опит бих се допитала,с какво мога аз да допринеса  повече за това?
Виж целия пост
# 87
Здравейте и от мен момичета.
valkiria79 за съзаление в БГ е такъв закона,може просто да не ти поднови договора с постоянен,като ти даде куп причини за това.
Защо не поговориш  с него,моце да излезе пък разбран човек.Успех.

Аз имам съвсем мъничко коремче,а вече ми е трудно да си закопчавам панталоните.
Ащо се отнася до килогяамите,не съм качила изобщо,напротив в началото отслабнах 2 кг.,но има време тепърва ще пълнеем,дано само да е с мярка. Simple Smile
Виж целия пост
# 88
За съжаление не, Иве. Когато си на изпитателен срок, можеш да бъдеш уволнен по всяко време и без предизвестие. Те разбира се не казват директно, че те уволняват, защото си бременна, което си е дискриминация отвсякъде. Те ти казват, че не с справяш с поставените задачи и си измиват ръцете много добре...Когато обаче имаш постоянен трудов договор и известиш работодателя за бременност си защитен 3 години.
А защо го правят, защото трябва да ти плащат нещо имам предвид майчиството, или заради болничните, не ги ли плаща НОИ..дефакто и да си бремка може да си работиш стига да не е рисково..

Аз съм работила в БГ една година и от преди 7 години и вече често да си кажа нищо не знам..А и като ви чета, рядно разбирам за какво е всичко..декларации...чудесии.


Когато си в болничен работодателя плаща само 1вия ден от него. Лошото е, че не искат да плащат осигуровките, а те са почти 1/2 от заплатата.
Виж целия пост
# 89
Благодаря, ви момичета. Честно казано, мислех, че ако изляза болничен не могат да ме пипнат! Това променя нещата, но аз не се притеснявам ако се наложи, ще намеря къде да си пусна осигуровки/по- добре да не се налага/
Най - важен е крайния резултат януари! Да са ни живи и здрави и сладки и т.н.

mannuella, като се върнеш от лекар- веднага във форума да се похвалиш  newsm10 всичко ще бъде наред!
  Стискам палци на всички мами с притеснения, да отшумяват вече  Grinning !
newsm51
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия