неповторимия пакистан втора тема

  • 42 390
  • 740
# 270
Лютеница Да бе и аз се усещах че изпускам още нещо гадно което се слагаше в тая салата  Sick Хич не мога да я понасям тази чарт масала...Аз сега се сетих че последния път като правиха сложиха кисело мляко,черен пипер (който дойде в повече,ама те и без това си обичат люто) и сол...А като си помисля колко би било вкусно ако сложат само захар  Simple Smile
Тук съм видяла да ядат царевица поръсена със сол и лимон...Като спомена за оренжевата леща моя мъж много я обича Heart Eyes даже предпочита като я сготви и да направи отделно сварен ориз и ги смесва и така яде.
Харесва си и всякакви манджи,няма големи претенции.Готви си  по свой начин както на него му харесва - не използва много люто,слага най-много 3-4 подправки и това е.Манджите му стават супер  Crazy

Дон Койоте Колкото повече наближава датата започвам да се панирам дали ще се справя и дали всичко ще е наред.Надявам се сега на прегледа бебка вече да се е обърнала  Praynig

Я кажете маминки колко време след като родихте ви дадоха бебковците да ги накърмите  Rolling Eyes

MarinaZh  и takasakishi Аз това се чудех днеска сутринта като бях седнала да закусвам си мислех дали нашите мъже пък не се познават.И моя е доста отдавна в БГ 15-16 години и ги знае повечето момчета там,даже и аз познавам няколко семейства,пък и е пътувал нагоре надолу има и познати в чужбина...

Я да ви питам да се изкажете за олиата за коса,тези които са ползвали дали са доволни?Аз сега се мацота с  едно от маслини,мирише страшно хубаво,обаче косата ми е изсъхнала по краищата и много се цепи...сигурно е от бременността  Rolling Eyes

Water Lily с моя "високоскоростен" интернет мога да го отварям този сайт 10 дни и нощи  Joy Нека другите като го разгледат да споделят мнение  Peace
Виж целия пост
# 271
мактуб да те успокоя- при мен големите бяха седалище ,а дребната напречно и горе.Дни преди да се родят се обърнаха и 3те.
Голям цирк беше с голямата -лежах за задържане и сутрин минават на консултация,да обаче едната акушерка нещо се се стресна и извика другата.Пристига 2рата ,а първата и заявава,че главата на бебето я няма  hahaha hahaha hahaha ,оказа се ,че бебето  се е обърнало и слезнало.
Виж целия пост
# 272
Ами да, наистина са много красиви децата от смесени бракове, моите деца са взели повечето черти на баща им, но са доста омекотени и тенът им е наполовина от мен, наполовина от него, защото аз съм много бяла /чак ми прозират вените/, а той е много тъмен /чак някои простаци по улиците го наричат негър/. Очите са им големи и черни като неговите, но пък косите им са светли, малко по-тъмни от моята, но доста по-светли от неговата черна. Обаче, мога да ви покажа снимка на племенничката, да видите за каква красота става дума. И на лични мога да ви кажа името на мъжа ми и на колко години, да се разберем кой кого познава  Grinning

Някой да знае как се приготвя грах с кайма, че мъжът ми ми изяде главата за тоя грах, много обича.
Виж целия пост
# 273
Добро утро,

Вие ме шашнахте бе, толкова смесени бг/пк семейства..не съм очаквала. Преди си мислех че сигурно съм единствената будала забила се там (знаейки мнението на повечето бг за пакистанците, пък и не само за тях)

Марина, ти пък и от мен по-будала, чак с негър си се забила....


Мактуб, за кърменето, аз пак за добрата стара Англия ще кажа, ама от там ми е опита...та дават ти бебето още като се роди и препоръчват веднага да се опиташ да го накърмиш. Това много ми харесва, не разбирам това отделяне на бебетата от майките им в България..В нашия случай обаче таткото беше първия, който взе бебетото в ръце, защото...да не те плаша, но аз почти за нищо не ставах в момента, та кърменето малко се поотложи за по късно...

А имате ли гущери в Пешаур?

У нас беше развъдник на гущери, едни такива тлъсти жълто-зелени, нали къщите са много отворени, та няма как да не влязат....Донякъде се примирих с тях защото културно се придържат само към стените и таваните, друго щеше да е ако намериш гущер в леглото си да речем...
Виж целия пост
# 274
В Карачи имат чучундери в къщите, някой знае ли какво е това - децата ми го описваха като нещо средно между плъх и куче?

Цитат
Марина, ти пък и от мен по-будала, чак с негър си се забила....


Защо, твоят какъв е  Wink
Виж целия пост
# 275



циганин
Виж целия пост
# 276
Е, то това си е като "Добро утро", вече даже не прави впечатление, но в нашето семейство се използва това определение, когато не одобряват някоя негова постъпка. И малко смекчено го казват: "Циганска работа!"  Rolling Eyes Ама аз преди в работата с колегите-хамали си ходех на бира, пък те наистина си бяха роми и си бяха много повече Човеци от някои други, които се мислят за... А мъжът ми казва, че то през България какви ли не са минали, та много сме сигурни колко сме "чисти" българи. Мен в училище се опитваха да ме изкарат помакиня, защото баща ми е от Смолянско  Mr. Green
Българинът така си обича - като няма какво друго, дай да се обиждаме.
Виж целия пост
# 277
МАРИНЧЕ-
че те помаците са си българи бе. И не ти ли е правило впечатление кой се подиграва на националност....какви са хората които обичат да обиждат за това... майната им душа. А тука на тоя нашия кръстопът който не е минал той не е оставял семе.
Ега ти комплексарите.
На времето са ме учили така-  със арменците- арменка, със турците туркиня, със евреите еверейка. И винаги са ме приемали тези националности като една от тях. Жевеех със такива националности и си живеехме добре. Явно във повечето семейства на децата трябва да се говори както са ми говорили на мене и тогава такива глупости нямаше да чуваме. Всички сме птички Божии!!! Кой по- бял, кой - по черен, червен или жълт-няма значение. Има значение каква му е душата на човека. Не напразно за хубав човек казват- Душичка.
МАКТУБЧЕ- по добре да не гледаш сладостите, че ако знаеш на мене как ми се приядоха. Голяма красота ейййй, голямаааа
Хади да бЕгам на тренировки сега аз smile3503
Виж целия пост
# 278
ЗДРАВЕЙТЕ ДАМИ,И АЗ МНОГО СЕ ЗАМИСЛИХ ЗА ПАКИСТАНЦИТЕ В СОФИЯ,МА ТЕ БИЛИ ДОСТА,АЗ СИ МИСЛЕХ 4Е СМЕ РЯДКОСТ ОТ СМЕСЕН БРАК С ПАКИСТАНЕЦ АМА СЪМ СЕ ЛЪГАЛА,НО МАЙ АЗ СЪМ НАЙ-ДЪРТА Laughing.НАИСТИНА АЗ НЕ ПОЗНАВАМ ДРУГИ ДЕЦА ОСВЕН ИМА ЕДНО ОТ ПО-МАЛКИТЕ И ТЕЗИ ДВЕ ДЕВОЙКИ ЗА КОИТО СПОМЕНАХ.
ЗА  ГУЩЕРИ ИМА ГИ НАВСЯКЪДЕ ПОНЕ ТАКА СЪМ ЧУВАЛА,А АЗ ИМАМ ДОСТА  ПРИЯТЕЛИ  В  ЧУЖБИНА  ОТ  РАЗЛИЧНИ ГРАДОВЕ,БИЛО СИНДИ,ПАНДЖАБИ,САРАЙКИ,ПАТАН ТА ВСИЧКИ КАЗВАТ ЧЕ ИМА.АМА ТО ОТ ТЯХ ИМА ПОЛЗА ЯДАТ МУХИТЕ Laughing
А ТЕЯ ЧУЧУНДЕРИ,АЗ ПЪК СЪМ ЧУВАЛА ЧУКУНДЪР Е ОТ РОДА НА ГРИЗАЧИТЕ,ДЕМЕК НЯКАКАКЪВ ВИД МИШОК,НО ПО-ГОЛЯМ,ЗАЩОТО Е  ПО-ДЪЛЪГ,НО ПЪК МИШКАТА Е ПО-ДЕБЕЛА,СЕГА ЕДИН ПРИЯТЕЛ МИ ПРАТИ НА СНИМКА ЕДВАМ ГО ИЗНАМЕРИХ,НО НЕЗНАМ ДА ЛИ Е ТОВА МАРИНА ПИТАЙ ДЕЦАТА ТИ     http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://funnyscience.hit.bg … 26sa%3DN%26um%3D1
УЖАС АМА ТО ГО ИМАЛО И В ДРУГИТЕ ГРАДОВЕ НЕ САМО В КАРАЧИ,ОХХХ СПУКАХ СЕ ДА СЕ СМЕЯ,ТО ТАЗИ ДУМА СЪЩО Е И ОБИДНА АКО СЕ ИЗПОЛЗВА СРЕЩУ НЯКОЙ ЧОВЕК   Laughing   Laughing   Laughing СЕГА КАТО СЕ ЗАМИСЛЯ И НИЕ ИМАМЕ ДУМА ЧУКУНДУР ДА ЛИ НЕ Е СЪЩОТО НЕЩО,АЗ ЛИЧНО НЕЗНАМ КАКВО ОЗНАЧАВА НО СЪМ ГО ЧУВАЛА   Laughing    Laughing   Laughing
Виж целия пост
# 279
Делте,и аз като теб имам тлнта да се 'сливам' с най различни националности, много чернокожи са ми говорили така сякаш съм една от тях. На работа (на едната от многото) един нигериец седеше до мен и все ми се изповядваше за разни негови проблеми - любовни, расистки, всякакви Един ден ми вика 'Едно време в Африка хората не били виждали бели, и когато първите бели пристигнали африканците ги мислели за богове. Но с течение на времето са разбрали че не са нищо повече от черните, просто човешки същества като мен и Теб' даже наблегна няколко пъти че белите не били нещо повече от него и мен, изведнъж се усети и голям смях падна.

За смесените деца и аз много ги харесвам, обаче не винаги улучват златната среда. Моето синче прилича на баща си само по черепа, имат една характерна изпъкналост отзад на едно и също място. По цвят на кожа, очи, коса се е метнало на мен. Майка веднъж го разхождаше в парка, заприказвали се с някаква жена с бебе, и стнало върос че нашият е роден в Англия, а жената казала' Ааааа, то си му личи че не е чисто българче' Понеже майка е с кафеви очи и коса, жената предположила че и аз всъм такава, а таткото явно е някой бозав англичанин, на когото се е метнало детето. Майка ми много я напушило на смях, но не дала повече подробности.

Един пакистанец от родата пък е женен за англичанка и много интересно първото им дете е точно по средата, средно светла кожа, тъмни очи и коса. Второто, типично англичанче, светличко и рижавичко, даже двете и по черти не си приличат.  Ох, аз много искам моите деца да си приличат, независимо светли, тъмни, но искам да си личи че са братя/сестри...Интересно ми е какви ще са следващите ако има такива...Е, Деси, може да се изкаже по въпроса за различаващи се сестри.

Някой няма ли да приложи снимков материал за това жувотно дето е смеска от плъх и куче, че много интересно ми стана, не съм чувала за подобен представител на фауната.

п.с Такасакиши писала си за чучундера докато и аз писах

п.п.с. Знаете ли за пк/бг семейства във варна аз познавам едно ще я поканя тук, мисля че биха се радвали да се срещнат с подобно семейство
Виж целия пост
# 280
Понеже тук има момичета с които не сме се "виждали" да кажа какво визира Лютеница за различните деца-голямата прилича на мен ,но пък е с издължено лице-бяла ,със зелени очи и права кестенява коса,средната прилича на едната сестра на мъжо-но,пък е с обло лице-като мен-бяла е ,със много светло кафеви очи и кестенява права коса.Дребната е типично арабче-мургава ,с много тъмни очи /по -тъмни от тези на баща и/ арабски черти и кестенява леко къдрава коса.Т.е 2 с евро визия и 1 едно за да не се сърдят арабите-приличащо на тях.
При мъжо обаче ситуацията е следната-от страна на свекъра имат египетска кръв ,смесена със сирианска-т.е всички са тъмни.От страна на свеки е микс-имат в рода си  и турци и преселници от Балканите и местни-тук 80% от родата са светли със светли коси и очи-сини или зелени.
Виж целия пост
# 281
Явно във повечето семейства на децата трябва да се говори както са ми говорили на мене и тогава такива глупости нямаше да чуваме.

Аз на моите им говоря, също и, че не трябва да делят хората на българи, турци, цигани, защото и от едните има добри и лоши, и от другите. Обаче знам, че не всички така говорят на децата си, защото и те самите не го мислят по този начин. Ами те помаците са българи, ама пак не ги възприемат като такива, пък какво остава за другите, които не са българи.
Тези чучундери големите деца са ги виждали - на мъжа ми синът от първия брак и племенничката ми, моите са още малки, а и в Пк не са ходили, нито аз. Нали се твърди, че в Индия /а то и в Пк сигурно е така/ като отидеш или ще останеш омагьосан и ще се влюбиш в страната, или ще останеш безкрайно шокиран и разочарован. Не знам защо, но аз чуствам, че ще бъда от вторите. Така, че засега предпочитам да се възхищавам на всичко хубаво, което съм виждала и чувала за тези държави. Пък някой ден може и да видя с очите си каква е реалността.
По въпроса за децата - моите си приличат много и как иначе, като са "одрали" кожата на баща си. Вероятно заради много силно изразените черти - големи черни очи, много тъмна кожа, широк нос, големи плътни устни. А имаме познати - едно от гореспоменатите семейства Бг-Пк, в което едното момиче прилича на майката, другото - на бащата, но той с нищо не се различава от българите.

Никой ли не е чувал за грах с кайма?


 Wink
Виж целия пост
# 282
Винаги съм си мислила, че микс дечицата освен, че са много хубави  са и много умни. И мисля, че съм права. Може би защото учат два езика -така си тренират мозъчетата по добре.
МАРИНЧЕ- за Индия и аз така съм чувала.  Но все ми отказват да ме заведат, защото мислят, че ще съм много разстроена и само ще плача.
ЛЮТЕНИЧКЕЕЕЕЙ- знам го аз твойтУ убавичкУтУ-пу, пу да не му е уруки!!! Да не го Фаля аз, че от уруки  се страхувам, ако щеш ми се смей Simple Smile
ДОНЯ- нали знаеш, че онова маЛечкото със очички като маслинки ми е слабост Wink
Тази думу чукундур се използва и тука във моя край ама хич не съм и предполагала, че е гризач newsm78Много смешно звучи бееееее  tooth
Момичета да са ви живи и здрави дечицата, дарявайте ги със любов и те ще ви отвръщат със същото!
takasakishi-ако е това животинчето което е на твоя линк, ами то много голямо сладурче бе- хич не му отива да му се вика чукундур Rolling Eyes
Виж целия пост
# 283
мактуб .Пристига 2рата ,а първата и заявава,че главата на бебето я няма  hahaha hahaha hahaha ,

олеле от това ми стана много смешно  hahaha Joy


Лютеница И тук вкъщи е пълно с тези гущери (чипкали).Повечето се катерят по стените и ядат мухите,обаче аз няма да забравя преди няколко месеца,мисля че бях в 5-6 месец бременна и ставам аз сутринта,оправям се и отивам да си правя закуска...та по това време много ми допадаха шейковете и сутрин си правех...та отивам аз в кухнята и съвсем нищо не очакваща вдигам  купата за шейк,а тя една такава зеленикава и в момента в който я вдигам на ръката ми скача един гущер  ooooh! аз изплашена,той изплашен се чуди на къде да се дене и скача в мивката,аз хвърлям купата и в това време идва свекървата и ме прегърна,аз толкова се стреснах че даже се поразплаках малко  Blush
Втория ми случай на стряскане,пак някъде преди месец май,обаче този път с мишка...нахранила съм се аз и си вдигам чиниите да ги занеса в мивката и пак както влизам в кухнята,та мишката седи на плота до котлоните и сигурно е търсила нещо за ядене и като ме вижда се стряска,та минава с някакви бързи обороти пред мене и влиза в един шкаф...е добре че този път не се изплаших толкова  Crazy
 пък за тези чучундери нищо не съм чувала...

MarinaZh
Ето аз ще ти кажа мъжа ми как прави грах с кайма:
Значи запържва малко лука с люта чушка и джинджифил и след това прибавя каймата като хубаво я бърка да стане съвсем на ситно и да покафенее,прибавя счукания чесън,сол,подправките,обърква хубаво и слага грахта.Добавя вода,в зависимост колко искаш да ти е гъсто и оставяш да се свари.Ние понеже доста често използваме доматено пюре,та се слага малко преди да стане готово яденето,щото нали уж стягало,иначе за домати май може и по рано...
тук в Пакистан забелязах че като готвят това ядене добавят и нарязани картофи,ако ти пасва идеята може и ти да сложиш  Wink
Виж целия пост
# 284
Monsoon_rain (sorry за старото ама много го харесвам) много се смях на поста за будалата,защото и аз се смятах за такава и едвали не си мислех,че няма да намеря и друга като мене де се е хванала на такова хоро, ама на колко сме много HugАз такава радост изпитах първоначално като ти видях поста че си женена за пакистаниц, че си казах НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ Laughing
А това за разделянето на хората по религии и националности ми е болна тема, а и много по рязко изявена ми се струва в България за съжаление Sad винаги ми се е искало хората да не се делят, а да оценяват човешкото и добротата в човека!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия