Идеи за Бизнес 3

  • 97 294
  • 605
# 420
Момичета, влизам за един бърз консулт-идеята ми не е точно бизнес, обаче питанката ми е горе-долу пак за помещение.Става въпрос да се направи нещо от типа на оказион, където да се продават картини и предмети изработени от хора с увреждания, като 50% от продажната цена ще отива за благотворителност, другите 50% ще са за този, който е дал предмета или картината!
Въпросите ми са-общината, например в София, дали ще отпусне помещение за такъв оказион на по ниска цена от нормалното?Нямам представа от това как се процедира в такъв случай.После, дали ще има интерес от страна на хората-знам, че се водят кризисни времена, но пък това е една добра кауза.Има ли някъде линк където да прочета по подробно за лицензи, ако са необходими при отварянето на такъв магазин, само че в интернет, целта е да може д а се продава и в чужбина?Извинявам се за това, че питам дъвкани работи, но найстина не ми е възможно в момента да ровя в темите  Praynig Предварително благодаря на всички отзовали се.Може и на ЛС, ако сметнете, че това е доста коментирано.   bouquet
Виж целия пост
# 421
Идеята ти е чудесна , макар че нямам конкретен отговор на питането ти.Все пак ако не се намери възможност общината да отпусне помещение на половин наем можеш да прегледаш европейските програми за финансиране. Набързо не можах да намеря нещо касаещо хората с увреждания , но ето по тази тази програма например също може да се опита :
http://evroprogrami.com/index.php?option=com_content&task=vi … =14&Itemid=78
Подкрепа за стартиращи предприемачи чрез:
• предоставяне на подкрепа на безработни лица за стартиране на свой собствен бизнес.
Има и много други програми на които съм попадала, но по законите на Мърфи точно сега не мога да ги намеря. #2gunfire
Виж целия пост
# 422
Вив, идеята не е моя, тя е на един прекрасен човек, които иска да я осъществи и от там нататък ще видим да направим повече и повече за хората, аз само помагам.
Много ти благодаря за линка, обаче ми се отваря настоящата тема.Когато намериш останалото, слагай го тук или ми го пусни на лични, предварително ти благодаря отново  Hug
Виж целия пост
# 423
Оправих си линка  ooooh!
Опитвам се и да работа и да не изтървам новостите тук и ефекта се видя! Mr. Green
Виж целия пост
# 424
Съвсем случайно намерих темата (рядко влизам в ДиС) и реших да споделя моята чуденка.Преди държах шивашко ателие за шиене на детско,бебешко и поправки и общо взето бях доволна от приходите и работата.Точно преди да родя обаче ме подведоха работничките(няма да обяснявам подробно) и закрих ателието,като се зарекох -"Никога повече да не работя с приятелки,нито пък да ставам отново работодател".Сега обаче отново съм в процес на размисъл да отворя ателието отново - в тези дни на криза наемът ще е по-малък,но колко ще са хората,който ще дойдат да си подкъсят панталоните или стеснят полата  newsm78 Или именно поради кризата вместо да купят ново,ще преправят старото  Thinking
Виж целия пост
# 425
Съвсем случайно намерих темата (рядко влизам в ДиС) и реших да споделя моята чуденка.Преди държах шивашко ателие за шиене на детско,бебешко и поправки и общо взето бях доволна от приходите и работата.Точно преди да родя обаче ме подведоха работничките(няма да обяснявам подробно) и закрих ателието,като се зарекох -"Никога повече да не работя с приятелки,нито пък да ставам отново работодател".Сега обаче отново съм в процес на размисъл да отворя ателието отново - в тези дни на криза наемът ще е по-малък,но колко ще са хората,който ще дойдат да си подкъсят панталоните или стеснят полата  newsm78 Или именно поради кризата вместо да купят ново,ще преправят старото  Thinking
ами виж сега - аз ходя в едно ателие. ама мацката взима евтино и работи бързо. 2лв взима за подгъв на дънки примерно. има обаче и друг момент - ателието й е вкъщи и наем не плаща. останала съм с впечатление,че има работа.  Peace
Виж целия пост
# 426
Съвсем случайно намерих темата (рядко влизам в ДиС) и реших да споделя моята чуденка.Преди държах шивашко ателие за шиене на детско,бебешко и поправки и общо взето бях доволна от приходите и работата.Точно преди да родя обаче ме подведоха работничките(няма да обяснявам подробно) и закрих ателието,като се зарекох -"Никога повече да не работя с приятелки,нито пък да ставам отново работодател".Сега обаче отново съм в процес на размисъл да отворя ателието отново - в тези дни на криза наемът ще е по-малък,но колко ще са хората,който ще дойдат да си подкъсят панталоните или стеснят полата  newsm78 Или именно поради кризата вместо да купят ново,ще преправят старото  Thinking

Откакто последните две години "открих" интернет-пазаруването, посещавам шивач за подобни услуги /скъсяване, н-р/ доста по-редовно  Mr. Green Предполагам - не само аз.  Peace
Успех!
Виж целия пост
# 427
..........newsm78 Или именно поради кризата вместо да купят ново,ще преправят старото  Thinking
Не се чуди! Такава работа има. И нови дрехи носим за подгъви, и стари. И съм останала с впечатление, че имат доста работа момичетата, при които ходя. Успех!
Виж целия пост
# 428
Момичета,помогнете ми,някоя ако знае нещо по-въпроса! Hug
С тези разрешителни ми побеля не главата,ами да не казвам каво,стъжниха ми живота Sad
Та така на въпроса:от общината ми казаха,че за детският оказион понеже ще се предлага стока на принципа втора употреба ще ми трябва регистрация и от хеи,та отивам днес и няма никой(в Русе става това)били по-проверки всички инспектори...свързват се с една дето била по-тази част по телефона,аз много подробно и обяснявам за какво става въпрос,а тя ми казва,че оказионите нямали нужда от разрешително от хеи Shocked пак и обяснявам,ама дрехи,ама играчки,това-онова:а тя:на този етап ви казвам,че оказионите не се регистрирват в хеи!
Как така бе хора?????????/??От общината ме пращат:трябвало,а тая:не!
Ами утре,като дойдат и ме обуят????????????Кажете моля ви,някой знае ли нещо???? Praynig
Виж целия пост
# 429
Маргало, не зная защо си изпаднала в това затруднение.  По принцип си има списък с документите, необходими за отварянето на различните обекти - дават ти го в писмен вид и си действаш по него. А не някой си казва еди какво си,а друг друго примерно. Дори и магазините за промишлени стоки си имат разрешително от ХЕИ, просто по телефона работа няма как да се свърши, трябва контакт на място за конкретния обект - това е. Успех! Simple Smile
Виж целия пост
# 430
Ходих на место!Но понеже тази я нямаше я набраха и аз говорих,питаме за какво става въпрос,тя е инспекторката ,която отговаряла за тези неща!Знам ли,какво да правя,не са ми дали списък,дадоха ми бланка за попълване,но тя е обща,примерно там са упоменати всички изисквания,дори и за хранителни стоки,които примерно мен не касаят,но кои касаят?Ох обърках се,много съм ядосана,ако един инспектор от хеи не ти дава отговорите,тогава кой???
Виж целия пост
# 431
Маргало, не зная защо си изпаднала в това затруднение.  По принцип си има списък с документите, необходими за отварянето на различните обекти - дават ти го в писмен вид и си действаш по него. А не някой си казва еди какво си,а друг друго примерно. Дори и магазините за промишлени стоки си имат разрешително от ХЕИ, просто по телефона работа няма как да се свърши, трябва контакт на място за конкретния обект - това е. Успех! Simple Smile
Това не е вярно - магазините за промишлени стоки не се регистрират в ХЕИ.
Преди нова година се регистрираха в общината като търговски обекти, но това отпадна.
За да си сигурна - отиваш в ХЕИ - и взимаш МОЛБА за регистрация на обект с обществено предназначение.
На гърба са групите и видове обекти - примерно хотели и тн т, които подлежат на регистрация.
Ако има Оказион или нещо такова - подаваш молба и вписваш групата, ако няма, значи не подлежи на регистрация.
Толкова е просто.
Това става в деловодството.
Виж целия пост
# 432
Благодаря ти Каспър!  bouquet
Щях да ти се обаждам,не съм се отказала,но тези дни ми пуши главата с тези документи и непредвидени нови харчове,знаеш как е,ти си в нещата Hug
Виж целия пост
# 433
Вярно, че съм се занимавала с това отдавна, тогава искаха разрешение от ХЕИ, което се изискваше и от Общината. Още по-лесно, ако е отпаднало!
Виж целия пост
# 434
Вярно, че съм се занимавала с това отдавна, тогава искаха разрешение от ХЕИ, което се изискваше и от Общината. Още по-лесно, ако е отпаднало!
Да, много неща се променят бързо.
От Нова година отпаднаха и лицензите за алкохол.
В нашата сфера на детските центрове влезнаха от месец май тотални промени.
Наистина ако не ги наблюдаваш нещата постоянно, се изпускат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия