Идеи за Бизнес 4

  • 126 476
  • 898
# 570
 На българския пазар се предлагат доста руски водки, по лесно е да си ги взима от вносител, вместо да ги внася, защото си е голяма разправия а и става въпрос за малки количества.
Виж целия пост
# 571
а дали има бъдеще италиански гурме магазин? сирена, вина, салами,  ... паста.. такива работи.
Виж целия пост
# 572
а дали има бъдеще италиански гурме магазин? сирена, вина, салами,  ... паста.. такива работи.

В големите градове защо не.
Виж целия пост
# 573
помня, че между Попа и Френската гимназия в София ( около Кимбо ми се върти в главата мястото..) има един магазин доста години вече, в който продаваха френски мисля сирена, вина.... дали съществува още, някой знае ли?

и друго - тези продукти не ги ли има вече в магазини, като Пикадили и т.н., изобщо не разбирам как се навива някой да отвори хранителен магазин при тези конкуренции на веригите..


Другото, което мислих онзи ден е ( не се смейте) тото пункт. Тото, лотарии, залагания всякакви. Криза е и хората са отчаяни, в такова време такива игри цъфтят и прецъфтяват...

И още една идея - какво мислите за хлебарница ( хляб и хлебни изделия)? Виждам из София една верига за разни соленки и т.н ( отвратителни!), които избиват рибата ...
Според мен всякакви неща, които са в хранителната област трябва да са специфични, за да не са в конкуренция с веригите. давам пример.
В моя град една мацка направи магазинче за традиционни местни сладкиши. Италия е много кулинарна страна и тука има кой да оцени примерно рецепта за някоя вафла, изровена през вековете и пакетирана луксозно... прирдружена със съответното обяснение какво точно изключително нещо ядеш... Вмисъл, хората са много фиксирани в качеството и обичат такива неща.
У нас дали ще върви, разни стари рецепти за туршии, храни, и т.н, по стари технологии правени... бабешкия рецептурник..
Виж целия пост
# 574
Някъде в темата беше писано за акциза на алкохола, но немога да го намеря. Т.е. как стой въпроса с тези неща и как се пуска продажба на алкохол в магазин?
Виж целия пост
# 575
Здравейте, решила съм да отварям магазин за детски храни и евентуално играчки. Намерих си помещение със сравнително нисък наем.
Мъжът ми е скептичен нещо и смята, че няма да върви. И това ме спира сякаш. В квартала няма магазин, то там няма нищо всъщност, сравнително нов квартал е. Тоест с много нови кооперации. И не знам дали да рискувам.
Виж целия пост
# 576


И още една идея - какво мислите за хлебарница ( хляб и хлебни изделия)? Виждам из София една верига за разни соленки и т.н ( отвратителни!), които избиват рибата ...

Ако визираш Форнети- според мен им попремина пикът. Освен това Леки се опитаха да ги дублират така да се каже, и претърпяха пълен крах. За мен това не е ниша.

А хазартът.....само за хора с много милиони Crazy освен ако не визираш заведение, в което да има и пункт на Еврофутбол примерно.
Виж целия пост
# 577
...
И още една идея - какво мислите за хлебарница ( хляб и хлебни изделия)? Виждам из София една верига за разни соленки и т.н ( отвратителни!), които избиват рибата ...

Винаги съм казвал, че ако се захвана да правя кифли с мармалад ще правя поне два вида - "кифли с мармалад" и "кифли с МНОГО мармалад"... как досега не се намери някой да прави от вторите?!?
За баничките със сирене - веднъж попитах в една баничарница "Баниците със сирене със сирене ли са?" и ми отговориха с мълчание - абе няма ли кой да обяви че ги прави с извара и да направи и истински баници със сирене, пък нека са по-скъпи!
Виж целия пост
# 578
Здравейте, реших и аз да пиша тук в помощ на мамите, който искат собствен бизнес. Понеже съм програмист и ми дойде идеята за мултисайт за онлайн магазини. На кратко всеки който иска може да си отвори онлайн магазин в мултисайта, който повярвайте ми ще излиза на първо място в Google. Услугата, ще е напълно безплатна първите няколко месеца. Така не се налага да си закупувате готови онлайн магазини, който са от порядъка на 400-500 лева и да плащате за домейни и хост.
Така може да започнете бизнес без да плащате наем, да съобразявате местоположението с клиентопоток и тн.
Помислете, мултисайта, ще може подържа над 1000 магазина


Виж целия пост
# 579
10cent's,  италиански гурме магазин Сенси има срещу срещу Военият клуб, но може иб има още малко място за нови такива. Сега в кризата хората повече си готвят и може би едно вино или екзотични подправки ще им бъдат по-интесни от преди където вечеряха навън.

За хлебарниците  - аз харесвам сладки, соленки и кесове, които са домашно направени, издържат около 7-10 дни, набелязала съм си няколко места където ги продават. Забелязвам, че и бабите около нас хранят внучетата  с подобни. Но задължително да са опаковани, да не ми напомнят обикновена баничарница с хлебарки по витрината.

А се канех да ви кажа, че преди няколко седмици бях в провинцията на рожден ден и тортата беше купена от жена, която ги прави в тях. Казаха ми, че преди и било като допълнителна работа, но от 1 година прави торти и сладки в къщи като единствена работа. Може би в мини производства има смисъл
Виж целия пост
# 580
Здравейте. Този път се включвам с въпрос засягащ моя позната. И така накратко тя прави бижута, има фирма от скоро и засега ги предлага само в бутиците в града и сред познати. Вече се съгласиха в един такъв бутик да продават нещата й и сега тя е в питанка как още може да ги предлага, дали в интернет и как точно. Ако има някой от вас, който се е сблъсквал с подобен бизнес ще се радвам да споделите идеите си. Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 581
помня, че между Попа и Френската гимназия в София ( около Кимбо ми се върти в главата мястото..) има един магазин доста години вече, в който продаваха френски мисля сирена, вина.... дали съществува още, някой знае ли?

и друго - тези продукти не ги ли има вече в магазини, като Пикадили и т.н., изобщо не разбирам как се навива някой да отвори хранителен магазин при тези конкуренции на веригите..


Другото, което мислих онзи ден е ( не се смейте) тото пункт. Тото, лотарии, залагания всякакви. Криза е и хората са отчаяни, в такова време такива игри цъфтят и прецъфтяват...

И още една идея - какво мислите за хлебарница ( хляб и хлебни изделия)? Виждам из София една верига за разни соленки и т.н ( отвратителни!), които избиват рибата ...
Според мен всякакви неща, които са в хранителната област трябва да са специфични, за да не са в конкуренция с веригите. давам пример.
В моя град една мацка направи магазинче за традиционни местни сладкиши. Италия е много кулинарна страна и тука има кой да оцени примерно рецепта за някоя вафла, изровена през вековете и пакетирана луксозно... прирдружена със съответното обяснение какво точно изключително нещо ядеш... Вмисъл, хората са много фиксирани в качеството и обичат такива неща.
У нас дали ще върви, разни стари рецепти за туршии, храни, и т.н, по стари технологии правени... бабешкия рецептурник..

Българинът не умее да цени хубавата храна, той не обича качествената храна. Хич не вярвам на приказките, че от бедност, дълбоко вярвам, че е от простотия... Върхът на наглостта е да рекламират примерно маргарин, доказано карцерогенна храна, за здравословна. И никой нищо не прави по въпроса.

В Италия е друго - там храната е на пиадестал - виждала съм и пекарничките, за които говориш, и места, където правят сладолед, и уж обикновени пицарии, а всичко е издигнато в култ. Тука това нема как да стане. И да стане, няма кой да го оцени.

По въпросът с баничките - преди 3 години в ОМВ първите вити банички бяха уникални, струваха 2 лв, но бяха истински банички с истинско сирене, кори, абе въобще перфектни. Около половин година, после свалиха цената, развалиха качеството и вече им изгубих следите...След това  направиха кроасаните и другите им неща не са качествени въобще. Така че хората се опитаха да направят нещо, но нямаше кой да им купува. Това по въпроса с кифлата с много мармалад.

В Пловдив има един магазин, който си вкарва директно от Италия нещата - салами, доста видове сирена, цените са повече от солени, но първо е на самата главна улица на града, измежду тези неща продават и сто други, но всичко почти е много качествено, имат щанд за готвено, който верно не е върха на кулинарията, но за тази масовост е повече от перфектен. Моделът на тези хора е много печеливш, но мястото им е уникално също... За 300 000 град, един такъв магазин стига май.
Виж целия пост
# 582
Здравейте, реших и аз да пиша тук в помощ на мамите, който искат собствен бизнес. Понеже съм програмист и ми дойде идеята за мултисайт за онлайн магазини. На кратко всеки който иска може да си отвори онлайн магазин в мултисайта, който повярвайте ми ще излиза на първо място в Google. Услугата, ще е напълно безплатна първите няколко месеца. Така не се налага да си закупувате готови онлайн магазини, който са от порядъка на 400-500 лева и да плащате за домейни и хост.
Така може да започнете бизнес без да плащате наем, да съобразявате местоположението с клиентопоток и тн.
Помислете, мултисайта, ще може подържа над 1000 магазина

Ние направихме портал с магазини. Не знам дали смяташ да го правиш или предлагаш като идея. Интернет тръговията не е много позната в България обаче.
Напиши "Портал за Занаяти" в Google.
Виж целия пост
# 583
Българинът не умее да цени хубавата храна, той не обича качествената храна. Хич не вярвам на приказките, че от бедност, дълбоко вярвам, че е от простотия... Върхът на наглостта е да рекламират примерно маргарин, доказано карцерогенна храна, за здравословна. И никой нищо не прави по въпроса.
Peace
Много пъти съм си задавал подобен въпрос (риторичен) - "Българинът краде защото е беден или е беден защото краде?" За мен отговорът е - второто. Това - по въпроса за националния характер.

По въпросът с баничките - преди 3 години в ОМВ първите вити банички бяха уникални, струваха 2 лв, но бяха истински банички с истинско сирене, кори, абе въобще перфектни. Около половин година, после свалиха цената, развалиха качеството и вече им изгубих следите...След това  направиха кроасаните и другите им неща не са качествени въобще. Така че хората се опитаха да направят нещо, но нямаше кой да им купува. Това по въпроса с кифлата с много мармалад.

Не е необходимо да правиш нещо свръх в огромни мащаби... можеш да започнеш и с малко. То, не вярвам да са си мислели, че ще успеят да ги наложат масово скъпите баници. А така или иначе те са верига за конфекция един вид... В наши дни да си истински и различен явно е по-скъпо... Та не е било лъжица за тяхната уста. Знаеш, че и в маркетинга е така - "или продаваш евтино конфекция, или продаваш скъпо диаманти"... По-възможно ми се струва да се наложи такова нещо от някой малък локален производител, а не от верига бензиностанции - парите (дори и много, като в случая с ОМВ) не решават нищо, ХОРАТА! (с ума и сърцето си) могат всичко! В ОМВ, дори и професионалисти има само наемници...
Виж целия пост
# 584
Каспър, много ми беше полезен постинга ти. Благодаря.

Относно мармалада първата ми реакция ...
беше една случка тук в близката бензиностанция, към която има и бар, в който закусвам сутрин. Та, смениха пастичерията, от която носиха кроасаните сутрин, и започнаха да идват едни големи, тумбести и пълни с мнооооого шоколад и др. пълнежи закуски:)) Цената същата.
Ами хората т.е клиентите самите принудиха веднага ( всмисъл целия протест беше не повече от 2-3 дни) пастичера да не слага толкова много пълнеж в тези кифли, защото стават тежки, а в 7ч. сутринта последното нещо, което искаш е да смилаш някакъв мега-корасан. Всмисъл, хората сякаш не олицетворяват качеството на храната с неговото количество ...

За ОМВ  - ами това е класика вече, болест някаква у нас. Почва се със силен продукт, на 3тия месец качеството е на половина.... Практически всички за които се сещам минаха по този път - от Уго до .... тия форнетти или едно време салон Кузи..

В София има много малко места на непроменяемо качество през годините - веднага ми изникват 'евреите' на Ангел Кънчев - точно срещу Джимис се намират от 100 години, навън има 3 маси, вътре има 4 стоящи места, но тези момчета никога, никога не свалиха качеството на салатите и сандвичите си и продължават да съществуват.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия