Из курорти и чукари, дружно четата ни шари! Идвайте, другари! - 18 част

  • 24 702
  • 442
# 225
Не точно, военен комплекс е.
Притежава го една държава, но е на територията на друга.

Виж целия пост
# 226

Хей тази снимка изби рибата !!!
Кой е той - толкова известен, остров, облак, хълм, плаж, пясък  #Crazy Сигурно сме го чували...  Crazy 
Виж целия пост
# 227
e сигурно острова, чак пък за облака или пясъка не ми се вярва  Mr. Green
поне посоката като жокерче ако може, че иначе острови колкото щех  Wink
Виж целия пост
# 228

Хей тази снимка изби рибата !!!
Кой е той - толкова известен, остров, облак, хълм, плаж, пясък  #Crazy Сигурно сме го чували...  Crazy  

Аз го знам, ама няма да ви го кажа  Mr. Green Joy Познах го от пръв поглед...  Crazy
Виж целия пост
# 229
44 стана известен вчера - нямаше агенция, която да не го спомене в новините си!  Joy

А за Elix въобще и не се съмнявам, че знае къде е !
Виж целия пост
# 230
е кво пък толкова е станало вчера  ooooh!
Виж целия пост
# 231
А за Elix въобще и не се съмнявам, че знае къде е !
Бъзиках се, не го знам  Mr. Green
Виж целия пост
# 232
Вие се бъзикате  Crossing Arms
Виж целия пост
# 233
44
Никой да не се бъзика вече!  Joy

Не е бъзик, истина е- за върха става въпрос.

Островът е тропически и се намира близо до страната, която новината касаеше .

Виж целия пост
# 234
44 да не е Боги пийк по случай ЧРД на Обама  newsm78
Виж целия пост
# 235
44 да не е Боги пийк по случай ЧРД на Обама  newsm78


Peace

44 Връх Обама

По случай 48-мия рожден ден на президент Обама, Антигуа и Барбуда му подариха име – прекръстиха най-високия си връх на негово име.

Предишното наименование на върха е Блатистия връх  (Boggy Peak). Висок е 395 м и е част от планината Shekerley. Върхът е свързан с кървавата история на робите от плантациите на острова.

Министър-председатателят на Антигуа и Барбуда обявява решението да се преименува най-високия връх на страната в чест на първия чернокож президент на САЩ още на 5 ноември 2008 г. на. Част от поздравлението му към новия президент на САЩ след избора му е : „Your message of change will ignite hope and action in people of many countries who might still be passive in the face of inadequacies and injustice.”
Виж целия пост
# 236
45 Вилемстад, столица на Кюрасао




Вилемстад е главен град на остров Кюрасао, Холандски Антили.
Най-големият и най-населен отвъдморски нидерландски град.
Разположен на залива Шотегат.
Островът е овладян от Нидерландия през 1634 г. Холандската
Западноиндийска компания основава поселението Вилемстад на
бреговете на малък залив, наречен Шотегат (Schottegat). Първоначално
островът е пренебрегван от колониалистите поради липсата на
основното нещо, от което те са търсили в района - злато. По-късно
обаче нещата се променят след оценяването на удобното естетвено
пристанище на Вилемстад като най-добро място за търговия в района.
Мястото се превръща в основна търговска точка и важна точка в плаването
 на доста кораби. Постепенно Кюрасао се превръща във водещо място в
търговията, особено в най-процъфтяващата част от нея по това време -
търговията на роби от Африка. През 1662 година Холандската Западноиндийска
компания официално обявава острова за център на търговията с роби.
Островът е бил за кратко овладяван от французи и англичани, което довежда
до разнообразие в езиците, говорени на острова. През 1863 г. холандците
отменят робството.
Виж целия пост
# 237
45 Монпелие?

Това за острова го прочетох твърде късно... Wink

Бахамите?
Виж целия пост
# 238

 Naughty
близо е до крайбрежието на Венецуела, иначе острова е зависима територия на европейска държава
Виж целия пост
# 239
43 военната база притежание на САЩ ли е
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия