Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 6

  • 49 009
  • 829
# 810
Присъединявам се към dama. Каквото видях в болницата това правя.Нямам възможност за ампули, понякога правя инхалации над 10 дни! Държа банката "набучена' с иглата в хладилник. И отвореният Вентолин държа там - и той не остава стерилен, но не го изхвърлям след 48ч. Не оспорвам думите на фарм. Вълев.
В хладилник ли трябва да се държи? Аз ги държа на тъмно, но не в хладилник.
И аз това му отговорих, че, ако сметна какво количество ми трябва за инхалациите, ужасно скъпо ще излиза (ние също винаги сме на дълги инхалации...), не че казвам, че не е вярно твърдението му... Tired
Виж целия пост
# 811
Ами прочетох в листовката на вентолина, че след отваряне трябва да се държи в хладилник, затова там го държа заедно с физ. разтвора. И всички отворени лекарства в течна форма там държа, не знам дали е правилно.
Виж целия пост
# 812
На мен личната ми е казала за капките за очи, уши, нос. Да не гледам какво пише на листовката а като се използват се държат в хладилник до следващо ползване. Гледа се само годността на опаковката. Така съм ползвала и Тобрин и Тобрадекс и Отипакс.  Simple Smile
Виж целия пост
# 813
Ами прочетох в листовката на вентолина, че след отваряне трябва да се държи в хладилник, затова там го държа заедно с физ. разтвора. И всички отворени лекарства в течна форма там държа, не знам дали е правилно.

Напротив, не пише така. Пише просто под 25 градуса... Аз затова се учудих..

Ето я и листовката в нета http://www.medicine.bg/public/listovka/23127s.pdf

Защото за някои лекарства е изрично забранено да са в хладилник, та затова се чудех. Тук нищо не пише, де.
Виж целия пост
# 814
правя инхалации със физ.разтвор от стъклени ампули. Това да ми е проблема и от златни да са само да не ми се налага да гледам как се мъчи малчо.
Аз много съм притеснена от задаващата се епидемия от свински грип   за малкия който е с бронхиална астма. Какво ще го правя ако се разболее направо не знам. Като го знам че рядко боледува сериозно от грип, но разболее ли се винаги има някакво тежко усложнение. Дано никое дете от нашите в темата не го пипне този грип, че само това остава Praynig
Виж целия пост
# 815

Аз много съм притеснена от задаващата се епидемия от свински грип   за малкия който е с бронхиална астма. Какво ще го правя ако се разболее направо не знам. Като го знам че рядко боледува сериозно от грип, но разболее ли се винаги има някакво тежко усложнение. Дано никое дете от нашите в темата не го пипне този грип, че само това остава Praynig
mani-mani  от твоята уста в Божите уши
Виж целия пост
# 816
Присъединявам се към dama. Каквото видях в болницата това правя.Нямам възможност за ампули, понякога правя инхалации над 10 дни! Държа банката "набучена' с иглата в хладилник. И отвореният Вентолин държа там - и той не остава стерилен, но не го изхвърлям след 48ч. Не оспорвам думите на фарм. Вълев.

Здравейте!

Само един коментар: банките с физиологичен разтвор НЯМАТ консервант. Обратно, Вентолинът за инхалации има слаб консервант.

Очните препарати са със слаби консерванти, заради което се съхраняват до 30 дни след отварянето, след това се изхвърлят. Има обаче, един очен препарат с доста силен консерват (капките Систейн), който има годност 6 месеца след отваряне.

В хладилник се съхраняват само препаратите, които са склонни към разваляне от топлината. Такива са и огромна част от био-продуктите (например, ваксините).

Някои препарати се държат в хладилник преди отварянето, след отваряне се държат до 25 градуса. Обратно, има други, които стоят до 25 градуса преди отваряне, но след отваряне се държат в хладилника от 2 до 8 градуса по Целзий.

Тези инструкции за употреба се дават от производителя и се регистрират в Кратката характеристика на препарата от Изпълнителната агенция по лекарствата. Тяхна извадка се прави на вторичната опаковка на лекарствения препарат, за да се знае как да се съхраняват.

Например, ко-тримоксазолът, известен у нас под имената Бисептол и Суметролим има два тотално различни режима на съхранение. Когато го прави унгарската фирма Егис, препаратът се нарича Суметролим сироп и се съхранява в хладилник при температура между 2 и 8 градуса. Когато същото лекарство се прави от полската фирма Йелфа, препаратът се нарича Бисептол, и сиропът се съхранява при температура до 25 градуса по Целзий. Тоест, едно и също нещо, направено по различен начин с различни стабилизатори има различни условия на съхранение и те са индивидуални за всяка лекарствена форма.

Така че, сравняването на физиологичния разтвор с Вентолина е неуместно, поради огромни разлики в технологията на производство и стабилността на бактериален растеж.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Виж целия пост
# 817
Ами прочетох в листовката на вентолина, че след отваряне трябва да се държи в хладилник, затова там го държа заедно с физ. разтвора. И всички отворени лекарства в течна форма там държа, не знам дали е правилно.

Напротив, не пише така. Пише просто под 25 градуса... Аз затова се учудих..

Ето я и листовката в нета http://www.medicine.bg/public/listovka/23127s.pdf

Защото за някои лекарства е изрично забранено да са в хладилник, та затова се чудех. Тук нищо не пише, де.
Права си, сега прочетох, то и на самото шишенце си го пише! Явно лятото съм решила, че само в хладилника е 100% под 25 градуса. За физ.разтвор- ще сменям банката на 48 часа, няма да купувам ампули.
Виж целия пост
# 818
Здравейте момичета аз ви се похвалих предната седмица и  тази вече сме болни,в петък ми вдигна 40 градуса,пулса му в нормално състояние без температура бе 150,едвам си поемаше въздух веднага го заведох на лекар,те като го чуха че е астматик ги хвана шубето и ни изписаха само Суметролин,от днес сме на клацид и още 4 препарата за уши,нос,гърло..............плюс инхалации.Отделението беше пълно в стая бяха по 5-7деца всички в болницата бяха с маски включително и ние,момичета грипа е навсякъде според мен вече си е на пандемия я не тепърва за епидемия,в аптеката жената каза че са и изкупили всичките 20 броя Тамифлу и сега звънни за още но в повечето складове е свършил,не знам вече какво да мисля док.Илиева се учуди на това че ние на ходим на градина и всеки месец сме при нея а представям си какво ли щеше да е ако ходим???????????Момичета пожелавам Ви лек ден и дано дечицата са ни здрави и по бързо надрастват всички тези мъки,а и ние да сме живи и здрави за да може да се грижим за тях.
Виж целия пост
# 819
Като казахте Вентолин да питам и аз нещо.Казвали ли са ви личните лекари когато ползвате вентолин(в сличая детенце),да се плакне устата след него Thinking?
Моя син има проблем с предните зъби,или поскоро са леко натрошени от падане на 1 г и на 3 г.Шефката на детско отделение именно зарази зъбите ми обясни да го науча да си плакне устата след помпата вентолин newsm78
Виж целия пост
# 820
bg_mama , след помпата не зная, ние сме с небулизатор и на мен нашата лична зъбололекарка нищо не ми каза, а тя е детски стоматолог...? Аз за Флексотида съм чувала, че трябва да се плакне устата.
И моят е с 3 леко счупени отпред от 4 годишен...

nadeto55, лелееее, горките! Оправяйте се!  Praynig Hug

(Аз това за пандемията не го вярвам - това си е най-обикновен грип, лекува се по същия начин, като всеки друг, просто времето беше топло и вирусите са навсякъде. А това, че лекарите са с маски, е понеже сега има строги заповеди да ги носят - имам позната в Окръжна, та затова зная. Те принципно са задължени, ама не ги носят.)

А за градината - следващите две седмици поне съм решила - никаква градина  Crossing Arms (той моят още не се е оправил, аз съм на АБ).
Виж целия пост
# 821
Момичета днес бяхме на преглед.Лекарката каза,че е много по-добре,което за съжаление потвърждава диагнозата астма.Тъй като само за 3 дни лечение,изчезнаха хриповете,свиренето в гърдите и остана една отхрачваща кашлица.Кашля обикновенно след сън или след физическа дейност.Иначе и ние ще се гледаме в къщи до март най-вероятно.А за изплакването на устата не знаех,но вече ще го правим.Надето55 съжалявам,че сте болнички,пожелаваме ви бързо оздравяване и без никакви последствия. Peace
Виж целия пост
# 822
...което за съжаление потвърждава диагнозата астма....
  spoko
Виж целия пост
# 823
Знаех си аз, че не трябва да пиша тук, ако сме здрави ама...  Hug Йоана е задръстена със сополи, а вчера извади една неприятна кашлица, от която ми се преобърнаха червата. Тази сутрин не е кашляла още... Биби засега е добре, на градина е, он вчера като я вземах, ми каза "Днес нямаше много деца..." - въобще не ми е идвало на ума да я питам, но щом на нея й е направило впечатление, значи положението е било наистина сериозно!

Хубавата новина е, че мъжът ми е взел решенията на ТЕЛК - на Би са дали 50%, а на Йоана 60%, дали са му съвет даже да покаже решението на Би в градината, за да направят отстъпка от таксата, но това дали става така лесно или някакви други неща трябва да уреждам...

Ще се радвам ако някой ми сподели оттук нататък какво трябва да направя, освен че трябва първо да подпечатам решенията на Макариополски (?!?, защо не ги дават подпечатани, не знам), а после в социалното по местоживеене трябва да отида. Има ли всъщност неща, които няма да ми кажат - като това да си поискам парите със задна дата (някой беше казал от вас, че хитруват), други права ако имам. Благодаря ви, момичета! Ако ви нямаше вас, никога нямаше да разбера, че и тези неща ни се полагат!
Виж целия пост
# 824
Здравейте момичета и от мен  Hug  .
Борим се с тея упорити сополи вече трета седммица,но уви отново сме с кашлица от тях . Почнахме отново инхалации и за съжаление без училище,направи  три пръстъпа за два месеца ooooh!,тази година почнахме от-много ранно да му се невиди Confused,на нас по-принцип критичните месеци са ни били винаги декември-февруари,а те още не са дошли ooooh!
вчера купих АБ-капки "Bivacyn" и веднага след третия път ги пресякохме слава богу,че измъчих детето вече.

Валентина  браво за телка,аз нищо незнам за социалните, защото ни престои  след около две седмици и ми е малко притеснено,а и ние ще се явяваме за пръв път Rolling Eyes Аз също като теб разбрах благодарение на темата и всички мами тук на които съм безкрайно благодарна както и за телка така и за безценните им съвети  smile3525

Бъдете здрави
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия