неповторимия пакистан втора тема

  • 42 390
  • 740
# 255
Добро утро девойки.Как я карате?
 Тес добре дошла и от мен.Как я карате с твоето пакистанско момче?
 Мактуб дай идеи какво да правя на моя мъж за хапване сутрин рано.Ставам всяка сутрин преди фаста да започне и вече се изчерпвам от идеи.Ставам готвя будя го и аз си лягам.Нямам идея какво да правя вече.
Лютеничке откъде го измисли тоз ник Simple SmileРадвам се че отново си на линия. Кака ви Панда я направиха лидер в отделението където работя.Още 2 месеца и ще си взема ПИН номер за да работя като сестра вече че ми писна.
Виж целия пост
# 256
Ей много се радвам да ви видя че сте се разписали  Wink

tess_of_durbervilles Здравей.Радвам се да те видя в темата.

babeli и Лютеница сега като заговорихте за тези салати се сетих,че тука правят,нещо като плодова салата,викат му Чарт - слагат всякакви плодове каквито харесват,сметана и вместо захар,слагат сол и черен пипер.Е казвам ви това тотално ми разваля вскуса  Sick

takasakishi ти нещо се изгуби тези дни,тъкмо щях да питам за теб   Simple Smile
Е да май както казващ ще трябва да си почакам още доста време докато хапна кревнирши или салами.Да ти кажа и аз тука не съм видяла кашкавал,но казват че бил много скъп.Сиренето също,веднъж ми донесоха ама в него няма капка сол  Shocked иначе е хубаво домашно сирене,обаче така без сол си е безвкусно...

PandaKhan Ами тука при нас за закуска правят парата с яйце и чай,това съм забелязала че най често ядат.Аз пък си препичам филийки  хляб с мляко.Много обичам да си правя сандвичи различни,обаче сега съм ограничена поради липса на продукти  Crazy
Виж целия пост
# 257
ОХХХ  АЗ ЗАБРАВИХ ДА КАЖА,4Е ЗА СПРАЙТ ИЛИ 7UP С ПРЯСНО МЛЯКО СЪМ ВИЖДАЛА,НО НИКОГА НЕ СЪМ ПРОБВАЛА,ПО ПРИНЦИП НЕ ОБИЧАМ СПРАЙТ ИЛИ ТЕМ ПОДОБНИ ОБИЧАМ КОКА КОЛА,ЗА ПЛОДОВЕТЕ ЛИЧНО БАЩА МИ ЯДЕ ПОРТОКАЛ С ЧЕРЕН ПИПЕР И СОЛ,АЗ ХАРЕСВАМ ПЛОДОВА САЛАТА КОЯТО Я ПРАВЯТ С МАСАЛА И МАЛКО СОЛ. Grinning     bouquet
Виж целия пост
# 258
Здравейте и от мен! Ние бяхме на море, после на село. Използваме последните топли дни за разходки в гората.
И аз позабравих какво мислех да пиша. Аз също не говоря на децата на бебешки език и синът ми се изразява с толкова сложни думи, каквито дори някои възрастни не използват. Индийските студенти го наричат професор. Малката няма две години, а и тя какви думи знае... Пакистанските дрехи и аз ги харесвам, дори съм носила из София и миналата година на морето, не съм забелязала да ме гледат странно, то сега всеки си носи каквото иска и има много по-странно облечени хора.
Някой да е гледал "Девдас", снощи го излъчваха по Бтв, но си легнах по някое време, за да не преча на майка ми да спи, а на село имаме само един телевизор засега. Да ми разкажете как завършва. Мъжът ми ми разказа с две думи, но не ме устройва толкова кратък разказ.
Другото да кажа на Мактуб да не вярва на разни бабешки съвети, които и дават и най-вече да внимава с повиването и пристягането на крачетата. Друго, което няма да навреди на бебето си го спазвай, за да им угодиш, обаче за здравето на детето не прави компромиси!
Ставам, че мъжът ми гледа крикет он-лайн и ме гони от компютъра.
Виж целия пост
# 259
здравей Марина филма е хубав,ето ти линк4е към ютуб може да го гледаш на 4асти,по-добре отколкото да ти го разказвам Grinning
http://www.youtube.com/watch?v=JRVIfSsdgnk
тъкмо е на малки 4асти моге да го изгледаш лесно не е като да седиш пред телевизор,притно гледане,филма е хубав  Peace
Виж целия пост
# 260
Марина, добре завърнала се, завиждам ти за престоя в селото, искам и аз на българско селоооооо. Девдас съм го гледала, завършва тргично, но найдобре е да го изгледаш, наистина...

Панда, трябва ли всяка сутрин да готвиш различно на Танвирчо, или ти просто обичаш да готварстваш и експерементираш?....Ние май с години ядем една и съща закуска с малки вариации...

Мактуб, плодовата салата чарт принципно се поръсва с опредлеена подправка предназначена за тази цел. Нарича се чарт масала. Плодове с черен пипер за първи път чувам.За бебето Марина е много права, гледай да не му навредиш пък остнаалите неща просто ги игнорирай, все пак си там временно...

Такасакиши, все се каня да те питам какво означава ника ти...В началото се припознах, мислех че си една моя позната омъжена за пакистанец, но учеща японска филология. Викам си  някой свързан едновременно и с Япония и с Пакистан, това може да е само тя..но те пък живеят в Германия....

Тесс, книгите на сестрите Бронте, Джейн Остин и др подобни не бих ги нарекла блудкави...Те заслужено са си спечелили място в световната класика, навремето съм прекарала толкова щстливи мигове четейки ги, за съжаление сега нямам време да чета  Sad, ако ти си по/млада от мен възползвй се  Laughing

Деси, къде си бе койотке, ела да повдигнеш адреналина и в тая тема..отдавна не си писала тук.

Виж целия пост
# 261
Панда , никак не я караме с моето момче - ни вест ни кост от него вече повече от 1 месец!  Cry Тази неизвестност ме убива, но няма какво да направя повече. То всъщност всичко си е ясно, но ..... надеждата умира последна.
А междудругото мойто момче за закуска си хапваше само филийки с конфитюр, и каза че това закусват и в тях. А така му хареса лютеницата - едросмляната на Олинеза, облизваше си пръстите! Аз май само с филийки съм го хранила, то ясно сега що ни ми звънка човека  Mr. Green  А да, много му харесаха картофите по селски и естествено шопската салата. Вашите мъже какви български ястия харесват много ми е интересно? И на какво ни се чудят, че ядем. На моят например му беше странно, че цацата не е изчистена отвътре, че я ядем и с главите даже  #Crazy и как може да ядем толкова много сирене.
Лютеничке, възползвам се от моите прекрасни книжки когато мога, че с тази работа и изпити ..... знаеш как е  Sad
Виж целия пост
# 262


Деси, къде си бе койотке, ела да повдигнеш адреналина и в тая тема..отдавна не си писала тук.



Тук съм- обаче в едната тема ме обвиниха ,че появата ми предизвиква скандали ,с другата пък преча на сканДала -та рекох ,само да чета за да не покажат червен картон и от тук  Mr. Green

Аз също сънм фен на тези книги-но най любима ми е Гордост и предразсъдъци -чеал съм я няколко пъти  bowuu

мактубче войа съм водила за дете-когато дойдохме първият път с голямата беше на около 8 месеца-та свеки я поеше с черен чай,освен това и захар и слагаше в Нан,че не бил вкусен.
След няколко разговора,това спря поне пред мен  Mr. Green .Та гледай си детето както ти усещаш че е правилно. Hug
Виж целия пост
# 263
Хей момичета като ви чета какви български неща пробват вашите мъже направо се хващам за главата ooooh! не че аз съм с две леви ръце ама мойто момче не ще и да чува да пробва нищо българско Sad май аз ще се превърна в българка пробваща и ядяща пакистанки гозби, та с две думи при нас не се тачат бг манджите само аз си ги ям Sad
наскоро правихме барбекю та и царевица имаше интересно как я ядат,срязват на две един портокал слагат обилно чили и го натъркват на царевицата Laughingдосто вкусно.
И при нас закуската е препечена филийка или прата(по скоро за мене  Embarassed)и омлет
Виж целия пост
# 264
ЗДРАВЕЙТЕ ДАМИ,НАДЯВАМ СЕ ВСИЧКИ  ДА СА ДОБРЕ!!!
ЛЮТЕНИЧКЕ НИКА МИ Е ОТ ЯПОНСКИЯ ГРАД ТАКАСАКИ,КОЙТО Е ОБЛАСТНИЯ ГРАД НА  ПЕРФЕКТУРА ГУМА В ЦЕНТРАЛНА ЯПОНИЯ,А ШИ Е ЯПОНСКАТА ДУМА ЗА ГРАД.НЕ СЪМ УЧИЛА ЯПОНСКА ФИЛОЛОГИЯ,НО ПЪК СЪМ ЖИВЯЛА ТАМ,И НИКОГА НЕ СЪМ БИЛА В ГЕРМАНИЯ,НО НЯКОЙ ПРЕКРАСЕН ДЕН И ОТ ТАМ ЩЕ МИНА. GrinningРОВИЧКАМ  В ТЕМАТА,ЗАЩОТО БАЩА МИ Е ОТ ПАКИСТАН,ПЪК И КАТО СЪМ ИЗВЪН БГ НЯМАМ ТОЛКОВА ПРИЯТЕЛИ,ПОНЕ С ВАС СЕ НАМИРА ПО НЕЩО ДА СЕ ДИСКУТИРА Peace А И ОТНОСНО КНИГИТЕ,МОГАДА КАЖА 4Е И НА МЕН МНОГО ОТ БЕСТСЕЛЪРИТЕ НЕ САМИ ПО ВКУСА,А ЗНАМ ,4Е И НЕ ВСЕКИ СИ ПАДА ПЪК ПО ТОВА КОЕТО АЗ ХАРЕСВАМ Thinking.ХОРАТА СМЕ РАЗЛИЧНИ Wink,НО МАЙ ВСИЧКИ ОБИЧАМЕ ДА ЯДЕМЕ,ЗАЩОТО ТОВА Е МНОГО ДИСКУТИРАНО В НАШИТЕ ТЕМИ.
БАБЕЛИ АМИ ЗА  ПОВЕЧЕТО ПАКИСТАНЦИ БГ ГОЗБИТЕ СА МАЛКО БЕЗВКУСНИ ПОРАДИ ЛИПСАТА НА ПОДРАВКИ,КОИТО СА ПРИСЪЩИ ЗА ТЯХНАТА КУХНЯ,НО ВЪВ ВСЯКО СЕМЕЙСТВО ТРЯБВА ДА ИМА   КОМПРОМИСИ И ОТ ДВЕТЕ СТРАНИ,НЕ САМО ОТ ТВОЯ СТРАНА Simple Smile.ВСЕ ПАК АКО ТИ ХАРЕСВАШ НЯКОЙ БГ ГОЗБИ БИ ТРЯБВАЛО И ТОЙ ДА УВАЖИ ГОТВЕНЕТО ТИ И ТЕБ САМАТА,В НАШАТА КЪЩА НИКОГА НЕ СЪМ ЧУЛА НЯКОЙ ДА КАЖЕ ОФФФ ТОВА НЯМА ДА ГО ЯМ БЪЛГАРСКО Е ИЛИ ТОВА НЯМА ДА ГО ЯМ ПАКИСТАНСКО Е.
ХАЙДЕ ЗА СЕГА ЧАО ОТ МЕН   bouquet    bouquet     bouquet
Виж целия пост
# 265
takasakishi  bouquet

И на мене ми направи впечатление името отначало Simple Smile
Ами уважава той иначе нямаше да сме заедно толкова дълго време Simple Smile Peace но за него са точно такива каквито и ти спомена безвкусни поради липсата на чили и някой други подправки,но не се оплаквам нали той се изявява най-често в кухнята Joy а и му се отдава да експериментира
Виж целия пост
# 266
Такасакиши, поздравления!!! Ти си уникална сред нас. Второ поколение пакистанка, ние тук все женени или сгаджосани за пакистанци, а ти цяла дъщеря на пакистанец и българка, радвам се да се запозная с теб....Да, определено темата за яденето е фаворит тук.       bouquet   bouquet   bouquet   bouquet
 
Деси, това с черния чай на бебето ме потресе.

Бейбли, и моичкия обикновено се мръщи на бг храна по същата причина...в началото доста се разстройвах, после реших че е глупаво, защо да вкарвам сантименти в един такъв прост факт от живота, човек или харесва нещо, или не харесва, няма да го насилвам я. Но в България прояде доста бг неща, нещо повече, и досега ми твърди че толкова качествена храна като в БГ никъде не е ял! Всичко било органично и със страхотен вкус, дори в супермаркетите храната била по хубава отколкото в супермаркетите в други държави. А най превъзнася един пазар дето хората продават собствена продкция от село.

Царевицата с портокал и черен пипер ми се стори много идейна, не бях чувала за нея.

Да ви се похваля, днес попаднал на индийски магазин извън града...еееееее, какви работи накупил дето отдавна им забравих вкуса. Купил въпросната чарт масала, утре Мактубче ще си направя заветната налютяваща плодова салата. Купил и ачар, знаете за какъв пожар става дума, също и оранжевия дал, по нашенско бързо увиращата леща, ако щете ми вярвайте не можех да я намеря никъде, и в най лъскавите им супермаркети...утре ще я сготвя с чесън,
Виж целия пост
# 267
Такасакиши, поздравления!!! Ти си уникална сред нас. Второ поколение пакистанка, ние тук все женени или сгаджосани за пакистанци, а ти цяла дъщеря на пакистанец и българка, радвам се да се запозная с теб....Да, определено темата за яденето е фаворит тук.       bouquet   bouquet   bouquet   bouquet
 

Наистина уникална! А в България ли са живели родителите ти, татко ти къде е сега, ако не е много нахално, че питам? Моят съпруг е от повече от 20 години в България, по-голям е от мен и познава почти всички пакистанци, които са били в България по някакъв повод. Неговият брат също е женен в България и има една дъщеря-голяма красавица, мъжът ми има голям син от първия си брак, нашите кумове също са смесена двойка Бг-Пк, с 2 годишно дете, още едни познати, които даже живеят в нашия квартал имат дете на 5, други едни приятели, които имат дъщери на около 20 и 16 години, познаваме и още, но с тях не сме близки. Обаче, никой от тях май не чете в този форум.
Благодаря за линка, ще си го догледам филма. По принцип, мъжът ми има огромна колекция дискове с индийски филми, но на мен не ми се гледат непреведени.
За яденето - в къщи се готви основно българска кухня и то ястия, които са подходящи и за децата. Понякога готвя нещо тяхно, което само той си яде, не знам какво ми стана, но след второто раждане пак не мога да понасям люто.
Виж целия пост
# 268
здравейте дами    bouquet    bouquet    bouquet
МАРИНАнадали го познава,баща ми от пове4е от 15-16 години не е идвал в България,живее в Пакистан,а и да си призная познавам дъщери само на един пакистанец,голямата може да е колкото мен или да имаме разлика 1-2 години(аз съм на 29,още 4 месеца на 30)та ние сме по-дъртички Grinning.ина4е аз абсолютно не приличам на пакистанка,сега си боядисвам косата черна,но иначе оргиналния цвят ми е светло кестеняв Grinning.баща ми е с много интересни очи пъстри зелени,а аз съм с очите на майка ми кафяви newsm78.
и на мен ми е приятно да контактувам с вас,някои от вас също имат дечица от смесен брак,та не 4е се хваля,ама  в пове4ето случай се симпатяги(миксираните) Laughing   Embarassed   Peace  мойта братовчедка е също микс,пак с азиа,и е много красива,тя има хубав тен,не като мен,аз само лятото хващам загар а така искам да имам  равномерен тен,не само на лицето и ръцете,от ходене по улиците  Confusedне 4е не ходя на море ама 4ервенея и после тена пада,друго  си е оргинално,та тя е също така и с светли очи,сега е на 15 години,мом4етата летят по нея ooooh!   ooooh!   ooooh! майка и за главата се е хванала  Crazy

хайде сега спирам 4е ей го на 6 4аса сутринта е аз  трчбва да спя
Виж целия пост
# 269
niamam kirilica  Sad

vijte edin strahoten sait za PAKISTANSKA HRANA!!!:


http://pakistanifoodrecipies.com/?page_id=871

 Party

Tess-otdavna te 4akam  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия