Идеи за Бизнес 4

  • 126 476
  • 898
# 300
Madam Stasita, успех в начинанието  Peace
мерси.
Основните курсове ги изкарах,сега докато съм по майчинство ходя почасово да работя,остават ми японскят масаж и винотерапията и съм реди Laughing
Ама докато не си поотгледам детето,не ми се хвърля в дълбокото,а и малко по малко да си набера хора.
Виж целия пост
# 301
Здравейте момичета.Не знам дали питанките ми са за тук,но все пак ще попитам.Обнадеждена от вашите идеи,от известно време ми се върти идеята да започна нещо сама(живея в малък град,с две малки деца и не съм подходяща за повечето работодатели),но много неща не са ми ясни.Става въпрос за откриването на самата фирма-какво да бъде-ЕТ или ЕООД,на мое име ли да бъде или понеже свекърва ми е пенсионерка по болест със 72%,да бъде на нейно име,има ли това изобщо някакво значение.И още нещо-преди време баща ми имаше негова фирма-ЕТ,която в момента не функционира(замразена е така да се каже,не знам дали се изразих правилно),та въпроса ми е може ли да се използва неговият касов апарат.А моята идея е магазинче за детски дрехи,памперси,пюрета -въпреки че е криза,все пак реших да опитам.Ако някоя мама реши да отговори,ще с ъм много благодарна.


.
Виж целия пост
# 302
Здравейте момичета.Не знам дали питанките ми са за тук,но все пак ще попитам.Обнадеждена от вашите идеи,от известно време ми се върти идеята да започна нещо сама(живея в малък град,с две малки деца и не съм подходяща за повечето работодатели),но много неща не са ми ясни.Става въпрос за откриването на самата фирма-какво да бъде-ЕТ или ЕООД,на мое име ли да бъде или понеже свекърва ми е пенсионерка по болест със 72%,да бъде на нейно име,има ли това изобщо някакво значение.И още нещо-преди време баща ми имаше негова фирма-ЕТ,която в момента не функционира(замразена е така да се каже,не знам дали се изразих правилно),та въпроса ми е може ли да се използва неговият касов апарат.А моята идея е магазинче за детски дрехи,памперси,пюрета -въпреки че е криза,все пак реших да опитам.Ако някоя мама реши да отговори,ще с ъм много благодарна.


.

Не мога да ти помогна с информация относно регистрирането,но ако решиш да се занимаваш с детски дрешки,мога да ти пратя сайт на италианска фирма за детски  дрехи да го  разгледаш.
Успех!
Виж целия пост
# 303
Благодаря Madam Stasita,можеш да ми го пратиш,въпреки че както казах градът ни е малък и хората не са много платежоспособни,и не знам доколко такава стока ще върви.Но естествено аз ще го разгледам с удоволствие ,да си сверя часовника както се казва.
Виж целия пост
# 304
Аз бих избрала ЕООД.
Виж целия пост
# 305
 Привет на всички. Чета ви редовно момичета,ето дойде и мига да се разпиша с един въпрос. Имам възможност за обучение и работа в ING Животозастраховане, някой може ли да каже нещо за компанията и за продуктите. Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 306
Здравейте момичета.Не знам дали питанките ми са за тук,но все пак ще попитам.Обнадеждена от вашите идеи,от известно време ми се върти идеята да започна нещо сама(живея в малък град,с две малки деца и не съм подходяща за повечето работодатели),но много неща не са ми ясни.Става въпрос за откриването на самата фирма-какво да бъде-ЕТ или ЕООД,на мое име ли да бъде или понеже свекърва ми е пенсионерка по болест със 72%,да бъде на нейно име,има ли това изобщо някакво значение.И още нещо-преди време баща ми имаше негова фирма-ЕТ,която в момента не функционира(замразена е така да се каже,не знам дали се изразих правилно),та въпроса ми е може ли да се използва неговият касов апарат.А моята идея е магазинче за детски дрехи,памперси,пюрета -въпреки че е криза,все пак реших да опитам.Ако някоя мама реши да отговори,ще с ъм много благодарна..

Определено ЕООД
Касовия апарат по-добре нов и твой иначе за промяна на данните и регистрирането му ще ти вземат пак почти като за нов
Може да използваш свеки в случай на теглене на кредит,защото инвалидите имат преференции при отпускане,връщане и лихви по тях,особено при започване на самостоятелен бизнес
Виж целия пост
# 307
Благодаря Madam Stasita,можеш да ми го пратиш,въпреки че както казах градът ни е малък и хората не са много платежоспособни,и не знам доколко такава стока ще върви.Но естествено аз ще го разгледам с удоволствие ,да си сверя часовника както се казва.
За малко населено място според мен биха вървели повече евтини неща. Сигурно си се насочила вече, но аз лично по-евтини от тези на Съником (Съни кидс) не съм виждала, а сравнително евтини и прилични като качество неща са на Стеда. Също БГ бебе, но нямат голям асортимент и са само до 92см. Разбира се има и много други бг производители. Има и китайски, и турски, но евтините са некачествени по принцип.
За другото подкрепям chocha.
Виж целия пост
# 308
Мерси на всички за информацията.Засега с мъжо все още проучваме нещата.Това за заемите на инвалиди не го знаех ,трябва да проуча,че ходихме в една банка и ми се завъртя главата от лихвите,а пък ми остават още 2 вноски по старият ни заем и май по добре да изчакаме.А и аз както съм без работа ,доста тежка ще се окаже зимата с 2 заема.jui точно към по евтинки неща мисля да се насоча и аз,но в сайта който ми прати Madam Stasita да си призная видях доста хубави неща за моите две госпожички,ама пустите пари.....но някой ден и това ще стане.
Виж целия пост
# 309
ООД Wink ако се заразделяте един ден, което се случва, всеки ще си запази неговото Wink
Виж целия пост
# 310
Елена, кой е по-добрия вариант може да те посъветва някой познат адвокат или счетоводител (или препатил  Grinning).

Но!  Току що приключих с регистрацията на моето ООД. Така че ако на някой му трябва помощ и пояснения - насреща съм.  Слава богу, справих се успешно и начинанието ми струваше не повече от 200 лв. (държавните такси). За същото нещо няколко адвоката и счетоводителя ми поискаха между 500 и 800 лв!!!! А процедурата ми отне точно 2 часа + попълването на документите (още 2 часа, понеже рових в нета).

И да се похваля - съвсем малко остана до старта на скромното ми бизнес начинание! Стискайте палци!  Laughing Ще пусна няколко снимки скоро (мисля, че няма да се приеме като реклама - ще снимам само интериорни детайли от кафенето ми, понеже много си ги харесвам и искам да се "изфукам" Embarassed)
Виж целия пост
# 311
kotkovo, успех в начинанието!! Simple Smile
Виж целия пост
# 312
Kotkovo успех в твоето начинание.   Имам  квартално кафене, което има нужда вече от основен ремонт. Би ли споделила, като вече веща в нещата,  за обзавеждането сама ли  се справи  или полза инериорен дизайнер. Аз знам какво искам, но ми се струва ,  че ако има някой който да ми предложи няколко варианта ще съм по- наясно, пък и ми се иска да стане бързо като изпълнение.  
Виж целия пост
# 313
kotkovo, aко можеш опиши какво ти беше нужно за регистрацията. Доста си спестила  Shocked
Виж целия пост
# 314
Нужно е да си разпечаташ  документите от Интернет,да си ги попълниш  пак от примери там и да се наредиш за 2 часа на опашка,за да ги подадеш
Важен е  Учредителния договор,който трябва  да е написан адекватно
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия