заплатен ли е трудът на "лелките" в детските заведения?

  • 64 442
  • 201
# 135
Мисля, че са на МРЗ и вече от там нататък ако имат някакъв клас за стаж. Ако Дидия се включи ще каже с точност.
Виж целия пост
# 136
Да те е компетентна по всички въпроси.
Виж целия пост
# 137
Заплатата е 260лв,ако има жената повече стаж, може да ги докара до към280-300,аз имам девет години стаж,основната заплата ми е 260лв,като махнем удръжките,и един болничен в месеца,защото децата ми боледуват често,повече от 210лв не съм взимала.Не се оплаквам,защото аз съм си избрала тази работа,и ми харесва.
Виж целия пост
# 138
Елка зелка един да е на моето мнение.От мен Peace
Виж целия пост
# 139
Помощният персонал в ДГ е на минимална работна заплата и безплатна храна.Другото си е до човека-или става,или не става за тази работа!
Виж целия пост
# 140
Ама помощния персонал е на смени, което не е маловажно!
Виж целия пост
# 141
Ама помощния персонал е на смени, което не е маловажно!
Не е. Учителките са на смени. Пом. възпитателите (лелите) са от 7:30 до 16 или 16:30 - не съм сигурна.
Виж целия пост
# 142
На смени са и лелките и учителките, защото  работното време на ДЗ е 11 часа от 7:30 до 18:30 (след това сборни), а такъв работен ден не може да има  Crazy
Виж целия пост
# 143
Ама помощния персонал е на смени, което не е маловажно!
Не е. Учителките са на смени. Пом. възпитателите (лелите) са от 7:30 до 16 или 16:30 - не съм сигурна.

На смени са!
Виж целия пост
# 144
Е тогава защо имаме две учителки и една леля в групата? Rolling Eyes
Със същата сигурност и патос твърдя - не са!.....с добавка в нашето ОДЗ.
Виж целия пост
# 145
Всеки директор на градина опредеря работното време на лелите. И го вписва в Правилника за вътрешния ред. В някои градини са на смени, примерно от 6:30 до 15:00 първа смяна и от 10:30 до 19:00 втора смяна(с половин час почивка), в други градини са  от 8:00 до 16:30, а в някои дори са с прекъсване от 7:00 до 13 и след това от 15:30 до 17:30.
Виж целия пост
# 146
Не говорех за броя часове, а за разпределението на тия часове /щата...но както и да е.

Ниски останаха заплатите на помощния персонал, където СБРЗ е 390 лв. - из писмото, поместено в страницата на ИСОДГ  Thinking



Виж целия пост
# 147
Ами и аз за разпределението говоря де. В една градина на смени, в друга - редовна. В трета - разпокъсано. Както нареди шефа Simple Smile
Работила съм 11 години като музикална и съм била в около 10-тина детски градини. Та имам наблюдения Wink
Виж целия пост
# 148
Ако говорим за опит като опит, а не за правила - днес в градината, която посетих, имаше 3 лелки, които се въртяха в две групи общо...
Виж целия пост
# 149
При нас лелката е една в групата, мисля, че си тръгва около 15,30, сутрин ходи доста рано - някъде около 7 май. Не е на смени. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия