На пазар в Лозенград и Одрин -3

  • 319 652
  • 744
# 555
Смятаме през август със семейството да мръднем от Царево през Малко Търново до Лозенград и искам да попитам хубав ли е пътят? Виждам, че това са около 110 км. Напълно реално ми се вижда за 1 ден да го реализираме.
  Не намирам много информация за забележителности в Лозенград, ако може да пишете кое си заслужава да се посети  Simple Smile
Ако търсите културна програма вървете в Одрин - определено има какво да се види, Лозенград е едно село, там само на пазар може да отидете! Simple Smile)) но се пригответе за още 60км.
Виж целия пост
# 556
В Одрин бяхме преди месец. А и от Царево ни е по-близо Лозенград  Simple Smile  Нищо, че е село, пак има какво да се гледа. Аз всъщност най обичам да гледам самите хора  Simple Smile - просто това ми е най-интересно- как живеят, какво ги вълнува ...
   Никой нищо не пише за пътя в българската част от Царево до Малко Търново-приличен ли е? Искам да си направя грубо сметката за колко време се вземат тези 56 км от Царево до Малко Търново. Както и от Малко Търново до Лозенград. Моля, пишете   bouquet
Виж целия пост
# 557
В Одрин бяхме преди месец. А и от Царево ни е по-близо Лозенград  Simple Smile  Нищо, че е село, пак има какво да се гледа. Аз всъщност най обичам да гледам самите хора  Simple Smile - просто това ми е най-интересно- как живеят, какво ги вълнува ...
   Никой нищо не пише за пътя в българската част от Царево до Малко Търново-приличен ли е? Искам да си направя грубо сметката за колко време се вземат тези 56 км от Царево до Малко Търново. Както и от Малко Търново до Лозенград. Моля, пишете   bouquet

Пътят не е много хубав. Има и много завои до границата. Но от другата страна, в Турция е направен ремонт. Peace
Виж целия пост
# 558
Синара, много ти благодаря   bouquet
   Ще си направим сметката да тръгнем по-раничко и да компенсираме бавенето по лошия път  Peace
Виж целия пост
# 559
Здравейте! Някой ходил ли е скоро в Одрин? Има ли вече намаления на летни стоки по магазините? Миналата година през август имаше много големи намаления в Уайкики и Ендер и затова се чудя дали ще има и сега. Ако някой има информация, моля да сподели!
Виж целия пост
# 560
Другата седмица ще ходя в Истанбул и задължително връщайки се от там ще мина през Одрин.
Много пъти сме пътували само до Одрин на пазар (обожаваме цялото семейство тяхната марка LCW). Сега намаленията там са в разгара си.

Бих ви препоръчала ако пътувате до Одрин, отидете и в гр.Чорлу (погледнете картата), намира се на около стотина километра в посока Истанбул. Има страхотни аутлети там. Купувала съм си дънки от там на Levis за 14лв. преди две години.
Виж целия пост
# 561
GALIA_NZ , бяхме в Одрин към края на юли и намаленията вече бяха започнали  Peace В Ендер определено направихме добри покупки.
Виж целия пост
# 562
Момичета, благодаря за информацията  bouquet
И аз съм фенка на Ендер и Уайкики, затова ме интересуват намаленията там Wink
Ще ходя този петък до Одрин и като се върна ще пиша.
Виж целия пост
# 563
В Одрин бяхме преди месец. А и от Царево ни е по-близо Лозенград  Simple Smile  Нищо, че е село, пак има какво да се гледа. Аз всъщност най обичам да гледам самите хора  Simple Smile - просто това ми е най-интересно- как живеят, какво ги вълнува ...
   Никой нищо не пише за пътя в българската част от Царево до Малко Търново-приличен ли е? Искам да си направя грубо сметката за колко време се вземат тези 56 км от Царево до Малко Търново. Както и от Малко Търново до Лозенград. Моля, пишете   bouquet
малко късно, но поне за другите да е от полза - пътя от Мичурин до границата, като за изход/вход в ЕС е пълна трагедия - срам да те хване. Двулентов път с много дупки и храсталаци - на запад отговаря като четвъртокласен път! Понеже пътувахме в един страхотен дъжд - пътувахме около 1 час и 15 мин. до границата. Оттатък КПП-то обаче хората си правят пътищата като хората. Нито винетки ти искат, нито нищо. Макар, че в момента се строи, пътя е по 2 ленти и половина в 2-те посоки и до Лозенград се стига за 20 мин. Града хич не е село както пише някой преди мен - 65 хил. град, много чист, но е скъпо. И най-важното - сменете в БГ лири, защото там първо никъде или почти никъде не приемат евро, долари или левове , а в чейджбюрата ще ви отрежат главите с курсови разлики. Опитът ми е пресен - от преди 1 месец!
Виж целия пост
# 564
Моля,който е запознат да пише-как минавате границата,когато сте напазарували повече? Над какъв лимит се обмитяват стоките,т.к. ми предстои голямо пазаруване от Одрин другата седмици и искат ли на граница да се представи някакъв документ за закупената стока,т.к. се съмнявам при пазаруването да Ви дават такъв?
Ще съм много благодарна,за да няма изненади после на границата.
Виж целия пост
# 565
Моля,който е запознат да пише-как минавате границата,когато сте напазарували повече? Над какъв лимит се обмитяват стоките,т.к. ми предстои голямо пазаруване от Одрин другата седмици и искат ли на граница да се представи някакъв документ за закупената стока,т.к. се съмнявам при пазаруването да Ви дават такъв?
Ще съм много благодарна,за да няма изненади после на границата.
Имаш право на покупки до 300 евро, т.е. на човек в колата по 300 евро. По принцип не искат документи, но ако имаш доста бройки от един артикул може и да поискат.
На нас с мъжа ми така ни искаха документ през март месец за 4 гуми за колата и казаха, че това което им даваме не било фактура (аз съм счетоводител и знам какви са задължителните елементи на една ф-ра, но мъжа ми каза да не се заяждам  Twisted Evil ). Позаяжда се малко митничаря и ни пусна. А преди да тръгнем да ги купуваме питахме един приятел митничар, после и на излизане от Бг на границата пак питахме дежурния митничар - всички казаха,че няма да има проблеми.
Иначе за дрехи няма никакви проблеми. Ние 2-3 пъти в годината ходим да пазарим и багажника на колата (миниван) е пълен до горе  Embarassed , но няма проблеми  Simple Smile
Виж целия пост
# 566
Някоя ходила ли е до Тач скоро?
Виж целия пост
# 567
Моля,който е запознат да пише-как минавате границата,когато сте напазарували повече? Над какъв лимит се обмитяват стоките,т.к. ми предстои голямо пазаруване от Одрин другата седмици и искат ли на граница да се представи някакъв документ за закупената стока,т.к. се съмнявам при пазаруването да Ви дават такъв?
Ще съм много благодарна,за да няма изненади после на границата.
Имаш право на покупки до 300 евро, т.е. на човек в колата по 300 евро. По принцип не искат документи, но ако имаш доста бройки от един артикул може и да поискат.
На нас с мъжа ми така ни искаха документ през март месец за 4 гуми за колата и казаха, че това което им даваме не било фактура (аз съм счетоводител и знам какви са задължителните елементи на една ф-ра, но мъжа ми каза да не се заяждам  Twisted Evil ). Позаяжда се малко митничаря и ни пусна. А преди да тръгнем да ги купуваме питахме един приятел митничар, после и на излизане от Бг на границата пак питахме дежурния митничар - всички казаха,че няма да има проблеми.
Иначе за дрехи няма никакви проблеми. Ние 2-3 пъти в годината ходим да пазарим и багажника на колата (миниван) е пълен до горе  Embarassed , но няма проблеми  Simple Smile

Много ти благодаря за отговора!  bouquet
Ние ще сме повече от двама човека и със сигурност няма да пазаруваме за над 900 евро,но съм почти сигурна,че няма да имам никакъв документ за стоката. Дано накрая да не остане на граница в полза на държавата.
Виж целия пост
# 568
Има ли магазин лайкики в Одрин и ако има къде е долу горе?И още нещо къде се намира магазин ендер...и има ли нещо интересно там?
Виж целия пост
# 569
Има ли магазин лайкики в Одрин и ако има къде е долу горе?И още нещо къде се намира магазин ендер...и има ли нещо интересно там?

Уайкики има в Кипата и на централната улица на Одрин, до фонтана и хотел Altunhan  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия