Целулит

  • 136 950
  • 742
# 90
ЧЕСТИТ 8 МАРТ  newsm51
Виж целия пост
# 91
Здравейте и то мен!
За целулита и аз ползвам колана Sevenomnipotence заедно с Дева слим ефект!При мен има ефект,но е нужно постоянство.
ЧЕСТИТ 8 МАРТА НА ВСЯКА МАЙКА И ЖЕНА!БЪДЕТЕ МНОГО ОБИЧАНИ И ПОЧИТАНИ ЖЕНИ,МАЙКИ И СЪПРУГИ!
Виж целия пост
# 92
Козметично студио "ПРИТИ" Враца поздравява всички жени с празника на жената - 8 март!
По случай празника, студиото предлага на всички дами ДЕН НА ОТВОРЕНИТЕ ВРАТИ! Всяка жена може да се възползва от информация за предлаганите услуги и демонстрация на най-новите процедури и продукти: лазерна козметика, СЛИМИНГ /RF+Vacuum+IR+Rollers/ - най-новата система за лечение на целулит и нежелани мастни натрупвания, кислородотерапия.
С поздрав: Таня Пеева - козметолог
виж:www.studiopretty.dir.bg


Мила Таня,
Моля те, спести ни саморекламата /която всъщност е забранена, съобразно Правилата на форума/, на твоето студио, във всяка тема.
Искрено се надявам модератор час по- скоро да забърше след теб.

По- здрави и весел празник!!!
Виж целия пост
# 93
записвам се да следя темата....
Виж целия пост
# 94
искам да споделя,че съм много доволна от крема на Билка.като се нанесе и започва да изстудява кожата и усещам как действа.струва около3-4 лева,зависи от кой магазин го купите.естествено не може да чакаме само на един крем и да се отървем от целулита(за съжаление).единствения начин по който съм го махала е когато сваля някое друго килце,но много бързо ги връщам и пак на ново.
Виж целия пост
# 95
Шоколадово бонбонче,мажеш и после слагаш колана ли?
Виж целия пост
# 96
Аз също започнах от скоро да се боря с целулита, за сега в домашни условия. Купих си олио на Johnson, защото е много мазно и не попива бързо и дава възможност за по-продължителен масаж. Похвалиха във форума Билка и реших да взема и него. Миналата година ходих на антицелулитни процедури и честно казано имаше ефект, особено в зоните с малко целулит, като стиснех крака нищо не се виждаше, но спрях и не продължих и с упражненията и наново се върна всичко, смао дето парите си изхарчих  ooooh! Сега обаче мисля да съм постоянна, като освен мазането и самомасажа почвам да ходя и на тренировки. Едва ли за по-малко от месец ще има ефект, но ще пиша. Масажистката ми беше казала, че трябвало да се избягват и прекалено солени и пикантни храни, сосове и др. Само от едни спагети със сос ми се биаха подули така краката, че .. но продължавам да си ям от време на време. Истината е в тренировките, пиенето на много вода и масаж. Успех на всички  newsm10
Виж целия пост
# 97
Kalaka, аз също си купих книжката, която препоръча. Искам да те питам, спазва ли диетите, които са там, има много хубави, особено тази със зелените салати или поне на мен ми се струва така. Не се лишаваш от ядене, както е при другите, понеже аз диета не мога да спазвам, но ту мисля, че ще ми е по-лесно. Дали да не направим темичка за тези диети в тази нижка, има наистина много хубави неща  newsm78
Виж целия пост
# 98
Аз също започнах от скоро да се боря с целулита, за сега в домашни условия. Купих си олио на Johnson, защото е много мазно и не попива бързо и дава възможност за по-продължителен масаж. Похвалиха във форума Билка и реших да взема и него. Миналата година ходих на антицелулитни процедури и честно казано имаше ефект, особено в зоните с малко целулит, като стиснех крака нищо не се виждаше, но спрях и не продължих и с упражненията и наново се върна всичко, смао дето парите си изхарчих  ooooh! Сега обаче мисля да съм постоянна, като освен мазането и самомасажа почвам да ходя и на тренировки. Едва ли за по-малко от месец ще има ефект, но ще пиша. Масажистката ми беше казала, че трябвало да се избягват и прекалено солени и пикантни храни, сосове и др. Само от едни спагети със сос ми се биаха подули така краката, че .. но продължавам да си ям от време на време. Истината е в тренировките, пиенето на много вода и масаж. Успех на всички  newsm10

Ами да. Не е важно колко ядеш, а какво ядеш и колко харчиш от това, което ядеш. Правилно те е посъветвала масажистката. Въпреки, че ако един път на месец хапваш от любимите си спагети, нищо няма да ти стане. Това подуване или е подсъзнателно самовнушение (повлияно от мнението на масажистката) или се дължи на нещо друго.
Ако искаш съвсем да се отървеш от целулита, трябва преди всичко да си изградиш навици хранителни и двигателни. Като повтаряш едни и същи неща достатъчно продължително,
те се превръщат в навици. Това е важно, защото след като са вече навици, те престават да представляват трудност за теб и тогава не мислиш за храната и тренировките като за някакво мъчение. Та след като си изградиш навици, бих те посъветвал пак да отидеш при масажистката (още повече, че е имало ефект - значи девойката я бива) за да разкараш останалите застойни явления (те сами няма да си тръгнат). Самомасажа може да помогне, ако целулита не се вижда или почти не се вижда. Иначе сама на себе си не можеш да направиш качествен масаж. И след това просто си подържаш формата с вече изградените навици. И тогава успеха е 100% гарантиран.
Най-тежкото в цялата работа е изграждането на навици. Затова трябва да го разбираш, че го правиш точно за това - да изградиш навици. За да не ти е толкова трудно, намери си начин да улесниш нещата за себе си. Като, например, съчетаваеш тренировките с някакъв вид забавление - музика, игра или нещо друго (сама ще го измислиш), за да разбиеш монотонността на тренировките. Проблема с целулита, както като цяло с външността е също и психологически. Затова трябва да се действа умно.
Виж целия пост
# 99
Цитат
Проблема с целулита, както като цяло с външността е също и психологически. Затова трябва да се действа умно.
Peace
Виж целия пост
# 100
Цитат
Проблема с целулита, както като цяло с външността е също и психологически. Затова трябва да се действа умно.
Peace

Ne iskam da se zaqjdam, no ne moga da se suglasq s tova. Nishto psihologichesko nqma -tselulita suvsem ofitsialno si e zabolqvane na suedinitelnata tukan. Ima mnogo slabi hora s tselulit i mnogo pulni bez. Glupavo e da vijdash, che imash tselulit i da si samovnushavash, che nishto ti nqma i i taka si si hubava! Nai-malkoto zashtoto s vremeto tozi problem se vloshava i vse po-trudno se premahva. Spored men 'umnoto deistvane' v sluchaq e da e priznae problema i da se vodi borba s nego navreme.

Mnogo se izvinqvam za latinitsata - pak problemi sus smqnata na ezika!
Виж целия пост
# 101
Здравей, Hellena!
Целулита според мен не е заболяване, въпреки, че МЗ на Франция са го признали за такова. При положение, че от него "страдат" 8 от 10 жени,
не мога да го приема като заболяване.  То може да доведе до различни заболявания, ако мнооого се занемари.
Както и да е, от това на теб по-леко не ти става. Знам.
 
Аз не казвам, че не трябва да се бориш с това. Аз подсказвам как да го направиш по-лесно.
Самата дума борба предполага насилие, оттам мъчение, оттам стрес (който пък вреди на "борбата").
Стресът е доказан причинител на хормонални растройства, които пък са доказани причинители на целулита.
Така, че проблема си е и психологически. Може би точно затова много жени губят в тази "борба", защото или не отчитат това,
или не спазват препоръките относно храненето и движението, или най-често и двете.
Някой само се мажат с разни мазила, други само ходят на някакви процедури, трети само си късат тялото от тренировки, четвърти пък припадат от глад...
Впадат в крайности, като си мислят(по-скоро се надяват), че САМО това е достатъчно. Не е.
Всички тези усилия приличат на отчаяние (опа също стрес).
Затова е необходимо да се настроите позитивно, да комбинирате мазилата, процедурите, тренировките и диетите, но без те да ви причиняват
мъчение, болки и страдания.
Така, че горе главата! Ще успеете! Simple Smile
Виж целия пост
# 102
Абе лесно е да се каже "горе главите"  Grinning
И все пак не съм съгласна, че проблема е психологически. За да се стресираш заради нещо такова достатъчно много за да си причиниш хормонални проблеми, според мен трябва да имаш някаква склонност към маниакални състояния.
Но нека да не спорим на тази тема (отново Simple Smile), безмислено е, явно всеки си има мнение и държи на него.

А за заболяването, честно казано и аз мисля че това е малко силно казано, но определено не е нормално състояние на кожата, което трябва да се игнорира.
Виж целия пост
# 103
Цитат
Аз не казвам, че не трябва да се бориш с това. Аз подсказвам как да го направиш по-лесно.
Самата дума борба предполага насилие, оттам мъчение, оттам стрес (който пък вреди на "борбата").
Стресът е доказан причинител на хормонални растройства, които пък са доказани причинители на целулита.
Така, че проблема си е и психологически. Може би точно затова много жени губят в тази "борба", защото или не отчитат това,
или не спазват препоръките относно храненето и движението, или най-често и двете.
Абсолютно заставам зад това мнение... ако не се харесваме с целулит, е добре да полжим грижи да го редуцираме или да го премахнем, но ако това ни стресира или пък ако не премахнем други стресиращи фактори които се отразяват не правим това от което имаме нужда. Това е една малко по-дълга тема, която не касае само целулита. Определено външността а и не само се влияе от психиката. Дори и самото ни отношение към нас самите - примерно до колко се харесваме и приемаме. Нямам за цел да ви убеждавам в нищо, просто провокирам и друга гледна точка, може на някой и да му е полезна.
 Peace
Виж целия пост
# 104
Аз съм напълно съгласна с това, че не едно нещо ще помогне, а комплекс от действия, само че не е никак лесно да се правят всички неща. Има много хора, които не могат да отделят средства за процедури, други пък нямат възможност през деня да спазват диета и да внимават винаги какво ядат. Аз например като съм цял ден на лекции с почивки по 15 мин. да си нося от вкъщи салата в кутийка ли? Просто понякога не става да се приложи всичко за съжаление, а и прилагането на всички методи в комплекс изисква много време. Първо време за тренировки поне 3 пъти в седмицата, съответно и пари за това, после поне час, че и повече време за масаж, защото трябва да броим и отиването и връщането, после пари за процедури, пари за мазила и внимаване в храненето. Повечето хора биха го направили, но нямат възможност. Затова някой са наблегнали на едно, други на друго и така..Въпроса тук не опира само и единствено до упоритост.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия