Из курорти и чукари, дружно четата ни шари! Идвайте, другари! - 18 част

  • 24 695
  • 442
# 255
43 Eстония  Thinking
Виж целия пост
# 256
46 - Kyaiktiyo или Златната пагода в Мианмар

Не съм го виждала преди, съвсем честно си го намерих в Гугъл - да си кажа Mr. Green

 Peace

46 е пускано, затова съм пас.

 

Съжалявам, ако се повтарям, но тук се включват и нови играчи  Wink Нормално е някои неща да се повторят.
Виж целия пост
# 257
Не е Прибалтийска република.
Виж целия пост
# 258
47
В Холандия ли е?
Виж целия пост
# 259
47 The church of Cap Malheureux, Мавриций
Виж целия пост
# 260
47 The church of Cap Malheureux, Мавриций

Да Peace
Виж целия пост
# 261
№ 48 Езеро Блед, Словения

РАЗПОЛОЖЕНО В АЛПИТЕ, НА ТЕРИТОРИЯТА НА НАЦИОНАЛНИЯ РЕЗЕРВАТ „ТРИГЛАВ", ТО Е ОБГРАДЕНО ОТ ПЛАНИНИ И ГОРИ. Затова и тук се е оформил специфичен микроклимат: лятото се отличава с топло и слънчево време, а през есента и зимата рядко падат дъждове и се образуват мъгли. В миналото в града е била издигната кралска лятна резиденция. Две са основните забележителности на Блед - изваяният в скалите замък, датиращ от XIII век, и островът по средата на езерото, на който е разположена часовниковата кула „Успение". С тази часовникова кула е свързана и красива легенда: ако застанете под камбаните и си намислите желание, то непременно ще се сбъдне. 
Виж целия пост
# 262
48 - Езерото Блед, Словения - малко островче с църква
Виж целия пост
# 263
Моля ви се, давам последен жокер за 43. Превежда се като "прозорец".
Виж целия пост
# 264
Моля ви се, давам последен жокер за 43. Превежда се като "прозорец".

Е, добре, щом настояваш ....   Wink

№ 43 - OKNO COMPLEX   Nurek (Tajikistan)
Виж целия пост
# 265
Моля ви се, давам последен жокер за 43. Превежда се като "прозорец".

Е, добре, щом настояваш ....   Wink

№ 43 - OKNO COMPLEX   Nurek (Tajikistan)
  newsm44 smile3521 smile3501

Най-новата придобивка на космическите войски е оптико-електронният комплекс "Окно", който притежава способността да черпи сведения за космическата обстановка, да каталогизира космически обекти с изкуствен произход, да определя техния клас, траектория и текущо състояние на височина до 40 000 км над Земята...

Оптико-електронният комплекс „Окно“ (Оптико-электронный комплекс «Окно», ОЭК «Окно», "прозорец" на руски) е военен комплекс на Руската федерация .
„Окно“ се намира близо до град Нурек, на територията на Таджикистан.

Целта му е да засича и проследява спътници, но може да следи и космически обекти с много малки размери. Строителството на съоръжението започна през 1979 г., но бе спряно, след като СССР се разпадна, а в Таджикистан избухна петгодишна гражданска война. Обектът влезе в експлоатация през 2004 г.
Миналата година руският президент Дмитрий Медведев подписа закон за опрощаване на дълга на Таджикистан в замяна на тази станция за проследяване на космически обекти в бедната централноазиатска държава, предаде АП.
Таджикистан ще върне дълга си към Русия в размер на 242 милиона долара, като предаде съоръжението в Нурек.


Виж целия пост
# 266
да не губите тренинг  Wink

49 Виндхук, Намибия


Виндхук е столица и най-голям град на Намибия. Градът е основан на 18 октомври 1890 г.
През Първата световна война градът, както и страната биват окупирани от Южна Африка.
През 1990 г. страната се освобождава и градът е избран за столица на Намибия.

Преобладава полу-пустинен климат. Средната годишна температура е 19,47°С.[1], а количество на валежите е 370 мм.


Виж целия пост
# 267
49 - Амстердам? newsm78
Виж целия пост
# 268

не е в Европа  Naughty
Виж целия пост
# 269
№ 49 - Мексико?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия