Лещи за очи -2

  • 99 801
  • 745
# 540
След ползване на няколко разтвора пак се връщам на NOVASOFT aqua.Толкова ''мек'' разтвор не съм ползвала досега.Гръцки е.
Цената му тук е за 360мл.-20лв.
Виж целия пост
# 541
Б&Л Softlens 59 защото са с по високо водно съдържание Peace някой ползвал ли ги е  Rolling Eyes

Аз, но те са едномесечни. Е...може да изкарат и повече, но са си едномесечни, не знам защо ги пробутват за 3. Това трябва да е личен избор ще ги нося ли повече или не...  ooooh!
Всъщност аз бях на Софтленс 66, пак за 1 месец, но бяха изчезнали от каталога, предлагаха само 59, та взех тях. Нося ги средно по 14-15 часа  Peace

Знам , че са едномесечни  Rolling Eyes  Казах, че тези които нося в момента са тримесечни - Оптима FW на Б&Л  Wink
 
 А някой ползвал ли цветни лещи на CooperVision - Expression Colors  newsm78 В lenses.bg има много хубава промоция - 2 цветни лещи с разтвор 65лв Rolling Eyes  И се чудя дали да не си поръчам, но очите са ми тъмно кафяви и е знам дали  хубаво покриват  newsm78
Виж целия пост
# 542
Аз съм с CooperVision - сиви, доволна съм, а и са с по-голям процент водно съдържание  Peace сега обмислям смяна на цвета, но не мога да преценя как ще стоят останалите от гамата, защото отново смятам да са тази марка.
Виж целия пост
# 543
Здравейте,искам да попитам за мнение.Не знам дали сте го коментирали преди,а и не ми се чете цялата тема...Та въпроса ми е следния:Имам астигматизъм и късогледство,ходя с очила,но от известно време се колебая дали да не си сложа лещи,някой ползвал ли е астигматични лещи,какви цени са горе-долу,наистина ли изправят астигматизма и дразнят ли на о4ите и какви лещи да си взема:едномесечни,тримесечни,годишни.Не съм ходила още на преглед,но първо искам да чуя няколко мнения дали си струват лещите,за да знам какво да правя.Благодаря предварително.  bouquet
Здравей аз съм с астегматизъм  и нося меки торични(астегматични) контактни лещи ,ще се опитам да ти отговоря кратко и изчерпателно,моят астегматизъм е над едно,до едно съм чела че не е нужно да е торична лещата.Цените са много шарени/има и по-скъпи и по-евтини/ моите си ги взех от нета за 110 лв- 6 бр.,.на b&l ПЮРВИЖЪН,,водят се 1 месечни от хидрогел позволяващи носене и при сън, доволна съм от януари тази година съм с тях (аз ги нося по 2 месеца ,преносвам ги с по 1 месец Embarassed),преди това и аз носех очила опитай лещите Party за мен имат само предимства напр. периферното зрение,няма го "изхлузването" по носа на очилата в топлото време,замъглянето на стаклата в студеното,аз съм много доволна че опитах, от тогава слагам очилата много рядко.Торичните винаги са в комплект от 3 до 6 лещи,само като ми ги изписа лекарката ми поръча 1 комплект,все пак за пръв път слагах,може пък да не ти понася,хареса....първоначално ме дразнеха  ,свикнах бързо .

.Ако мога да ти бъда полезна с нещо пиши. Hug
Виж целия пост
# 544
Здравейте,искам да попитам за мнение.Не знам дали сте го коментирали преди,а и не ми се чете цялата тема...Та въпроса ми е следния:Имам астигматизъм и късогледство,ходя с очила,но от известно време се колебая дали да не си сложа лещи,някой ползвал ли е астигматични лещи,какви цени са горе-долу,наистина ли изправят астигматизма и дразнят ли на о4ите и какви лещи да си взема:едномесечни,тримесечни,годишни.Не съм ходила още на преглед,но първо искам да чуя няколко мнения дали си струват лещите,за да знам какво да правя.Благодаря предварително.  bouquet
Здравей аз съм с астегматизъм  и нося меки торични(астегматични) контактни лещи ,ще се опитам да ти отговоря кратко и изчерпателно,моят астегматизъм е над едно,до едно съм чела че не е нужно да е торична лещата.Цените са много шарени/има и по-скъпи и по-евтини/ моите си ги взех от нета за 110 лв- 6 бр.,.на b&l ПЮРВИЖЪН,,водят се 1 месечни от хидрогел позволяващи носене и при сън, доволна съм от януари тази година съм с тях (аз ги нося по 2 месеца ,преносвам ги с по 1 месец Embarassed),преди това и аз носех очила опитай лещите Party за мен имат само предимства напр. периферното зрение,няма го "изхлузването" по носа на очилата в топлото време,замъглянето на стаклата в студеното,аз съм много доволна че опитах, от тогава слагам очилата много рядко.Торичните винаги са в комплект от 3 до 6 лещи,само като ми ги изписа лекарката ми поръча 1 комплект,все пак за пръв път слагах,може пък да не ти понася,хареса....първоначално ме дразнеха  ,свикнах бързо .

.Ако мога да ти бъда полезна с нещо пиши. Hug


 И аз имам астигматизъм на лявото око - Cyl - 0,50 AX - 165  Simple Smile  Но не нося торични лещи. Също ако астигматизма е по - нисък може да си купиш асферични - http://lenses.bg/frequency-aspheric-leshti-p-45.html !!!
Виж целия пост
# 545
Цитат
Здравейте! От 2 години ползвам контактни лещи. Ползвам разтвора Рену - много съм доволна! Първо бях с 6 месечни лещи Омега 38 и от тях съм доволна, но след спор с моя очен лекар който твърдеше че са едногодишни си взех 3 месечни на Б&Л, но поради ниското водно съдържание ми изкарват по 8 часа и след това ми изсъхват очите, а аз по принцип ги нося по 14 и реших да си поръчам на Б&Л Softlens 59 защото са с по високо водно съдържание  някой ползвал ли ги е

adichka09   аз нося от 1 година и три месеца лещи - винаги съм използвал софленс 59. доволен съм
Виж целия пост
# 546
Пак аз, понеже не съм наясно и аз дали ще мога да нося лещите, също съм с астигматизъм, дайте линк примерно да пробвам едвомчесечни ли, за седмица сигурно няма...
Виж целия пост
# 547
Пак аз, понеже не съм наясно и аз дали ще мога да нося лещите, също съм с астигматизъм, дайте линк примерно да пробвам едвомчесечни ли, за седмица сигурно няма...

Съветвам те да се консултираш в оптика!
Колегите и лекаря ще решат каква компенсация
да приемат, за да се чувстваш комфортно.

Дет се вика  Wink и аз мога да ти ги сметна,
но е по-добре да си при специалисти на място  Peace

Пиши ми на лични, ако искаш съвет  Hug
Успех!
Виж целия пост
# 548
Ох, аз преди взимах лещи B&L 66, сега ми казаха, че тези ги нямало в новия каталог и взех B&L 59, които бяха доста надолу в цената, а реално процентите не са чак с такава разлика. Както и да е, уж ми измериха диоптър наново (преди 3 месеца, когато взех 66, аз взимам 6 общо и имам за 3 месеца), но с тези нещо не виждам както трябва! Замъглено ми е леко, субтитри от по-далеч не мога да чета  ooooh! Да не говорим, че на третия ден едната се скъса по ръбчето и трябваше да сменя със следващ комплект. Не знам защо се получи така....в срок на годност са до 2015г.  Tired
Виж целия пост
# 549
Аз не съм доволна от Бауш.
И аз виждам замъглено с тях и определено ги усещам повече  за разлика от другите(за 10лв /бр.),а уж ги купих за по-хубави.
Виж целия пост
# 550
който е измислил лещите е голяма работа то със очила си е живо наказание аз ползвам силиконовите на БАУШ и съм доволна със р-р на ОПТИ ФРИ жената от оптиката ми каза че почти всички видове лещи са едномесечни относно по-дългия срок който обявяват било манипулация
Виж целия пост
# 551
Някой да е ползвал цветни на Купър вижън (EXPRESSIONS Colors)? Ще си поръчвам сякаш пак от тях...много добре ми понасят, но само сиви съм пробвала и се чудя дали пак някой цвят да си изпляскам  Crazy (с диоптър, де)  Mr. Green
Та...впечетления от останалите цветове ако някой има... Thinking
Виж целия пост
# 552
който е измислил лещите е голяма работа то със очила си е живо наказание аз ползвам силиконовите на БАУШ и съм доволна със р-р на ОПТИ ФРИ жената от оптиката ми каза че почти всички видове лещи са едномесечни относно по-дългия срок който обявяват било манипулация


Възможно ли е това?  newsm78 (Макар че в България кое ли не е....)
Виж целия пост
# 553
Какво искаш да кажеш?Че само в България има тримесечни и едногодишни лещи така ли?Май се е попрестарала жената с това изказване....
Виж целия пост
# 554
не съм казала че трябва да се съгласяваате с мен вашите наблюдения какви са за трайноста и марките аз ползвам на БАУШ силиконовите и съм доволна нося ги 12-14 часа на ден не усещам дискомфорт от тях с две думи доволна съм
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия