Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 87

  • 40 474
  • 362
# 195
jujulinkaa ,я първо иди прочети Тортената библиотека http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=339926.0,че не виждам кой ще се наеме да ти обясни всичко от началото до края за направата на една торта  ooooh!
Прочети внимателно и после ако имаш въпроси питай
Виж целия пост
# 196
didka, хубава тортичка ... изглежда и доста вкусна

bubolinkata, като сравнявам двете ММ тази на Ирида стои като дъвка, една такава разтелгива, а тази на Пик-ко сякаш няма такава голяма еластичност, по-скоро стои като захарно тесто. Четох етикетите и в двете има Е413 (gum tragacanth). Относно конденза: моят хладилиник е с No frost система и никога не ми правят конденз тортите. Като имам торта в халдилника настройвам на най-високата тем. 6 градуса и не покривам тортата с нищо. Държа ги по 2-3 дни без проблем. Като вадя да украсявам избива конденз, ако темп. в стаята е над 25 градуса. Като пусна климатика предварително да охлади на 23-24 град. си решавам и този порблем.
Виж целия пост
# 197
ДидкеКак така "опита се да направиш Ред Велвет" –? На пандишпана сложи боя или ...пече Ред Велвет ?  newsm78 . За Ганаша не знам - да не е от жегата ?  Rolling Eyes

На пандишпана сложих малко како и червена течна сладкарска боя и така го изпеках. А за ганаша не мисля че е от жегите, защото в хладиника докато седяха и двете торти ми се разтече.  newsm78

little_sweet_didka™ каква сметана ползва за ганаша? А какъв шоколад? Нещо друго добави ли му?

Сметаната е на Meggle а шоколада е бял кувертюр. На тортата за РД-то ми пак беше същатат сметана и кафяв кувертюр.  newsm78


kony
това е най-вкусната торта която съм правила до сега.
Виж целия пост
# 198
little_sweet_didka тортата изглежда много нежна и ужасно вкусна

jujulinkaa Ако никога до сега не си правила торта препоръчвам ти да не се хвърляш на нещо трудно. Може да си избереш някоя рецепта от библиотеката за готова торта (с блатове и крем) и нея да направиш. Ако искаш поотделно:
За блата -  Можеш да си вземеш готови блатове, продават ги в повечето магазини и да си ги отрежеш във форма на сърце или ако искаш да си направиш блата, можеш да пробваш с пандишпанен - лично аз съм правила този на Пепи и ми се получи много сполучлив. За готовите блатове трябва само да внимаваш, защото попиват много бързо и много малко - ако ги сиропираш повече може да ти се разпадне тортата. Пандишпана може да сиропираш леко.
За крема по същия начин - можеш да си вземеш готова заквасена сметана от магазина и да я объркаш с миксера с няколко лъжици захар (по желание може да сложиш парченца ананас от консерва, става страхотно) или пък може да си избереш някой крем от библиотеката който не ти се струва много труден и да го направиш.
Ако правиш готов блат и сметановия крем препоръчвам да не сиропираш допълнително!
За покритието - лично аз съм голям фен на шоколадовото тесто на Ванчето, винаги ми се получава, а и в библиотеката е добре обяснено с картинки какво трябва да се получи, но тук всяка от нас ще ти препоръча своето любимо покритие, така че пак зависи от това колко трудно ще ти се стори като прочетеш рецептата.
Успех и да се похвалиш с резултата  Peace
Виж целия пост
# 199
Здравейте.

Почерпете се за здравето на моята чакана 11 години племенница Heart Eyes:






Тортата е Династия, за която вчера ви питах, покрита с марципан Варна, фигурки - РМ2.

Разрез ще покажа утре.
Виж целия пост
# 200
Момичета знаете ли каква е трайноста на ГММ на Ирида след като се отвори кофата? И има ли някой от Варна,който иска да раздели с мен една съхнеща и една несъхнеща ММ. Искам да пробвам и двете,но 2 кофи по 4.5 кг няма как да ги свърша,засега съм малко в застой. Сега съжалявам,че не се записах за тортеното предизвикателство,ама нищо-за следващото. Надявам се да успея да си набавя и инстр. на Уилтън и някои др. неща, които много помагат в тортоправенето. Ако ви кажа,че у дома имам повече инстр. и продукти отколкото в цеха дето работя,чак ме е срам да кажа,че съм сладкар   Embarassed ама така е,каквото купи шефката с това работим   Rolling Eyes
Виж целия пост
# 201
Благодаря на Барчела и на Албена за съветите.
Днес и аз ще спретна някаква торта ,че утре големия ми син става на 12 години.
Той харесва със заквасена сметана та е лесно ,но нищо не си е поискал за украса.- ,че и за подарък нищо не е измислил-какво дете  Grinning Grinning
Виж целия пост
# 202
Сметаната е на Meggle а шоколада е бял кувертюр. На тортата за РД-то ми пак беше същатат сметана и кафяв кувертюр.  newsm78


Диде, ама в какво съотношение направи белият ганаш? Защото аз съм правила от кувертюр Деликат в съотношение 1:1 и стана божествен! Няма разтичане, няма разводняване, плътен, страхотен ... Как пък не съм правила никога бял ганаш да ти кажа със сигурност, но ми се върти нещо от сорта, че съотношението трябва да ти е 1 сметана към 1,5 бял шоколад  newsm78  Тука Пепи може да каже  Peace
Виж целия пост
# 203
Момичета, редовно чета темите  и ви се възхищавам на уменията  Peace  
Наистина е много високо нивото и новите момичета трудно се ориентират, дори да са изчели библиотеката.
Моя опит с тортите е беден- Водната торта по рецепта от мама, и от вашите теми правих една ягодова, мисля, че Албена ми даде рецептата.  Нямам особено богата фантазия за украса, та затова дебна вашите красоти, белким понауча нещо  Embarassed

Не можах да синтезирам информация, та ако може някой ясно и точно да каже, без да упреква, къде в София има магазини, откъдето да си закупя шприцове, боички и разни необходими пособия.  Като ви чета оставам с впечатление, че този марципан Варна се продава в кофи и вие се комбинирате и си го разделяте  Rolling Eyes

Благодаря  Simple Smile
Виж целия пост
# 204
къде в София има магазини, откъдето да си закупя шприцове, боички и разни необходими пособия.  

Интересното е, че тази информация също се съдържа в тортената библиотека ...

Иначе, кв. Редута, ул "Кадемлия" № 6, има всичко каквото си поискаш, на невероятно завишени цени!
Виж целия пост
# 205
Шилан & Шиар марципан Варна се прави в домашни условия (масло и брашно и пудра захар за доомесване в библиотеката има точна рецепта) В кофа се продава ГММ или иначе казано Готова Моделираща Маса. Такива неща които ти трябват можеш да намериш ТУК или ТУК или ТУК или Илчовски- но страницата им не работи нещо.

Виолеткие белия ганаш го правих 1:1....  newsm78
Виж целия пост
# 206
къде в София има магазини, откъдето да си закупя шприцове, боички и разни необходими пособия.  
В библиотеката - 4ти пост ОТ КЪДЕ КАКВО ДА КУПИМ. Относно Варната - не се продава. продава се МОДЕЛИРАЩА МАСА в кофи от 4.5 кг.

Искам да кажа нещо. С риск да се приеме отново за мрънкане....

Ще се опитам да отговоря на въпроса: ЗАЩО СЕ ГУБИМ И ОБЪРКВАМЕ В БИБЛИОТЕКАТА?!?!
Айде, като на малките деца, да направим едно упътване в подточки:
1. Искаш да правиш торта.
- Добре! Вземи си едно листче и си напиши примерно: Блатове пандишпан ванилия. Крем - шоколадов. Сироп - ванилия. Покритие - чаршаф. фигурки - захарни /марципан, захарни, шоколадови, ММФ и т.н./
2. Вече имаш изградена концепция.
3. Влизаш в библиотеката и започваш да отмяташ нещата едно по едно. След като си решил да правиш пандишпан, си намираш рецептите САМО за този блат. Не четеш нищо останало. Сам ще видиш че избора се стеснява много. Преглеждаш всички рецепти за пандишпан и преценяваш с КОЯ ТОЧНО можеш да се справиш ТИ!!!! Не гледай  нищо друго - какаови, орехови и т.н. Приключваш с блата.
4. Същото правиш и с крема. Като си решил да правиш шоколадов крем, намери си рецепта за шоколадов крем. Какво те интересува че има още 1000 крема там. Теб те интересува нещо конкретно. Другия път ще пробваш останалите.... Сега си прегледай шоколадовия. Ще се убедиш че имаш 10 тина рецепти. Избери си този, който ти харесва и който МИСЛИШ че ще успееш да приготвиш.
5. Няма да повтарям за всяко нещо едно и също. По същия начин ще си сглобиш цялата торта.
ФИЛТРИРАЙ си информацията. Никой не те кара да изчетеш всичко.
Когато си тръгнал за мляко, не висиш 2 часа пред щанда с колбасите.... Гледаш си млякото и си решаваш на момента....
Така се прави хора...... И на мен ми се е случвало да вляза да потърся нещо КОНКРЕТНО и се отплесвам.... и се зачитам и става мазало...... Но когато знаеш какво търсиш, го намираш. Другото го заобикаляш и прескачаш.....


Naughty това писание не е насочено към никой КОНКРЕТНО. Обръщението "ти" е образно.......Съжалявам, ама....  Rolling Eyes

Виж целия пост
# 207
Благодаря момичета  Hug

Ванче, така е, влизам без да знам какво точно искам, чета наред и става мазало  Tired

Сега знам - искам трансфер, извадих си и картинки, от сайт който бяхте дали  Simple Smile  Остава само да се престраша да пробвам. За чаршафите още не смея да мечтая  Embarassed
Виж целия пост
# 208
Ванче, много си права, ама това е като имаш идея какво искаш да направиш. А като не знаеш какви блатове има и какви кремове има и трябва да четеш наред. И тогава става мазалото и се обърква човек и почва да пита, щото тука сте все майсторки, най-малкото може да кажете точно пандишпанов блат и ванилов крем например, и после вече ходи в библиотеката да видиш как се прави.

1. Искаш да правиш торта.
- Добре! Вземи си едно листче и си напиши примерно: Блатове пандишпан ванилия. Крем - шоколадов. Сироп - ванилия. Покритие - чаршаф. фигурки - захарни /марципан, захарни, шоколадови, ММФ и т.н./
2. Вече имаш изградена концепция.

Ето тези стъпки на хората, които до сега не са се сблъсквали, няма как да ги минат. И аз като започнах не знаех що е то пандишпанов блат и въобще какви блатове има по принцип... за кремове да не говорим  ooooh!  И тука по-опитните трябва да помагаме (ама и аз къде се слагам  Mr. Green )  с каквото можем  Hug

няма да ми се сърдиш надявам се, не се заяждам  Hug
Виж целия пост
# 209
van444eto, това което си написала е за тези дето са по-напред с материала (като повечето от вас тук).
Аз например гледам първо да чета от Библиотеката. И очите ми стават  #Crazy от видове блатове, кремове, покрития, сайтове.
Аз на този етап не съм сигурна кой блат с кой крем ще си отива. Пример: дали пандишпанени блатове ще станат с крема на Династията  newsm78
Дане говорим, че ако не си "поддържаш формата" поне с четене на темите, няма как и да разбереш за евентуалните проблеми и начините им за справяне с тях. Пак пример: снощи правих блатовете на Династията (реших с нея да се боря  Mr. Green) и си спомних, че някъде бях чела за нивото на изпичането им. Пуснах търсачка и намерих, но ако не ви бях следила щях сигурно да ги оплескам нещата(даже първия блат маааалко го препекох).
И въпреки всичко, както бях писала в по-предния си пост: първо трябва да се чете  :и след това да се задават конкретни въпроси  Peace .
Наистина толкова много помагате   bouquet   bouquet
Дали няма начин да се направи "емотиконка"= GO TO CAKE LIBRARY  Laughing .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия